Mladá a krásná Jane (Natalie Portman) je manželkou toho nejhoršího zloducha ve městě. Když se jednoho dne její manžel Bill (Noah Emmerich) obrátí proti vlastnímu gangu a vrátí se domů těžce postřelen, Jane ví, že je čas oprášit svou zbraň. Obrátí se na svého bývalého milence Dana Frosta (Joel Edgerton), aby jí pomohl ochránit farmu před pomstou Billova bývalého gangu. Zatímco Jane a Dan chytají padouchy do důmyslných pastí, staré city se začnou probouzet. (A-Company CZ)

Hapretor

Western ? - Neřekl bych. Survival thriller ve dřevěném domečku v noci, kde není nic vidět a je to dost nuda. P. S. Natálka je jako Jessica Alba, typ ženy, co vypadá ve 35 letech stejně jako ve 20 - pro mě absolutně ne-atraktivní. Jako (nestárnoucí) plastová panenka - ble! ()

BOURQUE

Z hereckej stránky poctivo odvedená práca. Z celkového pohľadu však je to „jednoduchý a nenáročný“ western bez väčších ambícií. „Flashbacky“ jednoducho nefungujú tak, ako by mali. Posledná polhodina však aspoň čiastočne napraví nedostatky. N. Portman je jednoducho neodolateľná! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Faila

Skvělé herecké obsazení, díky kterému si tento film zapamatuji možná o něco déle než bez něj. Příběh není nezajímavý, ale tím vyprávěním formou perspektivy se z něj pro mě vytratilo veškeré napětí a drama, takže mě ve finále spíš nebavil než naopak. ()

MickeyStuma

V podstatě by se dalo napsat, že se jedná o westernový příběh určený převážně pro dámskou část diváků. A není to jenom tím, že je hlavní hrdinkou žena. Ta dějově požádá svého bývalého milence o pomoc, aby ochránila svého manžela před gangem snažící se ho zabít. Takže tu máme farmu a nějakou bandu s touhou ji dobít. Ano, je to klasická převážně westernová šablona tentokrát však zpracovaná přeci jen krapet jinak. Každý na větě má svůj příběh, svůj osud, své trápení a tady je nám to postupně u hlavních postav názorně ukázáno. Vyprávění o každém z nich probíhá za použití flashbacků a během toho občas nechybí ani slzy. Divácky se tak postupně dozvíme co se kde a komu stalo a proč to všechno vyvrcholilo až do současné situace. Na western hodně netypické, proto to zmíněné zaměření na dámské publikum. Páni nad tím tak leda ohrnou nos, neboť se nedočkají hlavně pořádné akce, jak se na western sluší a patří. Ale ze zbraní se tu samozřejmě vystřelí, neboť o komorní snímek se zase také nejedná. Jane, o které to celé je, je zvýrazněna jako obyčejná žena a ne jako nebezpečná pistolnice, jak k tomu svádí název filmu. Její přirozenost z ní tedy nedělá lecjakou akční hrdinku. Příběh je jednoduchý, převážně konverzační, ale s pořádnou výpravou a ohromující kamerou. Snímek neustále provázely problémy a to jak během příprav a natáčení, tak i v době distribuce, takže komerčně dopadl tak, jak dopadl. To už je prostě úděl takových snímků. Špatný však rozhodně není. Jen z toho nelze očekávat superhrdinství pistolníků a nabubřelé přestřelky. ()

GOREGASM

Pomalá a atmosférická westernovka, která sází na výborný casting a podmanivé obrázky, které dodávají všemu dění potřebný dramatický feeling. Gavin O´Connor potvrzuje svoji klasu, a přestože z toho šlo vymačkat ještě víc (Ewan je zlej, ale mohl být ještě zlejší), nabízí poctivý Divoký Západ se vším, co k němu patří. Jednoduchá story je odvyprávěna rafinovaně a precizně vygradovaná až k napínavé koncovce. Zapadlý, ale kvalitní kousek. 80% ()

Hpatrik

Jak tu tak čtu, že vznik filmu provázelo nemálo problémů, tak se to na výsledku bohužel dost podepsalo. Zajímavý námět, který je velmi špatně uchopen, nezajímavě zpracován a za mě i ne moc dobře obsazen (duo Edgerton a Emmerich). ()

Kingjiri

Zatimco název s trailerem lákaj na westernovou podivanou s ženskou hrdinkou ohánějící se s bouchačkou v ruce, ve skutečnosti jde spíš o romantický drama. Jane prostě měla nasraně kosit jednoho záporáka za druhym, místo toho se veškerá akce smrskla do krátký noční přestřelky v samotnym závěru. Utopit hvězdný našlapaný herecký obsazení v takhle utahaný a nudný podivaný plný zbytečnejch flashbacků nebo klišoidních dialogů je fakt škoda. ()

Acrobat

Neuveriteľnou škodou celého inak dobrého snímku je nezaujatosť všetkých zúčastnených a absencia emočného zvratu. Korunu zmätočnosti predtým videného je záverečná jazda všetkých štyroch. No... ku koncu som sa smial tak tragicky, že kde potom vyšumel čin Noaha. Netuším o problémoch produkcii či natáčania, chcem konečný produkt. Ten síce vsadil na osvedčenú trojicu (štvoricu) žena-dobrý- zlý, prípadne rozvojový ; ale prvej chýba dominantna, druhý je skvelý, ale tretí je priam zbytočný, prehrávajúci a pôsobí ako zlý vtip z komixu. Práve neistota na pozícii zla nedáva dobrým razanciu, aby vynikli ich činy. Na druhej strane, nie som ten typ, čo by hovoril o nude, pretože ten western predsa len bol v období, kde toho veľa nebolo a dialógov už vôbec nie. Som dokonca presvedčený, že úplná fickia sa odohráva jedine v Quentinovej hlave, lebo on vsádza slová do úst ľudí, ktorí ich vtedy nemohli (?) vysloviť. Jazdenie s koňom množstvo míľ na samotu a do mesta so siedmimi domami bola vtedajšia rutina. No druhá strana mince hovorí o existencii naposledy true grit či vlaku do yumi. A tam sa to dalo. Ja ústrednej dvojici hercov nič nevyčítam, lebo majú moje sympatie. Prestrelka v noci ? Niekedy logický ťah pri prepadnutí... Za seba však hovorím, že k pocitu spokojnosti mi nepridal katastrofálny záver so štyroma na voze. (videné 09.06.2016, BDrip) ()

mira.l

A mně se to náhodou líbilo. Na velmi slušné tři, ovšem když se dívám na western, chci vidět něco z krásné krajiny, to se tady docela povedlo a Natalie Portman mi v hlavní roli docela sedla, nepůsobila na mě nějak nepřirozeně nebo toporně. Takže nakonec celkem rád dávám za čtyři *. ()

bearmeedek

Fuj! Ne filmu, ale když si čtu komentáře ze zpropadené první strany! Proč by musel mít western úžasnou psychologii postav? A co měla Natálka předvádět za zvláštní herecké výkony? Úmorné, otravné, zdlouhavé pasáže na mě nepůsobily nijak špatně ani nudně. Prostě příběh byl takto dán, místo klasického westernu (jak vlastně vypadá?) je to spíše drama několika málo lidí v nemilosrdné divočině. Na to, že se jedná „pouze“ o nadprůměrný film, je dost špičkově obsazený. Měl jsem strach, že budu rád, když mé pocity budou za tři hvězdy, ale naprosto v pohodě dávám zážitku čtyři. A vůbec – díky, že v dnešní době ještě někdo natočí western! ()

RAFT

Tak od tohoto filmu už kvůli Natálky sem čekal hodně a dostal sem zbytečně natahovaný až příšerně zrežírovaný filmový kousek.Sice s natočením filmu docházeli dosti mírné komplikace a je to poznat .Režisér má na víc a asi nejsem jedniný ,který si myslí že ,herci se tváří jako by hráli za darmo ne za peníze ,to je tak dejte hercům plnou palbu peněz natočíme kravinu . 50% ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Volné pokračování "Sám doma: Na divokém západě" :D Akorát, že barák hlídali ve třech (skoro) a padouchů bylo více + trochu romantiky k tomu. ()

Clark_Kent

Jen kvůli Natalii jsem si to pustil a pak jsem jen usínal. Příšerná unuděnost a samý slabší kecy, příběh absolutně nulovej. Western bez ničeho a oničem, nezáživný snímek. ()

GameboyNES

Tak jsem si po dlouhé době chtěl pustit nějakej slušnej western. A ještě jsem si říkal že s Natálkou by to mohlo bejt fajn pokoukání. Ach, jak šeredně jsem se zase spletl, těžká nuda v brně, vystřílel se stěží jeden zásobník a Natálka začíná vypadat jak mužatka :( ()

intro

Neni to zas až tak hrozné. Jane Got a Gun je jak dělaný na nudný nedělní odpoledne. Já dávám 60%. Rozhodně jsem nebyl vůbec zklamán. ()

Mamlas odpad!

Tohle není western. Tohle je sociálně romantické drama o lidech, kteří si většinu filmu sdělují své pocity. A Jane není pistolnice, ale baba, která neví co chce a neumí ani střílet. Celé je to obalené jakoby westernem, aby se na to nějaký muž vůbec začal dívat. Blejt. ()

PlysovyMacko

Bishopova banda ide po muzovi Jane, ktora sa o pomoc obrati na svoju byvalu lasku Dana. Opevnuju sa v dome a medzitym si vyjasnuju minulost svojho vztahu. Finalna prestrelka je kratka ale pacilo sa mi ze Jane nevyjednava ani nebere zajatcov. ()

Westerny jsou zpět

28.09.2014

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Jude Law jako podmořský Indiana Jones?

Jude Law jako podmořský Indiana Jones?

03.05.2013

V poslední době odmítl několik rolí. Vycouval třeba z westernu Jane Got a Gun, což byl asi dobrý tah, protože film se potýká s dalšími problémy, aktuálně jej opustil i Lawův náhradník Bradley Cooper… (více)