poster

Dracula (festivalový název)

 • Velká Británie

  Dracula

 • USA

  Horror of Dracula

Horor

Velká Británie, 1958, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Videl som už aj lepšie spracovanie Draculy, ale rozhodne to nebola strata času. Film tlačia smerom nahor hlavne fantastickí P. Cushing ako Van Helsing a Christopher Lee ako Dracula. Obaja tu potvrdili, že svojho času nemali v tomto žánri konkurenciu. Milo ma prekvapila aj záverečná scéna, na svoju dobu bola celkom slušne trikovo zvládnutá. 70/100(3.9.2016)

 • DaViD´82
  **

  Cushingův Van Helsing sice výtečný, ale Lee se do takto teatrálně stylizovaného Draculy hrubě nehodí. A navíc se to tak úděsně táhne, že již po pasáži z hradu jsem měl pocit, že mám za sebou dvouhodinový celovečerák a nikoli pouze prologovou dvacetiminutovku. Zřejmě vůbec to nejslabší ze zlatého hammerovského období.(14.3.2010)

 • Mariin
  ****

  Solidní zpracování klasického hororového příběhu, i když se nedrží přesně literární předlohy Brama Stokera. Divím se, že Terence Fisher nevyužil nádherných úvodních pasáží románu, kde je líčen příjezd k hradu, ale i některých dalších scén (např. když Dracula leze kolmo po zdi jako netopýr), se stupňováním napětí. Vůbec myslím, že tu trochu chyběla právě ta mysteriózně-romantická složka s pomalými záběry „napínání“. Ale jinak dobré s využitím tradičních symbolů vítězství dobra nad zlem (kříž, světlo), bez zbytečně přehnaných akčních scén, jimiž jsou novější zfilmování většinou zkažena.(30.9.2008)

 • Shit
  ***

  Typickej produkt starý školy hororů, který by v dnešní době nemohly v žádným případě uspět, jelikož to nemá prakticky vůbec co nabídnout na poli napětí nebo mrazivý atmosféry, působí to hrozně amatérsky skoro ve všech směrech a to ať už se jedná o mizerný dialogy, příšerně nucenou hudbu, celkově scénář nebo herce, dokonce ani Christopher Lee mi nepřišel nikterak dobrej ve svý roli, spíš bych řek, že byl na roli příliš mladej a jeho postava se kupodivu objevuje spíš sporadicky. V tehdejší době to byl určitě kvalitní horor už jen kvůli tomu, že před 50 lety takhle horory prostě vypadaly a nikdo neznal vyšší laťku a celkově vnímání lidí bylo asi jiný, ale dneska to už je velká bída(8.9.2008)

 • viperblade
  *****

  Jistě, z dnešního úhlu pohledu by Horror of Dracula byl stěží považován za horor, nicméně pokud máte něco nakoukáno, tak musíte jen uznale kývat hlavou a žasnout, kolik filmů si z této klasiky vypůjčilo různé elementy. Po právu je tento film považován za klasikou a (nejen) díky této roli je Christopher Lee legendou, která bude žít věčně. 100 %.(5.10.2015)

 • - Představitel hraběte Drákuly Christopher Lee si několikrát stěžoval na kontaktní čočky, které musel nosit při natáčení. Bylo to pro něj mnohdy bolestivé a někdy dokonce i špatně viděl. (Pavlínka9)

 • - Christopher Lee ve své autografii uvádí, že za ztvárnění Drákuly dostal jen 750 liber. Film prý vydělal 25 milionů dolarů. (Mr.Hudson)

 • - Spoiler: Při scéně, kdy Drákula pohřbívá Minu, spadl Christopher Lee do díry, přímo na dablérku, která tam ležela. (liquido26)