poster

Zrodila se hvězda

  • USA

    A Star Is Born

  • Slovensko

    Zrodila sa hviezda

  • Velká Británie

    A Star Is Born

  • Kanada

    A Star Is Born

  • Austrálie

    A Star Is Born

  • Nový Zéland

    A Star Is Born

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min (Alternativní: 148 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
  • InJo
    ****

    Hudební milostná dramata jdou často mimo mě, ale Cooperova režijní prvotina je po všech stránkách natolik povedená, že se vůbec nedivím jejímu úspěchu nejen u diváků (resp. hlavně divaček), ale i u kritiky. Příběh má více vrstev (rozhodně to není jen sladkobolná lovestory pro milovnice červené knihovny), Cooper i Lady Gaga jsou ve svých rolích naprosto skvělí (oba výtečně hrají i zpívají) a i většina songů se opravdu povedla (ústřední hit Shallow se snadno zaryje pod kůži a mně osobně z něj chvílemi běhá mráz po zádech). Možná nejvíce mě však překvapilo, že film ve své druhé půlce dost otevřeně kritizuje reálnou hudební kariéru a celkovou (povrchně laděnou) image hlavní ženské hvězdy... ;-) 70 %(14.1.2019)

  • Jezinka.Jezinka
    ***

    Zrodila se hvězda? Kde jako? Stefani Joanne Angelina aka Lady Gaga jí bezpochyby je. Bradley Cooper rovněž. Ten si zároveň potvrdil svou neohrozitelnou pozici skvělého herce v umrněných romantikách oceněných Oscarem (vzhledem k popularitě takového postavení nejspíš ani on s epigonem nepočítá). Lady Gaga má dobrý hlas, se zjevem to je horší a veškeré její doplňky ve filmu jsou naprostá katastrofa. Pokud někomu hvězda dolů za ohavné náušnice připadá moc, nechť vezme na vědomí, že hvězda má být hvězdou od hlavy k patě. Po hudební stránce mi konvenoval jen Bradley Cooper u piána či s kytarou. Z textů se mi pár líbilo, než je Gaga začala zpívat. Smutné, když u hudebního filmu člověk kouká na závěrečné titulky s pocitem, že čtení scénáře by byla neskonale lepší zábava, než se dívat na film.(16.9.2019)

  • Sarkastic
    ****

    Protože si mé líné já přece jen konečně přiznalo, že se pravděpodobně k žádné z předchozích verzí filmu (1937, 1954, 1976) stejně nikdy nedokope, rozhodl jsem se zkusit rovnou tu nejnovější (tím pádem logicky nemůžu porovnávat). Pravda, film jede v docela zajetých kolejích, je předvídatelný, nenabízí žádné větší dějové zvraty, což je trochu škoda. Ale překvapivě to nevadí až tolik, protože celé dílo stojí na tom, že je hudebně a po herecké stránce zvládnuté bravurně. Oba hlavní představitelé hrají a zpívají výborně, u Coopera to překvapí pěvecky, u Gagy zas herecky (k čemuž film ostatně vybízel, ovšem výsledek v tomhle ohledu i tak předčil má očekávání). Pár navíc ještě doplňuje skvělý Sam Elliot, který je teď na stará kolena v té nejlepší formě (jak už ukázal i v The Hero). A to nejdůležitější, jde o hudební film a tahle složka je opravdu zdařilá, písně vám i po skončení snímku dál rezonují v hlavě. Cooper tedy svůj režijní debut ustál se ctí a byly to příjemné cca 2 hodiny, možná jen ten konec bych trochu zkrátil. Hodnotím solidními 4*.(3.3.2019)

  • playboxguest
    ***

    Upřímně jsem nepochopila, co na něm viděla. Vždyť byl furt v lihu a ona od prvního dne věděla, do čeho jde. Díky tomu jsem se nedokázala s romantickou linkou sžít, pochybuju, že se lze tak snadno zamilovat do někoho, kdo je každým coulem troska a nemá nejmenší snahu s tím něco dělat. Gaga každopádně neměla chybu, ač nevím, co ona viděla na něm, chápu, co viděl on na ní.(1.2.2019)

  • Slasher
    ***

    Jakoby papírově skvělá písničkářská romantika, celou dobu mě to drží, cením civilně na tělo styl a fokus na hlavní postavy (byť škoda, že není ještě víc prostoru pro Sama Elliotta), sálá z toho talent a snaha, mám radost z Bradleyho Coopera, shází mi jen zásadní maličkost - aby ve mně všechno kliklo a dopadlo po stránce emocí, měl zadostiučinění. Nevím, mám pocit... vůbec bych se nezlobil za extra 20 minut do finální třetiny, kde to pak šlo hrozně skokem.(15.1.2019)

  • - Aby se Gaga připravila na svou roli, měsíc před natáčením si změnila barvu svých vlasů a přestala nosit make-up. (Royaldell)

  • - Jackson (Bradley Cooper) jazdí vo filme na motocykli 2016 Harley-Davidson CVO Breakout. (MikaelSVK)

  • - Ikonická věta „I just wanted to take another look at you“ („Jen jsem se chtěl na tebe ještě jednou podívat“) zazněla ve všech předchozích verzích filmu. (Royaldell)