Zrodila se hvězda

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min (Alternativní: 148 min)

Hudební milostná dramata jdou často mimo mě, ale Cooperova režijní prvotina je po všech stránkách natolik povedená, že se vůbec nedivím jejímu úspěchu nejen u diváků (resp. hlavně divaček), ale i u kritiky. Příběh má více vrstev (rozhodně to není jen sladkobolná lovestory pro milovnice červené knihovny), Cooper i Lady Gaga jsou ve svých rolích naprosto skvělí (oba výtečně hrají i zpívají) a i většina songů se opravdu povedla (ústřední hit Shallow se snadno zaryje pod kůži a mně osobně z něj chvílemi běhá mráz po zádech). Možná nejvíce mě však překvapilo, že film ve své druhé půlce dost otevřeně kritizuje reálnou hudební kariéru a celkovou (povrchně laděnou) image hlavní ženské hvězdy... ;-) 70 %(14.1.2019)

Zrodila se hvězda? Kde jako? Stefani Joanne Angelina aka Lady Gaga jí bezpochyby je. Bradley Cooper rovněž. Ten si zároveň potvrdil svou neohrozitelnou pozici skvělého herce v umrněných romantikách oceněných Oscarem (vzhledem k popularitě takového postavení nejspíš ani on s epigonem nepočítá). Lady Gaga má dobrý hlas, se zjevem to je horší a veškeré její doplňky ve filmu jsou naprostá katastrofa. Pokud někomu hvězda dolů za ohavné náušnice připadá moc, nechť vezme na vědomí, že hvězda má být hvězdou od hlavy k patě. Po hudební stránce mi konvenoval jen Bradley Cooper u piána či s kytarou. Z textů se mi pár líbilo, než je Gaga začala zpívat. Smutné, když u hudebního filmu člověk kouká na závěrečné titulky s pocitem, že čtení scénáře by byla neskonale lepší zábava, než se dívat na film.(16.9.2019)

Protože si mé líné já přece jen konečně přiznalo, že se pravděpodobně k žádné z předchozích verzí filmu (1937, 1954, 1976) stejně nikdy nedokope, rozhodl jsem se zkusit rovnou tu nejnovější (tím pádem logicky nemůžu porovnávat). Pravda, film jede v docela zajetých kolejích, je předvídatelný, nenabízí žádné větší dějové zvraty, což je trochu škoda. Ale překvapivě to nevadí až tolik, protože celé dílo stojí na tom, že je hudebně a po herecké stránce zvládnuté bravurně. Oba hlavní představitelé hrají a zpívají výborně, u Coopera to překvapí pěvecky, u Gagy zas herecky (k čemuž film ostatně vybízel, ovšem výsledek v tomhle ohledu i tak předčil má očekávání). Pár navíc ještě doplňuje skvělý Sam Elliot, který je teď na stará kolena v té nejlepší formě (jak už ukázal i v The Hero). A to nejdůležitější, jde o hudební film a tahle složka je opravdu zdařilá, písně vám i po skončení snímku dál rezonují v hlavě. Cooper tedy svůj režijní debut ustál se ctí a byly to příjemné cca 2 hodiny, možná jen ten konec bych trochu zkrátil. Hodnotím solidními 4*.(3.3.2019)

Upřímně jsem nepochopila, co na něm viděla. Vždyť byl furt v lihu a ona od prvního dne věděla, do čeho jde. Díky tomu jsem se nedokázala s romantickou linkou sžít, pochybuju, že se lze tak snadno zamilovat do někoho, kdo je každým coulem troska a nemá nejmenší snahu s tím něco dělat. Gaga každopádně neměla chybu, ač nevím, co ona viděla na něm, chápu, co viděl on na ní.(1.2.2019)

Jakoby papírově skvělá písničkářská romantika, celou dobu mě to drží, cením civilně na tělo styl a fokus na hlavní postavy (byť škoda, že není ještě víc prostoru pro Sama Elliotta), sálá z toho talent a snaha, mám radost z Bradleyho Coopera, shází mi jen zásadní maličkost - aby ve mně všechno kliklo a dopadlo po stránce emocí, měl zadostiučinění. Nevím, mám pocit... vůbec bych se nezlobil za extra 20 minut do finální třetiny, kde to pak šlo hrozně skokem.(15.1.2019)

• - Aby se Gaga připravila na svou roli, měsíc před natáčením si změnila barvu svých vlasů a přestala nosit make-up. (Royaldell)

• - Jackson (Bradley Cooper) jazdí vo filme na motocykli 2016 Harley-Davidson CVO Breakout. (MikaelSVK)

• - Ikonická věta „I just wanted to take another look at you“ („Jen jsem se chtěl na tebe ještě jednou podívat“) zazněla ve všech předchozích verzích filmu. (Royaldell)