poster

Zrodila se hvězda

 • USA

  A Star Is Born

 • Slovensko

  Zrodila sa hviezda

 • Nový Zéland

  A Star Is Born

 • Velká Británie

  A Star Is Born

 • Austrálie

  A Star Is Born

 • Kanada

  A Star Is Born

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Padme_Anakin
  *****

  Jedna hvězda vychází a druhá zhasíná... Mně se tenhle filmový pár a jejich příběh zamlouval, Bradley Cooper si tady střihnul závisláka na výbornou, k tomu přidal velice příjemný hlas, Stefani G. byla pro mě celkově příjemným překvapením, jak hereckým projevem, tak pěveckým. A potěšilo mě zas jednou vidět Sama Elliotta, pořád mu to sekne a charisma neztratil. Hodnotím čistě pocitově a rovněž za režisérský debut.(23.12.2018)

 • novoten
  *****

  Na plnou sílu do všech směrů. Jack a Ally umí být velkolepí, majestátní, melodramatičtí a zamilovaní. A právě proto jsem tak rád, že si Cooper na režijní stoličce může maximálnímu měřítku navzdory dovolit i takovou frajeřinu, že se na všech klíčových dějových místech zastaví. Ví totiž, že na každého čekají křižovatky, na kterých má na rozmyšlenou pár vteřin a přitom v koutku duše ví, že právě takhle palčivý moment rozhodne o tom, kam bude dál směřovat zbytek jeho života. Proto si i divák s hlavní dvojicí rád postojí na podobných rozcestích o trochu déle, aby nechal každou volbu zarezonovat, aby každé správné rozhodnutí pěkně rozlilo teplo po těle a každé špatné aby řízlo slušně hluboko. Od obou zúčastněných životní výkony a zasloužená jízda filmu, který nejprve zboří kina a brzy poté nejrůznější předávání cen, aby se velice záhy stal zlatou klasikou. We're far from the shallow now.(9.10.2018)

 • pepo
  *****

  Už pri sledovaní vyše 80 ročného originálu (ďalšie 2 som nevidel) mi bolo jasné, že ten príbeh je mimoriadne nadčasový a univerzálny. Zasadenie do filmárskeho prostredia ma síce bavilo viacej, ale....sakra...Takto majú vyzerať remaky. Silné témy sú posilnené, neaktuálne veľmi vkusne vyhodené/pozmenené a remeselne to spĺňa najvyššie kritériá. Vôbec by mi nenapadlo, že ide o režijný debut herca. Cooper preukázal mimoriadny talent a ja sa teším, čo natočí najbližšie. Najväčším prekvapením je však Lady Gaga. Jej fanúšikom síce nikdy nebudem, ale za to, čo tu predvádza si zaslúž veľký rešpekt. Jasné, je to tradičná limonáda. Ale pôsobivá, výborne vyzerajúca a skvelo zahraná. Na oscaroch bude komu fandiť 9/10(5.10.2018)

 • Kaka
  ****

  Začátek je kulervoucí. To jakou hitparádu rozjede Bradley Cooper "the rockstar" před nabitými tribunami, je filmový opening, který si nic nezadá s tím nejlepším co se vůbec ve filmové tvorbě nechází. Je to živelné, osobité, opravdové a s neskutečnou šťávou. Ostatně podobně by se dala charakterizovat celá první polovina filmu, protože ani v komorních pasážích to neztrácí jiskru a fantastickou atmosféru, natož herecké výkony hlavní dvojice. Film s velkou dávkou muziky, ve kterém se paradoxně často jede pocitově acapella, protože při interakci dvou hlavní hrdinů máte pocit, že vnímate jen jejich hlasy a jinak je ticho, nic dalšího kolem neexistuje. U Coopera se to dá čekat, protože se obecně ví že má talent a když mu režisér řekně, že se bude muset naučit huhňavý rockový bariton, tak to taky tak bude. Ale Lady Gaga - neherečka - předvádí herecký a emocionální nátřesk první kategorie. Kdyby dostala plešouna, nikdo by se asi moc nedivil. Bohužel laťka nastavená první polovinou nevydrží do té druhé. Ta závěrečná proměna nemá dostatečný zátah a zkrátka nejde to moc zbaštit. Spíše mi přijde, ze Cooper s Libatiquem se díky dojákovskému závěru nenápadně snaží pokukovat po cenách, ale na diváka to působí spíše degresivně. Pořád ale setsakramentsky dobrá filmařina, spontánní, plná energie a fantastických songů i hereckých výkonů, ale na plný počet to o kousek není.(4.11.2018)

 • Spiker01
  ****

  Pro mě to bohužel nakonec není taková šleha, v jakou jsem doufal a čekal. Jakožto režijní prvotina je to ovšem rozhodně prvotřídní filmařina, které není, co se týče koncepce, prakticky co vytýkat...Bradley Cooper od Clinta Eastwooda a dalších opravdu odkoukal to nejlepší. A první hodina onou neskutečnou šlehou přitom je a při prvním vystoupení na jevišti Coopera s Lady Gaga jsem ani nedutal a opravdu silně to na mě zapůsobilo. Ovšem v druhé polovině jde všecko, s prominutím ale doslova, do hajzlu a třikrát zremakovaný příběh řeší silné problémy Jacksona Mainea, které nakonec vyústí..v to co vyústí. A překvapilo mě, že jelikož je závěr papírově neskutečně silný a člověka má naprosto semlít, u mě k tomu bohužel nedošlo. A nejspíše bych to i o několik (desítek) minut zkrátil, protože po 80. minutě se to táhne opravdu neskutečně. Ovšem k tomu dobrému, jelikož to zásadně převažuje. Strašně moc žeru Bradleyho už od první Pařby a tady je opravdu ohromující. Zato, Lady Gagu kulantně řečeno opravdu nemusím a než se objevily první (nadšené) ohlasy, bál jsem se, že zkazí celý film. Jenže ta holka má naprosto neskutečný hlasový arzenál (zmíněný společný duet je naprosto ohromující) a Cooper z ní i po herecké stránce vymáčkl maximum. Více se mi tedy líbila v té civilní formě ze začátku filmu, pak si přebarví vlasy a Lady Gaga v ní poznáme, ale jde především o tu hudbu (těším se na soundtrack, tyhle folkovo-popové šlágry můžu). Pořád to ale není La-la Land, ale hlavně životopis a to tomu patrně sráží v mých očích vaz. Nicméně celkově velmi bezprecedentních 8/10 a doufám, že o Bradleyho nepřijdeme jak před kamerou, tak i za ní.(17.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace