poster

Frankenstein Created Woman

Horor / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 1967, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eraserhead666
  *

  Prostě nechápu, proč se Hammer toho Frankensteina tak křečovitě držel. Příběh je sice košatější než u jiných částí, ale i tak to postrádá jakoukoliv atmosféru. Horrorová je na tom snad jen hudba, jinak je to takový dobový steampunk, stárnoucí Cushing se nechá válcovat věčně přiožralým senilním doktorem a vrahasynem. Hodně velká nuda.(3.9.2015)

 • Dreadd
  ***

  Baron Frankenstein znovu objevuje tajemství smrti, tentokrát zavřený v mrazáku, přestože Terence Fisher už měl v té době za sebou dva celovečerní snímky, kde představil osudy barona i jeho monster. Frankenstein Created Woman je úplně samostatné pokračování, jeho název je velmi zavádějící (ale Frankenstein přeoperoval ženu a potom do ní vložil duši muže není tak chytlavý titul) a ani monstrum v jeho typické podobě zde nenajdete. Příběh je trochu absurdní, obvykle má baron problém sešít kusy těl aby slušně vypadaly a zde provádí v primitivních podmínkách dokonalou plastickou chirurgii.(26.5.2013)

 • liquido26
  ****

  Vydařenější než The Evil of Frankenstein, to je nejspíš způsobeno tím, že se režie ujal opět Terence Fisher. Nápad s transplantací mužského mozku do ženského těla, a tím vytvoření rozdvojené osobnosti, je docela zajímavý. Místama je to možná až přehnaně sci-fi. Některé Frankensteinovy přístroje vypadají až příliš neskutečně. Samotný Victor v podání opět skvělého Cushinga tentokrát působí pouze jako vědec, nikoliv zločinec. Jedinou připomínkou na výbuch v The Evil of Fr., který zaručeně nemohl přežít, jsou popálené ruce, které mu znemožňují pracovat.(30.7.2008)

 • obitus
  ****

  Ctvrty zarez do sedmidilne frankensteinovske serie studia Hammer ma vsechny klady i slabiny, jake lze od takoveho filmu ocekavat. Nastesti klady silne prevazuji. Terence Fisher byl ve forme a spolecne s kameramanem a tvurci kulis vytvorili opravdu uchvatnou podivanou. Atmosfera je klasicky "hammerovska", takze pokud je to vas salek caje budete si chrochtat blahem stejne jako ja. Tim nejlepsim je samozrejmne Peter Cushing, k tomu opravdu nema cenu vic dodavat. Bohuzel pribeh samotny, i kdyz se obcas snazi inovovat zabehnute postupy, precejen dokazuje, ze jde jen o jeden dil dlouhe serie, ktera scenaristickou originalitou nikdy prilis neoplyvala.(5.10.2005)

 • JohnnyD
  ***

  Film má dve zásadné chyby. Frankensteina v názve a nudnú prvú hodinu. Tento film nemá nič s dovtedajšou sériou, Viktor Frankenstein je opäť úplne iná postava, doteraz najodlišnejšia (je viac kladný ako záporný, iba sa zahráva so životom a smrťou a pri experimentoch sú jeho tradičné trademarky iba naznačované) a v celom filme pôsobí veľmi umelo dosadený. Nehovoriac o tom, že Frankensteinovo monštrum je to, čo chcem vidieť vo filme nesúcom meno jeho tvorcu a nie eskapády Viktora Frankensteina. Inak je to veľká škoda, lebo záverečná polhodinka je mrazivá a zaslúžila by si samostatný film a nie násilné vtlačenie do frankensteinovského franchisu.(28.8.2012)

 • - ANACHRONISMUS: Když se Christina setká s Antonem, má nehty nalakované na bílo, což byla móda v 60. letech 20. století, ale ne v 19. století, kdy se dej filmu odehrává. (liquido26)

 • - Susan Denberg je předabována. (liquido26)

 • - Poslední film Phillipa Raye (Starosta). (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace