Reklama

Reklama

Zrodila se hvězda

  • USA A Star Is Born (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (923)

misterz 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne to najlepšie je nádherný soundtrack, to ostatné ma moc za srdce nechytilo. Na druhú stranu ale treba uznať, že Lady Gaga nie je iba výborná speváčka, ale ukazuje sa, že má aj hereckú charizmu. Z toho dôvodu aj ten príbeh nevyznel až tak zle, pretože jej bol plný, Lady Gaga bola proste všade a to bolo pre tento film asi aj to najlepšie. Slabý nadpriemer. 70/100 ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Protože si mé líné já přece jen konečně přiznalo, že se pravděpodobně k žádné z předchozích verzí filmu (1937, 1954, 1976) stejně nikdy nedokope, rozhodl jsem se zkusit rovnou tu nejnovější (tím pádem logicky nemůžu porovnávat). Pravda, film jede v docela zajetých kolejích, je předvídatelný, nenabízí žádné větší dějové zvraty, což je trochu škoda. Ale překvapivě to nevadí až tolik, protože celé dílo stojí na tom, že je hudebně a po herecké stránce zvládnuté bravurně. Oba hlavní představitelé hrají a zpívají výborně, u Coopera to překvapí pěvecky, u Gagy zas herecky (k čemuž film ostatně vybízel, ovšem výsledek v tomhle ohledu i tak předčil má očekávání). Pár navíc ještě doplňuje skvělý Sam Elliot, který je teď na stará kolena v té nejlepší formě (jak už ukázal i v The Hero). A to nejdůležitější, jde o hudební film a tahle složka je opravdu zdařilá, písně vám i po skončení snímku dál rezonují v hlavě. Cooper tedy svůj režijní debut ustál se ctí a byly to příjemné cca 2 hodiny, možná jen ten konec bych trochu zkrátil. Hodnotím solidními 4*. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Asi jsem těch hudebních dramat už pár viděl, když tomuto filmu nedokážu dát pět hvězd. Nicméně naprosto chápu, proč je s celkovým hodnocením tak vysoko. Má v sobě celou řadu překvapení. Jen jsem celou dobu čekal na závěr a ten mě pak nedokázal šokovat natolik, na kolik bych si sám přál. Přitom už první překvapení je Bradley Cooper. Kdo by byl řekl, že komediální herec, který se proslaví trilogií pařeb nakonec natočí takovou epickou romantiku a ještě všem ukáže, že dokáže zpívat a skládat hodně slušný jižanský rock. No a druhé překvapení je samozřejmě Lady Gaga. Její muziku beru, respektuju ji jako popovou hvězdu a uznávám, že její muzika v rámci popu má nápad. Herecky ale zrovna takovým lidem jako je Leonardo DiCaprio, který se ji ještě nedávno smál na udělení Glóbů, naprosto vytřela zrak. Klobouk dolů. Z obyčejné holky, která dře v restauraci jako číšnice se stala hvězda světového formátu. Některé scény jsou ve filmu doslova legendární. Škoda, že tak epický nebyl i závěr. Jinak musím dodat, že pokud máte rádi muziku a trošku sledujete i zákulisí, tak si ve filmu dokážete najít celou řadu nenápadných momentů, které ale dokážou hodně co říct k dané scéně. To se mi na něm hrozně líbilo. Po shlédnutí jsem diskutoval, přemýšlel a ještě jednou diskutoval. Bradley s Lady Gaga ten filmařský vesmír udělali tak objemný, jak kdyby byli opravdové existující hudební hvězdy. Krása. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Tento film dopadol u mňa podobne ako ospevovaná Bohemian Rhapsody, ale predsa bol o čosi viac filmovejší. Boli tu živšie postavy a podstatne lepší príbeh. Lady Gaga ma skutočne prekvapila, ale i tak si neodpustím salvy smiechu pri spomienke na posmešný smiech od Dicapria na jej adresu. Možno aj Leo oľutoval, pretože Gaga skutočne predviedla skvelý výkon. Mierny problém som videl v tom, že som sa prvú polovicu nejako nedokázal naladiť, až Cooperova žiarlivosť na úspech ma začala zaujímať a pochválim aj smutný záver, ktorý sa trošku vymyká bežnej holywoodskej produkcii. Váhal som v hodnotení, možno by som dal aj štvrtú hviezdu, ale film , ktorý už znova nepotrebujem vidieť si asi štyri hviezdy nezaslúži. 60%. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

První jméno na oscarovém seznamu? Máte ho právě před sebou. Bradley Cooper se kromě herectví poprvé vrhl i za kameru a psací stůl a hned je z toho homerun, za který by si mohl odnést minimálně pět sošek: za nejlepší film, režii, kameru, píseň či herecký výkon. A jestli má někdo Oscara rovnou pojištěného, je to popová diva Lady Gaga, ze které Cooper vydoloval úctyhodný výkon, jenž z vás vytáhne poslední slzičky dojetí i ze zatvrzelého cynika. Ano, zápletka o úspěšném muzikantovi, který najde zalíbení v talentované servírce, ze které se stane popová ikona, není nikterak objevná, stejně jako lehká kritika hudebního průmyslu a obligátní téma alkoholismu a drogové závislosti. Jenže Cooper je ve svém výkonu před i za kamerou natolik upřímný, že mu prostě při ohlašování nominací na nejrůznější ceny nepůjde nedržet palce. A ta hudba, ta HUDBA! ()

Galerie (47)

Zajímavosti (49)

  • Úvodná scéna, v ktorej Jack (Bradley Cooper) naživo vystupuje, bola natočená za 10 minút počas country festivalu v kalifornskom meste Indio v roku 2017. (martin1m2)
  • Bradley Cooper (Jack) sa tak ponoril do hlavnej postavy, až vytvoril vlastný svet uprostred nakrúcania, ktorý musel byť tak autentický ako samotná Lady Gaga (Ally): „Svet sa s ňou musel zhodovať. Pretože ak ten svet nie je autentický a vy tu máte autentického človeka, tento nesúlad dokáže zničiť celý film. Vtedy som si uvedomil, že nemôžem len hrať toho chlapíka, ja sa musím tým chlapíkom naozaj stať. Vtedy ten film bude vyzerať ako skutočnosť“. (MFJD)

Související novinky

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama