Tucker & Dale vs. Zlo

Scénografie:

John Blackie

Kostýmy:

Mary Hyde-Kerr

Parádní, vtipná oddechovka. Fakt jsem se gebil u těch smrtí a duo dobráckejch buranů bylo naprosto super. Nejvíc se mi líbil nevinný úprk s motorovkou před vosami :D Každopádně to má i super hlášky, třeba když hlavní teenager začne z ničeho nic nervózně rozbíjet mobily a řvát: Tyhle věci tady přece nefungujou! Nebo hláška na konci: You are a half hillbilly. No prostě príma film.(3.7.2011)

Chacháááááááá! Tak jsem se konečně dočkal. Už jsem ani nevěřil, že něco takového může vzniknout. Ona to nebude náhoda, že kvalitní hororové komedie jsou z Británie nebo z Kanady. Tohle je žánrovka dotažená k dokonalosti. Já tady nebudu vypisovat o čem to je, prostě se někde v lese umírá ve velkým a nikdo nevraždí. :) Luxus, parádní zábava a plný počet.(14.10.2012)

Tuhle hororovou komedii jsem vyhlížel dlouho a se značným očekáváním. Nejen díky navnazujícímu traileru, který sliboval slušnou zábavu, ale i díky v hororovém žánru profláklé premise (parta teenagerů bojující v lesích proti dvěma vesnickým buranům) otočené o 180 stupňů. Tentokrát jsou tedy nevinnými obětmi právě oni vidláci, kteří čelí útokům mladých měšťáků. Začne kolotoč strašných souher náhod a omylů, což vede k absurdním situacím, tolik známých z odnože hixploitation i slasheru. Tvůrci se tu docela vyblbli a pohostili diváka spoustou odkazů na kultovní horory jako TEXAS CHAINSAW MASSACRE, EVIL DEAD, ba dokonce i THE DARK KNIGHT. Některé se povedly, jenže drtivá většina z nich působí trochu křečovitě díky vyžívání se v nich dobou větší, než potřebují. Naproti tomu dva ústřední hrdinové jsou sympaťáci a Katrina Bowden zase pořádná kost, o tom žádná. Jen jsem čekal asi větší prdel, nic víc.(16.2.2011)

Tak takhle ulítlý film jsem už dlouho neviděl. Trochu mi to připomínalo Pach krve nebo Texaský masakr, i když samozřejmě trochu jinak. Srandovní momentky s motorovou pilou a nešťastná úmrtí kandidující na Darwinovy ceny. K tomu všemu mi ještě zpříjemnil podívanou můj oblíbenec Tyler Labine. Opravdu velmi zábavná komedie s nádechem hororu.(2.10.2011)

Sranda to je, to áno, ale opäť budem trochu frflať. Tucker & Dale vs. Evil mala byť vo svojom žánri udalosť roka a svoj ciel až tak nenaplnil. Prostredie filmu je veľmi príjemné a hlavé postavy sú sympatické, gore je fajn (i keď pravda, že vo videnom WP to ešte nebolo 100%tné), synopsa filmu je viac než cool a neopozeraná, žiaľ vidno, že film točil neskúsený človek, pretože z takéhoto námetu mohol vytrieskať aj o čosi viacej. Rozhodne to je film, ktorý treba pozerať v spoločnosti, tak ako sa pri takýchto filmoch patrí. Nabudúce keď dostanem na niečo podobné chuť najprv zavolám Shaunovi a keď bude mať obsadené, ozvem sa týmto dvom týpkom. Možno to bude znieť blbo, ale film si 4 hviezdu získal svojou sympatickosťou, inak je to na silné 3 hviezdy. Zrejme sa moc snažili, aby divák sympatizoval s hlavnou dvojkou, čo sa im podarilo, no na úkor deju a lepších vtipov.(17.2.2011)

• - Dale (Tyler Labine) v jedné scéně radí Chuckovi (Travis Nelson), který drží šerifův revolver, aby před výstřelem nejprve odjistil pojistku, kterou však tato zbraň nemá. (Dr Lizal)

• - Po explózii chaty je Chadov krk celý spálený, zatiaľ čo jeho náhrdelník zostal nepoškodený. Mal by byť prinajmenšom rozleptaný, ak nie úplne spálený. Takýchto chýb sa vo filme objavuje viac, nikto však netuší, či ich spravili pri natáčaní naschvál, alebo ide o nevšímavosť. (Crael)

• - Je možné zaznamenat, že vyjma scény v nemocnici si Dále (Tyler Labine) červenou kšiltovku během celého filmu nesundal. (Rimer545)