Reklama

Reklama

Zrodila se hvězda

  • USA A Star Is Born (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

(více)

Recenze (922)

POMO 

všechny recenze uživatele

Romanťárna pro dámy. Film natočen i zahrán hezky se srdcem, ale postrádající jediný motiv, vztah nebo dějový posun, který bychom už neviděli stokrát jinde a díky kterému by vyčníval. Výtečný je tady jenom Cooperův herecký výkon. A Gaga na neherečku velmi slušná. ()

Houdini 

všechny recenze uživatele

Oscar 1 : Píseň - "Shallow" + 7 nominací: Nejlepší film, Kamera, Herec HR - Bradley Cooper, Herečka HR - Lady Gaga, Herec VR - Sam Elliott, Scénář - A, Zvuk ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ten příběh je fakt čistokrevná, průhledná romantika a tentokrát mě to moc nebavilo, když vím přesně jakým směrem to půjde. Co jsem ovšem absolutně netušil je jak na mě zapůsobí Lady Gaga. Tuto dámu jsem nikdy neslyšel zpívat a její jméno registruji jen s nadpisů bulvaru na seznam.cz , takže jsem jí dal cejch "celebrita", ale ouha za tuhle hodně silnou urážku se musím Lady Gage (Gaze ?? ) hluboce omluvit. Byla to právě ona, která mě dělala celým filmem průdkyni. S ní jsem sdílel všechny emoce a těšil se na její pěvecké vložky, protože i mé hudebně ignoranstké uši se krásně zaposlouchali. Navíc její cilvilní projev mě učaroval. Bradley dal do role Jacka dal všechno a je to znát a jeho režisérkém umění rovněž nejsem na pochybách. Nevylučuju, že ještě s hvězdičkama přitlačím při další projekci, pokud i ten příběh ve mě trošku zesílí, ale zatím to nechám na solidních třech. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Asi jsem těch hudebních dramat už pár viděl, když tomuto filmu nedokážu dát pět hvězd. Nicméně naprosto chápu, proč je s celkovým hodnocením tak vysoko. Má v sobě celou řadu překvapení. Jen jsem celou dobu čekal na závěr a ten mě pak nedokázal šokovat natolik, na kolik bych si sám přál. Přitom už první překvapení je Bradley Cooper. Kdo by byl řekl, že komediální herec, který se proslaví trilogií pařeb nakonec natočí takovou epickou romantiku a ještě všem ukáže, že dokáže zpívat a skládat hodně slušný jižanský rock. No a druhé překvapení je samozřejmě Lady Gaga. Její muziku beru, respektuju ji jako popovou hvězdu a uznávám, že její muzika v rámci popu má nápad. Herecky ale zrovna takovým lidem jako je Leonardo DiCaprio, který se ji ještě nedávno smál na udělení Glóbů, naprosto vytřela zrak. Klobouk dolů. Z obyčejné holky, která dře v restauraci jako číšnice se stala hvězda světového formátu. Některé scény jsou ve filmu doslova legendární. Škoda, že tak epický nebyl i závěr. Jinak musím dodat, že pokud máte rádi muziku a trošku sledujete i zákulisí, tak si ve filmu dokážete najít celou řadu nenápadných momentů, které ale dokážou hodně co říct k dané scéně. To se mi na něm hrozně líbilo. Po shlédnutí jsem diskutoval, přemýšlel a ještě jednou diskutoval. Bradley s Lady Gaga ten filmařský vesmír udělali tak objemný, jak kdyby byli opravdové existující hudební hvězdy. Krása. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Překvapivě vyzrálá filmařina. Bradley Cooper s naprostým přehledem zvládá prodávat jak velké koncertní scény, tak i ty malé komorní, ve kterých si dva lidé povídají. Sám odvádí dost možná nejlepší herecký výkon své kariéry a Lady Gaga si všechny ty ceny, které pobere, rozhodně zaslouží. I songy dovedou dojmout nebo strhnout a strašně dobře se na to kouká. Jediná výraznější výtka tak může mířit k jisté předvídatelnosti a schematičnosti, na druhou stranu zrovna v tomhle případě by nebylo vůči filmu fér mu to vytýkat. Přesně tohle sliboval a to i dodal. Ve vysoce nadstandardním provedení. Poctivý, fungující a skvěle natočený a zahraný doják. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $36miliónov║Tržby USA $215,333,122 Tržby Celosvetovo $436,233,122 Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,054,659║ Tržby za predaj DVD v USA $23,598,676║ Bradley Cooper to zvládol, darí sa mu tu ako hercovi ale ustojí to aj na režisérskej stoličke. Lady Gaga milo prekvapuje a ich súhra ladí. Prvý 30 minút má nadmieru dobrý spád, dokonca ani transvesti show až tak nevadí, Cooper sa proste predvádza ničoho sa nebojí. Pieseň Shallow výborná, troška mi tam potom chýba niečo tiež podobne silné, lebo stred filmu stráca postupne tempo. Samozrejme Cooper sa snaží ale nie všetko tu ladí, vychádza, zatlačí decentne aj dramatickú notu ale záver až tak emočne nedostane ako by mal. Videl som verzie tohto námetu z roku 1937 a 1976, a môžem povedať že tento od Cooper je asi najlepšie spracovaný. /videl v kine: 75%/ ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Za mě je Zrodila se hvězda jedním z nejlepších filmů roku. A vůbec by mi nevadilo, kdyby z toho byla kupa Oscarů, protože tu všichni jedou na 120%. Ano, v jádru jde o klasickou story o vzestupu, pádu, lásce, rodině a tak dále. Cooper tu ale prodává jedno životní moudro za druhým a inscenuje kolem nich intenzivní hudební nádheru, v níž šlape všechno od romantiky až po osudovost. Stejně jako ostatní nechápu, kde se v něm ten filmařský talent vzal. Jsem za něj ale moc rád, jelikož nám přinesl nefalšovaný doják, který bych z fleku zařadil po bok Sing Street a Na pokraji slávy. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Šestáková romance v další iteraci, tentokrát pro 21. století. Produkčně samozřejmě všechno šlape a rád bych měl v tomhle filmu investované peníze, jelikož papírové předpoklady se vcelku naplnily. Cooper je jako režijní debutant sympatický a řemeslo se mu podařilo podchytit bez problémů. I před kamerou jeho jižanská variace na Johnnyho Cashe funguje, ještě zářivější hvězdou je však Lady Gaga, od níž bych tak procítěný výkon nečekal. Odehrála sice z nemalé míry svůj životní příběh, ale i to se dá koneckonců pokazit. Zámořští diváci (především tedy divačky) budou jistě spokojeni, ne nadarmo tenhle příběh slaví tolik úspěchů – americký sen a pořádná romantická limonádka, která však na ploše více než dvou hodin vinou své nepřekvapivosti místy docela nudí. Není to pro mě, uznávám kvality, ale už s tím nechci mít nic společného. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Melodrama, které funguje dokud si ti dva k sobě hledají cestu, nehnou se od sebe, paří v zákulisí a pějí duety. Ovšem jakmile Ally opustí civilní image a vydá se na otřesnou pop-sólovou dráhu (sice jde o záměr, ale že to je k nepřežití na tom nic nemění), tak to fungovat přestává, protože rázem jakoby Cooper nevěděl, zda se spíše věnovat Jackovi či Ally. Výsledkem je, že se pořádně nevěnuje ani jednomu. Mnohá nakousnutá nosná témata (Jackův bratr, oběti Ally apod.) nikam nevedou; což nejvíce bije do očí v případě motivu postupného hluchnutí. To měl být středobod a nikoli téma, u kterého ani nevíte, zda to vlastně ona vůbec tušila/věděla. Druhá polovina je rozkouskovaná a bez tempa, kdy přesně víte k čemu to míří, ale táhne se to skrze až příliš velké množství zbytečných scén na jedno brdo. A tak ani finální emocemi překypující písničkový hold již zklamané dojmy nezvrátí. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„MÁM TU KAMARÁDKU, KTERÁ PŘIJELA ZDALEKA. NAPSALA ÚŽASNOU PÍSNIČKU. CHCI, ABY JI ZAZPÍVALA. PODLE MĚ JE SKVĚLÁ...“ /// Ten film je takovej... prostě jak jsem čekal. Sympatickej Cooper a pro mě nevokoukaná Gaga. Jeho songy se daj poslouchat a když dojde na jejich duet, mám slzu v oku. To jsem prostě chtěl – čekal. Sice bych si místo Stefani Germanotty dovedl představit třebas Janis Joplin... ale co už... Vydržím popový popěvky a za to se prej aspoň se dozvím něco vo tom šoubyznysu. A tady je v jedný chvíli předvedenej úpadek i vzestup. Tahle verze vohranýho příběhu potvrzuje výjimku vo smyslu natáčení remaků. Bradley je kurevskej všeuměl, kteerýmu bych dal s klidem korunu. Nebo Oscara za Shallow. Nemůžu si pomoct. Vono mě to chytá u srdce... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám. Neznám. Kurva neznám... 2.) Hrajou mě teď všude! 3.) Thx za titule ,,Parzival“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

K filmu jsem byl skeptický, ale nakonec příjemný dojemný film, kde si zaslouží velký obdiv Bradley Cooper za herectví, režisérství, scénář i zpěv. Lady Gaga už v American Horror story ukázala, že umí i hrát a zde to jen silně potvrzuje a doufám, že získá i zaslouženého oscara. Highlight pro mne byl první nástup Ally na pódium, která svým hlasem doslova zbořila celý stadión. Chválim i dobře zvolené písničky. Na daný žánr solidní film, ale cílovka nejsem. 75% ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Na plnou sílu do všech směrů. Jack a Ally umí být velkolepí, majestátní, melodramatičtí a zamilovaní. A právě proto jsem tak rád, že si Cooper na režijní stoličce může maximálnímu měřítku navzdory dovolit i takovou frajeřinu, že se na všech klíčových dějových místech zastaví. Ví totiž, že na každého čekají křižovatky, na kterých má na rozmyšlenou pár vteřin a přitom v koutku duše ví, že právě takhle palčivý moment rozhodne o tom, kam bude dál směřovat zbytek jeho života. Proto si i divák s hlavní dvojicí rád postojí na podobných rozcestích o trochu déle, aby nechal každou volbu zarezonovat, aby každé správné rozhodnutí pěkně rozlilo teplo po těle a každé špatné aby řízlo slušně hluboko. Od obou zúčastněných životní výkony a zasloužená jízda filmu, který nejprve zboří kina a brzy poté nejrůznější předávání cen, aby se velice záhy stal zlatou klasikou. We're far from the shallow now. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Chvíľu som uvažoval, že Zrodila sa hviezda dám len 2* ale nemôžem a to napriek tomu, že som čakal oveľa strhujúcejší, silnejší, emotívnejší a monumentálnejší zážitok (a je to strašne dlhé a predvídateľné). Mám príliš rád príbehy o talentovaných (a zároveň prekliatych) ľuďoch, pesnička Shallow je super a Lady Gaga skvelá. Úvod fajn, záver silný, ale cca 40 minút v strede dosť o držku. SPOILER A vôbec som nepochopil, o čo režisérovi išlo pri premene hrdinky. Tá je na začiatku líčená ako pomaly až country speváčka, zrazu z nej urobia tancujúcu popovú hviezdičku a nikomu mimo manžela to nevadí, dokonca aj jej to pripadá prirodzené. Čiže ju mám vnímať ako negatívnu postavu, ktorá pre prachy urobí všetko a utrápi muža na smrť tým, ako prehajdáka svoj vlastný talent? Palec dole dávam i za slabo, nedostatočne spracovaný motív postupného hluchnutia; z podľa mňa pre postavu kľúčovej udalosti urobil režisér nič. SPOILER ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Jakoby papírově skvělá písničkářská romantika, celou dobu mě to drží, cením civilně na tělo styl a fokus na hlavní postavy (byť škoda, že není ještě víc prostoru pro Sama Elliotta), sálá z toho talent a snaha, mám radost z Bradleyho Coopera, shází mi jen zásadní maličkost - aby ve mně všechno kliklo a dopadlo po stránce emocí, měl zadostiučinění. Nevím, mám pocit... vůbec bych se nezlobil za extra 20 minut do finální třetiny, kde to pak šlo hrozně skokem. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je obrovskou urážkou všech, kteří kdy něco tvořili z hlubin svých démonů. Je urážkou všech těch, kteří někdy milovali někoho, kdo se sám postupně zabíjel svým démonem, bez kterého by nemohl rozdávat svůj talent. Je urážkou všech těch bezesných nocí, hádek, usmíření, opakovaných detoxů, emocionálního vydírání a postupné změny lásky v nenávist. Podle mě je naprosto nezvládnutý a povrchní scénář. Finální sebevražda je absolutně nepochopitelná, skoro bezdůvodná. Pár měsíců předtím plnil stadiony, a najednou nemá důvod žít, ani peníze... Nějak jsem si nevšiml, že všechny ty tantiémy z písniček prohrál nebo vyšňupal.. A jeho žena najednou musí říct světu, proč že v těch džínách vypadáš tak skvěle... Hodně hluboké. Jediné pozitivní je Shallow, absolutně dokonalá píseň, které je pro tento film škoda. A osobně mě překvapilo, že Lady Gaga je docela hezká ženská. Její standardní look a outfity mi přijdou hrozné a de facto se jí vyhýbám, jak to jen jde.. Film nemá význam koukat, nejlepší je poslechnout si song a zbytek neřešit. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Zlý a cynický film o zlých a cynických lidech, kteří umí držet smutek pouze před vyprodaným sálem a s orchestrem za zády. Hodně smutná zpráva o duši hollywoodské smetánky. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Nemůžu to dostat z hlavy, prostě nemůžu. Úsměv a pohyby Lady Gaga a Bradleyho šíleně zamilovaný a opilý pohled. Ten okamžik, kdy spolu stojí na pódium nebo sedí u klavíru a nechávají se naprosto ovládat hudbou a láskou. To jak spolu zpívají a ladí, a má to neskutečnou sílu. V kině, pokud to jen trochu jde, nebrečím. Tady to nešlo. Zatím největší překvapení letošního roku. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Pro mě je až fascinující, jak obsahově prázdný tento film vlastně je. A nemyslím to ve zlém, on to totiž dokáže bravurně zakrývat fantastickými hereckými výkony, zejména tedy Lady Gaga, před ní opravdu smekám. V jádru filmu se skrývá triviální, lineární a jaksi "neodůvodněný" příběh o jejím vzestupu jako hvězdě, jehož prostoduchost je zakrývána výraznou druhou postavou - alkoholickým manželem. Příběh lásky mezi ústředním duem je takový "normální", k tomu ani žádný barvitější popis nemám. Zakončení filmu je pak trošku vynucené... 7/10 ()

Související novinky

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama