Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti. (oficiální text distributora)

Nemezzis

Nejsilnější sportovní zážitek. Dodnes si pamatuju všechny utkání a to mi bylo 7 let. Všichni makali na 100%, ale bez “Dominátora“ by to nebylo možné. ()

Tom_17

Tady je hodnocení snad jasné. Toto se musí líbit naprosto každému, teda kromě Kanaďanů a Rusáků. Jsem rád, že jsem stihl tento "Turnaj století" a že jsem byl při tom, když Petr Svoboda rozkřičel celý národ. V osmi letech jsem si užil sledování turnaje a poslední dvě třetiny finále. Pamatuji si jako kdyby to bylo dnes. Bohužel tomu ale tak není, a také nebude. Vzpomínejme na tyto krásné chvíle, kdy si malinkatý stát ve středu Evropy podmanil celý svět - 5 ***** ()

GCorsini

Naprosto jedinečný zážitek, nikdy už nezažiji takovou fanouškovskou euforii!! Ale natočit o tom 90 min dokument? Kdyby tam byli aspoň ty nejlepší komentátorské perly, ne jen ta jedna poslení. Jako připomínka dobrý, ale radši si dám sestřih z youtube... ()

Kivis

Občas padá otázka, jestli se hodnocení týká dokumentu nebo výkonu hokejistů a našich krásných vzpomínek. Za mě se to nevylučuje. Když někdo udělá standardní dokument o nějaké nádherné zemi nebo o nějaké zapeklité politické (sociální, ekologické,...) situaci a dokáže ve mně vzbudit zájem nebo vyvolat silné pocity, taky mu dám plné hodnocení. U dokumentů není nezbytně nutné být za každou cenu originální - byť když se originální přístup vezme za správný konec, může to být přidaná hodnota. Nagano 1998 je standardní dokument s velmi silnou náplní, hry, které přišly pro mě v tom nejlepším možném období - mezi deseti a dvaceti lety jsem asi sportovní události prožíval nejvíc a kdyby se něco takového zopakovalo, moc bych si to užil, ale pochybuju, že s takovým zaujetím jako tehdy. Pro mě to byly první zimní hry, které jsem pořádně sledoval a zároveň zimní hry nejkrásnější - nejen díky hokejovému turnaji, ale také díky Aleši Valentovi, Katce Neumannové, Hermanu Maierovi a mnohým dalším. Jsem rád, že tento dokument všechny tyto sportovní výkony standardním a nijak glorifikujícím způsobem shrnuje a připomíná. Máloco mě dokáže vrátit do dětství jako tenhle dokument. Mám po něm chuť vzít sbírku svých hokejových kartiček a jít je s někým pokšeftit :o) ()

breckakamil

Ano, je to český dokument. Ale mrzí mně že nesleduje příběh i jiných týmú, jenom ten český, protože NAGANO 98 jich během téhle hokejové pohádky přihrál několik. Ale to je malá skrvna, ten dres je v konečném dúsledku stejnak čistý jako čisté konto Dominátora ve finále. ()

Himlhergot

Když bych chtěl někdy nějaké slečně ukázat jaká jsem útlocitná duše a jak se umím rozbrečet, tak se s ní budu dívat na tohle. ()

ProkopCZ

Bylo mi 8 let, když jsme s otcem sledovali v TV zápasy české hokejové reprezentace. Hvězdná sestava, týmový duch, ten hokejový zážitek v oné době.......alespoň na 5 minut bych to chtěl ještě jednou zažít. Jsou to nepopsatelné pocity a obrovské vzpomínky na celý život. Až o tom jednou budu vyprávět svým dětem, stejně jako dědové vypráví nám o druhé světové válce, těžko tomu bude asi někdo věřit. Vždyť ZOH v Naganu byly před 18 lety, ale jako by to bylo včera. Děkuji za tu možnost, že jsem mohl být u takto skvělé příležitosti ! ! ! ()

ahojky

Co dělá kanadská buzna mezi čechama?? To je jak naschvál, ne?? Jinak super turnaj, naše 1. a kdoví, jestli ne poslední olympijský zlato ()

Azitras odpad!

Nagano. Moment, kdy si i ten nejpřitroublejší pazmrd z hospody, co nenávidí cigány, přistěhovalce, buzeranty a všechno možný, mohl připadat nadřazeně, protože je Čech. Kult kolem sportovních úspěchů vypatlanců, kterým však hospodstí pračuráci, kteří to v přímém přenosu sledují, nikdy nebudou sahat ani po kotníky, umožňuje vyžití takovým vymrdancům, jako jsou čeští vlastenci. ()

Rustik

Komentáře snad netřeba...Milované Nagano..Ani na základce jsme se neučili a koukali se s učiteli na přenosy. No a finále? To sem byla zrovna na chatě s kámoškou a koukaly se ()

pbhroch

Tak tohle mne baví, zvlášť když jsem si to tenkrát užil live. Možná i nějaká ta slzička štěstí ukápla. Dokumentů s Naganem 1998 není nikdy dost. Prostě jsem celý svět hokejově přejeli, no a co? Vřele doporučuji všem, máme být na co hrdý, protože klucí se opravdu semkli a postupně poslali domu všechny favority. To bylo tenkrát keců, jak se nedostaneme přes čtvrtfinále. A ejhle, Hlinkova zlatá parta překvapila celý svět a Češi se zase na čas stáli při sobě. ()