Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Trailer 2

POMO

Kývnuť Jimovi Sheridanovi je aj pre hereckú špičku samozrejmosťou. Tentoraz ale šliapli vedľa. Dream House je dramaturgicky tak rozbitý a protichodný, až je umením rozoznať, či za to môže viacej scenár alebo réžia. Pravdepodobne ale oboje. Film spája dva myšlienkovo nezlúčiteľné námety, z ktorých každý vyžaduje úplne iný filmársky prístup. Zaujímavá psychlogická schizo-hra s divákom, vychádzajúca zo Scorseseho Prekliateho ostrova, sa obrátením jedného listu scenára, s maximálne nefunkčným a nechceným zvratom, mení v tuctový vražedný thriller z americkeho vidieka. Tieto dve tváre filmu navyše spája diskutabilná (ne)duchárska línia, ktorá ešte viac zvýrazňuje ich nezlúčiteľnosť a sama sa stáva skôr smiešnou, než akou chcela byť, teda romanticky-melancholickou. O čo tvorcom išlo, sa dá z výsledného sladkokyslého gulášu ako tak vydedukovať, ale za horši koniec už to uchopiť nemohli. Mimochodom, spotený, strhaný Daniel Craig s mastným účesom by bol skvelým Hannibalom Lecterom. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $21,302,340Tržby Celosvetovo $41,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,245,412 //počet predaných kusov 55,376Tržby za predaj DVD v USA $2,654,553 //počet predaných kusov 150,102║ dobrý námet v zlých rukách, Jim Sheridan len potvrdzuje že má čuch na dobré témy, ale!!! pod jeho vedeným sa rozlámu ne nesúrodé drobky, mal by sa vyhnúť režírovaniu, ináč to nevidím, plus: opäť príde na premrštený rozpočet /40%/ ()

verbal

Když Ti druzí vykrádali na Prokletém ostrově Šestý sysel, drželi jste všichni huby a solili jednu pětihvězdu za druhou! Je zajímavé, jak rychle jste od té doby dospěli a pokud potřebujete znát svůj názor, už se nebojíte zeptat! Naprosto pohodový a záživně natočený plagiát, ve kterém se našel i ten nejškaredší, ušatý Bond! A možná bys neměl tolik přemýšlet, J*a*k*u*b*e*! Někdy si stačí jen vytáhnout z prdele to pravítko, člověk pak hned vidí věci v úplně jiném světle a nemusí sáhodlouze uvažovat, jak ho uchopit! ()

Malarkey

Divím se, že tenhle film má tak negativní hodnocení a ano, chápu, že pokud jste viděli trailer, zbytek vidět nemusíte. Tvůrci to trailerem celkově dost posrali, protože to nejlepší a nejšokantnější do něj narvali a zbytek, jako by nemusel být. Každopádně i přesto docela rychle ubíhá. 90 minut je tak akorát, aby člověk neusnul a dozvěděl se všecko, co k radosti potřebuje. To, že film kopíruje kde co, mi vůbec nevadí. Stejně tak mi ani nevadí fakt, že končí tak, jak končí. Proč by taky mělo. Důležité je, že mě v první půlce napínal, začátkem druhé brutálně šokoval a pak se s napětím vezl až do konce. Já zklamaný nebyl. ()

J*A*S*M

Teda, tohle je hodně bolestivá prohra. Na jedné straně velice nadějné vstupy (režisér Sheridan, v halvních rolích Daniel Craig, Rachel Weisz, Naomi Watts), na druhé straně výstup, který absolutně nefunguje. Jakmile nad filmem začnete trochu přemýšlet, zjistíte, že skoro vůbec nedává smysl. Přitom ten námět není úplně k zahození, jen chtěl zkrátka uchopit úplně jinak. ()

• Během natáčení filmu se z herecké dvojice Daniel Craig (Will Atenton) a Rachel Weisz (Libby) stala také dvojice partnerská a ještě tentýž rok dokonce manželská. Proslýchá se, že Rachel kvůli Danielovi opustila Darrena Aronofského. (Kroup4)