Živí mrtví - Série 11 (2021) (série)

Odpočívej v pokoji (S11E24)

(epizoda)
  • Česko Odpočívejte v pokoji (více)
USA, 2022, 1 h 5 min

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Greg Nicotero

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Scénář:

Jim Barnes, Corey Reed

Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Cooper Andrews, Eleanor Matsuura, Nadia Hilker, Andrew Lincoln (více)

Společenství pod nadvládou guvernérky končí. Mercer s celou skupinou přebírají velení a zlikvidují hordu nemrtvých v okolí. Jsou připraveni vybudovat novou komunitu, nové společenství. (TV Prima)

Furmi

2010-2022/23 - Mnou najdlhšie sledovaný seriál. Už si len matne spomínám na prvú, druhú a tretiu sériu, iba na to že ich pokladám za najlepšie. Seriál sa potom pohol až veľmi "komiksovou predlohou" ktorá mi nesedela, začal byť pomalý, zbytočne utahaný ale i tak som ho kvôli veľmi zaujímavým postavám dopozeral. Som rád že tento, úplne posledný diel mi pripomenul celú túto úpornú cestu ktorá trvala skoro 13. rokov. "Rest in Peace" The Walking Dead, zvládli sme to. ()

mm13 odpad!

Hurá, koniec. Pokiaľ súťažili v ktg. ako skurviť čo sa len dá, tak im to vyšlo na 110%. Odpad! je tu na mieste, ako dlho nie. Keďže si ale prvé 4 sezóny a úvod piatej pozriem kedykoľvek, hodnotím len poslednú epizódu, nie celú sériu. Nemám to srdce (dať odpad! celej sérii). Som sa už vyjadril - pozatvárať ich všetkých doživotne do tej najhlbšej jamy! (Je to také hrozné, také nezmyselné, také nepozorné až neúctivé k fanúšikovi série či prostému divákovi, že keby ma napríklad niekto poprosil, aby som mu len vyrozprával, ako to celé skončí, že pozerať to už nemá silu... tak mu, okrem "ona zomrela", nebudem mať čo povedať. Nič sa nedialo, nič sa dokopy nestalo. Iba to nejako dokopali do "akože finále". Kokoti!) ()

BrooksW.Here

"We're the ones who live." Neskutočný záver... Krásna nostalgia, ktorá zároveň otvára seriálu množstvo nových ciest a tiež predstavuje aj nádherný happy end, ktorý si podľa mňa všetky postavy aj náležite zaslúžili... Síce je to iba šesť mesiacov, odkedy som začal pozerať The Walking Dead, ale aj napriek tomu môžem s čistým svedomím povedať, že sa z neho stala moja srdcová záležitosť. A posledná epizóda tohto seriálu ma v mojom názore už iba utvrdila... Hudobná stránka bola opäť mimoriadne silná, zvratov bolo požehnane (v prípade jedného úmrtia dokonca kvapla aj slzička - kto videl, ten pochopí) a záverečných niekoľko minút bol pre mňa čistý divácky raj (preboha, ako mám teraz vydržať to čakanie na budúcoročné spin-offy?)... Pokúsim sa to zhrnúť, všetky moje očakávania boli naplnené... Chcel som emotívny záver? Dostal som ho... Chcel som opäť vidieť Ricka a Michonne? Áno, aj to sa mi splnilo... Jediné, čo by som tejto časti vytkol je to, že mi v hlave vytvorila viac nových otázok, ako bola schopná zodpovedať... Ale to vôbec nevadí a nemení to nič na tom, že toto finále si podľa mňa zaslúži minimálne 10/10, ja osobne som si to perfektne užil... ()

kenkaku

Tak evidentně představa autorů o finále je o tom, že každá postava musí mít svůj ubrečený proslov. Někdo delši (až bolestně), někdo pár slov. Když v polovině přišlo znatelné “pětiminutové intermezzo” (jako kdyby někdo na těch 5 minut zmáčkl tlačítko na ovladači “FF”) bylo šmahem hotovo! A celá POLOVINA epizody je jedno nekončící konverzační cvičení. Posledních 10 minut lak slouží jako upoutávka na Dead City, spin-off Daryla a spin-off Ricka. Pozn.: kdo že to umřel a mělo mě to mrzet? Spíš mě mrzí že přežila rašple ()

Remivsremi

Ze zvědavosti jsem se po letech podíval na epizodu WD. Přece jenom se jedná o závěr původního seriálů a já zhlédl několik řad. A jsem rád, že jsem to vzdal již před lety, páč se to nese ve stejném duchu jako tehdy. Rádoby zajímavé eye-candy obrázky. Hromada prázdného plkáni a nějací ti zombie. Můžou další projekty z toho světa přinést vyváženou a dějově nabitou sezónu? ()

• V epizodě zazní písně „Cult Of Personality“ od Living Colour a „Landslide“ od Fleetwood Mac. (Duoscop)
  • Jedná se o nejdelší epizodu seriálu. Na televizní stanici AMC, kde se vysílala i s reklamami, trvala 90 minut. (HanzoBureshi)