Humor, trocha erotiky a mŕtvola. Čierna komédia sa odohráva v životoch dvoch zamestancov univerzity. Jej šéfa a oportunistu Alexandra Pažického (Peter Marcin) a jeho švagra a profesora Krištofa Mitrovského (Miro Noga). Jeho básnické ambície a ideály sa však bijú s jeho pudovosťou, ktorá sa prejavuje najmä v sexuálnom živote. (oficiální text distributora)

Trailer

sigi2

Dnes nemám chuť byť prehnane kritický (asi to bude tou vianočnou náladou všade okolo), takže s ohľadom na túto skutočnosť sa dá konštatovať, že "to nebol až taký prúser, ako som čakal". Smutné na tom je, že berúc do úvahy priemernú kvalitu slovenských filmov posledného obdobia to nie je až také zlé hodnotenie. ()

MaxForValue

Divím sa na čo naše Ministerstvo kultúry dalo peniaze. Mŕtvola musí zomrieť mohla byť skvelou čiernou komédiou, čo prvých 15-20 minút aj (v rámci možností) bola, ale potom sa to celé zvrtlo a od celej tej chatovej epizódy to išlo dolu vodou. Scenár a námet sú tak naivné, že by ich napísalo aj dieťa, lepších (nie dobrých!) fórkov by ste mohli spočítať na prstoch jednej ruky a práve tí herci, ktorí by to mali tiahnuť to úplne flákajú. Je to prvoplánová volovina, ktorú zachraňuje jedine to, že je to znesiteľná volovina na jedno použitie. ()

lobo87

Ťažko niečo pochváliť, snáď len to, že tvorcom sa do toho chaotického kúsku podarilo dostať kopu známych tvárí i kvalitných hercov (nie, nemyslím Nogu ani Marcina) ktorí však príliš nemali čo hrať. Scenár bol silno nedotiahnutý. Film balansoval na hrane absurdnej komédie a rodinnej drámy, ale ani jedna časť nebola spracovaná dobre. Najväčšiu pochvalu má odo mňa postava Mariána Geišberga, na ktorého výstupy som sa vyslovene tešil. Za to tá jedna hviezda... 20% ()

insurgentes

Natočit bláznivou komedii musí být neskutečně těžké. Čára mezi vtipností a trapností je jedna z nejtenčích, a tady se střídavě potáceli na obou stranách. Já mám osobně ještě trochu problém s Nogou, který podle mě moc komediálního talentu nepobral. Ale aby se to hemžilo odpadama, klasicky zase v čele žebříčku a mezi slovenskýma entelygentama, kteří tak rádi kálejí do vlastního hnízda, to zase ne. ()

Ondrew odpad!

Priserny zlepenec, ktory sa snazi byt... Cim chce vlastne byt? Mam dojem, ze to doteraz celkom presne netusi ani reziser a scenarista J. Pasteka. Ako komedia to vazne nefunguje, lenze ono by to dla vsetkeho nefungovalo ani ako nic ine. Totalna zbytocnost, bez ktorej by sa nasa uboha slovenska kinematografia rozhodne zaobisla. Tfuj! 0%. ()

• Veronika Žilková až do schvalovací projekce netušila, že kameraman zachytil "úplně vše", a chtěla záběr z filmu odstranit. Producenti však měli s herečkou podepsaný dodatek smlouvy, v němž se Žilková za 15 tisíc slovenských korun k nahotě propůjčila. Žilková penězi za ten dodatek zaplatila na konci natáčení večírek pro štáb. [Zdroj: Ahaonline.cz] (hippyman)
  • Film se ve skutečnosti natáčel už v létě 2008, ale oficiální premiéra byla 2011. (TheSlezy)
  • Keď Žilková telefonuje policajtom, má slúchadlo vždy v inej ruke. (Johnny.ARN)