Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

movieband

"Ani nevím kolikrát už mě odepsali a nechali napospas smrti. Když se vám to stane hned v den narození, přestanete počítat. Takže tohle není nic nového." Na nového Riddicka jsem se nesmírně těšil a ustanovení premiéry mě dost potěšilo. Samotný výsledek je víc, než uspokojující, ale ne až tak, aby se to rovnalo předchozím dílům. Po skoro 10-ti letech se Vin Diesel vrací v roli Riddicka na plátna kin, aby se předvedl v třetím pokračování krvavé sci-fi řežby. Je pravda, že tendle díl ždímá Pitch Black, ale proč ne, když se to líbí. A mě se to líbilo, jen mi to tam nabourávaly občas místy skoro směšné dialogy (slova "fuck" by se divák nedopočítal). Jinak hodně chválím hudbu, protože v závěru (na skále) to bylo skoro až epické SPOILER nevadilo by mi kdyby dokonce Riddick i umřel. Byl by to pro něj úctyhodný odchod, protože se stejně obávám, že americká studia dalším dílům zelenou nedají KONEC SPOILERU Vin Diesel byl z herců snad to nejlepší (!) a jako charakter Riddicka byl skvělý jako v předešlých dílech (i na občasné zahláškování došlo). Kate Sackhoff je vcelku kus, takže to bylo pěkné zpříjemnění pro oči pánů v té vlně testosteronů. Co mi, ale vadilo byla tak trochu absence atmosféry. Občas se tam sice mihla, ale slabě. Děj byl podařený (začátek se mi hodně líbil), jen ta druhá polovina mi přišla hodně narychlo daná dohromady. V závěru bych chtěl říct, že nový Riddick ničím, nijak nepřekvapí, ale zároveň neurazí, pobaví a je úctyhodným pokračováním předešlých dílů. Jen dějovou kvalitou dost pokulhává. Snad se otevřou brány pro případné další dvě pokračování, která by byla ještě lepší, než tenhle díl a vyrovnaly se tak kvalitě prvního dílu o trochu víc. "Čas vypršel." Kino verze: 74% EDIT: DC verze příběh trochu obohatí, kdo viděl kraťas Blinsided, tak ho tam asi nic nepřekvapí. Co se mi líbilo byl nový konec. Trojka totiž nekončí, tak mírumilovně, jak je to v kinoverzi. Na plný počet to, ale pořád nemá. 80% ()

italka63

Zklamání to nebylo, ale ultra nadšení také ne.Vin celý film tahne, to je evidentní, nehostinná planeta, jeden ochočený mimozemský dingo poněkud vyššího vzrůstu a příšerky, co moc rády vodu....a přiletí žoldáci, a pěkně po sobě, dvě lodi najednou a hon může začít. Jenže -začíná období dešťů a příšerky vodu a bláto a tmu milují....jak mám hodnotit objektivně, když můj známý vypadá jak dvojče Vina?To sakra rozhodí:-) Tudíž určitě zasloužená trojka, uvidíme dál příště :-) ()

DH3Factor

V pořadí třetí Riddick diváka neurazí a je vlastně takovým moderním návratem ke kořenům tohoto holohlavého zekona s vyleštěnými rohovkami. Na začátku si zase jednou někdo, (přesněji divnej týpek v brnění z europlastu) udělá šprťouchlata a nechá našeho sci-fi Beara Gryllse odvézt na smradlavou zaprášenou planetu se zubatou, jedovatou a další jinak nepříjemnou faunou. Riddick však svého bobříka odvahy získal už v útlém věku, takže mu aklimatizace nedělá přílišnou hlavu. Jenže i přesto, že si pořídí zebropesohyenu a přenosnej bejvák, to stále není ono. Z opuštěné plechové boudy si proto zavolá vesmírné taxi. Odezva je rychlá, a planeta se za chvíli hemží postpunkovými pendechos ve spolupráci s hvězdnou pěchotou. Následující program snad není potřeba dále rozebírat. Sem tam se zatoulá nějaká odseknutá hlava, vystřílí se hodně nábojů, sklapne pár pastí, pronese pár peprných dialogů a nakonec dokonce začne pršet. Dohromady to tak zavání celkem zajímavým sci-fi, které však postrádá atmosféru jeho mladšího bratříčka. Nic naplat, koukat se na to ale rozhodně dá. ()

Kaluž

Konzumaci tohodle scifíčka jsem oddaloval co to šlo, na patře mi totiž pořád dohnívalo hořké zklamání z Kroniky temna. O to větší překvapení mě čekalo, když jsem po pár minutách odhalil, že David Twohy udělal krok zpět a natočil druhou Černočernou tmu. Nablýskanější a špinavější zároveň. A taky se to nebere smrtelně vážně a to se cení. Naposledy mě takhle krásně uvolnil Pete Travis se svým Dreddem, což už je nějaký ten pátek. Víc takových "béček"! ()

Philcze

Úvodní němá půlhodina je výborná, stejně jako závěrečný masakr, ale prostředek je plný otravného a vyloženě nezábavného balastu s hrstkou nesympatických charakterů, které jen čekají na to, až jim Riddick podřízne hrdlo. To byl možná záměr, ale co naplat, když je v půlce úroveň zábavnosti na bodu mrazu. Je to správně béčkové, s řádně ohyzdnými triky, parádně řízným Dieselem a Twohy rozhodně nezapomněl jak točit eye-candy záběry. Nebýt rozbředlého a smysl pozbývajícího scénáře, který se chce až příliš přiblížit Černočerné tmě (a věnuje jí jednu celou příběhovou linku), tak by v rámci žánru nebylo v podstatě co vytknout. 60% ()

stration

Kdyby to byl první díl, asi bych jásal. Jde ale o to, že je to vlastně kopie prvního dílu. Až na ochočení chlupáče tu není nic nového, všechno jsme už viděli. Překvapení žádné a kdo se o Riddicka bál, tož to snad ani nemyslel vážně. Pro mě rozhodně zklamání, i když kvalita tam je pořád. ()

Thomassi

PŘÍBĚH: 3/5, AKCE: 4/5, NAPĚTÍ: 2/5, VIZUÁL: 4/5, HUMOR: 1/5, HUDBA: 2/5. Návrat ke kořenům, který mě mile překvapil. Riddick je borec a toto je guilty pleasure v žánru sci-fi. 75% ()

Helo

Čokl byl boží, Katee Sackhoff hláškovala jak za stara (za mlada) v BSG a Diesel byl prostě... Riddick. Za mě spokojenost a prodloužený konec v DC potěšil. ()

Gann

Začátek a konec mohl být výrazně lepší, ale ta postava mě prostě baví. Jen už mi začíná připadat Diesel takovej stahanej... ()

kovi55

To ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je neskutečná blbost... Připomíná mi to horory z minulého století. ()

FilmFan24

Pěkný vizuál a dobrý zvuk bohužel nemůžou zakrýt fakt, že příběhově nový Riddick nic moc nenabízí...V podstatě zkopírovaná Černočerná tma s pár světlými okamžiky! ()

Trevor

Nato, že nie som fanúšikom von Dieselového motora mal tento film neuveriteľnú schopnosť nielen ma zaujať, ale prinútil ma opäť si pozrieť Čiernočiernu tmu (ktorú som tu ešte, mimochodom nehodnotil, nakoľko si na jej dej spomínam iba matne) . Celkovo sa jedná o jednu z lepších sci-fi sérií, aj keď, pravdupovediac, toto bola tuším iba druhá časť, ale určite nie posledná. 65% ()

marleyy

65% Kino. Moje první setkání s Riddickem a nedopadlo špatně. Hl. ,,hrdina´´ je vážně dobrej sekáč a vraždy v jeho podání mají koule. Je však vidět menší rozpočet, slaboučký scénář a trapní digi-vlci. ()

Dont

Zdá se, že režisér David Twohy vyslyšel přání diváků a vrátil se k úvodnímu dílu série. Jenomže na úspěšnou atmosféru prvního dílu se mu navázat nepodařilo, za to prakticky okopíroval celý děj. Následují spoilery. Hodně. Černočernou tmu nahradil déšť, místo nenasytných mimozemských potvor jsou tu jiné, ale úplně stejně hladové, žoldáka juniora nahradil žoldák senior. Opět bylo potřeba transportovat potřebné baterie z bodu A do bodu B, Riddick hraje naprosto stejnou písničku, nechá se dobrovolně zajmout, aby všem ukázal, že on není tím, koho by se měli bát. A nakonec ho tahá z bryndy ženská… Typově dokonce docela podobná té z prvního dílu, jen o dost drsnější na úkor ženské křehkosti. Šlo okopírovat ještě něco jiného?? Úvodní oslí můstek od Smrtivládců na planetu Ne-Furia mě taky dvakrát nenadchnul. Na tři hvězdy to ještě stačí díky solidní akci, ale příště bych uvítal něco originálního, nikoliv jen vykrádání dřívějších úspěchů. ()

dee-key

Kdo jste viděl Černočernou tmu, budete mít asi po starostech co se týče děje. Kdo jste nebyl spokojený s Kronikou temna, uspokojíte své choutky zde. Riddick je totiž v podstatě pokračování druhého dílu, ale s příběhem prvního. V čemž absolutně nevidím problém. Diesel se hodil do formy, film navlékl moderní háv a hurá do krutopřísného kosení padouchů a kdejaké havěti. ()

j.bena

Já teda nechápu ty komentáře které tady čtu, kurva všichni chtěli aby to bylo pokračování ČERNOČERNÉ TMY a když je, tak někteří DEMENTI jsou nespokojení, že je to moc jako černočerná tma? Tak jste na palici! Já se teda bavila...A komu se to nelíbí, at´ mi prdel políbí. ()

Fíla

Riddick u mě zabodoval na nějakých 70%. Za normálních okolností bych volil tříhvězdičkové hodnocení, ale chci Riddickovi dopomoci alespoň k té sedmdesátce. Je to takový opuštěný a mnoho lidí si může říci prázdnější film, než předchozí díly. Ale třeba v tom je právě jedinečnost. Tenhle snímek se rozhodně neztratil. Pro mě vynikající Vin a k tomu lehce magický děj s Dingo hafanem. ()

Wiikii

Ten bez mluvný začátek se mě zas moc nelíbil, ale poté se to s dalšími postavami rozjelo a někde v prostředku filmu až skoro do konce jsem se bavil... A i když je tento Riddick spíše takové hravé hodné dítě, místo nadupaného drsňáka, tak se mě film líbil. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

Giggo

Nebylo to zlý, ale nebylo to ani výborný. Mám pocit, že se tu někdo snažil oživit drsnou jedničku .. spousta scén, celkový námět, ale né uplně se to zadařilo. Ta jednička má v sobě prostě něco jinýho, necharakterizovatlenýho a zvířecího. Jinak ano dobrej film, pobavil a Starbuck z Battlestar Galactica byla super :) ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)