Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

TEKAS

"Když jsi odešla, rozbil jsem lampu"... jeden z mála světlých momentů. Owen Wilson mě tímto počinem zklamal. Tento film vůbec nemusel vzniknout a nikoho by to nebolelo, nebo mohl mít cca o hodinu míň. ()

Čiban

Docela zajímavý příběh, ale už po několika minutách jsem poznal jak to celé dopadne. Herci dobří. Průměrný film. 3/5 ()

sWONDER

Uff, príliš rozťahané, každý z hlavnej trojice bol nejako pošahaný, ani herci sa mi veľmi nepáčili. Toto bolo také veľké, dojebané, domotané nič :) K tomu dialógy jak kkt. "ako spoznám že som zamilovaný? S ňou si neberiem kondóm" skoro som od smiechu dostal infarkt,... ale nie :( Trápna zlátanina! ()

ilovebritain

Nechápu jen jedinou věc. Proč, proboha proč, to trvá dvě hodiny? S dobrým střihem by šlo sesekat alespoň o dvacet minut a ani by to nikoho nezabilo. V konečném důsledku velice průměrná romance. Nebýt toho, že v hlavních rolí jsou sympatičtí herci, klidně by se hodnocení dalo ještě o hvězdu srazit. ()

Nufa

Ach ano, máme tu kvalitní filmy, u kterých se krásně pobavíte, někdy zabrečíte a u některých pořádně odvážete. A pak je tu tento...Připravte se na to, že uvidíte film, kde první scéna nedává žádný smysl, téměř celý film se řeší obvinění, které na konci filmu zcela vyšumí a jedinou světlou stránkou je tak obsazení Owena Wilsona, který vysloužil filmu alespoň ty 2 hvězdy. ()

dwyane

Filmu chybí asi vše, co by mu chybět mohlo. Teda krom slušného hereckého obsazení. O to ví nepochopím, jak i s takovýmhle matrošem (Nicholson, Witherspoon, Wilson, Rudd) lze natočit takhle špatný film. Neuvěřitelně se táhne, o některých scénách ani nemluvě, postrádá celkový náboj, divák dost dobře odhadne průběh a na konci filmu lituje, že mu vzal skoro dvě hodiny času. Mezi nikým z dvojice Witherspoon- Rudd/Wilson to zdaleka nejiskří a jejich vztah na plátně působí dost divně. Tak snad jen Jack svým hereckým uměním a šarmem tomuto snímků přidává něco navíc, což se ostatně asi jako jediné podepíše na celkových dvou hvězdách hodnocení. ()

Nikol10

Trochu mu křivdím až do konce jsem to neviděla, ale zhruba po hodině jsem si připadala, že mám tak vypláchnutý mozek, že už to dál nejde. Reese snad po páté ve stejné roli, jak jinak že. Nikdy jsem romantickým komediím nepřišla na chuť, snad na pár výjimek, ale tohle byl tak neskutečně tupý výplach, kde mi všichni lezli na nervy a kde film neměl ani hlavu ani patu! Kolem komedie to jen prošlo, romantika leda tak pro naivky či senilní babky a jediné lákadlo je tak možná to, že tam hrají áčkoví herci. A tak mě napadá v jakých sračkách ti vaši milovaní áčkoví herci hrají, nad tím zůstává rozum stát!!! Jedna hvězda za Nicholsona, ten mě totiž jako jediný pobavil, jen tím, že přišel na plac, ani mluvit nemusel, stačilo, že tam byl! ()

rezzzy

Splnilo očekávání filmu jen tak na nedělní odpoledne, kdy venku je hyc na padnutí a vy pokojně v chládku obýváku odpočíváte s půllitrem vychlazené vody se šťávou s brčkem a nohama na pohovce. Myslím, že tenhle film ani neměl zamýšlené ambice být něčím více, proto je pro mě u průměrného romantického filmu příjemným zpestřením nadprůměrně početné obsazení známými tvářemi. Ačkoliv Nicholson byl ve filmu spíše tak do počtu a pro jméno, Reese jako vždy nezklamala a Rudd velmi příjemně vykreslil vůdčí náladu snímku. Současných 49% by mohlo být klidně takových 55%. Na druhou stranu, nebýt obsazení tak zářivé, asi bych rychle zapomněla. ()

liberita

How do You Know zo začiatku pôsobí ako príjemná romantická komédia, čoskoro sa však zmení na nezáživný film, ktorého smerovanie vám bude dosť možno tak ukradnuté, že ho ani nedopozeráte do konca, ako sa prihodilo mne (čo sa mi inak stáva len veľmi výnimočne). Škoda nevyužitého hereckého potenciálu Reese Witherspoon, Jacka Nicholsona a Kathryn Hahn, ešte viac ale sklame vidieť môjho obľúbenca Hansa Zimmera v úvodných titulkoch a potom si nemôcť vychutnať žiadny hudobný kúsok dokazujúci jeho enormný talent. ()

departed

Jiný typ šablony pro romcom než jsem zvyklý. Bohužel v tomhle případě těžce stravitelnější a mě tohle tempo ani repliky bohužel nesedly. Přišlo mi, že i casting nebyl z nejvydařenějších, tím nemyslím, že by herci hráli špatně, ale spíš, že charaktery, které představovaly, nebyly šité na míru hercům, jenž je hrály. Celý děj se vláčel šnečím tempem, měl nechytlavé dialogy, možná jen příjemná hudba na pozadí, ale nic výraznějšího. ()

derive

Ach jo, když vidím takové herecké obsazení, tak čekám mnohem lepší příběh. Díky bohu za ty sympatické postavy. ()

PetrC.

Nemůžu se ubránit pocitu, že na mě tenhle film působí jako novodobá žánrová klasika. Jasně, má rezervy herecké a režijní, děj se rozpadá, ale některé scénky a gagy jsou prostě neuvěřitelné a k nezaplacení. Za sebe můžu říct, že jsem si při sledování krásně oddychnul a skvěle se bavil. A souhlasím, ta modelína je fakt super. 69 % ()

katuuuska

Hrozná nuda. Pokus o komedii? Nejspíš. Vtipných scén tam bylo maximálně tak 3 a to nepřehánim. Člověk by čekal, že to bude příjemná podívaná, když se podívá na obsazené herce. Opak je ale pravdou.. ()

jafuska

tak co k tomuto filmu dodat? nepovedený od začátku až do konce, na to že v tomto filmu hraje taková stár jako je Nicholson, tak jsem očekávala, že to bude super film, ale obrovské zklamání a poslední závěrečný momenty filmu, to jsem si říkala, to si snad dělají z diváků srandu, co to jako mělo být? celou tu dobu sledování spadá do okamžiků romantických chvil,ale ani toto se nepovedlo, bohužel nemohu napsat jedinou pozitivní větu , velká škoda, ()

Swayne

Romantická jednohubka o zamilovanom trojuholníku. Ja sám ani neviem prečo tie filmy vlastne ešte pozerám... veď je to naozaj sakra vždy o tom istom - ona miluje jeho, on miluje ju a aj ten druhý ju miluje, ona sa má nejako rozhodnúť a áno, nakoniec to všetko skončí happy endom a bude žiť šťastne až do smrti na nejakom rozprávkovom predmestí zo svojim princom (samozrejme, že to nie je ten, ktorý je počas filmu na každej párty). Ech... brainwashing. ()

boombang

Dokonalá ztráta času. Nevtipné, trapné, nudné, dlouhé a antiromantické. O ničem. Moje milovaná Reese asi ztratila soudnost (doufám, že jen dočasně) nebo jí její ex zablokoval platební karty, když vzala roli v tomhle paskvilu. ()

Bonniesgun

Další, nudná, stejná, předvídatelná a plochá. Ne, nepochopte mě špatně! Natočené je to dobře, barevné hezky a všichni tam jsou taky hezcí... ALE! Owen je tak děsně otravný, že kvůli tomuhle filmu poskočil o několik příček níž na mém (a jistě nejen mém) žebříčku oblíbenosti. Reese je tak... blonďatá! Tak blonďatá nebyla ani v Pravé blondýnce! A nemluvím o barvě vlasů! A vůbec... tohle je film k žehlení, ne, když si chcete usrkávat horkou čokoládu a snít si... ()

Týnidlo

Já nevím, přišlo mi to dost roztěkané. Scény s Paulem Ruddem byly fajn, Reese byla taky vcelku v pohodě, Wilson mě pil krev (což byl účel), Nicholson taky v pohodě, ale celé jako koncept se mi to prostě nějak nelíbilo, nesedělo mi to. Celý film jsem čekala, kdy už to konečně bude vtipné, stále jsem čekala na okamžik, kdy si řeknu, jo, bylo to vcelku spolknutelné... Ale bohužel. ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)