Dům snů

Dom hrôzy

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2011, 88 min

• Fr

ŽIJEŠ TU A NEVÍŠ O VRAŽDÁCH?...... /// Když do ,,hororu“ pospolu nakoukli Cage a Nicole – byl to průser. To Craig, Rachel a Naomi na to jdou přes chorou mysl a tajemný postavy a skandální odhalení a.... napsat, že to stojí za hovno – umí každej. Ale říct proč....? Prostě proto, že skandální odhalení je vrcholem. A vrchol v půlce – no zeptejte se ženský, co si vo tom myslí (zapomeň na film...a prostě se zeptej...) A přitom je to tak jednoduchý! ( P.S.: abych nevypadal jako kretén - podívat se na to dá. Jen ta hloubka...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jmenuju se Peter Ward. (Igor Hnízdo už mě nezajímá...) 2.) Koupil jsem barák. Teď mi řekli, že tam (prej nešťastnou náhodou) pár lidí chcíplo. 3.) Thx za titule ,,Tkačos“ a ,,Lucky“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(28.12.2011)

Nový dům na předměstí, spokojená rodinka, a jedno děsivé tajemství, které tento dům skrývá, a které se postupně stává hybnou a nedílnou součástí děje. To lze najít v tomto thrilleru, který jsem viděl tak nějak mimoděk, aniž bych o něm dopředu něco věděl a aniž bych se na něj nějak dopředu plánoval dívat. Prostě sobota večer, pátral jsem co běží v TV, a za pět minut měl začínat tenhle film na ČT1. Zkusil jsem to a rozhodně nelituji. Zvrat v ději přišel mnohem dříve, než jsem čekal, a to už někde v polovině filmu, a ač jsem tento zvrat ze začátku nepobíral a chvíli jsem nechápal, o co vlastně jde, nakonec jsem se zorientoval a jen se nechal unášet poněkud zvláštní, ale hodně zajímavou hrou tvůrců. Ve výsledku se tak z tohoto filmu stal pro mě docela nevšední a překvapivý zážitek, který mě dokázal zaujmout a trochu též ohromit. Na nějaké případné nelogičnosti bych se vykašlal, prostě jsem si ten film užil a tak to má být. Daniel Craig na mě působil příjemně, Rachel Weisz byla jako vždy atraktivní a Naomi Watts to samé. Celkově si myslím, že se mi tento film jen tak z mysli nevytratí, a i proto mu uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(30.6.2014)

• PetrPan

Paráda, tolik hereckých es v jednom filmu, třeba Mark Wilson ( jako kapitán Conklin), který zazářil jako pilot v 18. epizodě 4. řady Akt X nebo Rachel.G Fox ( jako Chloe Pattersonová), která se dokonce mihla jako dívka č. 2 v 7. epizodě 1. řady Hannah Montany ! A mohl bych pokračovat a pokračovat.. Na režisérskou židli pak usedl zkušený Jim Sheridan vláčeje za sebou např.Svou Levou nohu nebo Jméno svého otce, jenž na něj za tohle zrovna hrdý nebude. Na tohle se dá milý Jime říct jen Zbohatni a chcípni :( Zpočátku klasicky se tvářící thriller (a tohle byla ta poloha, která tomu slušela sakra !) se v jednom okamžiku změní v mysteriózní chujovinku, kterou nezachrání ani herectví obou W natož agent 007 a závěr mne při pohledu na jméno scénáristy - David Loučka, vůbec nepřekvapil, jistě má české kořeny a my máme přece Kriminálku Anděl !(25.2.2013)

Kritické komenty sú písané ako cez kopirák,filmu je vyčítaných množstvo nedostatkov od pokusov o plagiátorstvo až po Craigov ošarpaný zovňajšok.Je pravda,že všetko tu už raz,či viackrát bolo,ale pokiaľ sa nemáme stále dokola pozerať na staré filmy,musíme vziať na vedomie fakt,že originálne nápady a námety sa jednoducho minuli.S tým málom,čo dnes majú milovníci mysteriozneho žánru k dispozícii by sa malo vrámci kritiky zaobchádzať opatrnejšie.Mňa narozdiel od väčšiny hodnotiacich Dreamhouse zaujal a nehanbím sa udeliť mu štyri hviezdičky.(23.3.2013)

Režisér Jim Sheridan vytvoril profesionálne zvládnutý žánrový snímok, ktorý divákovi ponúka celú sériu prekvapivých zvratov. Do hlavných úloh obsadil britské filmové hviezdy Daniela Craiga a židovku Rachel Weisz. Obaja herci sa pri natáčaní natoľko zblížili, že ešte pred premiérou vstúpili do stavu manželského. Snímka je ďalším z radu titulov s témou "prekliateho" obydlia, tentoraz v podobe thrilleru s motívom rozdvojenej osobnosti a s prvkami duchárskeho hororu. Oproti iným domovým thrillerom je originálny s na jednu stranu prekvapujúcou pointou, na druhú stranu pre niekoho i odhadnuteľným rozuzlením. Mne osobne sa to páčilo. Všetko je tak nejako predvídateľné už od začiatku, ale to mi nevadilo. Síce podobných filmu je hafo, ale tento mal tiež svoje čaro.(28.10.2019)

• - Během natáčení filmu se z herecké dvojice Daniel Craig (Will Atenton) a Rachel Weisz (Libby) stala také dvojice partnerská a ještě tentýž rok dokonce manželská. Proslýchá se, že Rachel kvůli Danielovi opustila Darrena Aronofského. (Kroup4)

• - Režisér Jim Sheridan požádal kvůli výslednému sestřihu filmu, do kterého nemohl mluvit, o odstranění svého jména ze závěrečných titulků. (Brousitch)

• - Snímek měl původně režírovat Erik Van Looy. (oje)