Podľa rovnomenného románu Grahama Greena. Špionážny príbeh odohrávajúci se v Anglicku na pozadí občianskej vojny v Španielsku, odkiaľ prichádza tajný agent. (oficiální text distributora)

Flego

Dvojdielna televízna špionážna dráma má po hereckej a dialógovej stránke obvyklú silu, predsa len akčné scény sú dosť toporné. Tretí komentár. ()

PatoP

Agent španielskej republikánskej vlády Enrico Dominguez prichádza do Anglicka vyjednať obchod s uhlím pre svoju krajinu. Svet je na počiatku 2. svetovej vojny a v Španielsku sa k moci dostáva fašista Franco. Jeho ľudia Enrica sledujú, a začínajú sa prejavovať. Presviedčanie sa mení na vydieranie a končí násilím. Enrico sa napriek obavám o svoj život nenechá zastrašiť, tvrdo ide za svojim cieľom. V hlavných úlohách napínavej dvojdielnej inscenácie excelujú famózny Ctibor Filčík a pôvabná Emília Vášáryová. ()

Autogram

Cítiť v príbehu dobrú predlohu o veľkých dejinných udalostiach, ale prevedenie nie je práve najšťastnejšie. Inscenácia funguje v dialógoch skvelých hercov, ale v exteriéri alebo pri akejkoľvek trochu akčnejšej scéne je to dosť slabé. Nezáživnosť by bolo asi prvé, čo by mi napadlo pri tomto filme. ()

Hombre8

Zvukař místy asi opilý, hudba místy strašná. Příběh celkově podivný. Je opravdu zvláštní, že tak dobrý spisovatel i scénárista stvoří tak divnou věc. Nebo že by to bylo režií..? Na druhé straně je příjemné se dívat na plejádu slovenských herců. ()