poster

Kráska a zvíře

 • Austrálie

  Beauty and the Beast

 • anglický

  Beauty and the Beasts: A Dark Tale

Fantasy

Austrálie, 2009, 88 min

Režie:

David Lister

Scénář:

Gavin Scott

Producenti:

Mark L. Lester

Kostýmy:

Monica O'Brien
(další profese)
 • pend
  **

  Kdyby ve filmu nebyly vraždy, vyhřezlé hrudní koše, utrhané ruce a hlavy, mohla by to být pohádka na nedělní odpoledne. Takhle je to fantasy s minimálním rozpočtem, který pravděpodobně spolkly speciální efekty. Jednu hvězdičku za ně, druhou za Estellu Warren pobíhající celou dobu v těsném koženém oblečku a v minisukni. A vůbec se nedivím zlému hraběti, že ji na koni těskně tiskl k sobě...(10.3.2013)

 • Campbell
  ***

  Asylum se pokusilo o takovou brutálnější pohádku, inu nepovedlo se. Ale každopádně my Asylumovky nevadí. Tenhle film by nebyl špatnej, je to sice klišé ale ne špatné. Ale největší nevýhoda je asi v tom že režisér neumí zkloubit fantasy, plno scén až moc přitažené za vlasy. A bohužel nejsou vůbec zábavné. Ale aspoň pár scén mě nutí dát aspoň 3*.(9.8.2011)

 • dopitak
  odpad!

  Celých devadesát minut filmu jsem se usilovně snažil najít alespoň něco filmařsky pozitivního. Představte se žebříček, na jehož jednom konci je Avatar (a to se ode mě ani pěti* nedočkal) a na druhém produkce Lloyda A. Simandla anebo z nejnovějších počinů Kněžna Libuše. Kráska a zvíře řežiséra Davida Listera (inspirovali se jeho rodiče v Red Dwarf?) je jen malý kousek od zmíněného druhého konce. Dialogy jsou sice provedené na kameru, scénář, triky, hudba i kamera se ale plácají v bahně. Nenechte se proto zmást místním ještě stále shovívavým hodnocením a raději si všimněte, s jakou výpravou na nás filmaři vyrukovali - celé království Maxmiliána XIII. čítá asi 15 poddaných... Dávat hvězdičky jen za sexy Estellu mi příliš konstruktivní nepřipadá.(6.3.2010)

 • drankeryth
  *

  Dalo sa to celkom pozriet, zas nemozem povedat , ze to bola totalna sracka. Najsympatickejsi v tomto filme bol ten pocitacovy troll, len skoda ze toho moc neukazovali ako masakruje ludi. Boli tam aj nejake odtrhnute hlavy a najlepsi bol ten sedliacky doktor bez ruky. Skoda ze to bolo urobene tak amatersky a o dialogoch ani nehovorim. Veza carodejnice bola riadne amatersky urobena a velmi oskliva,,he he. Kostymy zbrojnosov boli ubohe a vykony tych hercov co ich hrali boli na bode mrazu, ako priklad uvediem trollsky masaker na luke, ked zvysni zbrojnosi nevedeli co maju robit. Ich volbu uz zariadil sympaticky troll.(19.1.2011)

 • Lilloos
  *

  Kritizovat výpravu, scénář, efekty a vlastně všechno nemá cenu, kdo se podívá, pochopí, kdo ne, o nic nepřijde. Jediný klad je opravdu velmi inovativní příběh, souvislost s klasickou Kráskou a zvířetem by mě bez stejného názvu asi nenapadla. Jak tak koukám na ostatní hodnocení asi nebudu jediná, kdo se při pohledu na hlavní protagonistku a laciné krváky domníval, že si nedopatřením pustil porno. A ono nic!(23.6.2014)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné pohádky Gabrielle Suzanne Barbot-de Villeneuve. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Austrálii. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace