Poznáš, až to přijde?

• Austrálie

How Do You Know

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2010, 116 min

Musím řici, že film jsem si krásně užil. Pravda, mluvit o filmu jako o komedii se opravdu nedá, pokud takový byl záměr, pak se jedná o zklamání. Já si nicméně užíval "civilního" příběhu bez všech těch žánrových klišé, které už jen těžko vydýchávám a které jsou (bohužel) v daném žánru výsadou. Bavilo mne sledovat dialogy (byť mnohdy zbytečně natahované) a hlavně jsem se pak bavil velmi příjemným herectvím ústředního kvarteta. Mile překvapen hlavně z důvodu očekávání mnohem horšího, v žánru romantických komedií však typického filmu.(16.4.2011)

Já mám romantické filmy ráda, odpočinu si u nich a prostě vypnu mozek, což je něco co potřebuji skoro pořád. Ale tady z toho filmu jsem byla taková nějáká zmatená. Připadalo mi to jako by někdo vzal dva úplně jiné filmy a akorát nějákým divným způsobem propojil hlavní hrdiny z obou. Navíc ta část filmu, které se odehrávala především s Paulem Ruddem a Jackem Nicholsonem mi přišla hrozně zmatená a mě hrozně dlouho trvalo pochopit o co tam vlastně jde. Tak jako, nebylo to špatný, ale je to jedna z těch podprůměrnějších komedií tohoto typu. Ale dávám ještě 3*(18.6.2011)

• milka

Společně s Cizincem nejhvězdněji obsazená nuda loňského roku. Příběh je absolutně o ničem, postavy jsou nezajímavé a celé je to až příliš dlouhé. Brooks se navíc režijně vyčerpal před 14 lety a tak pomalou a nudnou romantiku už jsem dlouho neviděl. Herci se taky zrovna moc nesnažej a jedinej Owen Wilson řekne během filmu aspoň 3 vtipný věty. Zasloužený propadák.20%(8.3.2011)

• ABLABLABLA

Poznáš až to přijde. Prostě poznáš, až přijde ten nejvíc zbytečný film, který není ani vtipně blbý, aby se člověk zasmál nad jeho stupiditou, který není dobrý prostě vůbec v ničem. Který je jen a jen zbytečný. Herecké výkony 0. Příběh 0. Zvraty? 0. Humor mínus 5. Nevím, jak víc vyjádřit, že se mi to absolutně vůbec nelíbilo a byl to jeden z těch nejhorších filmových zážitků, protože všechno bylo hrozně umělé. Já vím... Dát tomu odpad... jenže to je mi zase vzhledem k Reese a Paulovi líto.. tak alespoň za ně je tam ta půl hvězda.(31.7.2015)

Ona je v háji, On je v hajzlu a přes různý peripetie nakonec skončí spolu. Šablona jak vyšitá a proto nechápu, proč je to natahovaný na dvě hodiny. Filmaři pak musí hloupě kombinovat, což se odráží zejména u Ruddovy postavy. Nicméně právě Paul Rudd a Reese Witherspoon tahají celý film alespoň na průměr, protože jako pár působí sympaticky. Naopak Owen Wilson a jedno z hlavních lákadel, Jack Nicholson, filmu příliš nepomáhají. No chtěl jsem nějaký romkom na odreagování a toho se mi dostalo, ale přeci jen mohlo být lépe. 50%(16.11.2013)

• - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem List After List. (Greg)

• - Film měl obrovské ztráty a ze 120 milionů amerických dolarů, vložených do výroby, se vrátilo jen 40 %. (Terva)

• - Jedná se o poslední film Jacka Nicholsona. "Jack bez jakýchkoli fanfár odešel do penze. A za tímto rozhodnutím je možné vidět jednoduchý důvod - přestala mu fungovat paměť. V šestasedmdesáti má problémy s pamětí a nedokáže se naučit scénář. Jeho paměť dávno není tím, čím bývala. Jack se nehodlá vzdát života mezi slavnými. Bude se stále ukazovat na veřejnosti,“ uvedl hercův kamarád pro Radar Online. (HArna)