Zrodila se hvězda

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Očekávání bylo větší. Herecka obsazenost byla sympatická, trailer moc hezky a srdcervoucně sestříhaný. Hudba hezká, navzdory tomu, že Lady Gagu bytostně nemám rád, tak nakonec slušný průměr. Trailer klame, byť jde opravdu o srdcervoucí příběh, tak nakonec tolik za emoce nevzal. Příběhem a obsazením ale film zařazuje mezi slušný průměr. 60%(5.10.2018)

Bradley Cooper si pro svůj režijní debut vybral předělávku romantického hudebního dramatu Zrodila se hvězda, v němž se opětovně pokusil zachytit konflikt mezi slávou, úspěchem, závislostí, lidskou zranitelností a láskou. Snímek plný energie, emocí, skvělé hudby a nadstandardních hereckých výkonů zejména v první polovině šlape jako hodinky, aby následně trošku zpomalil a vjel do předem vyjetých žánrových kolejí. Dramaticko-romantická linka je jistě předvídatelná, avšak těžko Cooperovi právě tohle vyčítat. Dokázal nesčetněkrát odvyprávěný příběh zabalit do atraktivního a svěžího balení, k čemuž mu dopomohl nejen evidentní cit pro režii zkombinovaný s všudypřítomným nadšením pro věc, ale rovněž dokonalý casting, minimálně dva výjimečné herecké výkony a nadupaný soundtrack. Lady Gaga je jako Ally naprosto famózní!(11.10.2018)

Ten příběh je fakt čistokrevná, průhledná romantika a tentokrát mě to moc nebavilo, když vím přesně jakým směrem to půjde. Co jsem ovšem absolutně netušil je jak na mě zapůsobí Lady Gaga. Tuto dámu jsem nikdy neslyšel zpívat a její jméno registruji jen s nadpisů bulvaru na seznam.cz , takže jsem jí dal cejch "celebrita", ale ouha za tuhle hodně silnou urážku se musím Lady Gage (Gaze ?? ) hluboce omluvit. Byla to právě ona, která mě dělala celým filmem průdkyni. S ní jsem sdílel všechny emoce a těšil se na její pěvecké vložky, protože i mé hudebně ignoranstké uši se krásně zaposlouchali. Navíc její cilvilní projev mě učaroval. Bradley dal do role Jacka dal všechno a je to znát a jeho režisérkém umění rovněž nejsem na pochybách. Nevylučuju, že ještě s hvězdičkama přitlačím při další projekci, pokud i ten příběh ve mě trošku zesílí, ale zatím to nechám na solidních třech.(23.10.2018)

Nemůžu to dostat z hlavy, prostě nemůžu. Úsměv a pohyby Lady Gaga a Bradleyho šíleně zamilovaný a opilý pohled. Ten okamžik, kdy spolu stojí na pódium nebo sedí u klavíru a nechávají se naprosto ovládat hudbou a láskou. To jak spolu zpívají a ladí, a má to neskutečnou sílu. V kině, pokud to jen trochu jde, nebrečím. Tady to nešlo. Zatím největší překvapení letošního roku.(22.10.2018)

Americké filmy až na výnimky nesledujem, na tento som si výnimočne zašiel do kina, zlákal plagátom i žánrom hudobnej drámy. Obsahovo neprináša nič nového, než niekoľkokrát zreycklovaný príbeh a po nečekane (alebo očakávane?) smutnom konci nasleduje samozrejme typický citový doják. Zatiaľ čo film ukazuje vzostup mladej speváčky, ktorá sa z prirodzenej nesmelej žienky vedľa country hviezdy postupne mení na komerčnú superstar s umelým účesom a tvárou plnou líčidiel, u samotnej Lady Gagy možno naopak vidieť, ako sa od dosť provokatívnych piesní (najmä teda videoklipov) konečne dopracovala k normálnym počinom, teraz vrátane hlavnej v úlohy v slušnom filme. Možno tu sledovať vedľa romantického príbehu aj kritiku hudobného priemyslu v USA a drámu alkoholizmu zo strany speváka s upadajúcou slávou, avšak uprostred film nielenže chvíľami začína nudiť, ale až príliš rýchlo preskakuje časové úseky od jedného zvratu k druhému (napr. z ničoho nič po krátkej chvíli nominácia Ally na cenu Grammy). Herecky a režijne ide o skvelý film, ale očakával som ako celok väčšiu "dokonalosť". Za posolstvo vypovedať životné pocity piesňou, ktoré skutočne dorazilo, a niekoľko pekných country songov (najviac ma zaujal asi duet Jacka a Ally z prelomového koncertu) udeľujem silné 3 hviezdičky. (65%) [Kino SterCentury Cinemas, Košice](8.10.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 v Benátkách na FF. (Varan)

• - Všechny písně ve filmu jsou nazpívány živě, což byl nápad Lady Gaga. (hansel97)

• - Na filmovém festivalu v Benátkách Cooper uvedl, že snímek byl inspirován koncertem Metallicy, který viděl, když mu bylo 6 let. (blans)