Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Alqarin

Dědictví Černočerné tmy upozaděno Dieselovou alfasamcovitostí. Mohla to být o ždiběc větší psina, kdyby Riddickův nový čtyřnohý kámoš nebyl sympatičtější než celá lidská smečka dohromady. Kde je Diesel, tam to žije, jinak zavládá silný přebéčkovatělý smrad. ()

MartinezZ

Tak tentokráte to Richardu B. Riddickovi nevyšlo. Jistě, člověk jde na béčko a čeká béčko, ale i béčko umí být dobré, tohle byla jen vata s množstvím CGI a mnoha hloupostmi v ději a zvratech, způsobenými scénářem, který se snažil film natáhnout nebo prostě lacině posunout kamsi dál. Ani to Revellovo hudební téma se nepodařilo využít. Ne ne, Vine, škoda, ale ne. Pitch Black je holt jen jeden. ()

Paxxx.cz

Mno upřímně čekal jsem o něco lepší podívanou. Z počátku to docela šlo a na konci si pak člověk uvědomil, že Riddick měl vše dobře promyšlené. Hrozně mu to ale usnadnila neschopná banda zabijáků, která tropila jedno nelogické rozhodnutí za druhým. Navíc bych trochu přiškrtil stopáž. Nejlepší díl pro mě tedy jasně zůstává Černočerná tma...6/10. ()

SaNcHeZ_cz

Riddick napotřetí a tentokráte na půl plynu. Třetí Riddick se až příliš snaží být novou černočernou tmou, nicméně tyto snahy mu kazí obrovský epický balvan, který si s sebou táhne ze svého předešlého nezdařilého pokusu o epickou sci-fi výpravu. Sláma (greenscreen) bohužel leze z bot, stejně jako docela zklamává slabý scénář. Naštěstí však Vin Diesel má jednoho z největších drsňáků v galaxii pořád bez problémů zmáknutého a i když se vše okolo něj babrá v průměru, nuda to i přes trochu delší stopáž jednoduše není. [60%] ()

zlabus

Poněkud zbytečnost, protože to, co nabízí Riddick, nabízí v mnohem lepším a zábavnějším podáni už Černočerná tma. Dívat se na to sice dá, nenudí to a občas padne stylová hláška, ale dolů to táhne přepálená stopáž (90 minut by tomu slušelo víc), otravně digitální prostředí a nepříliš zajímavé charaktery. Přesto se nejedná o film, který by mě svou existencí úražel, což je v rámci letošní produkce celkem výjimka. Hodně silné 2*. 50% ()

javak810i

Po všech těch nekonečných odkládáních a různých problémů, kterým si nový film s Riddickem prošel, jsme se konečně dočkali. A výsledek? No, snímek začal celkem pomalým tempem, záběry na nehostinnou planetu plnou dravců, co se váš snaží zabít, byly sice pěkné na pohled, ale po nějaké té půl hodině už začaly trochu nudit. Naštěstí se vše obrátilo k lepšímu poté, co na scénu dorazili i žoldáci s úmyslem Riddicka dostat. Díky tomu nastoupila na scénu akce, která mi svým temným hororovým nádechem trochu připomněla Vetřelce (design tamních příšerek tomu taky pomohl). Nešetřilo se ani vtipnými hláškami, zkrátka Dieselův Riddick je pořádný bad-ass. Výhrady mám ale k samotnému konci, který se mnohým může zdát trochu nesmyslný. Vypadá to, že si producenti nechali zadní vrátka pro případné pokračování, pokud bude Riddick dostatečně finančně úspěšný... proč ne. Co se technického zpracování týče, tak vizuál je celkem líbivý. Snad jen některé CGI efekty mi přišly trochu nedodělané, ale řekl bych, že dohromady se tvůrcům podařilo zachytit tu správnou atmosféru. Víc se mi ovšem líbil zvukový design. Soudtrack k filmu seděl perfektně a prostorové zvukové efekty vyzněly opravdu efektně. Za mě tedy 4*. ()

Tayen

Ať už se ten Vin Diesel vykašle na Ridicka, nebo ať ho udělá jinak a nesnaží se vykrádat o mnoho lepší, syrovější a originálnější Černočernou tmu. Ať přestane říkat drsným hlasem, jak je nad věcí, ale jak je on super a jak jsou všichni v prdeli. Ať uberou mimozemských kojotů a slizkých příšer a místo na nepovedené digitální efekty sázejí na atmosféru a strach. Ridick udělal z hlavní postavy karikaturu a z filmu komedii/ dokument/ live show, takže vlastně nic z toho, co chtěl. ()

Ellmariachi

Znáte takový to, že jdete někam na akci, jako třeba třídní sraz a říkáte si: "Ty vole mě se tam ták nechce." A druhej den jste nadšení a jste rádi, že jste prdélku zvedli? Pak je druhá varianta. Týdny do předu plánovaná akce, která se zvrtne v neslanou nemastnou jakožezábavu. A bohužel tyhle pocity mě tak trochu přivodil třetí Riddick. Neříkám, není to zlý. To fakt ne. Ale stejně jako si po nudným večeru vybavíte druhej den ráno maximálně dvě dobrý hlášky z předešlého večera, tak já si pamatuju maximálně tři silný momenty z filmu. Což je na kalibr jakým Riddick je, zatraceně málo. Celý se to tváří, že je to hrozně drsný a že je to vlastně všechno OK. Ale je to místama až moc dlouhý a až uměle rádoby silácký. Navíc momenty kdy jste se chtěli bavit, jsou zvláštně přeskočený. Např kdo nechtěl vidět jak se Dall dostane se Santanovýho sevření? Já ano. Rozbitá držka po střihu na vracející se žoldáky mě nestačila!!! Jistě jsou snímky kde tohle přeskakování funguje, ale tady prostě ne. Nebo jinak. Na mě ne. Celkově to je na úrovni lehce nadprůměrné podívané, ale to mě nestačí. Těšil jsem se na velkej tah a dostal něco kde jsem se vyloženě nenudil, ale žádná super , extra zábava to nebyla. Je mi líto...60 procent ()

Riddick77

Jako fanoušek Richarda B. Riddicka jsem hodně zklamán, ale i přes obrovskou hromadu výtek musím přiznat, že jsem se nudil jen minimálně. Tu a tam mi nějaký odkaz vyloudil na tváři lehounký úsměv a závěrečný masakr dal vzpomenout na povedenou Černočernou tmu. Suma sumárum je Riddick nezávadnou a lehce stravitelnou jednohubkou, jež se z hlavy vykouří ve chvíli, jakmile se za vámi zavřou dveře od sálu. 5/10! Recenze zde. ()

sta odpad!

asi první film postavený na CGI, který vznikl ryzí improvizací... snad mi nikdo nebude říkat, že tohle mělo scénář ()

SonGokussj

Riddick se nám po spektakulárně vymatlaném druhém dílu, vrací do překrásného zvířecího živočicha nepoutajícího se na žádného jiného člověka :-) Riddick is back. Krásný návrat do dob Černočerné tmy, opět jde vidět, že pokud máme příběh a dobré herce, nepotřebujeme přílišný rozpočet, šílené grafické efekty a bůh ví co ještě. Krásný, zvířecí, temný a krvavý film. 80% ()

JJ.Gibson odpad!

Vin Benzín to zase jednou podělal a tentokrát pořádně! Řitnick je Vinův snad opravdu nejhorší film, co kdy na jeho bedrech spočinul. Věřím, že v roce 2014 neuvidim nic horšího, než tento brak! Efekty na pomezí amatérského filmu, dialogy šimpanzů v korunách stromů, o tom jak je svrbí zadek, jsou záživnější než štěky místních (ne)herců, vyložená tupost a nekonzistentnost akčních scén, bije do vyleštěných bulv snad každého člověka, který se rozhodl ztratit svůj drahocený čas, díváním se na tento nepoživatelný paskvil! A dostáváme se k příběhu, který má hodnotu vyžvýkané žvýkačky nalepené na spod stolu! A i přesto se zde na čsfd Řitnick drží daleko nad šedým průměrem. Zdejší zarputílí experti musejí mít neskutečně posunutý práh bolesti, někam za shaolinské mnichy, když dokáží hodnotit tento skvost jinak než odpadem! O to víc zamrzí, že se k tomu propůjčila Katee Sackhoff a i Karl Urban. Odpornost největšího kalibru!!!!!!! ()

Laxik

Na jedničku to nemá, dvojku už si naštěstí nepamatuju. No, vzhledem k začátku možná bohužel, ale to máte otrav jako intoxikuj. Trochu moc odkazování a málokdy děsivé. Hlavním problémem je asi to, že nám jsou postavy ukradený, a to je u vyvražďovačky docela problém. Ale je tu Riddick. Tahle postava díky nadhledu svýmu i Dieselovýmu ani po třinácti letech neztratila na síle. Pořád je to frajer, co vám poví, jak a kdy vás zabije, ale jako jeden z mála hláškařů umí i mlčet. A to je teprve to pravý pošušňání. ()

PKD

Jo, tohle se povedlo. Ne sice, že bych z toho padal na prdel, ale jako konečně! regulérně Rkové (páč mysleti si, že by Riddick mohl někdy fungovati v PG 13 je absurdní, což dokázala ta chujovina, kterou v Riddick timeline neberu na vědomí, byť mi paradoxně nevadí její propojení v tomto filmu) pokr., ve kterém je hnusně obhroublá babochlapka, která mě lezla na nervy už v BSG v.2.0 Sackhoffová a chlápek s průhlednou bedničkou.:))) Jasně, nejde tu o žádné orgie originality, ale nehostinnost prostředí (a už ne taková ´´drsnost´´ vedlejších postav, protože za drsnost III. já osobně nepovažuji to, když někdo 90% děje, pičuje a kurwuje o 100/6) a prakticky bez dialogů první půlhodinka děje (+digi čokl), stojí za to. A nakonec i ty potvory, co vylézají jen když hodně, ale fakt hodně...prší, nenudí. Propojení s dnes už zásadní 1 v osobě papínka pana Johnse, palec nahoru. No a konec..je už klasicky Riddickovský....tj. nekonec.;-) Silné 4, ale výše jíti už nemohu. Což tak nějak, žíly netrhá. ()

Tony.cs

Twohy to vymyslel dobře. Propojil předchozí díly a vytvořil nám určitou časovou osu, ve které se můžeme držet. Dost fikaný. Opět s poměrně nízkým rozpočtem dokázal vytvořit atmosférickou pecku ve stylu Pitch Black, aby mohl navázat eposem ve stylu Chronicle of Riddick. Tenhle parádní survival se sice nevyrovná Pitch Black, ale rozhodně se mu hodně přibližuje. Riddick je prostě cool parchant a já se ho nemůžu nabažit. ()

gogos

Plešatý kydlič se vrací! Po epickém a bezmyšlenkovitém druhém dílu je ten třetí tak trochu něco jako vytuněná jednička. Po dějové stránce sice žádný zázrak, nicméně zápletka je vykonstruována solidně a závěr celkem slušně graduje. První půlhodinka filmu je taková vesmírná variance Robinsona, kde akorát Pátka nahradil jakýsi hyenopes. Prostředí a příšery jsou vesměs udělány digitálně a nízký rozpočet je na tom bohužel docela znát. Ani tato negativa však vůbec neubírají bouráctví Vina Diesela, který kosí vše, co mu přijde pod ruku, zhláškuje každého na počkání a i po 13 letech od jedničky vypadá stále zatraceně cool. Z vedlejších postav si pro sebe nejvíce krade Bautista a Sackhoff, ostatní jsou jen takovou bandou do počtu. Třetí Riddick opět funguje. Sice mu chybí look, zajímavý děj a atmosféričnost jedničky, ale naštěstí se poučil od dvojky a jede pravidlo, že méně je někdy více. Třetímu dílu možná chybí finance na lepší efekty, možná mu chybí punc jedničky a kult z něj nikdy nebude, nicméně každý fanoušek musel dostat přesně to, co od Richarda B. očekával. Hlášky a vesmírný Rambostyl, zajímavý béčkový vizuál, pár dobrých vedlejších postav, slušnou porci brutality a hlavně další Riddickovo dobrodružství, které prostě baví samo o sobě. Horší 4*. ()

Tirion

Tohle nebude příliš intelektuální výpověď, ale tenhle film je jednoduše žánrová srágora, která chce pouze vytěžit maximum z jednoho trochu povedeného předchůdce. Diesel je směšnej, triky taky a zbytek už není třeba hodnotit. ()

ABLABLABLA

Možná je na škodu, že jsem neviděla předchozí část.. těžko říct.. trošku mi unikaly souvislosti, ale tak ocenit krásu kamery a atmosféry jsem dokázala i tak. Aneb koho by nebavilo místo černobílého snímku sledovat hnědo-pískovo-oranžovo-žlutý (chce se mi napsat pochcaná žlutá) snímek s občasnými bílomodrými nádechy díky svtělům. Rozhodně něco neokoukaného. Beze srandy fakt se mi to líbilo. Sem tam nějaký humor a mezi tím kotel procházení, honění, zabíjení a debilních chvástajících keců. Naprosto boží záběr byl, když se Riddick dobrovolně vypravil za tou bandou "lovců odměn", zpomalená chůze, jediný na obzoru, nad halvou se mu žene bouře, vidíme kolem létat částečky prachu... úžasně výtvarně působící. "Where did you get that theory from? A unicorn's ass?" ()

Žralok

Starý známý vrah Riddick se vrací. Poté co byl zrazen vlastními druhy a ponechán na pospas pusté planetě plné příšer. Začne spřádat plán útěku a pomsty. Tento film svým stylem připomíná spíš první díl série (Černočerná tma). Nežli předcházející, rozmáchlý film Riddick: Kronika temna. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)