Reklama

Reklama

Zrodila se hvězda

 • USA A Star Is Born (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

(více)

Zajímavosti (49)

 • V severoamerických kinech film utržil 215,3 milionu amerických dolarů, celosvětově 436,4 mil. (NIRO)
 • V České republice film v kinech navštívilo celkem 197 599 diváků. (hrumsrt)
 • Bradley Cooper (Jack) začal psát scénář už v roce 2015. (ČSFD)
 • Závěrečná skladba „I'll Never Love Again“ je na soundtracku ve dvou verzích. (ČSFD)
 • Po dotočení filmu si nechala Lady Gaga (Ally) vytetovat obří růži, táhnoucí se po linii páteře. Tetování doplňuje věta „La Vie en rose,“ („Život v růžové“), což je název písně od Édith Piaf, kterou Gaga ve filmu zpívá. (Duoscop)
 • Slavná věta „I just wanted to take another look at you“ („Jen jsem se na tebe chtěl ještě jednou podívat“) zazněla ve všech předchozích verzích filmu. (Royaldell)
 • Stejně jak postava Bradleyho Coopera Jack, i Cooper samotný měl problémy s návykovými látkami. Kolem věku dvaceti let byl závislý na práškách a alkoholu. (Royaldell)
 • Ve filmu se objevuje i slavná zpěvačka Halsey - můžeme ji vidět, když předává Ally (Lady Gaga) cenu Grammy. (Royaldell)
 • V rámci přípravy na roli si Lady Gaga (Ally) měsíc před natáčením změnila barvu vlasů a přestala nosit make-up. (Royaldell)
 • Většina scén z baru, ve kterém Ally (Lady Gaga) zpívá, byla improvizovana. (Royaldell)
 • Lékař, který se zabývá Jackovou (Bradley Cooper) hluchotou, je skutečným Cooperovým lékařem. (Royaldell)
 • Bradley Cooper (Jack) se musel naučit i hrát na klavír a na pianino. Denně strávil cvičením až čtyři hodiny. (Royaldell)
 • Lady Gaga (Ally) musela zazpívat poslední píseň filmu „I'll Never Love Again“ jen několik minut poté, co se dozvěděla, že zemřela její nejlepší kamarádka Sonja Durham. Zpěvačka v rozhovoru pro časopis Entertainment Weekly uvedla: „Moje velmi, velmi, velmi drahá kamarádka toho dne zemřela na rakovinu. Měli jsme natáčet asi za 30 minut, když mi volal její manžel a já jsem ji slyšela mluvit na pozadí. Hned jsem sedla do auta a jela za nimi. Bohužel jsem přijela asi patnáct minut poté, co zemřela. Doslova jsem ležela s ní v náruči, s manželem, psem a synem po boku... Když jsem se vrátila, Bradley byl opravdu shovívavý a nakonec jsem tu písničku zvládla. Měla jsem neutuchající nutkání zpívat. Byla to vskutku zvláštní scéna, na kterou nikdy nezapomenu.“ (HellFire)
 • Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 v Benátkách na FF. (Varan)
 • Scény na čerpací stanici byly natočeny v Desert Hot Springs v Kalifornii, u malého obchodu s pneumatikami na silnici Little Morongo. Mimo Kalifornice se film natáčel také v Anglii. (blans)

Související novinky

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama