Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

giovanni3

Skvělý thriller, kterému stačí pouhý jeden dům a víc nic.. i tak se člověk baví takřka celých 112 minut. Solidní herecké výkony a hlavně ten scénář i kamera... prostě Fincherovi se opět povedl film, ale mám u něj oblíbenější filmy jak tento. 4z5 ()

Pecival

Dlouho jsem se tomu vyhybal, protoze ten namet mi prijde docela jalovy, ale je to Fincher vole. Ten spatne natocit neumi. ()

jefff

Fincher využil na maximum kulisy, ve kterých se film odehrává. Natočené je to mistrovsky a diváka od začátku drží v ohromném napětí. žánr tu funguje jako učebnicový příklad, jak se to má dělat. Moc dobré. ()

solskjaer

Pamatuji si jak moc jsem se na tento film těšil. Když jsem slyšel o tom jak si bohatí stavějí takovéto úkryty talk jsem si představoval jak moc musí být ten film dobrý a do toho Jodie Foster a Jared Leto no co jsem chtěl více? Po shlédnutí jsem sice úplně zklamán nebyl, ale zase moje fantazie a očekávání od tohoto filmu byli přehnaně optimistické. Špatný film to není , ale já čekal pecku a o tu rozhodně nejde. Ale zas tak špatný to vlastně nebylo Jared Leto byl super, Jodie Foster překvapivě dost zestárla a Forest Whitaker byl na můj vkus moc měkota. Jinak ale herci byli tou nejsilnější stránku filmu hlavně již zmiňovaný Leto. Přezevšechno jde o velmi nadprůměrný snímek a vřele ho doporučuji! ()

3 AM Code

Jodie Foster a Forest Whitaker patri oba k mim oblibenym hercum a ani tady jim nemuzu nic vytykat. Ovsem scenar tohohle 'dilka' je v nejlepsim pripade podprumerny - takova koncentrace kravin a neverohodnych scen se u Ackoveho filmu jen tak nevidi. Treti hvezdu beru za zaver, ten je opravdu k placi. I prez originalni namet nejhorsi Fincheruv film. ()

Mr.Jackass

Fincher opět nezklamal..Neotřelý děj a dobré herecké výkony jak Foresta Whitakera, tak zvláště mladé Kristen Steward.A abych nezapomněl ve filmu je totálně dokonalá kamera.. ()

Arius

Opäť ďalší z nechutne geniálnych Fincherových námetov, ten sa zasa chopil toho čo mu ide najlepšie, zahusťovania atmosféry s najneočakávanejším záverom. Oceniť musím aj prínos hercov,Whitaker,Fosterová,Stewartová ale aj Yoakam a Leto to bol skvelý herecký orchester, tvorcovia mali šťastnú ruku. Hodnotím velmi kladne. ()

mohamedsfinger

Možná těch pět hvězd někoho překvapí, protože ve Fincherově filmografii jde o film spíše nenápadný, ale on přitom na několika metrech čtverečních ukazuje, jak je Fincher skvělým režisérem. Tento fakt navíc podporuje nádherná kamera, kdy jízda domem je toho vrcholem. Ale je tady víc takových detailů, na nichž si může divák smlsnout jako například úvodní titulky. Samozřejmě jsou tu i skvělé herecké výkony Jodie Foster, Foresta Witakera a Kristen Stewart, ale nesmím opomenout ani Yoakamova Raula, který je opravdu pořádným záporákem. Hitchkokovskou atmosféru pak už jen skvěle dokresluje výborná hudba. ()

BMAJTZ

Po filmu Cara oculta jsem si uvědomil, že jsem tento film ještě neviděl a netuším jak mi mohl takovou dobu ucházet. Jasně Jodie Foster není herečka od které bych musel vidět každý film, ale Forest Whitaker je, prostě nevím. Co jiného na to říct, než že jsem si tento snímek náramně užil. Jasně zloději jsou poměrně stupidní a měli to zabalit už na počátku, ale ta snaha se i tak cení. Mimochodem Mr. Maska na hlavě je docela creepy, čímž laťku docela zvedá. Mimochodem nepochopil jsem jedinou věc, je mi jasné, že ten polda nebyl stupidní, ale stejně si myslím, že by mu to normálně nedocvaklo, kdyby nedostal alespoň drobnou nápovědu. ()

Babous

Minimalistické, ale přesto velmi působivé. Dvě oběti, tři zločinci a hra na kočku a na myš může začít. Snad jen s tím rozdílem, že žádná nora není zcela bezpečná a může se stát i klecí. Vážně jsem si to užil. ()

Arkanoid

Štandardný thriller v rukár neštandardného režiséra. Má však len málo z toho, čo robí Fincherove filmy výnimočnými. Skôr nespoznáte, že to točil režisér Fight Club alebo Se7en. Postavy neprekvapia charakterom, chýba im temnota, prázdnota, rozpoltenosť a chuť ponoriť sa hlboko do blata takej miery a akosti, ako mali postavy jeho predchádzajúcich filmov. Charakter postáv je daný už na začiatku, ako v starých hrách od Moliéra potom ho svojím jednaním už len potvrdzujú. Postavy prekvapia len nápadmi a ich realizáciou. Mám rád filmy, ktoré ťažia atmosféru napätia práve zo stiesnených priestorov, ale ako v každom filme, mám rád, keď sa scenár oprie o zaujímavý charakter, ktorý svojou povahou atmosféru vyostruje nečakaným smerom, tu som nič také nedostal, kocky boli hodené už na začiatku a zvraty boli očakávané. Každopádne dobrý film, no bohužiaľ s málo citeľným autorovým rukopisom. David má naviac. ()

sedm.1

Přestože Panic Room nepatří k těm úplně nejlepším počinům krále thrilleru, v porovnání s ostatními, žánrově příbuznými snímky, jde pořád s přehledem o naprosto nadprůměrný film, který dokazuje Fincherovu neotřesitelnou pozici a nadvládu právě v rámci thrilleru. Panic Room má totiž naprosto vše, co takovýto snímek potřebuje, aby patřil mezi žánrově obdivované a úspěšné filmy. Chytrý a nápaditý scénář, strhující děj, spoustu nečekaných zvratů, dech beroucí scény, vrcholné okamžiky napětí, výraznou atmosféru a perfektní casting. Co chtít vlastně víc? Plné hodnocení tedy nedávám jen kvůli jemně vlažnější prostřední části a především kvůli chybějící závěrečné šokující pointě, kterou jsem očekával a moc chtěl :-), ale ona se jaksi nedostavila :-(. Naopak, opravdu hodně mě oslovila závěrečná třetina, která skutečně gradovala do fantastických otáček, kdy jsem ani nedýchal a něco tak strhujícího a napínavého se vážně jen tak nevidí, to fakt smekám. A pak obsazení, které sice obstará prakticky jen nějakých šest postav, ovšem všichni herci se svých rolí zhostili na výbornou, což k celkové působivosti Panic Room též hodně pomohlo. Fincher zkrátka natočil další, opravdu parádní, napínavý thriller, který snad nikoho nemůže zklamat. ()

herr_carter

Holt jména Fincher-Foster pravděpodobně ani zklamat nemohou, čehož jsem byl právě svědkem. Mám rád tyhle filmy, které se natočí na pár metrech čtverečních, ale když to uchopí ti správní, pak je to trefa do černého. Povedené psychologická záležitost.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

MartinS96

Při vyzobávání Fincherovy filmografie jsem si tento film nechal téměř na úplný konec. Do této chvíle jsem neviděl pouze jeho Vetřelce. Nejspíš to bylo místní hodnocení a to, že jsem o něm od nikoho neslyšel sebemenší zmínku. Tím více mě však překvapilo, jak mě rozemlel. Nevzpomenu si na film, který by v tomhle žánru působil intenzivněji a napínavě od samého začátku do úplného konce. Každý jeden aspekt tohoto snímku funguje jak má. Zneklidňující hudba, pro Davida typický zelený filtr a úžasné kamerové kreace, které si trochu pomáhají digitálními efekty, to vše podporuje neskutečně hutnou atmosféru tohohle survivalu. David Koepp vytáhl také jeden ze svých nejlepších scénářů, i když v něm existuje pár miniaturních děr, které jsou nejspíš jedinou záminkou proč nedat čistou desítku. Thriller je prostě Fincherovo prostřední jméno, to už mu jen tak nikdo neodpáře. „This is what I do. If some idiot with a sledgehammer could break in, do you really think I'd still have a job?" 9/10 ()

Sdoom

Dobrý, nápaditý film, na které jsme u Finchera zvyklí. Má to solidně budované napětí i výborné herecké výkony. Jenže jako by Fincherovi v poslední třetině došly nápady a ten závěr už byl bohužel docela dost přitažený za vlasy. Škoda, mělo to na víc. (Netflix HD, orig.) ()

JADIM

Áno, film trochu nahrával mame s dcérou, ktoré mali o čosi väčšie šťastie, intuíciu a nápady ako traja zlodeji, ale je treba povedať, že v tomto obojstrannom probléme mali trochu výhodu. Panic Room ma zo začiatku moc nezaujal, ale je úžasné, ako sa to dobre vyvíjalo, spolu s dobrými nápadmi, atmosférou, občasným napätím a celkom vyspelými vyvrcholeniami. Neviem však, či by sa to presne takto mohlo stať aj reálne a tiež neviem, či by kvôli tomu hluku policajtov nezavolal nejaký sused. Jednoducho čaro filmu. V tomto prípade celkom dobrého filmu. 7/10 (Videné 8.1.2021, Originálne znenie) ()

jondoe

Fincher je proste skvely reziser a to dokazal aj v tom mrazivom napinavom thrilleri. Doplna ho perfektna kamera ktora robi obdivhodne veci. Scenarista odviedol svoju pracu na jednotku. Vyborna Jodie Foster ,ktorej som prisiel na chut az po tomto filme ,hrala ako o zivot. Standartne dobry Fofest Whitaker ,psychopaticky Raul a vyborne hlaskujuci Jared Leto nemal chybu. Kristen Stewart vo svojej prvej velkej ulohe odviedla skvelu pracu a pekne si naslapla do dalsich filmuv ktoe z nej urobili hviezdu. A moju herecku cislo jedna :-D ()

Jane18CZ

Velice napínavý film, který mě vtáhl do děje a nepustil do té doby, než skončil. Ráda se k tomuto filmu vracím, protože ani po několikáté neztrácí své kouzlo ()

NICOX

Jednoduše řečeno - prostě napínavej, zajímavej, dobře zahranej, dobře vymyšlenej, dobře natočenej thriller. Jo, a jen taková perlička pro ty, co hledají ve filmu Nicole Kidman. Ona tu totiž nehraje! Objevuje se pouze její hlas v telefonu (Stefanova přítelkyně). 75 % ()