Elisson

Film je populárny, pretože téma homosexuálnych zväzkov je dnes tak často spomínaná a tvorcovia chceli ukázať, že aj keď decká vychovávajú dve matky, môžu byť v pohode.....ale hoci bol tento film v pohode, okrem témy na ňom nie je nič až také uchvacujúce. Osobne som od začiatku držala palce otcovi, pretože je to prirodzené a prírodné.....to ako to dopadne nechám na divákoch. Okrem centrálnej myšlienky film ničím nevyniká, hoci asi ani nenaštve. Je to len taký priemer. A nič zvláštne mi to nedalo. ()

sankacoffee

Film o "ničem" s dobrou atmosférou..nebo spíše takovou opravdovostí. Teda to jsem si myslel než se blížil konec...po něm už to o ničem musím dát bez uvozovek, lesby nelesby...jádro příběhu - podvedlas mě...?!... tak já ti odpustím, když tak pěkně prosíš. Navíc musí z Marka ta ženská (paní režisérka) dělat fakt takovýho debila, co se jen tak zabouchne do lesby a chce po ní aby s ním žila šťastně až do smrti...omg...to snad ne a potom mu dá...a to zdůrazňuji...opravdu nespravedlivý knockout. Lisa snad chce abych ty lesby neměl rád víc než dřív..pffff. 5* za Marka, děti, Julianne a zahradníka, bezvýznamné mínus za Annete (ale ta za to, že hraje krávu nemůže) a -5* za lesbu za kamerou, která se mě divákovi snaží vnutit její prolesbický úhel pohledu...a vnucování já rád nemám. P.S další 3* za Marka, je to týpek :-) ()

confuoco

Toto je pre mňa výborný príklad tzv. pohodového a oddychového filmu, ktorý je síce okorenený drámou, ale zasa nie natoľko, aby vám z toho tiekli nervy. Na druhej strane tu okrem zasadenia deja do nekonformnej rodiny nie je nič, čo by robilo tento snímok zvlášť výnimočným alebo nezabudnuteľným. Z priemeru ho tak nakoniec trochu vytrhujú (aj v mojom hodnotení) hlavne fantastické herecké výkony Moore a Bening (a pozor, nie preto, že vedia zahrať lesbičky). ()

bonovox

Film hlavne ťaží z perfektne vybraných hercoch, ktorí svoje postavy dokonale vedú aj v tých najemotívnejších scénach. A práve preto sa jedná o jeden z najlepších snimok minulého roka. ()

Phlame

Chudák Laser, žít se třemi ženami v jednom domě a ještě jako bonus vyfasovat tak stupidní jméno. Docela pohodový film s dobrým hereckým obsazením, zejména jsem si oblíbil Marka Ruffala a Julianne Moore, akorát mně jakožto heterosexuála krapet zklamal závěr, páč jsem Paulovi vážně fandil, ale co se dá dělat. //70%. Úsměvná oddychovka v prostředí "nekonvenční rodiny".// ()

FandaF

Zajímavý film se slušnými výkony. S ohledem na téma jsem si jen potvrdil svůj názor, že homosexuální páry by neměli mít (vychovávat) děti. SPOILER: Mimochodem zajímavá zápletka s taťkou - spermodárcem (Mark Ruffalo), kterého mně ve výsledku bylo líto. A chudák se tak snažil :) co se do té jedné maminy vlezlo (Julianne Moore) ehm, teda to spíš ona to hoodně potřebovala :) hold tvrdého chlapa je prostě někdy potřeba :) Na jeho místě bych jí taky neváhal vyhovět! ()

PenelopaW

Po dlouhé době film, který byl nenáročný, ale zaujal - nebylo to něco, co bych po pěti minutách pustila z hlavy. Herecké výkony jsou perfektní, dějová linie zajímavá... jen mi nějak chybělo rozhřešení na konci. !!! POZOR SPOILER !!! Když se doma někomu z nás nedaří, říkáme si pro sebe: "Já jsem takovej chudák!!" Jako největší chudák z celého filmu na mne působil biologický otec (dárce) Paul. Po mnoha letech se dozví, že "jeho materiá" někdo využil, kontaktují jej dvě skoro dospělé děti, vpustí je do svého života, zamiluje se do jedné z jejich matek, rozejde se kvůli ní s dlouhodobou přítelkyní... a nakonec nic, ne zcela tradiční rodina ho vyloučí ze svých řad. To je na jednoho docela velká darda... Jakožto rejpavý divák bych proto chtěla nějaké pokračování, vysvětelení, prostě něco - jak to bylo dál. Vždyť ani nevím, zda mu Jules dodělala zahradu... ()

WoodoX

Toto sú tie veľmi príjemné indie filmy. Páčili sa mi Julianne Moore a Mark Ruffalo, ktorý bol asi jeden z tých hlavných faktorov tohto filmu. Kvalitná herecká práca, veľmi príťažlivý príbeh plus hudba, ktorú môžem. ()

ariari

Hrôza pozerať hodinu a pol na dve silene sa tváriace hysterické bosorbaby. Jedna nádhera, čo zvodne špúli oplastikované pery, druhá starnúca zanedbaná príšera z podkrovia, čo prehráva a vôbec jej to nejde. To mala byť lekárka? potrebovala Arsenicum album v silnej potencii. V reále majú dámy obidve fúru detí a manželov a tak trápne a silené scény premosťovali 30 sekundovými "trtkačkami". v živote by ovšem ich deti nedokončili ani dve tanečné a tri ľudové, lebo by boli ubité a prázdne. . A čo tým kto chcel povedať, ostáva záhadou, bolo to ako pozerať na japonské divadlo NÓ či Nokagu, kde muži hrajú v ženských maskách, aj ženy hrajú v ženských ale iných maskách. Tam tiež nikto nerozumie, vo co gou, ale diváci dáko prečkajú 6 hodín prázdnoty a ešte hmkajú niečo o kultúrnom diele. ()

kolodej1

velmi povedený film, silný jednak herecky, kromě představitelek obou matek mi hodně sedl i Mark Ruffalo v docela netypické mužské roli. Film měl spoustu míst pro zasmání, někdy ale i zvážněl a působil hodně na emoce, narozdíl od řady jiných filmů to ovšem vyznívalo naprosto přirozeně. Velmi pohodový a příjemný, a přitom nijak umělecky laciný snímek o jedné netradiční rodině. Velmi povedené. ()

Kozlowski8

Příběh nevšední rodiny, kterou tvoří pár lesbických žen a jejich dospívající děti, které mají stejného biologického otce. A tento otec svým vstupem do jejich života zásadně změní poměry a vztahy v rodině. Docela obyčejná zápletka, která není ničím vyjímečná, vymykající se či něčím jedinečná, ale právě ta obyčejnost a přirozenost příběhu a jeho postav, ruku v ruce se skvělými hereckými výkony Julianne Moore, Marka Ruffala a především Annette Bening, jsou hlavními přednostmi filmu. Spousta ocenění za film roku a scénář (včetně Oscarových nominací) však nesdílím. 65 %. ()

frenkie

Tento film o vztazích, touhách, nejistotě a krizi středního věku je podán s naprostou lehkostí, vtipem a elegancí. Dlužno podotknout, že největší zásluhu na tom mají všichni herci, v čele s dvojící hereček, které zrovna moc nemusím, nicméně v tomto snímku byli prostě výborné. Zdatně jim v tom sekundoval i Mark Ruffalo. I když byl snímek občas hodně předvídatelný, vůbec to nevadilo, chování postav mi přišlo hodně přirozené, žádná křeč. K tomu určitě přispěly i dobře naspané dialogy, které nešustily papírem. Své také sehrál fakt nevšedního uspořádání rodiny. Jo jo, dobře investovaných 106 minut života. Takže za 4,5* ()

keepsmile

Příjemný a hlavně naprosto přirozený film ze života. Navíc vtipný a DOKONALE zahraný. Škoda že od půlky se komedie zvrhne v nemalou depku... jinak by to bylo na 5hvězd. Každopádně jeden z nej filmů tohoto roku! 4*+ ()

jiziczek

Odmyslím-li si skutečnost, že tradiční rodičovský pár zde tvoří vlastně dvě rodičky, tak film není ničím až tak zajímavý. Pokud by zde byli dva lidé opačného pohlaví, kteří prostě nemohou mít děti, asi by ani páni kritikové tento snímek nijak kladně nepřijali. Ovšem zde máme dvě lesbičky, čímž film dostává hnedle jiný náboj. Ale hlavně, hrají je Annette Bening a Julianne Moore, a to velmi dobře. Takže čtyči hvězdy jsou spíš za výkony herců než film jako takový. ()

Mr. Zero

opravdu pěknej připrozenje příběh co má nápad:) a skvělá hudba, začátek (vampire weekend) a konec (MGMT) hlavně:) ()

Cycake

Průměrný příběh, průměrná režie, celý film zachraňují jen hlavní dva herecké výkony. Na druhou stranu docela zvládnutelná oddechovka. ()

Jurcekk

Lesbické reálie, darované spermie tomu dali správny šmrnc. Inak mainstream na úrovni. Ma to bavilo. Pár dní nato som videl Social Network... To je celkom iný level. ()