Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Will Sheffield (Sailor Vincent) byl zastřelen na schodech vlastního domu dvěma muži ve starém autě. Zpovzdálí to z hospody vidí svědek a pomůže policii vystopovat auto k zaměstnanci zastřeleného, Johnny O'Harovi (James Arness). Při výslechu zjistí detektiv Ricks (Pat O'Brien) a státní návladní Louis Barra (John Hodiak), že vražedná zbraň je taky jeho a když chycený mladý hajzlík Pete Korvac (William Campbell) prohlásí, že on jen řídil, ale střílel Johny, zdá se být vymalováno. Motiv je taky jasný, svědecky potvrzený spor se šéfem o zvýšení platu. Navíc mladík lže ohledně svého alibi, protože nechce dostat do problémů manželku místního gangstera Katrinu (Yvette Duguay), se kterou ve skutečnosti byl. Jeho obhajoby se nakonec ujme rodinný přítel, stárnoucí poněkud vyhořelý a chlastající, i když kdysi velmi úspěšný právník James Curtayne (Spencer Tracy). Pravdu o schůzce s milenkou ale Johny neřekne ani jemu. Obhájce hledá stopy, obíhá rodiny svědků i podezřelých, ale jakoby tloukl hlavou do zdi. U soudu je rozbito Johnyho falešné alibi a právníkovi se nepodaří zpochybnit podivnou historku Peta Korvacze o krádeži zlaté cihly. Večer v hospodě se opije a pokusí se podplatit očitého svědka, aby změnil výpověď. To se nepovede a vypadá to na elektrické křeslo. Pak ale svitne jiskřička naděje, dorazí zajímavé výsledky laboratorních testů a obhájce se pokusí ve spolupráci s policií nastražit jednu menší léčku. (Peabody)

(více)

Recenze (3)

Topco 

všechny recenze uživatele

Sturges a Alton po Mystery Street (1950) po druhé! Jeden z úzkej skupiny noirov o hviezdnom advokátovi (pozri tiež „Criminal Lawyer“ a „Illegal“), ktorý nemá ďaleko k alkoholu a pohybuje sa na hrane zákona. Altonova kamera je tradične výborná: interiéry sú neraz posiate tieňmi žalúzií, svetlo nočných lámp sa odráža na zmočených chodníkoch a neraz skôr ako postavu samotnú vidíme blížiaci sa tieň. Tracy je ako starnúci právnik výborný, rovnako práca s NY lokáciami (užijete si hlavne Brooklynský most v pozadí), rovnako pravý noirový záver. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser John Sturges /escape from Fort Bravo, Walking Hills 1949/ natocil sympaticky krimi film, v ktorom kralkuje Spencer Tracy /Hadej kdo prijde na veceri, Kdo seje Vitr 1960 a cerny den v Black Rock/ a skvela Diana Lynn /Muz z Kentucky 1955/. Tak trochu aj sudna drama, a hodne do seba ma alkoholizmus hlavneho hrdinu a uplatky - aj toto sa tu riesi : 98 % ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Johnny O'Hara je odviněn z vraždy svého šéfa. Obhajoby se ujímá rodinný přítel, stárnoucí právník James Curtayne (opět skvělý Tracy), který má trochu problém s alkoholem a taky mu trochu vynechává paměť. Když se případ jeví jako prohraný opije se a rozhodne se podplatit očitého svědka. Rozhodně se nejedná o standardní drama ze soudní síně. Díky Tracyho zajímavé postavě a taky díky silnému závěru je to něco trochu víc. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama