Miláček

• Velká Británie Bel Ami (více)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

pavla.o

Tak tohle se mi vážně nelíbilo. Předem musím upozornit, že jsem četla román. Ale i když vím, že film se nikdy nedá natočit uplně podle knihy, tohle bylo dost podprůměrné. Co mě na knížce přitahovalo, to tady nebylo. Všechny intriky, které Miláček zosnoval, tu jsou jen tak naznačené. To, jak se vyšplhal po společenském žebříčku, je tady tak rychlé... taková škoda nádherné předlohy. Nemůžu ovšem shodit herecké výkony, ty podle mě byly výborné. Ano, všetně Pattinsona. I když takhle jsem si rozhodně nepředstavovala lázeňského šviháka, před kterým má každá padnout na kolena, přišel mě spíš trošku slizký. Celkově bych to naprosto nedoporučila těm, co to četli. Nezávislý pozorovatel by na tom mohl něco najít. ()

Paranoir

Pokial sa takito muzi typu Robert P. ( vzhlad bezdomovca s mastnymi vlasmi a kruhami po ocami cely film) dokazali v minulosti cez postel dostat k prestizi a moci tak dovi dopo :) Pattinson mi v tomto filme vobec nesedel, cakala som niekoho s vacsou iskrou.Akokeby bolo pravidlo : tam kde dame Pattinsona, je jedno aky film bude, kvoli fanusickam bude mat uspech. Musim vsak povedat, ze u mna to jednoznacne cely film tahali 3 damy. Inak celkom podareny film s myslienkou ze zeny tahaju za nitky sveta, nie muzi ;) ()

BlackBee

Zajímavý příběh, ženské herecké obsazení, skvělá hudba, ovšem miláčka Francie si představuji jinak. Minimálně by měl mít jiskru a šarm, kvůli kterému mu padaly ty ženy do postele jako přezrálá jablka. Zničil tím veškeré možné funkční emoce, které by si mohl divák odnést místo zklamání. ()

rigby

Velmi průměrné zpracování klasického díla, ale stále se na to ještě dá dívat. Patizon stále prokazuje, jak nádherně neumí hrát. Není v něm vůbec nic a i v této roli bych raději viděl někoho jiného. Nicméně pro seznámení s dílem to stačí. ()

jopal

Pretiahnem zensku, postupim vysie, opat pretiahnem, opat postupim, potom sa este aj par krat ozenim a je po filme. Hmm, tolko dej... ()

Scaevola

Mám rád kostýmní dramata, byť čistý realismus s kapkou naturálna zrovna není to, po čem přímo bažím. Zde jsem však mírně rozladěn: Vše kamsi pospíchá, žádná scéna nemá jiný smysl než posunout příběh dále a tak se ztrácí jakákoli poetika, kterou by dobře zahrané party mohly vyvolat (a tím dobře zahraným myslím i hlavní protagonistu, neboť už v Cronenbergově Cosmopolis - a koneckonců i v Twillight - dokázal, že sebestředné narcisty prostě sehrát umí). Překvapivě tak škodí krátká stopáž a místy zastřené motivy postav, hlavně politickému pozadí by prospělo více než pár zastřených poznámek. ()

Gedofrey

Opravdu velké zklamání. Film tlačí dopředu pouze úžasný děj, ale všechno ostatní, včetně hereckých výkonů, jde od desíti k pěti. ()

ludovit14

Ja neviem na akej planéte žije režisérska dvojica,ale takto hnusne podaný historický príbeh som asi ani nevidel.Vo filme Miláčik ich inšpiroval evidentne,,Casanova’’-Ja naozaj nevie o čo im tu išlo,kedže tento film mi nič nedal,nepriniesol,nepoučil,nič som sa tu nové nedozvedel,nezaujal ma ničím,.. atď.Film ma síce prijateľnú minutáž.Napriek tomu som myslel,že to nikdy neskončí-tak pomalé TEMPO som,už dlho nevidel(80% hluchým miest v hist.filme sa nevidí,len tak ľahko).HOD:33%.Jediný dôvod prečo som film dopozeral,bola KILL BILL-Uma Thurman-kedže som ju už dlhšie nevidel nikde účinkovať! PS:tento nudný a nechutne spracovaný hist.film vôbec netreba vidieť-veľká škoda času!!! ()

Labgirl

Film má hvězdné obsazení, ale i přesto mě (a ani nevím proč přesně) vůbec nezaujal, takže zklamání a 2* :/ ()

Ilus

Mám ráda knížku a tahle adaptace se mi zdá povedená. Přijde mi, že všem při hodnocení vadí jen obsazení Pattinsona do hlavní role, který jim vadí jen kvůli tomu, že před pár lety ztvárnil upíra románu pro puberťačky... ()

wick

Podpůměrná adaptace...s nepřesvědčivým idolem puberťáků Robertem P., který prokazuje, že hrát neumí a na roli se nehodí. Další slabinou je průměrná režie. Nezbývá než čekat na nové zfilmování nebo si raději přečíst knížku. ()

Johanita

A mně tam ten Pattinson vlastně až tak nevadil. Je fakt, že si režisér mohl vybrat daleko charismatičtějšího a přesvědčivějšího herce (ten Edward Cullen tam chvílemi fakt vykoukl), ale on to možná byl i záměr, ne? Jak říká na začátku Uma Thurman, nejsou důležití Ti mocní a bohatí pánové, ale jejich ženy... a je fakt, že v tomhle filmu byly ženy na výsluní a jasně vedly. Uma Thurman, Christina Ricci i Kristin Scott Thomas byly prostě skvělé. A protože jsem nečetla knižní předlohu, tak mi tam ten ztracený a nevyzrálý mladík, který se žene za mocí a penězi, aby pak nevěděl, co s nimi, i docela seděl. Jinak kostýmy se mi teda hodně líbily a hudba taky! ()

Majket

Miláček byl napsán ve stejné době jako Zolův Zabiják. Když srovnám tento film a film "Gervaise" z roku 56, je to něco nesrovnatelného a odlišného. Dalo se na to dívat, ale nemohu hodnotit lépe, když jsem přečetla předlohu. Tenhle Hollywood není Paříž 19.století. Nechytlo mě to. A co mi film ještě víc zkazilo byl výkon Pattisona - nevěřila jsem mu, že to opravdu myslí vážně; obsazení paní Walterové - v knize to byla ubohá, stará a otravná ženská, tahle herečka však působila dost sebevědomě a dolézání za Duroyem jsem jí také nevěřila; a bohužel jsem nesehnala film v originále, takže, i když za to tvůrci nemohou, odporný český dabing Umy Thurman se nedal poslouchat. ()

PTuranyi

Kvalitná adaptácia maupassantovho románu s perfektnou americkou produkciou a hviezdnym obsadením. Prekvapivo nízke hodnotenie pomerne kvalitného filmu vidím hlavne v odporcoch predstaviteľa hlavnej role miláčika, Robertovi Pattinsonovi. Pokiaľ však bolo cieľom tvorcov zobraziť miláčika ako bezohľadného vypočítavého kariéristu, ktorý cez "srdcia" žien stúpa po spoločenskom rebríčku, tak sa to Pattinsonovi celkom podarilo. Osobne som túto charakterov črtu v jeho postave nevidel, ale miláčik počas príbehu prechádza vývojom a už pri druhom vzťahu vidieť náznaky, ktoré sa postupne rozvinú a tvrdo udrú až v závere. 70% ()

jjituska

Velice pěkné zpracování Maupassantova románu. Některé scény jsou téměř totožné s mými představami. Filmu sice nevévodí Pattinsonovo charisma (což by mělo), ale i tak je to velmi poutavý a zajímavý snímek, navíc k mému překvapení plný množstvý úsměvných momentů. Ženský trojlístek poměrně silný. Á propos - skláním se před půvabem Christiny Ricci..**** ()

tahir

Bolo by to za 4, ale kedze je to klasika od mojho oblubeneho autora, tak 5. Vyborne kostymy, hudba, herecke vykony. Neviem co tu kazdy bude riesit Pattinsona dookola, to tak bolo aj s DiCapriom po Titanicu? Cert mu bol dlzny ten Twilight :) ()

Lucerok

První půlka filmu se mi jakž takž líbila, ale pořád jsem čekala, co bude dál a ono se to nějak nedostavovalo. Herecké obsazení bylo celkem sympatické, paradoxně až na hlavního hrdinu. Pattinson hraje stále stejným výrazem se zatnutými čelistmi. Vůbec jsem neměla pocit, že by to byl svůdník a přítomným dámám, které odvedly pěkné herecké výkony, jsem se opravdu divila. Děj byl chvilkami zmatený, postavy vedly prapodivné dialogy. Vlastně to bylo o něčem a ničem. Film na mě působil jako sůl v kyselých okurkách - řekla bych, kazí chuť. Hvězdička za hudbu, kostýmy a první půlku filmu, která byla celkem úsměvná. Jinak to bylo sakra slabé! ()

Mort09

Tenhle film má dva zásadní problémy. Prvním je, že se mu nepovedlo zpracovat emoce tak dobře, jako je to v knize, což je do jisté míry ovlivněno druhým problémem. Ten je totiž patrný i bez znalosti literární předlohy, a je to herecký výkon aktéru. Nepříliš dobrý Pattison si naprosto nesedí s Thurman, přičemž jako ústřední duo působí naprosto trapně. Ostatní herci jsou pak šedivým a ničím nevýrazným průměrem, na který zapomene hned po opuštění kina. Jedinou světlou výjimkou je Ricci, která táhne spoustu scén kupředu a dodává filmu aspoň nějaký sexappeal. Celkově pak Miláček působí hrozně utahaně a nenápaditě, prostě nic, na co by člověk musel jit do kina. 40% ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)