Zrodila se hvězda

• Austrálie

• Kanada

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Po dlouhé době jsem opět odcházela z kina naprosto ohromená. Breadlymu to za kamerou i před ní fakt sedne. Lady Gaga předvedla skvělý výkon, ale Breadly taky. Jeho ztvárnění zdrogovaného opilce je opravdu věrohodné. Až moc reálné, bolest z celého filmu úplně sálala. Heartwarming AND heartbreaking. To bylo první, co mě po skončení filmu napadlo. Muzika moc pěkná a songy nádherné. Sem tam se tam vyskytuje nějaké to cliche ale nic co by mě otrávilo. Nejvíc mě potěšilo, že vše z traileru se stalo během první půl hodiny a zbylých 90 minut jsem byla překvapená tím, čím se film stal. Šla jsem na hudební romaťárnu a dostalo se mi opravdu silného dramatu. Ráda si film pustí znovu. Možná si na něj zajdu znovu do kina. 5*(28.9.2018)

Naprosto upřímný a osobitý film, který vás prostě nadchne ve všech směrech. Nejen, že Bradley Cooper opět potvrdil své herecké kvality ale ukázal taky, že je neskutečně schopný režisér. Sázka na Lady Gagu byla trefa do černého, jelikož je vážně sympatická a na zpěvačku zvládá herecké řemeslo až neskutečně skvěle a soundtrack který vytvořila, je prostě dechberoucí. Úžasný filmový zážitek, kterému přeji i nějákého toho Oscara. I just wanted to take another look at you. (5.11.2018)

V nepříjemném slova smyslu mě překvapilo, jak moc to tíhlo spíše k (až festivalovému!) dramatu než směrem ku svižnější hudební romanci. Subjektivně a dle očekávání tedy o fous jinde, než bych si býval přál, všechno ostatní ale šlape na výbornou. "Oscarově" paf z Coopera sice nejsem, ale nenudil jsem se a konec splnil účel...(18.10.2018)

Lady Gaga je v současné době jedna z nejzářivějších hvězd v hudebním průmyslu. Bylo tedy jenom otázkou času, než se její působiště rozroste o filmové plátno. Nebylo příhodnější látky ke vstup do filmu, než čtvrtý (!!!) remake klasického příběhu o osudové lovestory, hudbě a bitvě mezi dvěma egy. Z Gagy časem může být skvělá herečka, pokud zrovna nebude hrát roli jako vystřiženou ze svého osobního života. Totéž platí o Bradleym na pozici režiséra, kdyby se až obsesivně nesnažil napodobit rukopis režisérů s kterými spolupracoval. A takhle je to s celým filmem. Film servíruje jeden z nejkrásnějších písničkových soundtracků od dob Osobního strážce, ale zároveň mu v klíčových momentech chybí potřebné emoce. Tahle hvězda je totiž, jako dobře rozjetý vlak, do kterého naskočíte na poslední chvíli. Nabere neuvěřitelné tempo, až místy nemůžete popadnout dech, ale kdesi v půli cesty ztrhá motor, který se mu znobu povede nastartovat až v téměř cílové rovince. Ve finále se jedná o fajn záležitost, která bez pochyby ovládne Oscary, ale zároveň by si zasloužila nůžky stejnou mírou, jako Bradleyho filmové háro.(12.10.2018)

Bradley Cooper svojí režijní prvotinou hodně překvapil. Hned na první dobrou zpracoval dobovou látku do moderního hávu a dost možná z toho bude nejedna oscarová nominace. Na poměrně štědré stopáži vypráví moderní showbusinessovou pohádku, která má především v první polovině ďábelské tempo a musím přiznat, že mě právě první polovina bavila nejvíce. Ve druhé polovině se totiž o poznání zvážní a až tady se projeví hluchá místa a pohádkovost nebo spíše absurdita děje se stane více výraznou, včetně samotného finále. Bradley Copper si ale rozhodně zaslouží uznání i za své herectví, jelikož jeho ztvárnění pomalu uvadajícího rockera dovedl k dokonalosti a musím řici, že dle mého názoru výrazně zastiňuje mnohými vyzdvihovanou Lady Gaga, která na druhou stranu ale také není vůbec špatná. Hudební stránku snad nemusím ani vyzdvihovat, ta je naprosto perfektní. Sice bych ve finále trošku mírnil hype, který kolem snímku vznikl, ale v mnoha ohledech je Zrodila se hvězda hodně nadstandardní podívanou.(16.10.2018)