Reklama

Reklama

Zrodila se hvězda

  • USA A Star Is Born (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (912)

monolog 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je obrovskou urážkou všech, kteří kdy něco tvořili z hlubin svých démonů. Je urážkou všech těch, kteří někdy milovali někoho, kdo se sám postupně zabíjel svým démonem, bez kterého by nemohl rozdávat svůj talent. Je urážkou všech těch bezesných nocí, hádek, usmíření, opakovaných detoxů, emocionálního vydírání a postupné změny lásky v nenávist. Podle mě je naprosto nezvládnutý a povrchní scénář. Finální sebevražda je absolutně nepochopitelná, skoro bezdůvodná. Pár měsíců předtím plnil stadiony, a najednou nemá důvod žít, ani peníze... Nějak jsem si nevšiml, že všechny ty tantiémy z písniček prohrál nebo vyšňupal.. A jeho žena najednou musí říct světu, proč že v těch džínách vypadáš tak skvěle... Hodně hluboké. Jediné pozitivní je Shallow, absolutně dokonalá píseň, které je pro tento film škoda. A osobně mě překvapilo, že Lady Gaga je docela hezká ženská. Její standardní look a outfity mi přijdou hrozné a de facto se jí vyhýbám, jak to jen jde.. Film nemá význam koukat, nejlepší je poslechnout si song a zbytek neřešit. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $36miliónov║Tržby USA $215,333,122 Tržby Celosvetovo $436,233,122 Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,054,659║ Tržby za predaj DVD v USA $23,598,676║ Bradley Cooper to zvládol, darí sa mu tu ako hercovi ale ustojí to aj na režisérskej stoličke. Lady Gaga milo prekvapuje a ich súhra ladí. Prvý 30 minút má nadmieru dobrý spád, dokonca ani transvesti show až tak nevadí, Cooper sa proste predvádza ničoho sa nebojí. Pieseň Shallow výborná, troška mi tam potom chýba niečo tiež podobne silné, lebo stred filmu stráca postupne tempo. Samozrejme Cooper sa snaží ale nie všetko tu ladí, vychádza, zatlačí decentne aj dramatickú notu ale záver až tak emočne nedostane ako by mal. Videl som verzie tohto námetu z roku 1937 a 1976, a môžem povedať že tento od Cooper je asi najlepšie spracovaný. /videl v kine: 75%/ ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Protože si mé líné já přece jen konečně přiznalo, že se pravděpodobně k žádné z předchozích verzí filmu (1937, 1954, 1976) stejně nikdy nedokope, rozhodl jsem se zkusit rovnou tu nejnovější (tím pádem logicky nemůžu porovnávat). Pravda, film jede v docela zajetých kolejích, je předvídatelný, nenabízí žádné větší dějové zvraty, což je trochu škoda. Ale překvapivě to nevadí až tolik, protože celé dílo stojí na tom, že je hudebně a po herecké stránce zvládnuté bravurně. Oba hlavní představitelé hrají a zpívají výborně, u Coopera to překvapí pěvecky, u Gagy zas herecky (k čemuž film ostatně vybízel, ovšem výsledek v tomhle ohledu i tak předčil má očekávání). Pár navíc ještě doplňuje skvělý Sam Elliot, který je teď na stará kolena v té nejlepší formě (jak už ukázal i v The Hero). A to nejdůležitější, jde o hudební film a tahle složka je opravdu zdařilá, písně vám i po skončení snímku dál rezonují v hlavě. Cooper tedy svůj režijní debut ustál se ctí a byly to příjemné cca 2 hodiny, možná jen ten konec bych trochu zkrátil. Hodnotím solidními 4*. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi, jak první záběr toho filmu je, jak se Bradley před vyprodaným sálem láduje prášky a chlastem - veškerá střídmost jde okamžitě z okna a vy víte, že máte čekat melodrama větší než sám život. Mám rád exhibice arogantních filmařů, kteří točí okázalé tříhodinové filmy výhradně proto, aby dokázali světu svojí brilianci, a nikdy by mě nenapadlo, že jedním takovým filmem nás obšťastní zrovna Cooper. Škoda, že jeho pojetí je dost stylisticky rutinní, i když střet pseudorealistického uchopení a dějových i vizuálních gest občas vyvolává určité napětí, které mě bavilo sledovat. Jinak škoda, že je Cooper vůči své postavě tak opatrný - hraje alkoholickou drogovou trosku, ale projevuje se to tak, že prostě odpadne a spí jak miminko, což Lady Gagu trápí. I když poněkud realističtější by bylo, kdyby se, jak se u alkoholika sluší, projevoval vůči ní nějak agresivně a násilnicky. Stejně tak je film o střetu konzervativního zpěváka a nové krve - ale tento střet zůstává na rovině hudebního vkusu, protože obě postavy bezproblémově sdílejí stejné progresivní hodnoty (Cooper si vyrazí na drag - jak přesvědčivé u jižanského country-rockového zpěváka posedlého starými dobrými časy), čímž se opět obrušuje možný konflikt jen na bezpečnou, povrchní rovinu. Na jednu stranu chápu, že není smyslem každého filmu jít na dřeň a že melodrama si může dovolit odhození tohohle typu komplexnosti, ale přece jenom - při stopáži dvě a půl hodiny se nabízí trocha prostoru pro trochu větší odvahu. Taky je zajímavé, jak moc tenhle film stvrzuje mainstream a mainstreamové instituce. Úspěch u co největšího počtu publika je vším, nominace na Grammy je největší událost - štěstí je spojeno právě s tím, s čím ho spojuje mainstream. Potíže můžou nastat jen kvůli chybě lidského faktoru. Už dlouho mi na mysl nepřišel termín "pohádka pro dospělé", který se mi dřív tak moc hnusil, protože představoval všechno, co mi na filmech přišlo špatné - A Star Is Born je rozhodně pohádka pro dospělé (byť se špatným koncem - který mimochodem podle mě v tomhle podání, na rozdíl od těch předchozích, vůbec nepůsobí přesvědčivě a dostatečně motivovaně, rozhodně ne jako poslední a jediná možnost - neustále jsem přemýšlel, jak se od téhle soft verze dostane film ke svému nevyhnutelnému konci, co hrozného se musí stát, aby to bylo adekvátní - a najednou to prostě přijde jakoby odnikud). Film, ve kterém hádka s alkoholikem nedosahuje intenzity hádky kvůli zvednutému záchodovému prkýnku v našem světě, protože postavy musí být i ve svém nejnižším bodě sympatické, nebo alespoň vzbuzující lítost. V důsledku to tedy spíš "větší než život" je "menší než život" - předně protože ty výpustky ničím nenahrazuje (břitkými dialogy, silnými pointamy, výraznou režií...). Ale překvapivě se s tím dokážu smířit jako s něčím, co smí existovat. 70 % ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Zrodila se hvězda? Kde jako? Stefani Joanne Angelina aka Lady Gaga jí bezpochyby je. Bradley Cooper rovněž. Ten si zároveň potvrdil svou neohrozitelnou pozici skvělého herce v umrněných romantikách oceněných Oscarem (vzhledem k popularitě takového postavení nejspíš ani on s epigonem nepočítá). Lady Gaga má dobrý hlas, se zjevem to je horší a veškeré její doplňky ve filmu jsou naprostá katastrofa. Pokud někomu hvězda dolů za ohavné náušnice připadá moc, nechť vezme na vědomí, že hvězda má být hvězdou od hlavy k patě. Po hudební stránce mi konvenoval jen Bradley Cooper u piána či s kytarou. Z textů se mi pár líbilo, než je Gaga začala zpívat. Smutné, když u hudebního filmu člověk kouká na závěrečné titulky s pocitem, že čtení scénáře by byla neskonale lepší zábava, než se dívat na film. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (46)

  • Niektoré nadšené ovácie publika smerované na Ally (Lady Gaga) boli natočené počas koncertu Lady Gaga v bostonskom Fenway Parku. (martin1m2)

Související novinky

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama