poster

Dům snů

 • Česko

  Dream House

 • USA

  Dream House

 • Kanada

  Dream House

 • Slovensko

  Dreamhouse

 • Slovensko

  Dom hrôzy

 • Velká Británie

  Dream House

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2011, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ***

  Těžko říct, zda-li více pomohla (lahvová) plzínka v kombinaci s dobrou večeří, absence shlédnutí traileru (nikdy nedělám) nebo zdejší komentáře, ale (popravdě) čekal jsem o poznání větší průser. Ostatně už v osobě režiséra J. Sheridana (stejně jako samotném hereckém obsazení) byla záruka jisté kvality. Na druhou stranu to ještě nutně nemusí znamenat (a také neznamená) plnohodnotný filmařský zážitek. Nebudu tu hořekovat nad tím, že snímek je jedním velkým plagiátem (to je drtivá většina současné produkce) stejně jako skutečnosti, že „šokující“ pointu přináší tvůrci už v polovině filmu (člověk nemusí mít nutně nakoukáno, aby mnohem dříve pochopil, jakým směrem se vše ubírá). Problém je, že (tvůrci) musí mít v zásobě plnohodnotný „přídavek“, což Dream house bez jakýchkoliv pochyb nenabízí (tj.postrádá). Když už se tu hojně skloňuje jméno velkého Martyho a jeho Shutter Island, nabízí se příměr: „když dva dělají totéž, nemusí to ještě nutně znamenat totéž“. Byť přiznávám, srovnávat oba snímky není zcela fér. Na druhou stranu, co je v životě fér, takže...když pominu fakt, že filmařsky, (alespoň co se žánru týče, je Marty o pořádný krok vepředu, přičemž stále platí přímá úměra, čím dál je Jim svému rodnému Irsku, tím více ztrácí půdu pod nohama, to i v případě jeho nedávného blízkovýchodního výletu) je to právě ta „nadstavba“ v podobě poslední věty, která Scorseseho snímek vystřeluje nad hranice žánru, zatímco v případě Sheridana a jeho Dream house je to právě druhá polovina resp. posledních 15 min, které kazí dosavadní převážně pozitivní dojem z umně budované atmosféry a dobře hrajících herců. Neříkám, že přímo odporuje logice (naopak), jen mi to přijde (zbytečně) laciné, překombinované a zejména kontraproduktivní. Když budu mluvit za sebe, cítil jsem, že se mnou bylo vyjebáno a to bohužel nikterak uspokojivě. Ten snímek jakoby (na divákovi) vyžadoval více pozornosti než si ve výsledku zaslouží. Jednoduše řemeslně poctivě odvedený („zakázkový“) produkt (troufám si tvrdit i lehký nadstandart současné produkce) avšak bez větší přidané (osobité) hodnoty. Přičemž mám lehké dilema, zda-li na vině je více scénář nebo samotná režie. Zatímco v případě (mnohovrstevnatého avšak pevně držícího pohromadě) Shutter Island mně snímek „nedal spát“ i druhý den po projekci, (přičemž se to Mártymu ani na okamžik nevymklo kontrole, přesně věděl, co chce natočit) a já se tak těším na každou další (opakovanou) projekci, v případě (roztříštěného) Dream house nemůže být o něčem podobném ani řeč. K repete jsem si nenašel jediný opodstatněný důvod a mám silný pocit, že ani samotný Jim dodnes neví, kde přesně se mu to vymklo kontrole. Přičemž svádět vše na střižnu by bylo příliš jednoduché a laciné. Výsledný resultát: Na jedno (oddechové) použití snímek „neublíží“. Otázkou ovšem zůstává, zda-li bych byl tak shovívavý i v případě kinoprojekce.(4.12.2012)

 • akisha
  **

  Zásadně mi nevadí, že se u hororů vykrádá, pokud je to potom funkční výrobek, ale Dream House není. Má dvě zásadní chyby - zoufalou rozvleklost a absolutní nestrašidelnost. Daniel Craig sice hraje dobře a Rachel s Naomi mu zdatně sekundujou, ale to je jediná polehčující okolnost. Na to, aby to byl aspoň obstojnej mysteriózní thriller, je Dream House zase příliš dopředu odhadnutelnej (zase, to by nevadilo u hororu, kdyby byl aspoň strašidelnej). Myslím, že se to nedá nikomu doporučit... 40%(23.1.2012)

 • freddy
  ****

  Nový dům na předměstí, spokojená rodinka, a jedno děsivé tajemství, které tento dům skrývá, a které se postupně stává hybnou a nedílnou součástí děje. To lze najít v tomto thrilleru, který jsem viděl tak nějak mimoděk, aniž bych o něm dopředu něco věděl a aniž bych se na něj nějak dopředu plánoval dívat. Prostě sobota večer, pátral jsem co běží v TV, a za pět minut měl začínat tenhle film na ČT1. Zkusil jsem to a rozhodně nelituji. Zvrat v ději přišel mnohem dříve, než jsem čekal, a to už někde v polovině filmu, a ač jsem tento zvrat ze začátku nepobíral a chvíli jsem nechápal, o co vlastně jde, nakonec jsem se zorientoval a jen se nechal unášet poněkud zvláštní, ale hodně zajímavou hrou tvůrců. Ve výsledku se tak z tohoto filmu stal pro mě docela nevšední a překvapivý zážitek, který mě dokázal zaujmout a trochu též ohromit. Na nějaké případné nelogičnosti bych se vykašlal, prostě jsem si ten film užil a tak to má být. Daniel Craig na mě působil příjemně, Rachel Weisz byla jako vždy atraktivní a Naomi Watts to samé. Celkově si myslím, že se mi tento film jen tak z mysli nevytratí, a i proto mu uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(30.6.2014)

 • Sofia
  ***

  Nebylo to zase tak špatné, ale nějak se mi nechtělo věřit, že to natočil Jim Sheridan, není to vůbec jeho obvyklý žánr. Po celou dobu jsem si říkala, že kdyby tam přidali pár scén a postav a lépe to prostříhali, mohlo to dopadnout mnohem lépe. I sám Daniel Craig po natáčení prý pronesl - "film sice nedopadl nic moc, ale aspoň jsem se při něm dal dohromady se svojí budoucí ženou" (Rachel Weisz).(12.2.2013)

 • Madsbender
  ***

  Celkom pohodový oddychový mysteriózny thriller, ktorý poteší obsadením, tempom a atmosférou. Príbeh neprináša nič objavné, hororové prvky sú zrazené na nulovú úroveň (a film sa ako horor ani nesnaží tváriť), no celkový dojem je skôr pozitívny. Nejedná sa o žiadnu sprostú zlátaninu a veľký probém s ním nebude mať nikto. Finálny verdikt si zosúlaďte s aktuálnym hodnotením, pre fanúšikov Daniela Craiga + 5%.(21.10.2012)

 • - Předtím, než byl obsazen Daniel Craig, byl zvažován pro hlavní roli Christian Bale a Brad Pitt. (Foox)

 • - Snímek měl původně režírovat Erik Van Looy. (oje)

 • - Ve scéně, kdy policie zapečeťuje dům Willa Atentona (Daniel Craig), dává policie na dveře dřevěnou desku. Když se ale Will v další scéně dívá na svůj dům z dálky, žádná deska na dveřích není. (Jericho666)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace