Zrodila se hvězda

• Austrálie

• Kanada

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Velmi velmi velmi dlouhý videoklip. Od původního nadšení a vtažení do děje jsem po cestě někde zabloudila a ke konci mě už vůbec nezajímalo, co se s nimi stane. Nevím přesně, kdy mě ztratili, ale rozhodně tomu pomohla změna k Why did do you that in SNL. To byl jeden velký lol. Chápu, proč změna stylu, ale nemuseli snad doplavat až ke dnu. Pak už je to jen nuda a zmar a nekonečné čekání na konec, který btw mohl přijít mnohem dříve, ale ne, ještě si musíme dát dojemný song.(2.10.2018)

Ne, POMO nemá pravdu. A Star Is Born je rozhodně víc než jen romanťárna pro dámy... :) A to jsem jsem byl po těch všech nadšených ohlasech pořád trochu skeptický a čekal jsem více méně také jenom "fajn" podívanou. Je pravda, že děj si jen tak hezky plyne a možná trošku tuctovější je. Ale já si myslím, že tenhle film nikde tlačit na pilu ani nepotřeboval, protože ty emoce, co z něj jdou jsou neskutečný. Gaga i Cooper hrají luxusně a věřil jsem jim fakt každý pohled, každou větu. A soundtrack je samozřejmě TOP. U Shallow a I'll never love again jsem jen čuměl jak puk a měl jsem husinu po celém těle. Obzvlášť Gaga mě fakt překvapila - neskutečnej talent. Na Oscarech fandím!(14.10.2018)

Nemůžu to dostat z hlavy, prostě nemůžu. Úsměv a pohyby Lady Gaga a Bradleyho šíleně zamilovaný a opilý pohled. Ten okamžik, kdy spolu stojí na pódium nebo sedí u klavíru a nechávají se naprosto ovládat hudbou a láskou. To jak spolu zpívají a ladí, a má to neskutečnou sílu. V kině, pokud to jen trochu jde, nebrečím. Tady to nešlo. Zatím největší překvapení letošního roku.(22.10.2018)

Už pri sledovaní vyše 80 ročného originálu (ďalšie 2 som nevidel) mi bolo jasné, že ten príbeh je mimoriadne nadčasový a univerzálny. Zasadenie do filmárskeho prostredia ma síce bavilo viacej, ale....sakra...Takto majú vyzerať remaky. Silné témy sú posilnené, neaktuálne veľmi vkusne vyhodené/pozmenené a remeselne to spĺňa najvyššie kritériá. Vôbec by mi nenapadlo, že ide o režijný debut herca. Cooper preukázal mimoriadny talent a ja sa teším, čo natočí najbližšie. Najväčším prekvapením je však Lady Gaga. Jej fanúšikom síce nikdy nebudem, ale za to, čo tu predvádza si zaslúž veľký rešpekt. Jasné, je to tradičná limonáda. Ale pôsobivá, výborne vyzerajúca a skvelo zahraná. Na oscaroch bude komu fandiť 9/10(5.10.2018)

Americké filmy až na výnimky nesledujem, na tento som si výnimočne zašiel do kina, zlákal plagátom i žánrom hudobnej drámy. Obsahovo neprináša nič nového, než niekoľkokrát zreycklovaný príbeh a po nečekane (alebo očakávane?) smutnom konci nasleduje samozrejme typický citový doják. Zatiaľ čo film ukazuje vzostup mladej speváčky, ktorá sa z prirodzenej nesmelej žienky vedľa country hviezdy postupne mení na komerčnú superstar s umelým účesom a tvárou plnou líčidiel, u samotnej Lady Gagy možno naopak vidieť, ako sa od dosť provokatívnych piesní (najmä teda videoklipov) konečne dopracovala k normálnym počinom, teraz vrátane hlavnej v úlohy v slušnom filme. Možno tu sledovať vedľa romantického príbehu aj kritiku hudobného priemyslu v USA a drámu alkoholizmu zo strany speváka s upadajúcou slávou, avšak uprostred film nielenže chvíľami začína nudiť, ale až príliš rýchlo preskakuje časové úseky od jedného zvratu k druhému (napr. z ničoho nič po krátkej chvíli nominácia Ally na cenu Grammy). Herecky a režijne ide o skvelý film, ale očakával som ako celok väčšiu "dokonalosť". Za posolstvo vypovedať životné pocity piesňou, ktoré skutočne dorazilo, a niekoľko pekných country songov (najviac ma zaujal asi duet Jacka a Ally z prelomového koncertu) udeľujem silné 3 hviezdičky. (65%) [Kino SterCentury Cinemas, Košice](8.10.2018)