Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Genero

Tu starou barabiznu v Amityville ještě ani nesežrali termiti a pan 8-10-10 už spokojeně živoří na americkém zapadákově ve zcela jiné nemovitosti. Je to smutný muž s pestrou minulostí a trochu chábrus na mozek, avšak jeho veselá mysteriózní dobrodružství mě nikterak neuráží a většinou jsem byl i za použití laciných dějových zvratků napjatý jako guma od trenek Johna Goodmana. Pan Craig předvádí to nejlepší ze svého úsporného herectví a jsem si téměř jistý, že v 36. minutě dokonce pohnul dvěma mimickými svaly! Tuším, že to byl třetí zprava nad levým obočím a druhý zleva těsně nad horním rtem, ale než začnu takovou bláznivou teorii vykřikovat do světa, musím si ji samozřejmě ověřit opakovanou projekcí. Neohrnul jsem nos ani nad obsazením slečny Weisz, kterou, lapidárně řečeno, jako rašply bez koz a s tváří vyžilé hyeny ve filmech příliš neupřednostňuji. Jen jsem smutný z toho, že čtvrt hodiny před koncem scénáristovi došel zrovna v nejlepším hajzlpapír a musel ho nahradit listy narychlo vytrhanými z linkovaného sešitu na scénář, takže mu na rozuzlení zbyly jen tři volné řádky a kousek tvrdých desek hned pod nápisem: Neposer ten závěr! ()

teutates

Je to takooovééé nemastné / neslané, néé vyloženě špatné. V podstatě taková normální rodinka, kterou "náhodou" potká zlo, baf! Hlavní hrdina bojuje sám se sebou a snaží se najít pravdu, protože ta je každému ukradená... nebýt to tak zmatené, pochmurné a víceméně jaksi odfláknuté působilo by to minimálně o třídu výš. 5/10 ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $21,302,340Tržby Celosvetovo $41,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,245,412 //počet predaných kusov 55,376Tržby za predaj DVD v USA $2,654,553 //počet predaných kusov 150,102║ dobrý námet v zlých rukách, Jim Sheridan len potvrdzuje že má čuch na dobré témy, ale!!! pod jeho vedeným sa rozlámu ne nesúrodé drobky, mal by sa vyhnúť režírovaniu, ináč to nevidím, plus: opäť príde na premrštený rozpočet /40%/ ()

mzss1

Je to hodně zajímavej film. Má skvělej příběh, který vůbec nemůže nudit. Film někde v půlce začne být víc a víc zajímavej. Craig sehrál roli opravdu dobře. Co můžu rovněž pochválit je hudba, která je prvotřídní. Škoda, že film neměl větší rozpočet a nebyl velkolepější. Jinač mě film baví furt a to jsem o viděl už několikrát. Nějaké větší nápady a velkolpeost sice chybí, ale to není vůbec žádný problém, abych nedal plné hodnocení hvězd. A ani to není u mě na hraně, takže 5* si toto zatraceně zajímavé dílo zaslouží. Emoce zde hrajou na plné obrátky, zejména na konci filmu. Nechápu zdejší hodnocení. Co se jim na tom nezdálo ? Nuda ? To sotva, ale jejich názor. Já mám svůj. Hodnotím na 95% = ***** ()

Fiftis

Režisér Jim Sheridan vytvoril profesionálne zvládnutý žánrový snímok, ktorý divákovi ponúka celú sériu prekvapivých zvratov. Do hlavných úloh obsadil britské filmové hviezdy Daniela Craiga a židovku Rachel Weisz. Obaja herci sa pri natáčaní natoľko zblížili, že ešte pred premiérou vstúpili do stavu manželského. Snímka je ďalším z radu titulov s témou "prekliateho" obydlia, tentoraz v podobe thrilleru s motívom rozdvojenej osobnosti a s prvkami duchárskeho hororu. Oproti iným domovým thrillerom je originálny s na jednu stranu prekvapujúcou pointou, na druhú stranu pre niekoho i odhadnuteľným rozuzlením. Mne osobne sa to páčilo. Všetko je tak nejako predvídateľné už od začiatku, ale to mi nevadilo. Síce podobných filmu je hafo, ale tento mal tiež svoje čaro. ()

• Během natáčení filmu se z herecké dvojice Daniel Craig (Will Atenton) a Rachel Weisz (Libby) stala také dvojice partnerská a ještě tentýž rok dokonce manželská. Proslýchá se, že Rachel kvůli Danielovi opustila Darrena Aronofského. (Kroup4)

Související novinky

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (více)

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)