Road Train

Dva milenecké páry Craig (Bob Morley), Nina (Sophie Lowe), Liz (Georgina Haig) a Marcus (Xavier Samuel) jedou z kempování. Na úplně rovné silnici kdesi v Austrálii je dojede Road Train (dlouhý kamion). Rychle se k nim přiblíží a mírně do nich narazí. Po menší honičce je vytlačí ze silnice tak, že jejich auto je nepojízdné. Poté, co se proberou z nehody, zjistí, že road train zastavil opodál. Začíná honička na život a na smrt, při níž se milují i nenávidí, jsou poštvání proti sobě a především - umírají. (crewer)

AmunRa

Komorní mystický horor o podivném kamionu v australské pustině se naštěstí obejde bez klasické záplatky s maniakálním řidičem, takže v první polovině potěší nepředvídatatelností hrozícího nebezpečí. Australská pustina je bohužel stejně bezútěšná jako jakákoliv jiná pustina kdekoli jinde, takže nějaké australské reálie ve hře nejsou. Musím ovšem ocenit barvy a kameru, jako podkladu pro tajemnou atmosféru funguje krajina také dobře. Ve druhé polovině se už něco z hrozícího nebezpečí, ke škodě filmu, objasní a děj ztrácí na spádu a atmosféře, zato nabírá na zmatenosti. Mužské oko ocení mladé a pohledné hrdinky, pro dámy jsou tam dva urostlí mládenci a to je v podstatě celé obsazení filmu. Nikdo z herců není vyložené dřevo, ale role ani neumožňují předvést, jestli jsou herci schopní nějakého kvalitního výkonu. Malý komorní horor s mystickou zápletkou mohl být mnohem lepší, kdyby zmíněná zápletka měla hlavu a patu. ()

Liesel1

I když se mnou mnozí nebudou souhlasit, dávám pět hvězdiček. Jde o opravdu propracovaný a (docela) originální film. Dnešní doba je plná hororů s vraždícími panenkami, klauny, domy, duchy mrtvých... tohle je jiné. Ano, i pár filmů s vraždícími kamiony tu už bylo, ale ne tolik a ne takových. Film je akorát dlouhý, z dobrého prostředí, se skvělým hereckým obsazením - byť poměrně neokoukaným, ale to je jen dobře. Na film jsem se původně koukala jen kvůli herci Bobu Morleymu, který hrál Craiga, a udělala jsem dobře. Film je velice napínavý, nejde totiž jen o ten kamion, důležitou částí filmu je i psychologické drama, odehrávající se mezi postavami. Film doporučuji - jen to, jak ho pojmete, záleží na vás. ()