Začínajícímu spisovateli Aaronovi právě zemřel otec, na jeho velkolepý a důstojný pohřeb se sjíždí celé příbuzenstvo. První problém nastává v okamžiku, kdy Aaron zjistí, že tělo v rakvi patří cizímu muži, tím ale potíže spojené s pohřbem zdaleka nekončí. Aaronova matka Cynthia neustále srovnává syna s jeho úspěšnějším bratrem, spisovatelem Ryanem. Aaron totiž zatím nevydal žádnou knihu, a navíc nedokázal ani zplodit potomka. Ryan přiletěl na pohřeb první třídou a Aaron doufá, že bratr bude financovat polovinu pohřbu. Ryan však tvrdí, že nemá žádné peníze. Všichni očekávají, že smuteční proslov přednese Ryan, Aaron však trvá na tom, že jako prvorozený syn bude mluvit on. Pohřeb se brzy podobá velkému rodinnému cirkusu. Každý, kdo přijel, přivezl s sebou své problémy a nevyřešené konflikty. (TV Nova)

geo311 odpad!

Nedokážu pochopit, jak z tak výborného originálu někdo může přesným kopírováním vytvořit tak nepovedenou kopii. Pan režisér musí být hodně velký zoufalec. ()

Cahous

Tyrione, Tyrione, tys mi dal, ja si celou dobu myslel, ze se divam na Death at a Funeral :-))) No mohl jsem dopadnout i hůř, ale tam bych si těch nesrovnalostí už snad všiml:-)) Každopádně je prasárna točit remake filmu po třech letech.. ()

radys.v

Neskutečně trapná replika kultovní britské verze. Nevím, o co se tady snažli - chtěli snad amíci natočit lepší verzi, aby si zase dokazovali, že delají lepší filmy než Britské imperium? Opět marný pokus. A poslední poznámka - nebyl by to snad ani americký film, aby zase nebyla celá filmová rodinka černá jak papuče. ()

Mardzis odpad!

Tak to je fakt hrozný, anglická verze je mnohem lepší a vtipnější. Nechápu jak někoho může napadnout natočit stejný film a prohodit barvy herců :D to mi přijde asi nejvtipnější na celém filmu. Režisér musí být super zoufalec :D Příště natočí Avatara, akorát všechno nebude modrý ale zelený třeba :D ()

subic

Slabší ne moc vtipná komedie plná černochů a půvabná Zoe Saldana, mezi nimi bělohy James Marsden a trochu oteklý Luke Wilson. Co všechno se může stát na jednom pohřbu. 50% ()

Boudyy

Já teda neviděl originál, ale tohle mě dost bavilo, i když to bylo hodně ujeté (už jen ta zápletka, mrtvý otec vedl dvojí život jako gay). Mnohé momenty jsou vypointované (Valium) a ani to černošské obsazení nebylo na škodu (hlavně Danny Glover to jako nerudný stařík dost "zabíjel"). Podle mě dost dobrá situační komedie, avšak je možné, že kdybych viděl originál, hodnotil bych jinak. No, možná se k tomu dostanu, ale nutno uznat, že tento film určité kvality má. I po dnešním druhém shlédnutí na svém hodnocení trvám. ()

elishia

Acid with more acid. A hoooooodne zhulenych chvil pri psani tehle verze. Je to blbost, plna klise, technicky ani pribehem zdaleka nedosahne na anglickou verzi a asi si to nezaslouzi 4*, ale my jsme se smali az jsme se za bricho popadali. Proste cernosska komedie rizla valiem. Pardon teda LSD... ()

Nathaniell

Z původních 4 zvyšuji na 5* a souhlasím se všemi, kterým tahle verze přišla lepší než anglická. Ona totiž je. Charaktery jsou zvládnuté líp a humor ten je úplně někde jinde. Důvod proč jsem dal původně o hvězdu míň, je ta nechutná scéna se záchodem. Jenže předevčírem jsem viděl originál a zjistil, že tahle debilní scéna byla i tam. A vzhledem k tomu, že si američani tuhle pitomou scénu z prstu nevycucali (twl, fuuuj) i vzhledem k tomu, že jsem ten film viděl včera i dneska a budu se k němu dál vracet, dávám plnou palbu... ()

katvond

Tento typ komédie nieje zrovna moja šálka čaju - najmä keď 90% "humoru" spočíva v nechutných a primitívnych scénach typu ruky a tvár od strýkových exkrementov, malý drzý homosexuálny trpaslík, ktorý zvykol špásovať so zosnulým apod., pričom skutočný vtip sa objavil málokde. Najviac som sa asi bavila na zdopovanom Oscarovi a tvorcom pekne ďakujem - keď už nie za plnohodnotný humor, aspoň za pár scén s nahým Jamesom Marsdenom. ()

jjimmy

strašne lacná, na rýchlo zbúchaná vec... ak to má byť "paródiou" originálu nedarí sa, ak to má byť remakeom originálu, nedarí sa.... na pár maličkých detailov je to presne rovnaký film, len s afro-američanmi namiesto britov... za čo jedna hviezda? za Dannyho Glovera a Traycho Morgana ()

rafix

Bylo to moc až moc utahaný, ale dale se nato koukat. 3 hvězdičky za Lawrwnce, Rocka a Glovera. Ti tři ten film držely nad vodou. ()

Blazis34

Úplná kopie originálu akorát s hercema tmavé pleti. Děj je takřka totožný a i když pár hlášek přibylo, první dílo mi přišlo o chlup lepší. Jinak i tato černá komedie umí pobavit, jen občas musíte brát děj s rezervou a ne vážně. Celkově tedy dávám 45% - dvě hvězdy. ()

VanillaIce odpad!

Úplně zbytečný a megatrapný remake skvělé britské komedie? A pro sakra Tyrion Lannister hraje úplně stejnou roli v obou filmech?????? To mi hlava nebere. ()

Crybaby

Veľmi zbytočný film ktorý chcel stavať na popularite hercov ktorí sa ale nemali šancu pri tomto scenári presadiť. V tomto filme nevyniklo nič, ani scenár, ani herci alebo humor. O slovenskom dabingu tu radšej písať ani nebudem, veď to poznáte. ()