poster

Dracula (festivalový název)

 • Velká Británie

  Dracula

 • USA

  Horror of Dracula

Horor

Velká Británie, 1958, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • stilgar1
  *****

  Výtečné propojení atmosféry Sherlocka Holmese s příběhem o Dráculovi. Jedinou podobností mezi dějem knihy Stockera a tímto filmem jsou jména, která byla zapůjčena hlavním postavám. V ději jinak nenaleznete téměř žádnou podobnost. Peter Cushing v roli Van Helsinga je dokonalý a Ch. Lee coby Drácula se za svůj výkon taky nemusí stydět, oproti jiným a známějším představitelům této postavy (např. Lugosi či Oldman). Film se obešel bez vysokého rozpočtu i zbytečné teatrálnosti. Teží hlavně z hereckých výkonů, výtečné hudby a dobře napsaného scénáře. Závěrečných 10 minut vám zaručeně rozproudí krev! 9/10(11.2.2008)

 • Shit
  ***

  Typickej produkt starý školy hororů, který by v dnešní době nemohly v žádným případě uspět, jelikož to nemá prakticky vůbec co nabídnout na poli napětí nebo mrazivý atmosféry, působí to hrozně amatérsky skoro ve všech směrech a to ať už se jedná o mizerný dialogy, příšerně nucenou hudbu, celkově scénář nebo herce, dokonce ani Christopher Lee mi nepřišel nikterak dobrej ve svý roli, spíš bych řek, že byl na roli příliš mladej a jeho postava se kupodivu objevuje spíš sporadicky. V tehdejší době to byl určitě kvalitní horor už jen kvůli tomu, že před 50 lety takhle horory prostě vypadaly a nikdo neznal vyšší laťku a celkově vnímání lidí bylo asi jiný, ale dneska to už je velká bída(8.9.2008)

 • Superpero
  **

  No nevím no. Děj byl oproti knížce dost pozměněn, což by zas až tak nevadilo kdyby kvalita filmu za něco stála. Atmosféra nulová, herci většinou jen stojí, odříkávají dialogy a jaksi přitom zapomínají hrát. Michael Gough hraje naprosto příšerně! Na Petera Cushinga se dá docela dívat a Christopher Lee mi přivodil obrovské zklamání. Dracula v jeho podání nemá žádné charisma a je to jen chlápek v dlouhym plášti s upíříma zubama co se daj koupit na pouti za bůra. Celkově je to dost nuda a jestli tohle patří k vrcholům hammerovské produkce tak nechci nic dalšího vidět.(29.3.2006)

 • Lima
  ***

  Fajn ´hammer´, se skromnou výpravou a sympatickou divadelní stylizací, ale tady musím srovnávat (F.F.Coppola) a i zásahy do literární předlohy mi nepřišly zrovna šťastné, takže 1* dolů. A Dracula by měl být démonický a charismatický, Lee je na velmi malém prostoru stěží démonický, nad vodou to drží pouze (opět) geniální Cushing, jehož považuji za nejlepšího Van Helsinga mezi všemi drakulovskými filmovými adaptacemi.(6.6.2009)

 • misterz
  ****

  Videl som už aj lepšie spracovanie Draculy, ale rozhodne to nebola strata času. Film tlačia smerom nahor hlavne fantastickí P. Cushing ako Van Helsing a Christopher Lee ako Dracula. Obaja tu potvrdili, že svojho času nemali v tomto žánri konkurenciu. Milo ma prekvapila aj záverečná scéna, na svoju dobu bola celkom slušne trikovo zvládnutá. 70/100(3.9.2016)

 • - Anachronismus: Van Helsing řekne, že dívka vypadá jako "teddy bear". Toto slovo se začalo používat roku 1902, ale film se přitom odehrává roku 1888. (liquido26)

 • - Christopher Lee ve své autografii uvádí, že za ztvárnění Drákuly dostal jen 750 liber. Film prý vydělal 25 milionů dolarů. (Mr.Hudson)

 • - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Brama Stokera. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace