Série(8) / Epizody(128)

TERRORDROME

Týmto dvom geniálnym mantákom proste nemôžem dať iné než absolútne hodnotenie. Ako malý som ich miloval a ani dnes sa môj postoj k nim nijako nezmenil. Aj z obyčajnej výmeny žiarovky dokážu urobiť atómovú fyziku a keď sa snažia upiecť kura je ohrozená celosvetová bezpečnosť. Oni sú však úplne nad vecou, zbytočne sa nerozčuľujú a s veľkým potešením vynaliezajú tie najkomplikovanejšie riešenia tých najjednoduchších problémov. Tá ich vlniaca sa chajda je úžasná, kam sa hrabú vily v Beverly Hills. Novším dielom však chýbala tá pôvodná hudba a za to by si tvorcovia zaslúžili zavesiť za gule do prievanu a pustiť im k tomu dychovku. ()

ondrula

Jako malý děcko jsem u toho hýkal smíchem. S odstupem času vidím, že oprávněně, protože ty starý díly jsou fakt dobrý, zatímco ty nový, dělaný očividně komerčně, jsou už nic moc. ()

J*A*M*A*L

Tak tohle je naprosto perfektní klasika, kterou jsem hltal ještě jako batole...a hltám ho dodnes a i za dalších mnoho let.Kdo by neznal tohle duo našich známých antikutilů.Naprosto perfektní loutkový seriál, který rozhodně patří mezi mé nejmilejší seriály vůbec, nejen večerníčky.100% ()

Fryštok

Pat a Mat je další z mých oblíbených filozofických seriálů, u kterých se vždy velice rád totálně ponořím do děje a užívám si naprostou tvůrčí genialitu, která se na mě valí ze všech možných stran i úhlů. Jako dítě jsem tento seriál měl velice rád, ale teď, když jsem starší a dokážu myslet více komplexněji, tak si uvědomuji, že je tento seriál víc než jen obyčejný seriál pro malé děti. Ve skutečnosti je to jedinečné umělecké dílo, které právoplatně spadá mezi nejlepší československé seriály všech dob. ()

Mikeel

Můj nejoblíbenější večerníček. Někdo ty dva tupouny, co vždycky všechno pokazej, když se pokouší něco vylepšit, nemá rád, ale já se prostě musím týhle dvojce kutilů smát. Každý díl si říkáte, s čím zase přijdou, dneska se jim to už určitě povede. Nepovede! ()

ADIO45

Při jejich zrodu mysleli tvůrci na zábavu pro dospělé, dnes však baví svými kousky všechny generace. Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. ()

Hepy13

Ty melodie co hrajou Patovi a Matovi po dobu jejich kutění, jsou naprosto dokonalý, a často si je rád broukám. Na tenhle večerníček se můžou dívat lidé po celém světě a budou mu rozumnět, ale jestli se mu budou smát tak jako Češi a Slováci to si netroufám tvrdit. ()

jasanka

Moc pěkné příběhy pro děti, jako malá jsem měla Pata a Mata moc ráda. Dnesk oceňuji i to, že postavičky nemluví, a když se na ně díváte s dítětem, tak vám z toho neklesá IQ (jako z mnoha jiných kresledných pohádek). ()

Isabell11

Bohužel k tomuhle seriálu jsem nikdy neměla kladný vztah, jelikož se nemůžu dívat na to, jak tihle dva chlapíci ničí všechno na co sáhnou. ()

Hapretor

Dva nejlepší blbci mýho mládí. Tohle je super loutkový večerníčer pro všechny generace. Jestli my - Češi - umíme něco dobře, tak je to loutkový film! A Pivo - samozřejmě! ()

RedDuck

Celá slavná československá animovaná tvorba mě jako dítě minula, výjimkou je právě seriál o dvou nešicích. Řekl bych že tehdá se jim smáli vedle dětí i dospělí domácí kutilové. Mno já teď jako dospělý pociťují i jistou úctu nad jejich, byť pouze teoretickými, znalostmi . Troufl bych si říci že bych se svými vrstevníky dopadal mnohem hůře, naštěstí na internetu už jsou dneska návody na všelicos...no ale to jsem zase odbočil. Pro mě je prostě tento seriál rozhodně nejzábavnější čs animák. Neřikám že neztratil trochu kouzla a že všechny díly jsou na jedničku, rozhodně by se však s touhle značkou mělo dobře zacházet, zvláště ve světle novodobých tragikomických dětských seriálů z ciziny. ()