Zrodila se hvězda

• Austrálie

• Kanada

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Velmi velmi velmi dlouhý videoklip. Od původního nadšení a vtažení do děje jsem po cestě někde zabloudila a ke konci mě už vůbec nezajímalo, co se s nimi stane. Nevím přesně, kdy mě ztratili, ale rozhodně tomu pomohla změna k Why did do you that in SNL. To byl jeden velký lol. Chápu, proč změna stylu, ale nemuseli snad doplavat až ke dnu. Pak už je to jen nuda a zmar a nekonečné čekání na konec, který btw mohl přijít mnohem dříve, ale ne, ještě si musíme dát dojemný song.(2.10.2018)

Překvapivě vyzrálá filmařina. Bradley Cooper s naprostým přehledem zvládá prodávat jak velké koncertní scény, tak i ty malé komorní, ve kterých si dva lidé povídají. Sám odvádí dost možná nejlepší herecký výkon své kariéry a Lady Gaga si všechny ty ceny, které pobere, rozhodně zaslouží. I songy dovedou dojmout nebo strhnout a strašně dobře se na to kouká. Jediná výraznější výtka tak může mířit k jisté předvídatelnosti a schematičnosti, na druhou stranu zrovna v tomhle případě by nebylo vůči filmu fér mu to vytýkat. Přesně tohle sliboval a to i dodal. Ve vysoce nadstandardním provedení. Poctivý, fungující a skvěle natočený a zahraný doják.(4.10.2018)

Musím se přiznat, že jsem se neubránila srovnávání mezi tímto a filmem s Barbrou Streisand, který u mě stále vede. Asi mi byla příjemnější ta doba, jelikož tady se mi moc nezdála ta proměna Ally v popovou ikonu, myslím si, že její povaha by to nedovolila, proto mi to přišlo trošku nesmyslné, ale ok, když tohle hodím za hlavu, tak se jednalo o hezký, dojemný hudební film, na který se ráda kouknu když si budu chtít poplakat. Lady Gaga je vynikající zpěvačka a soundtrack určitě poputuje ke mě do mobilu, ale svým hereckým umem se nevyrovná skvělému Bradleymu, určitě věřím, že film si pro nějakou nominaci půjde.(13.10.2018)

• L_A_D_A_S

Už po trailerech jsem čekal že to nebude žádnej zázrak ale když jsem viděl ta hodnocení a recenze tak jsem tomu dal šanci. Nejlepší na celym filmu byl trailer na Bohemian Rhapsody ještě před začátkem. Nesympatičtí hlavní hrdinové, (pardon ale věčně ožralýmu feťákovi prostě fandit nedokážu) a ani ty písničky nejsou tak dobré jak jsem doufal.(7.10.2018)

Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Herci (Gaga, Cooper a Elliott naprosto neskuteční), režie, kamera (ach... Matthew ), hudba (Shallow a I'll Never Love Again naprostý pecky, přičemž druhou zmíněnou bych se nebál nazvat "I Will Always Love You novýho tisíciletí"), scénář,... Jen mě mrzí, že podle komentářů jsou tací, co to považují za "dámskou" záležitost. K tomu nemám asi co napsat, protože by to bylo plýtvání slov...Anyway - Pro mě osobně jeden z největších kino zážitků.(4.10.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 v Benátkách na FF. (Varan)

• - Všechny písně ve filmu jsou nazpívány živě, což byl nápad Lady Gaga. (hansel97)

• - Na filmovém festivalu v Benátkách Cooper uvedl, že snímek byl inspirován koncertem Metallicy, který viděl, když mu bylo 6 let. (blans)