Dům snů

Dom hrôzy

• Irsko

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2011, 88 min

Já blbec si myslel, že budu koukat na romantickou komedii a on z toho vylezl poměrně sympatický thriller. Samozřejmě zápletka je dost ohraná, konec je k vidění taky snad v každým druhým thrilleru, ale atmosféricky i herecky to není vůbec špatné. Za určitých okolností, s lepší dynamikou i napětím, to mohla být malá filmová pecka. Takhle ale zůstanu u konstatování, že je to jen mírně nadprůměrný film, který dostatečně nevyužil svůj potenciál. Slabé 4 hvězdy.(11.2.2014)

• akisha

Zásadně mi nevadí, že se u hororů vykrádá, pokud je to potom funkční výrobek, ale Dream House není. Má dvě zásadní chyby - zoufalou rozvleklost a absolutní nestrašidelnost. Daniel Craig sice hraje dobře a Rachel s Naomi mu zdatně sekundujou, ale to je jediná polehčující okolnost. Na to, aby to byl aspoň obstojnej mysteriózní thriller, je Dream House zase příliš dopředu odhadnutelnej (zase, to by nevadilo u hororu, kdyby byl aspoň strašidelnej). Myslím, že se to nedá nikomu doporučit... 40%(23.1.2012)

• mcb

To má Daniel Craig opravdu takovou smůlu? Po Kovbojích a vetřelcích další zaručený a zasloužený propadák, který nedokáže spasit ani prvoligové herecké obsazení a zkušený režisér. Dream House je nedotáhnutá "wannabe" hra s divákem, ve které se mísí dva neslučitelné scénáře, každý jako z jiného filmu. První půle je sice nudný odvar z těch nejznámějších hororových klišé, ale ještě se dá snést. V druhém dějství, kdy přijde naprosto nesmyslný a šokující zvrat, který popírá logiku celého filmu, to už jde jen dále do scenáristického pekla, ze kterého není úniku. Záměr filmu je jasný, ale tvůrci vsadili na překombinovanost a šokující (double) twisty a nedošlo jim, že tohle už použilo tucet filmů před nimi. Jedinou zábavou při sledování je tak počítání, kolik jiných slavnějších kousků Dream House vykradl...a jestli to opravdu myslel vážně. Protože jako nezáměrně směšná komedie je k popukání!(6.10.2011)

• Madison

Veľmi, veľmi nekomplexný film. Najhoršie na ňom snáď je, že sa myšlienkovo snaží napodobniť sofistikovaný Prekliaty ostrov, no ten napriek množstvu otázok a zvratov vyústi do najgeniálnejšie predstaviteľného konca, ktorý vôbec nevyznieva hlúpo alebo bizarne a je premyslený. Dream House nastolil príliš veľa dejových línií na to, aby sa mohol nejakou zaoberať detailnejšie alebo jej dodať hĺbku, každú chvíľu si scenáristicky neuveriteľne protirečí. A najviac ma rozčuľuje, ako sa pri tak chabom rozporuplnom scenári tvári komplikovane a zaujímavo. 2* za atmosféru a rozpolteného Craiga, na ktorého sa dobre pozerá. Na jedno pozretie však stačí.(28.2.2012)

Existuje tolik věcí, které bych mohl tomuto filmu vytknout a to bez většího bádání. Vše negativní však již bylo vyřčeno v ostatních komentářích a netřeba to opakovat. Pro mě byla rozhodujícím faktorem jedna zásadní věc - absence nudy. Ne, opravdu mě tento film nenudil, jednoduše to nestihl. Než jsem se nadál, už byl konec a já neměl čas se rýpat v detailech okolo. Dream House je zkrátka jednohubka, která byla vytvořena pomocí ověřených ingrediencí, a která mi, ač nešlo o žádný velkolepý gurmánský zážitek, chutnala. A já myslím, že přesně o to právě v tomto případě šlo.(10.3.2012)

• - Během natáčení filmu se z herecké dvojice Daniel Craig (Will Atenton) a Rachel Weisz (Libby) stala také dvojice partnerská a ještě tentýž rok dokonce manželská. Proslýchá se, že Rachel kvůli Danielovi opustila Darrena Aronofského. (Kroup4)

• - Předtím, než byl obsazen Daniel Craig, byl zvažován pro hlavní roli Christian Bale a Brad Pitt. (Foox)

• - Režisér Jim Sheridan požádal kvůli výslednému sestřihu filmu, do kterého nemohl mluvit, o odstranění svého jména ze závěrečných titulků. (Brousitch)