Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Darth_AK

SPOILERY ARE COMING FROM RIGHT SIDE, SIR! Nuže, Star is Born je "jedna z dalších romanťáren", kterou ale okořeňuje skvěle civilní herectví a výborný zpěv Lady Gaga, ve spojení s Bradley Cooperem, kterýmu bych sežral i to, že kromě hraní na kytaru a zpěvu a režírování se zvládne ještě naučit sekat dřevo na cirkulárce a stát se běžcem na olympiádě, protože ten týpek je vážně všeuměl. Kromě nich se tu mihne "kovboj" z Big Lebowskiho, Sam Elliot, nebo třeba v naprosto krátké ukázečce Alec Baldwin. Abych se rovnou zbavil jediné věci co brání filmu v pěti hvězdách. Jsou pasáže, u kterých jsem třeba moc nevnímal, protože mi nepřišly tak .. zajímavé? Nevím jak to říci, ale například v první polovině, při návštěvě baru a obchoďáku, to bylo v pořádku, ale můj pohled byl "normální romantika, proč z toho dělat něco víc?" Pak vpadla scéna se Shallow, a najednou bych filmu hodil 5 hvězd. Pak i prvotnímu romantickému vzplanutí, protože se na to krásně dívalo, Bradley a Gaga chemii mají - pak přišla slabší část, ve které jsme dokola sledovali linii "Miluji tě-Woopsie, ožral jsem se-trapas-stejně se milujeme", a zároveň dochází k proměněně vizáže Ali, se kterou souvisí pokles kvality písniček - popík prostě do tohoto filmu plného citlivých písní neseděl. Taky trochu škodí to, že člověk nepocítí žádnou vážnou vztahovou krizi mezi postavami - jejich hádka ve vaně by se v normálním světě rovnala hádce o to co bude na snídani, protože oba herci si evidentně nedokázali do očí "ubližovat", což ale chápu. Film však naprosto rozbíjí mé hodnocení na závěr, kdy dojde k šokující události, kterou bych byť ji měl čekat, tak se tak nestalo. Od té chvíle až do závěrečné písně Lady Gaga, těch 10 minut, se jedná o naprostý masterpiece. Vlastně je nutné položit si otázku, co člověk od romantického filmu se smutným koncem očekává. Měl by cítit že to mezi hlavními postavami klape, že se něco takového může stát. Závěr by ho měl dojmout, nejlépe rozbrečet. A měl by postavám fandit. A to vše se stalo u mě. Nebýt těch výtek, které jsem zmínil, a jsou opravdu drobné, ve srovnání s tím jak se mi film líbil, bych šel i na 5*. Takhle zůstávám na čtyřech a Shallow i přes jeho nynější popularitu v rádiu znovu zapínám a užívám si :-). Více takovýchto filmů, a ať Bradley Cooper šajní dál se svým talentem. ()

Maynard.

Tramtadadá!!! Mám tady další svůj "osobní" milník. Po 10,5 letech, co sem hrdým uživatelem na CSFD, je tohle můj 1500 komentář, což už je teda hodně velký číslo. Netušil sem, že mě to bude držet i takle po těch všech letech. Nejdřív sem jen křížkoval filmy, prvních 200 a pak začal komentovat. A teď musím říct, že mě to fakt pořád baví. Sjedu nějakej novej film, kterej sem ještě buď neviděl, nebo u něj nemám koment a prostě ho musím okomentovat. Dalobyseříct, že sem si na to vypěstoval určitou závislost. Každopádně CSFD moc děkuju, že jim to takle frčí a že je podle čeho si vybírat, filtrovat, proklepávat filmy, na který se chci podívat. Jo a teď k tomuhle filmu.... :o). První půlka jasnejch 100%, druhá půlka 70%. Country hudba s Gagou famózní, hudba jen Gagy o ničom... :o) ()

KR4T4S

No... Já myslel, že když je to čtvrtý remake, že to má být modernější. A ono je to zatím tak "hezky" staromódní a snové a tak lehce pohádkové. To tomu filmu dost ubírá. Respekt Cooperovi za režii. Na debut solidní. Lady Gaga není úplně oscarová, ale zvládla to velmi obstojně. Akorát mi přišlo, že mezi nimi není žádná chemie. Kdyby hráli tak sladěně, jako když zpívali duet Shallows, tak pak ok. Nějak se v mých očích úplně nepotkali. A prostě na to, jak to celé chce být drama až skoro antických rozměrů, to bylo takové... mělké. 60% ()

pavcas

Bradley Cooper je "sexy as hell" i vorvanej a v deliriu, to jsme jaksi věděli už od dob Pařby ve Vegas. Lady Gaga je o něco míň ošklivá v civilu než na podiu v hovězí kůži a překvapení ... umí hrát. Bradley je dobrej režisér a zpívá jak bůh.Sexy country bůh. Ústřední písnička úžasná, klobouk dolů. Gaga je z Coopera úplně hotová a podle mně lituje, že už je zadanej a nemůže ho za vlasy odtáhnout do svý jeskyně. Tolik fakta. Na Oscara ten film fakt není, ale na pohodovej sobotní večer to stačí. ()

Sdoom

Docela rozumím tomu všeobecnému nadšení, protože jsou zde opravdu povedené některé dílčí záležitosti, jako je např. herecký výkon Bradleyho Coopera či alespoň ze začátku funkční romance. Nicméně za mě je zde více negativ, počínaje za mě nevýrazným výkonem Lady Gagy, plochou hudbou, zbytečně natahovanými dialogy, které pak zapřičiňují nudnost spousty pasáží, ale hlavně je to celé dějově předvídatelné, ačkoli jednání postav občas dost zvláštní. Neplyne to prostě přirozeně a to mi vadí. Lepší 2 hvězdičky. (HD, orig.) ()

MaMitti

Takže. Už nechodím do kina pouze na pohádky, ale začínám chodit už i na filmy pro teenagery a jsem tím poctěna, protože... s dcerou v pubertě půjdu opravdu kamkoliv mě bude chtít vzít :-). Pominu fakt, jak jsem vážně trpěla (vážně utrpení na druhou), protože... na druhou stranu jsem měla radost z toho, že ona si to užívá...a navíc - bylo to po Bohemian Raphsody a dcera mi po tomhle kinu říká, že to bylo sice dobrý, ale Queeni byli daleko lepší a to mi bylo hned líp - tím pádem přiskočila hned Zrodilo se hvězdě jedna hvězda nahoru. Takže jí taky zůstává. "Hudba" tedy šílená, už dlouho jsem se na sedadle tak nevrtěla. ()

Firebug

Sám jsem šokován, jak mě to dokázalo zklamat. Ty 2* jsou jen pro Lady G., páč tam rozehrává nefalšovaný herecký koncert. Škoda že celý film je časově těžce přetažená nudná šmíra se sračkoidními písněmi jako bonus. Cooper nedokáže říci v kuse jednu větu a jako režisérovi jsem mu chtěl za ty flashbacky ve finále plivnout do ksichtu. Ne, dojat jsem nebyl. ()

sedm.1

Od této podívané jsem toho čekal spousty, ovšem v podstatě jen v negativním slova smyslu. O to víc jsem ale pak čuměl při závěrečných titulcích s hubou otevřenou dokořán a pořád jsem nechtěl uvěřit, jak vlastně strašně moc skvělý film jsem právě viděl. Prakticky ve všech ohledech jsem se dočkal pravé opaku, než co jsem očekával a díky tomu jsem si to tak moc užil. A s těmi superlativy nemohu začít u nikoho jiného, než u Lady Gaga. Pár jejích písniček jsem tedy znal, dvě, tři se mi možná i líbili, jinak ale sice určitě výtečná zpěvačka, s několika menšími hereckými zkušenostmi, u mě ale prostě jinak nezájem. To, co ovšem po herecké stránce předvedla zde, smekám, smekám, smekám a žasnu k tomu. Pro mě absolutně bezchybný, neskutečně silný, emočně dech beroucí, strhující herecký výkon, zkrátka bez diskuzí, famózní herecké představení. A k tomu navíc není ani vůbec tak ošklivá, jak jsem si myslel, respektive spíš úplně naopak, ona je velmi, velmi pohledná, žádná umělá kráva, prostě přirozeně krásná ženská, wow. K mému udivení se tu do toho herecky ovšem opřel i další člověk, kterého jsem až doposud jako herce příliš nemusel, a to samotná duše celého tohoto projektu, Bradley Cooper, který tu též podal excelentní výkon, podtržený i přesvědčivým zpěvem, takže i v jeho případě velká poklona. No a ta chemie mezi nimi? To byl jako kurva masakr, a upřímně, já jsem mezi filmovými postavami popravdě snad ještě výraznější jiskření v žádném jiném filmu neviděl, jako právě zde, co bylo mezi Lady a Bradleym, nehorázně silné, přesvědčivé a uvěřitelné! Co se pak zápletky týče, dá se jí vytknout cokoliv, ovšem v žádném případě ne její zpracování, které nelze opět označit jinými výrazy, než parádní, neuvěřitelně působivý, silný, dramaticky vyvážený, takže další zatraceně výrazný palec nahoru pro Coopera. A že ten příběh není originální, že je kýčovitý, že je předvídatelný, a já nevím co ještě všechno, to je možná pravda, ale mě to bylo úplně jedno, neboť podle mě fungoval naprosto přesně tak, jak měl. Další lahůdkou se pro mě stala hudba, kdy prakticky zde většina odehraných písní mě vážně chytla a opravdu oslovila, takže soundtrack povinnost. Za mimořádné musím dále ale označit i atmosféru, styl, hluboké a přesvědčivé emoce, to vše je úžasná záležitost. Bradley Cooper zkrátka stvořil skutečně fantastický snímek, který mě nepředstavitelně nadchl, takže za mě, VELKÉ, UPŘÍMNÉ DÍKY. Fantastický film!!! ()

psychoJoa

Upřímně, film mě dost zklamal. Nejlepší písničky zazněly na začátku a potom už to byla jen dlouhá nuda... 3* za ten začátek, jinak bych dala 2. ()

herr_carter

Na tomhle filmu se musí hodnotit především ta hudba, která asi pohltí i největší hudební odpůrce a totální hudební antislucháky. Příběh jako takový moc ničím nezaujme, naopak já měl problém s tím, že všechno se "rodí" strašně rychle a nepřirozeně......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

adam9

Den, kdy jsem se zamiloval do Lady Gaga a znovu si potvrdil, jak je Bradley Cooper (teď už nejen) nadaným hercem a především neskutečným sympaťákem. Jakmile si střihli první duo Shallow, věděl jsem, že tahle 136minutová show mě dostane do kolen. O filmu roku asi už nemám pochyb... Lady Gaga mě naprosto šokovala. Její upřímný výkon, kdy jí stačí s naprostou přirozeností ukazovat své emoce jen v obličeji, mi vyrazil dech. Téměř jistě dostane Oscara, ale strašně moc bych ho konečně přál také Cooperovi, jehož postava Jacka byla neskutečně romantická a věrohodná. Tradiční kritika hudebního průmyslu a na povrchu neoriginalita příběhu se zejména ve druhé polovině začne projevovat trochu negativně, ale právě Gaga (ačkoliv začne hrát víceméně svou karikaturu) s Cooperem jedou v tak skvělém tempu, že vám to nevadí, a to jednak i proto, že už máte za sebou tu kouzelnou první polovinu, kdy jste se stihli do jejich příběhu navždy zamilovat. ()

Seti

Pro mě skvělá podívaná a jeden z nejlepších kinozážitků v letošním roce. Bradley Cooper dělá se svojí režisérskou prvotinou zaslouženou díru do světa a při honbě za Oscary mu budu držet všechny palčáky. ()

Nassau

Jack talked about how music is essentially twelve notes between any octave. Twelve notes and the octave repeats. It's the same story told over and over, forever. All any artist can offer the world is how they see those twelve notes. That's it. He loved how you see them. (8/10) ()

Kuny27

První půlka filmu opravdu velmi velmi dobrá! :) Ta druhá již slabší, ale celkově moc hezké zpracování! :) Bradley má ode mě palec nahoru. ()

666Carnage

Tahle dějová linka tu byla snad 100x nepřináší to nic nového. Nového je tu akorát to, že Bradley Cooper se posadil i na post režiséra. Povedlo se mu to natočit moc pěkně, jak dramatické scény tak i ty velké koncertní. a hlavně to i dobře zahrál a Lady Gaga na to, že to není herečka taky docela válela. Ale u mě je problém s tím, že mě ten film nějak nebral. Co se týče zvratů všechno se dá čekat a ani po emocionální stránce mě to nijak nevzalo. Film je to určitě pěkný a dobře zahraný ale mě nijak neokouzlil. Své příznivce si to určitě najde pro mě je to ale jen snímek co jsem si odškrtl ze seznamu filmů co chci vidět v tomto roce. 60% ()

wooozie

Jestli bych měl někdy zařadit tento film do nějaké škatulky, tak "rozpadající se pod rukama" by byl výraz naprosto přesný. Ale opravdu, začátek výborný, koncertní i malé dramatické scény fungují na jedničku, ale pak přijde zlom. Zlom nejenom příběhový, ale hlavně režisérský, kdy mi přišlo, že Bradley Cooper neví, kudy dál. Pominu vývoj vedlejších postav, většina nebyla pro příběh důležitá, ale od začátku sólové dráhy Ally není vůbec jasné, kam se má vlastně příběh ústřední dvojice posunout a zůstane více otázek než odpovědí. Ke konci se to začíná opravdu bořit jak domeček z karet, a to hudebně romantické a dramatické plynutí filmu se mění v uvadající chaos (například věděla Ally o hluchnutí svého manžela? apod.). Ve finále ale musím přiznat, že i přes závěrečnou pachuť z konce filmu mírně převažují pozitiva a Lady Gaga, i když to není a asi ani nebude brilantní herečka, tak jako autorka písní a zpěvačka je výborná. ()

Rudinsky

Malý skromný film, ktorý sa potýkal s mnohými produkčnými problémami, ale Cooper to nevzdal a na koniec z toho všetkého vysekal prekvapivo vyzretú, a najmä perfektne zahranú (Gaga je skvelá, ale Bradley tu ťažko vládne) filmárčinu. Oproti prvoplánovým gýčom, ktoré v dnešnej dobe zaplavujú kiná s nálepkou "romantický film pre ženy" je to prekvapivo civilné (vďaka réžii), navyše s hmatateľnou chémiou medzi hlavnými protagonistami. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz