LucTheGreat

Kdyby Lisa Cholodenko snášela chlapy, mohlo z Kids Are All Right vzniknout dílko, které by si nominaci na cenu Akademie skutečně zasloužilo. Takhle je nominace na nejlepší film naprostý výsměch a jen důkazem toho, že Americká akademie je zkrátka americká... Pro pána krále, vždyť Oscar je CHLAP!! Proč ho cpát ženské, která by ho tak maximálně užila k tomu, asi si s ním možná vůbec prvně v životě udělala pořádně dobře?! Vážená poroto, pokud Lise opravdu chcete přispět soškou muže, darujte jí obyčejného Roberta. Děkuji... Co je ovšem ospravedlnitelné, jsou ocenění pro Annette Bening a Marka Ruffala. Hlavně Ruffalo předvádí po celou stopáž snímku skutečně věrohodný výkon. Ale jelikož je Lisa lesba s naprosto jebnutým smyšlením, byla jeho postava nakonec pasována na Ježíše a obětována "štěstí rodiny". To by bylo v pořádku tehdy, kdyby z tohoto měření sil nevycházel Ježíš jako hajzloidní šmejd.. Co mi také příliš nešmakovalo pod mým pečlivě pěstěným knírem, byly vedlejší postavy.. Ať již jde o Miina snědého nápadníka, Joshova vypatlaného kamaráda či Markovu nádhernou přítelkyni, každá z těchto postaviček měla pro příběh naprosto nulový přínos. Slečna Cholodenko se zkrátka ještě musí hodně učit, a to především potlačovat své naučené pudy... Btw na závěr VĚDOMOSTNÍ TEST: Ke společnému soužití (ne k občasnému zamrdání!) si 40letý chlapík (seriózně!) zvolí: A) Vdanou 50letou lesbickou matku dvou harantů, B) Svobodnou sotva 30letou nádhernou mulatku, jež mu jen tak mezi řečí sdělí, že je úžasný zážitek pozorovat jej v roli otce ? ()

RobbieM@N

Nesmírně umělý a superkorektní film, dialogy vypadají jako vystřižené z přiručky pro terapeuty. The Kids Are All Right je přesně ten typ filmu, jehož tvůrci v životě nezažili žádné vážnější problémy (materiální,....) a snaží se svoje "opravdové útrapy" přenést na plátno. Cholodenko předhazuje divákovi různé stereotypy a nejméně v jednom případě ho okamžitě shodí (hispánský dělník - imitace jeho hlasu Paulem), avšak aby vyvolala pouze zbytečný rozpor bez hlubšího významu, určitě se tak zalíbí svým politicky korektním liberálům-kamarádům a může o sobě hovořit jako "o moderní osobě/lesbě". ()

Swayne

Vraj "dráma skúmajúca rodinné vzťahy modernej rodiny"... hmm čo ja viem, podľa mňa obyčajný film o 2 deckách, len s tým rozdielom, že rodičia sú 2 mamy. + prvý krát čo som mal tú možnosť a česť vidieť prsa Julian Moore a to nielen jeden krát... možno to ma odradilo od lepšieho hodnotenia. ()

HChinaski

Vcelku zajímavý žánrový film, ze kterého je bohužel až moc cítit ženská režie. Nominace pro Annette Bening se dá vcelku obhájit. Celkově nenáročná podívaná na nedělní večer. ()

iz67

Velice pohodová záležitost. Tak akorát citu, aby to nepřeteklo. Vztahy nejsou legrace a člověku se leckdy přihodí něco, s čím asi moc nepočítal. ()

matushiq

Film nastoľuje otázky, s ktorými sa v budúcnosti bude musieť spoločnosť vysporiadať. Zaujímavý príbeh vás donúti aspoň trochu zamyslieť. ()

optimal

Neverím, že dve lesby môžu mať "rodinu" a vychovávať deti. Neverím, že si lesba po dlhoročnom spolužití s druhou lesbou začne s mužom a po rozumovom prehodnotení svojho úletu sa znova sa vráti k svojej partnerke. Prečo niekto nazýva spolužitie dvoch lesieb "modernou rodinou", čo je na tom moderné a čo to má spoločné s rodinou? Inak zaujímavý film so skvelým hereckým obsadením a dobrými výkonmi - 60%. Dobrý komentár mat.ilda. ()

Melpomene

Nie je to ten typ filmu, ktorý by zobrazoval psychologickú sondu do útrob nekonvenčnej rodiny, pozerateľnou formou však ukazuje jej fungovanie (miestami aj nefungovanie), veľké plus tu zohrávajú aj herecké výkony. Čo ma však rozčuľuje, je pre moju romantickú dušu chýbajúci "úplný" happyend, kedy by sa toho dobrého ušlo aj oteckovi Paulovi a nie len akási malá nádej v klobúku. Ale asi nemôžem chcieť všetko. ()

DJ Kritik

Film je posunutím vnímania partnerského vzťahu, kde sa nerieši kto spolu žije, ale problémy, ako v klasických heterosexuálnych vztahoch. Dôraz je položený na partnerskú krízu a jej následky ako i reakcie zainteresovaných postáv. Celé je to postavené zrejme na určitých životných udalostí režiserky Lisy Cholodenko. ()

Slunik

Bavila jsem se a brečela jsem. Nicméně možná kombinace dvou protichůdných žánrů (drama x komedie) způsobuje, že se film nezaryje pod kůži natolik, aby utkvěl delší dobu v paměti. ()

erapo

Film vyniká takou nejakou originalitou a takou nevšednosťou, neotrepanosťou. Film plynie a čakáte ako sa to všetko vyvinie a zrazu (credits) titulky... Nejak mi ušiel koniec?!? Neviem. Možno to bol zámer, no mne ten záver chýbal, nejaké to charakterové vyvrcholenie. No dočkal som sa akurát otvoreného konca. Trocha moc feministické na mňa, ale inak dobrý film. Najväčšie pozitívum, ktoré si z tohto zoberiem je modelka/herečka Yaya DaCosta ()

yatan

All Right! takze zatial je toto tohtorocna 3ka.. (nevidel som este Black Swan ani Kings Speech ani Fightera) Je priam az neuveritelne ako ma filmy s prepracovanymi postavami, americkou rodinnou atmosferou a stylovym humorom dokazu takto odzbrojovat skoro kazdy rok..Tolko krat videny film, a pri tom tak zaujmavy z inej perspektivy..Pre mna je tento film darom.., Ruffalo konecne dostane nominaciu, Bening konecne Oskara a Moore konecne nebude nominovana..Laska, alebo lepsie povedane vasen ma mnoho tvari a dani, a nepozna vek..vidiet tak uprimny, zabavny a pri tom vsetkom v skutku neoriginalny film s viac ako kvalitnymi hercami sa len tak nevidi a aj ked som cakal este niaky zaujmavy twist na konci, som nadmieru spokojny..9/10 ()

BradleyT

Drama, které rozhodně nenudí, disponuje originální zápletkou a příliš nehraje na city. Není to úplná bomba, ale za shlédnutí rozhodně stojí. Doporučuji. ()

Kornout

Hodně příjemná záležitost. Mám rád tyhle malé filmy, jako jsou Bokovka, Juno apod. Děcka stojí především na výborných hereckých výkonech všech zúčastněných. Pomáhá jim v tom scénář, který je plný uvěřitelných dialogů. Trošku mne ale zklamal závěr. Postava Marca Ruffala byla nemilosrdně odsunuta a celý závěr vyznívá do ztracena. Dal bych 5*, ale kvůli konci je to jen 4*. ()

megajalec

Decká sú možno v pohode, ale to asi preto, že sa objavujú menej vo filme ako ich traja rodičia. V pohode nie je scenár, resp. jeho prevedenie, preťahované a ukecané a v podstate o ničom. Ambície film má, všetko je však akési načrtnuté, nedotiahnuté ()

Jack.Pott

Dvě afektované lesby používají nejčastěji slovo "fuck". Vzájemně se sexuálně vlastně ani nepřitahují - při intimním styku úzkostlivě zakrávají svá těla pod peřinu, ačkoli se pod ní někdy i dusí, a jakéhos-takéhos vzrušení dosahují jen díky pornofilmu s krásnými homosexuálními muži. Svým dětem, především chlapci nerozumí; protože se často schází s kamarádem, automaticky a vážně vyvozují, že je nejspíš homosexuál. Bezcitnost, totální neschopnost empatie je nejzřejmější ve ztahu k "dárci spermií". Svého biologického otce vypátrají samy děti a jedna ze sexuálně frustrovaných leseb ho vášnivě svede. Přestože sympatický a hodný muž neudělá absolutně nic špatného, stane se obětním beránkem zoufale disharmonické domácnosti; je bez milosti vyobcován coby rozvraceč "rodiny" s tím, aby si "udělal svoji". Vypočítavá krutost se projevuje také když jedna z leseb bezdůvodně, jenom protože má chuť, vyhodí svého mexického zaměstnance - makajícího dělníka. Svého bezohledného činu zalituje, teprve když musí sama začít pracovat rukama. Celkový příběh je jistě inspirativní, bohužel ale tvůrci jej nedokázali využít a nakonec se vlastně zdá, že jim všechno přijde OK, fpoho a happyendové. ()