Kráska a zvíře

Mark L. Lester

Kostýmy:

Monica O'Brien
  • bagetka007

Beauty and the Beast je má nejoblíbenější Disneyovka. V seriálu Once Upon a Time byla taktéž skvěle ztvárněna. Ale tato verze je přinejmenším velmi nešťastně zpracovaná. Oproti klasickému zpracování se příběh neodehrává na hradu, kde je Beast jeho pánem. Navíc je tu zkutečná, dodatečně vytvořená "monster", resp. troll. V podstatě akorát zůstává motiv, že se chudé děvče zamiluje do stvůry. Moderní/nemoderní verze, Belle by prostě neměla říkat: "Do I look like an idiot?" Jo, a minisukne? No, kde to jsme? Btw. to by bylo, aby si nesplnili kvóty a neobsadili tam černocha. :D "If you were dead, I would have no reason to gon." Romantic? Not so much...(4.3.2012)

• Lilloos

Kritizovat výpravu, scénář, efekty a vlastně všechno nemá cenu, kdo se podívá, pochopí, kdo ne, o nic nepřijde. Jediný klad je opravdu velmi inovativní příběh, souvislost s klasickou Kráskou a zvířetem by mě bez stejného názvu asi nenapadla. Jak tak koukám na ostatní hodnocení asi nebudu jediná, kdo se při pohledu na hlavní protagonistku a laciné krváky domníval, že si nedopatřením pustil porno. A ono nic!(23.6.2014)

• drankeryth

Dalo sa to celkom pozriet, zas nemozem povedat , ze to bola totalna sracka. Najsympatickejsi v tomto filme bol ten pocitacovy troll, len skoda ze toho moc neukazovali ako masakruje ludi. Boli tam aj nejake odtrhnute hlavy a najlepsi bol ten sedliacky doktor bez ruky. Skoda ze to bolo urobene tak amatersky a o dialogoch ani nehovorim. Veza carodejnice bola riadne amatersky urobena a velmi oskliva,,he he. Kostymy zbrojnosov boli ubohe a vykony tych hercov co ich hrali boli na bode mrazu, ako priklad uvediem trollsky masaker na luke, ked zvysni zbrojnosi nevedeli co maju robit. Ich volbu uz zariadil sympaticky troll.(19.1.2011)

• RetroMan

Do poloviny snímku by to byla (až na drastické vraždy) hezká pohádka, ale od druhé poloviny hodně věcí postrádalo logiku. Např. když Estella přesekne popravčí sekyrou řetěz, používá dýmovnice ze směsi bylin, nebo když netvor má víc síly než obávaný troll. Ze všech herců se mi líbily záporné postavy knížete a čarodějnice. Těm to nejvíc slušelo, na rozdíl od rtu Estelly. A je fakt, že dívat se na jednu chatrč ve vesnici skoro celý film, je už opravdu moc. Někteří z komparzistů se mohli alespoň líp tvářit, beztak šlo o kamarády z produkce, příbuzné a známé.(21.4.2010)

• Crucifere

Amatérský kousek, který selhává ve všem, co vás napadne. V režiji, na dialozích, obsazení postav, trikové tvorbě a tak dále.. Také všechny postavy jsou vrcholem naivity a nedotaženosti. Postavy, hlavně "kráska", jsou napsané jako úplně blbé a postrádají jakýkoliv rozum, nebo pud sebazáchovy. Prostředí, které postrádá jakoukoliv originalitu je též velice strohé a umělé, jako i všechny kulisy. Vrcholem je vesměs zábavný konec, který je třešničkou trapnosti na scéne propadáků.(1.8.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné pohádky Gabrielle Suzanne Barbot-de Villeneuve. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v Austrálii. (Terva)