Kráska a zvíře

Gavin Scott

Mark L. Lester

Kostýmy:

Monica O'Brien

Asylum se pokusilo o takovou brutálnější pohádku, inu nepovedlo se. Ale každopádně my Asylumovky nevadí. Tenhle film by nebyl špatnej, je to sice klišé ale ne špatné. Ale největší nevýhoda je asi v tom že režisér neumí zkloubit fantasy, plno scén až moc přitažené za vlasy. A bohužel nejsou vůbec zábavné. Ale aspoň pár scén mě nutí dát aspoň 3*.(9.8.2011)

• dopitak

Celých devadesát minut filmu jsem se usilovně snažil najít alespoň něco filmařsky pozitivního. Představte se žebříček, na jehož jednom konci je Avatar (a to se ode mě ani pěti* nedočkal) a na druhém produkce Lloyda A. Simandla anebo z nejnovějších počinů Kněžna Libuše. Kráska a zvíře řežiséra Davida Listera (inspirovali se jeho rodiče v Red Dwarf?) je jen malý kousek od zmíněného druhého konce. Dialogy jsou sice provedené na kameru, scénář, triky, hudba i kamera se ale plácají v bahně. Nenechte se proto zmást místním ještě stále shovívavým hodnocením a raději si všimněte, s jakou výpravou na nás filmaři vyrukovali - celé království Maxmiliána XIII. čítá asi 15 poddaných... Dávat hvězdičky jen za sexy Estellu mi příliš konstruktivní nepřipadá.(6.3.2010)

• RetroMan

Do poloviny snímku by to byla (až na drastické vraždy) hezká pohádka, ale od druhé poloviny hodně věcí postrádalo logiku. Např. když Estella přesekne popravčí sekyrou řetěz, používá dýmovnice ze směsi bylin, nebo když netvor má víc síly než obávaný troll. Ze všech herců se mi líbily záporné postavy knížete a čarodějnice. Těm to nejvíc slušelo, na rozdíl od rtu Estelly. A je fakt, že dívat se na jednu chatrč ve vesnici skoro celý film, je už opravdu moc. Někteří z komparzistů se mohli alespoň líp tvářit, beztak šlo o kamarády z produkce, příbuzné a známé.(21.4.2010)

• bagetka007

Beauty and the Beast je má nejoblíbenější Disneyovka. V seriálu Once Upon a Time byla taktéž skvěle ztvárněna. Ale tato verze je přinejmenším velmi nešťastně zpracovaná. Oproti klasickému zpracování se příběh neodehrává na hradu, kde je Beast jeho pánem. Navíc je tu zkutečná, dodatečně vytvořená "monster", resp. troll. V podstatě akorát zůstává motiv, že se chudé děvče zamiluje do stvůry. Moderní/nemoderní verze, Belle by prostě neměla říkat: "Do I look like an idiot?" Jo, a minisukne? No, kde to jsme? Btw. to by bylo, aby si nesplnili kvóty a neobsadili tam černocha. :D "If you were dead, I would have no reason to gon." Romantic? Not so much...(4.3.2012)

• SpikeX6

Tak tohle byl nejubožejší film, který jsem za posledních několik měsíců viděl, respektive 20 minut filmu, protože to je taková slátanina a nesmyslná adaptace, že se to ani nedá dokoukat. Nehledě na efekty, které se nedají srovnávat ani s hrami vydanými okolo roku 1995. Nechápu jak něco takového může být vůbec prodáváno... Ostuda!(8.5.2012)

• - Natáčení probíhalo převážně v Austrálii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné pohádky Gabrielle Suzanne Barbot-de Villeneuve. (Terva)