Toto že natočil režisér jednej z najlepších komédií všetkých čias, kde Helen Hunt a Jack Nicholson popri fenomenálnom čiernom humore hrajú tak živo a prirodzene, že vám žáner "romantická komédia" v žiadnom prípade nie je cudzí?! Tejto witherspoonovskej romantike chýba žhavá irónia, vtipný nadhľad, posmešné dialógy presiaknuté sarkazmom a celkovo som mala dojem, že režisér chvíľami dej nevie posunúť do ďalšieho levelu. Scény s Witherspoon a Wilsonom boli po dialogickej stránke tak hlúpe a rozpačité, až boli vtipné. Kŕčovité 3* dávam za sympatickú hereckú zostavu a vynikajúceho Nicholsona, ktorý dokáže zachrániť aj to, čo vyzerá byť už stratené.(1.10.2011)

Podezírám Jamese Brookse z toho, že patří k tomu druhu exotů, pro které umělecké rovná se nesrozumitelné. Působí to dojmem, jako by jste vzali titulky a nechali přeložit Googlem, včetně těch mechanických idiotismů, které takový překlad přináší. V prvé chvíli jsem titulky vypnul a poslouchal jsem jen originální angličtinu abych zjistil, že tímhle zmateným způsobem se mluví už v originále. What's the fuck?(25.8.2011)

Taková milá romantická zbytečně dlouhá pitomůstka s průměrnými hereckými výkony a senilním Nicholsonem. Witherspoon hraje podobnou blbku jako v 90 procentech jejich filmů. Opět se projevuje její zbarvení vlasů a opět se rozhoduje mezi dvěma místními playboyi. Paul Rudd mě vcelku překvapil, Owen Wilson naopak zklamal. Starý štramák Jack udělal filmu jméno zřejmě jen tím, že to byl jeho zatím poslední film. No chtělo by kariéru zakončit asi trošku lépe. Tak budu držet palce. 55%(25.7.2015)

Celý film si říkám že se jedná o neskutečně natáhlou hollywoodskou žvýkačku na téma vztahů ale nakonec to na mě, světe div se, docela účinkovalo. Jack Nicholson má své nejlepší už za sebou a budu opravdu dost s rozpaky sledovat jeho další role, stejně jako Owen Wilson, který nikdy moc herectví nedal, ale pobavit dokázal. Tady ovšem slabota. Naštěstí za oba zmíněla zaskočili Reese a Paul Rudd. Jak jsem zmínil, kdo film bedlivě sleduje, měl by se dočkat odměny.(30.3.2011)

• rikitiki

Jasně, že to poznáš: když vidíš blbost, je ti to jasné na první pohled. _____To, že někdo přijde o kariéru a druhý o snoubenku s vidinou vězení v tomhle filmu nehraje vůbec žádnou roli, jen se to zmíní a místo toho se jede jakási variace na schůzku na slepo, která dopadne zoufale, přesto hrdiny k sobě něco asi přitahuje ... No, leda tak scenáristova lenost. Film není ani romantický, ani zábavný a nejenom, že nemá nápad, on se o něj ani nepokouší. Záhadou je mi slušné herecké obsazení.(27.9.2017)

• - Reese Witherspoon kvůli roli absolvovala několikaměsíční přípravu, během které se učila hrát softbal. (zajda404)

• - Po Overnight Delivery (1998) a Monsters vs. Aliens (2009) je to pro Reese Witherspoon a Paula Rudda již třetí společný projekt. Oba si také zahráli v seriálu Přátelé (1994-2004), každý ale účinkoval v jiné epizodě. (zajda404)

• - Natáčení probíhalo ve Philadelphii a Washingtonu. (Terva)