Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

Lyžař

Až do nějaké sedmdesáté minuty jsem nemohl přijít na to, proč někdo dal do popisu filmu "komedie"...až pak jsem pochopil..někdy holt není jednoduché přijít na to, proč a jak žít..ale..každopádně je jednou jisté, že bychom ten důvod mít měli. Když se ztratí, měli bychom si umět najít někoho, kdo nám ho pomůže znovu najít. A Keir Gilchrist jako herec, který utáhne celý film? Uznávám - i v necelých dvaceti ho beru:-) ()

studo

Nie len dospelí to majú v živote ťažké a občas by až neverili čo musia ich deti zvládať. Nie že by sa tu riešili "životu" nebezpečné otázky či nebodaj kládli hlboko filozofické témy. Proste ďalší jednoduchý film s jednoduchým scenárom skvelými postavami a hercami. Vždy viem oceniť film ak sa vžijem do deja a som schopný držať palce nejakej postave. Navyše keď sú pred kamerami Emma a Zoë filmu dokážem len ťažko odolať. Škoda len záveru ktorý je taký nič nehovoriaci prach do vetra a nič vo vás nenechá. ()

J. T. Kirk

Tak tohle můžu, to se mě hodně líbilo a užíval jsem si každou minutu. To, že hrál Zach blázna mě teda vůbec nepřekvapuje, on tak vážně vypadá. Keir Gilchrist, no o něm jsem snad ještě neslyšel a moc mě do hlavní role nesedl, ale časem jsem si na něj zvykl. Takové štěstí, jako měl on bych chtěl mít taky, teda myslím to, že ho nabalovali 2 holky najednou no a že to byly kočky (Zoë Kravitz a Emma Roberts). Chvilkama depresivní, pak zase uklidňující. Vůbec nelituju, že jsem se na to podíval, právě naopak. ()

WillyMarks

velice inteligentní a vtipné... příběh je příjemný, scény zajímavé a celkový pohled na duševní zdraví člověka je zvláštně hezký. Celou dobu jsem byl příjemně naladěn a pobaven... však je to spíše odpočinkové dílo a po pár dnech už si nevzpomenete, co to bylo zač... 68% ()

atmen

Jasně že je vše zidealizováno, ale vem to čert. Nacházím se v takovém rozpoležení, že sympatizuji s téměř celou hlavní osádkou psychiatrické léčebny ( no E. Roberts o prsa vede). Myslím, že takové pocity (sebevražedné) mají občas téměř všichni. Život kolem nás se žene neuvěřitelně živelně kupředu, co bylo včera už není, a v tu chvíli cítíte, že vy se v něm plácáte bez špetky naděje, aby jste se v něm vyznali. V tento moment se vytanou různé myšlenky, ale je jasné, že nás nemůžou, tak snadno potopit. Život je dar, jehož by jsme se neměli bez rozmyslu zbavovat. Vždy je pro co žít... ()

hEROic

nevim, tohle me tedy moc neuspokojilo :) je to vsechno tak nejak podivny a utahany, ze me ani nenapada co zde napsat... to, ze jsem u toho dvakrat usnul a dokoukal to az na treti pokus, taky neni uplne nejlepsi vizitka :) na druhou stranu, kdyby to byla uplna blbost, tolik pokusu bych tomu nedal... 55% ()

Gaia.M

Název vážně sedí, do komedie to má sakra daleko. Měli jste někdy depresi? Přijde mi, že spousta lidí tento snímek ani nemůže pochopit, vžít se do něj. Tento film by si zasloužil více pozornosti. Smát se u něj nelze, ale přemýšlet jo. ()

Rokle

Odřené 3*. Těšil jsem se... na netradiční drama, ale v podstatě mě na tom bavila jen mladá dvojice, která hrála na romantickou notu. Psychiatrická léčebna není hezké a milé místo, ale snad mohli trochu víc popustit uzdu své fantazii (když už tam měli Zacha). Zůstalo to někde na půli cesty. ()

Mbeast

Lehce zavádějící název. Není to třeskutá komedie, naopak intimní příběh kluka trpícího depresemi. Film to rozhodně nebyl špatný, některé nápady (například ztvárnění jeho pocitů, vzpomínek a představ) byly dobré. První polovina výrazně zaostává za tou druhou, než jsem se do filmu dostal, byl ve třech čtvrtinách. Lepší 3, mimojiné za výběr herců. ()

merigieren

kluk který měl sen o sebevraždě a povede se mu dostat do léčebny, když se pak chce dostat ven už to nejde. Tak nějak vykreslují okolní pacienty s kterými se potkává. Najde tam hezkou holku, zápletka s holkou z venku, získání té zevniř. Chová se mile ke všem, je dokonalý v kreslení a zpěvu, něco jako ježíš. Ale i tak je to zábavné povídání. ()

Wallis3 odpad!

V tomhle jsem nenašel absolutně nic, co by mě pobavilo, či bavilo. A tím nic myslím opravdu NIC! Prostě jedno velké NIC! Užvaněná blbina o ničem. ()

BOURQUE

Film hlavne pre tých, ktorí nevidia les od stromu (napr. majú kompletnú rodinu, majú takmer bezstarostný život, netrápia ich rôzne choroby, atď.). Z celkového hľadiska zaujímavý film s nemalým počtom zaujímavých charakterov. Z. Galifianakis príjemne prekvapil. E. Roberts je stále prekrásna. PS.: „Klip“ na pesnička „Under Pressure“ od Queen je jedným z top momentov. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Pekisan

Je to drama, komedialne prvky su skor smiechom cez plac. Film kde nikto nie je hrdina ani looser. Film o tom, ze aj ked mate sebevrazedne sklony este to neznamena, ze musite byt psycho. Znamena to len, ze ste pekne v prdeli. Skvele herecke vykony plus potesujuca muzicka. A preco 5? Pretoze: Mayby we can go together? And who should we see? U2:))) ()

actor-SP

Tu nejde o kasový trhák, ani o uplakanú drámu. Film so sympatickými hercami napovie oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Zamýšľate sa nad osudmi jednotlivých postáv. Súdite ich, posudzujete, vysmejete a na záver príde niečo ako filmová erekcia vymršťujúca nápaditú myšlienku. Navyše, toto "filmové menu" sa divákovi podáva ako jemná a osviežujúca jednohubka predovšetkým pre mladých. To všetko má It's Kind of a Funny Story. 3,5* ()

Charlie84

ZaGalifianakise bych mohl klidně přihodit i tu pátou, ale ovládnu se. Tolik pošahaných lidí a tak opravdový film. To člověk vážně musí do blázince, aby si uvědomil, že je normální? Nic, konec filosofování. Moc hezky se na to dívá, a kupodivu ani scéna s arabskou lidovkou není nesnesitelná. Snad to není spoiler. Co víc napsat, určitě to není komedie, i když usmívat se můžete prakticky celý film. Takže neváhejte, hoďte DVDčko do přehrávače a já se jdu odreagovat u nějaké šílenosti (Super 8), protože tenhle film byl až příliš pravdivý. ()

Rockerman

Vcelku zajímavý snímek o šestnáctiletém Craigovi, který je nespokojený se svým životem. Stačí však pět dní na psychiatrii v nemocnici, aby se z totálního outsidera a potencionálního sebevraha stal sebevědomý mladík, s elánem do života. Pochopil totiž, že jeho problémy jsou malicherné v porovnání s problémy spolupacientů. Zjistil, že jeho život není až tak špatný, jen je třeba si uvědomit co je a co není v životě důležité. Dobrý film, který tu a tam nudil, ale celkově za jedno shlédnutí určitě stojí. ()