JohnnyBoy odpad!

No nevim. Herci jsou to mimořádní. Ale ten film ve své podstatě je hodně přizdisráčský. Celá myšlenka filmu ve své liberální hyperkorektnosti a všeobjímajícím alibismu, je mi prostě odporná. ()

PetrN.

Snímek americké režisérky, scenáristky a především čelné představitelky současného lesbického filmu sice nabízí hvězdné herecké obsazení v čele s Julianne Moore a Annette Bening, ale jinak jde o film spíše průměrný; ačkoliv nepostrádá vtip a vcelku neotřelou zápletku, ve výsledku působí poněkud banálně a z hlediska žánru jako "ani ryba, ani rak" - poslední ránu mu nakonec zasazuje závěrečný happyend. ()

Kellerman

Filmy jako je tento vždy bezvýhradně stojí na hereckých výkonech.Pohodové konverzační komedie s kvalitním scénářem a dobře napsanými postavami přijdou vniveč,jakmile se neseženou vhodní herci.Děcka jsou v pohodě hlavně proto,že se jim ty herce sehnat povedlo.Julianne Moore s Annette Bening jsou okouzlující dvojka,mladí Hutcherson a hlavně Mia Wasikowska (kdo by to po Alence řekl) vše bez problémů uhrají,no a Mark Ruffalo je znovu skvostný,šarm rozhazuje po hrstech a je v podstatě tahounem filmu,kdykoliv se octnul na plátně,film nabíral dech i ve slabších scénách.Těch tady pár je a občas je tempo až příliš rozevláté,ale to vše klidně odpustím,protože tak zábavná a upřímná indie komedie tu už delší dobu nebyla.A při sledování Děcek jsem si konečně uvědomil,že mi něco podobného docela chybělo. ()

mikhail

Na jedno pozretie dobrý film, avšak ničím ma nenadchol. Prejavil sa klasický problém hollywoodskych snímkov dnešnej doby. Scenár je totiž napísaný pre televízny film s najviac 80 min čistého času. Zvyšok sa snažia zachrániť herci afektovaným prehrávaním. ()

transbeskyd

Netradiční vztahový víceúhelník výsostně ženskou a místy dost feministickou optikou. I když mi tenhle někdy pokřivený úhel pohledu ne vždycky sedl, film beru a líbí se mi. I přes to, že z chlapa, který zatouží nejen po sexu, ale po rodině, dělá skorovyvrhela a z ženský, která měla na citovém vzplanutí svůj podíl, skoromučednici. Jinak dobře napsané dialogy, přirozené herectví a odvážné milostné scény. Až na občas trochu rozpačitého Marka Ruffala. Na druhou stranu být v takhle nevděčné roli pouhého dárce spermatu, co nakonec zjistí, že se sere, kam nemá, není žádná výhra.. ()

Bigwave

Příjemný čerství vánek do filmového vzdělání. Upřímný, čistý film ve kterém se nebojí otevřít horký hrnec s tématy jako homosexualita, homosexuálové a děti, nevěra... Do toho skvělé herecké výkony klíčových postav. Tleskám. Jemně prošlápnu spojku a dávám tam pátou rychlost za opravdový potenciál tohoto filmu. ()

Solverino

Hodně přeceňovaná komedie, s lehce nadprůměrnou zápletkou. Velmi průměrné herecké výkony. Ale vydržet se to dá. Juliana jako lesba - to tu ještě asi nebylo :) ()

ratpile

Velmi příjemné, ale tak nějak od začátku víte, že vás to prostě úplně nenadchne. Skvěla Moore, ještě lepší Bening, civilní Wasikovska, uvolněný Ruffalo ... netradičně pojatá lesbická rodina, jemný humor, trocha života .. přesto, z hlavy vyšumí a nijak výraznou stopu nezanechá. ()

boombang

Téma dvou matek-lesbiček je podáno citlivě, bez patosu a bez toho, že by měl divák pocit, že je mu vnucován nějaký názor. Film je příjemně civilní, stejně jako např. Crash nebo Gran Torino, jenže na rozdíl od nich zde chybí nějaká skutečně kulervoucí scéna. I tak je to výborné pokoukání, tím spíš, že všichni hrají velmi dobře - a když Annette dostane Oscara, nebudu se vůbec zlobit. Budu taky v pohodě :-) ()

oasismanik

Veľmi sympatický, milý, svieži, mierne úsmevný, ale hlavne skvelé obsadený filmík. Akurát, že Annette Bening má smolu, pretože právom pôjde zrejme oscar do rúk čiernobielej labuti, aj keď Annette je hneď druhá, kto by si ho zaslúžil. Mark Ruffalo sa zrejme tiež z oscara radovať nebude, ale tam je to už diskutabilnejšie./Práve on podal podľa mňa v tom filne najlepší herecký výkon/ Proste príjemná, večerná, zaujímavá jednorázovka , lepší nadpriemer. /Taká slabšia Americká krása/ 7/10 ()

zahris

Žádné velké překvapení se nekoná, ale očekávání film splnil. Děcka jsou v pohodě je poměrně nenáročný oddechový snímek, nudit se ale budete jen těžko. A strašně bych přál Oscara M. Ruffalovi - byl fantastický. ()

xxlch

"Manželství je těžké,strašně těžké.Jsou to dva lidé,kteří se rok co rok derou sračkama,stárnou a mění se.Je to jeden velkej maraton,vítě?!A občas,když už jste spolu tak strašně dlouho,tak se občas stane,že toho druhého přestáváte vidět a vidíte jen podivnou projekci svých vlastních problémů.A místo toho,abyste si o těch problémech promluvili,sejdete z cesty a děláte jednu hloupost za druhou."-Asi takhle nějak je to řečeno v závěru filmíku,který ve mně zanechal velice nesourodé a chaotické pocity.Tenhle monolog byl tak opravdový a sedí na jakýkoliv vztah,že pokud už vícekrát tendle filmík neskoukám,pak na tadle slova nezapomenu.Naprosto perfektně zahráli A.Bening a J.Moore a filmík je dost emotivně silný. ()

lusa odpad!

Pri scene dvoch lížucich sa 50ročných lesieb som to s hnusom vypla. Asi som málo tolerantná, ale pre mňa grc. Odpad! ()

mauinka

Pro mě velké zklamání a to jsou hlavní představitelky mé oblíbenkyně. ** jen za herecké výkony A.Benning a M. Ruffala. ()

PAVLIS

V půlce jsem se sám sebe ptal, proč se vyhýbám filmům o lesbičkách a gayích. To se film ještě tvářil vtipně a odlehčeně. Pak se to ale přehouplo do žánru „drama“ a nakonec jsem dostal přesně takovou propagandu, jaké jsem se na začátku děsil aneb „Lesbičky jsou v pohodě“. Zkrocené hoře se budu ještě nějakou dobu vyhýbat. Jiný než politický důvod pro nominaci na Oskara nevidím. ()

petite fille

na tomto filme oceňujem, že mu absolútne nejde o to, aby šokoval alebo provokoval. šibnuto oblečených homosexuálov s ružovou rétorikou a záujmom o vlasový dizajn tu už bolo dosť. toto však nie sú karikatúry, ale obyčajné ženy, čo sa snažia nejak žiť, vychovávať svoje deti a popri tom robia aj nejaké hlúposti. aj keď to nie je typ rodiny, ktorý by bol v našich končinách bežný či podporovaný, je uveriteľný. a nakoniec je to celkom fajn vzťahová dráma s takým tragikomickým nádychom, aký má vlastne sám skutočný život. ()

Hank

Není to film, který řeší nebo jde na dřeň, ale právě naopak je to milé a velmi civilní dílo, v kterém sice nic nevyčnívá, ale jako celek působí nesmírně kompaktně, lidsky a příjemně. Rozjezd pomalejší, některé stereotypy ze života lesbického páru by být nemusely, stejně jako "archetyp" lesby v podání Annette Bening se mi úplně nezdá (scéna sexu tam opravdu být neměla), nicméně po stránce filmové nemám, co by se mně nelíbilo. Dobře napsané, navrstvené a ukončené, velmi slušně zahrané (a to Annette Benning hodně nemusím, protože u ní nikdo neví, zda je to komedie nebo zda přehrává nebo zda to myslí vážně) se zajímavým koncem a atmosférou. ()

yaqwsx

Bylo to... hodně rozpolcené. Zpočátku mi všechny postavy přišly nejisté, snad až špatně zahrané. Jenže to se časem změnilo, když jsem více náhledl na vztahy uvnitř rodiny. Celý snímek, ačkoliv vlastně pojednává o rozpadu rodiny, mi přišel celkem optimistický. Měl pohodového ducha a nenudil. Občas jsem se prostě musel pousmát. Škoda jen chybějícího nějakého výrazného prvku/myšlenky, díky kterému by tento film časem neupadl v zapomnění. ()