Jehovova pomsta

(amatérský film)
všechny plakáty

Nový připravovaný film z produkce ZNK velice volně navazuje na události z předchozího snímku Život Není Krásný. V hlavní roli se objevuje ortodoxní jehovistický mladík, který stojí na pokraji osobní krize a prožívá příběh plný poznání, boha, zakázaného ovoce a nezkrocené sexuality. Ve filmu nebudou chybět jak oblíbené postavy z předchozího filmu, tak i svérázný černý humor, který však bude tentokrát více spjat s gradujícím dějem. (oficiální text distributora)

Torision

Marty je slušnej borec. Už jenom za to obsazení by si zasloužil medaili, protože takhle parádně obsazenej film jsem snad ještě neviděl. Jeho otec tu hraje největšího teplýho slizskýho úchyláka a fandu Queenů tak věrohodně a upřímně, že dal svojí postavě snad trojnásobný grády. A i další postavy pobaví, třeba i jenom cameo role drsnýho taťky šikanujícího syna nebo postiženej Štěpán. A taky ten chlapík, co hrál boha, to byl fakt kabrňák. Koneckonců jak pan režisér sám napsal "Herce si vybírám z řad kamarádů - alkoholiků, drogově závislých a jinak narušených jedinců, takže autenticita je zajištěna, jedná se vlastně o takovej art brut." Po scénáristický stránce mi to přijde tak akorát a celková cesta a následnej sešup jehovisty mě nepřestávala po celou stopáž bavit, je vidět, jak si na tom scénárista vyhrál. I po technický stránce jsem cejtil od Život není krásný mírný zlepšení, takže tomuhle dám 80% a budu se těšit na další počin "Máma má raka". :-)))) ()

LV.Helter

Docela kreč. Pohl je naprostý undergroundový unikát a jeho tvorbu milujem, ale tomúto počinu neviem prisť na chuť. Jak je zvykom je to krásne kontroverzný. Čiernočierný humor, krásne grotesky, cameo fotra a sýna je maximálny top, ale to je asi všetko. Ústredný hrdina docela zjav. Pohl sa s tým nesral a záver je až radosť sledovať, len škoda, že vo väčšine stopáže sa nič nerobí. Máť to 30 minút, tak o vysšom hodnotení ani nepochybujem! ZNK Forever. ()

Rakosnicek77

Ty dva kokoty jsem za to vyhnal z ráje a vy to žerete jakoby se nechumelilo :-D Antijehovova osvěta v té nejsyrovější podobě! Tomuhle se nedá dát nic jiného než 5, protože i když jde o ryze amatérský projekt, tak jsem se dlouho takhle nezasmál :-D ()

L_O_U_S

Nejsem sice odborníkem na moderní náboženské směry a sekty, ale asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že tohle s jehovismem nemá mnoho společného. Ale o nějakou faktickou správnost tady nejde. Jehovova pomsta je vydařená komedie na téma náboženství × ateismus (ztvárnění Boha je asi to nejzajímavější, jaké jsem měl možnost kdy vidět) s několika typickými pohlovskými prvky. Zároveň je příjemné vidět, že i když pokulhává obrazová kvalita, má Pohl cit pro střih a práci s kamerou. (865.) ()

BoredSeal

Kdyby se režisér nebál prostříhat nefungující momenty (třeba misionářská návštěva klubu ústící ve rvačku) a zhustil tak rozptyl vtipů, hodnocení bych zvýšil o hvězdu. Od minula se tvůrčí tým řemeslnicky zlepšil, klíčoví herci jsou zábavní přesně tak, jak mají být (hlavně jehovista v hlavní roli a skvělý fanoušek Queen, po filmu jsem nemohl dostat píseň We are Champions pár dní z hlavy), závěrečná pointa je vynikající. Jako člen cílové divácké skupiny (tedy milovníci černého politicky-nekorektního humoru) dávám o hvězdičku navíc, baví mě, jak ironie z životní sondy do naivní mentality řadového jehovisty přímo tryská. Těším se na další film. ()

honajz2

Začátek se mi líbil překvapivě hodně a celkem dobře jsem se u něj bavil, stejně jako u jiných dalších scén (nejvíc mě kromě samotného představení hlavního hrdiny asi dostalo Koho to sem čerti nesou?, to možná i začnu používat :D). Věřím, že s funkčnějším scénářem, s více absurdními černohumornými scénkami než s těmi fekálními, lepším dějem a kratší stopáží bych si to i dost užil. Jenže tohle všechno zde chybí, takže dějově je to slabota, samotné vtipy se časem začnou opakovat (hlavně ty konfrontace normálních lidí s Jehovisty), humor je tu převážně takový fekální puberťácký a ve finále mi to spíš přišlo povětšinou už jenom trapné než cokoli jiného, ačkoli ta úplně poslední scéna se povedla a "výměna rolí" taktéž (ačkoli jsem ji celou dobu tak nějak čekal). Na amatérský film docela ušla kamera a ty (povětšinou) špatné herecké výkony do toho zvláštním způsobem zapadly, ale zvuk stál dost za prd a v nemalém počtu scén skoro ani nebylo slyšet dialogy. Na Česko to sice je takové undergroundové a jiné, ale zase se nejedná o nic, co by bylo určené pro mě a v dalších Pohlově filmech radši asi pokračovat nebudu. Btw, bylo by celkem fajn, kdyby si Pohl a zbytek štábu o Jehovistech něco zjistili, protože by pak to jejich parodování mohlo fungovat líp, kdyby do toho nepletli nějaké vesmírné koráby a svatého Radka... 2* ()

C0r0ner

Je to o malinko horší než Život není krásný, nejspíš kvůli stopáži, která rozmělní příběh, ale pořád je to brutální prdel s excelentními fóry a především se hází špína na církev, což je logicky paráda. Kéž by se toho podobného ražení u náš tvořilo víc, ale musíme si vystačit aspoň s tím málem, co máme. 85% ()

bouchy

Já už teda viděl leccos (Toxický mstitel, Maniac Nurses, Pomsta vraždících rajčat...), ale tohle bylo fakt dost divný. ()

zette

Co vim, tak o jehovistech toho moc natoceno nebylo. Namet hodnotim kladne, stejne tak i vyborneho Neidhardta, kteremu to v roli mladika, ktery se hleda neskutecne sekne.-). Slusne dialogy a dobra pointa. Asi bych zahral jeste vice na absurdnejsi notu, ale na amatersky pocin to je povedena podivana. ()

alchac

Velmi přesvědčivě zpracované komorní drama o prohlédnutí mladého jehovisty po vpravdě intimním setkání s Duchem svatým. Totiž vlastně hned s několika. Zdejší ztvárnění postavy Páně konečně shledávám zcela uvěřitelným a pokud se někdy bude pořádat anketa o nejslizčího bukanýra filmového plátna, má pan Pohl senior jednoznačně můj hlas. ()

LadyDevil

Teda, vážní, tohle byla nálož! Velice syrový pohled na současnou problematiku sekt, speciálně jehovistů a s tím spojenou řadou nechutností. Vše je zahaleno do tragikomického hávu, kdy se s kyselým úsměvem řehníte tak dobře známým věcem, tak často propíraným v médiích, ale ne tak v realitě uvědomovaných. U mě je to o to silnější, že znám tak polovinu herců a prostředí celého filmu velice dobře. A nechtějte vědět, kolik rozruchu to způsobilo.... řada scén je přemrštěných a možná zbytečně zvulgarizovaných, dovedu si tohle téma představit zpracovaný trochu jemněji a inteligentněji, se stejným cynismem a surovostí, ale přeci jenom to bylo dost syrový, možná až mírně do nevkusu. Uznávám ale originalitu a trefnost, která donutí otevřít oči a zamyslet se, co se všechno odehrává ve sférách, kam nevidíme... ()

Dawid199

Podle mne slabší odvar ze ZNK. První polovina filmu (jestli ne víc) je plná zbytečných scén a dialogů. Hlavní hrdina mi byl navíc dost nesympatický. Několik vtipných scén a hlášek tomuto studentskému snímku upřít nemohu. ()

Brain-D

Oproti "Život není krásny" naprostej shit, ale má to svoje +. Ale narovinu jsem se chvilama bavil a chvilama mě to sralo- takže průměr. ()

ghatos

Záleží z jakého úhlu se na to člověk dívá. U mě převažuje pozitivní. Technická/formální stránka hodně zaostává, to však přebíjí škaredý humor :) . Některé momenty jsou velmi podařené a hlavně závěrečné setkání - prozření má obrovský filozofický přesah ;). Látka včetně ošklivého humoru by měla velký potenciál i na celovečerní snímek. 65%. ()

BuryGol

Tenhle blivajz můžou pozitivně hodnotit snad jen kamarádi tvůrců. Skupina ZNK je parta moulů, co si hraje na filmaře. Jedna hvězda za myšlenku ateismu, se kterou souhlasim. Jinak už to nechci nikdy vidět. Ha-a moje hodnocení film srazilo do modrý kategorie. Dobře vám tak. PS:adamo_znk je ignorant, co neunese kritiku a umí akorát psát lidem nenávistný vzkazy. ()

Drnqonovic

Nezvládl jsem se prokousat celým filmem, prostě jsem to nedokázal. Je to příšerně natahovaná nuda a těch pár světlejších okamžiků to nezachrání; je mi líto. ()