Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Leobarka odpad!

Nechápu, jak někdo vůbec mohl vyčlenit peníze, stát se aktérem filmu nebo jen stál za kamerou. Jsem zvyklá na leda jaký píčoviny, humusárny a úchylárny, ale tohle není ani z jednoho soudku, tohle je obyčejná veřejná onanie prvotřídních pacientů. Toho vymrdanýho pračuráka, co si říká režisér, bych pověsila za koule do větru a provrtala mu ptákem hlavu. Stejně tak scénáristu. Oba jsou evidentně zcela chorý na hlavu a tak nezbývá nic, než užít ten nejjednodušší zbůsob jak předejít dalšímu vygrcanýmu zvratku tohoto kalibru, a to jest utracení. Doufám, že všichni zúčastnění pojdou na rakovinu slinivky. S radostí přijímám ban za vulgarismy, kokoti! * Bonus na závěr: Všem muňkám, kterým se tohle "veledílo" líbilo a myslí si, jaký to nebyl super psychický vryp do duše chudáka pornoherce, by se měl jít dobrovolně nechat utratit taktéž. ()

teplic

Najzvrátenejšia samoúčelná úchyláreň, akú som kedy videl, a to som videl Veľkého Gecbiho s dikapriom. Remeselne ujde. Pohoda-jahoda. ()

mojma79

Tento film by se mel vysilat ve skolach jako osveta zvrhle mladezi. A zapalky do oci. Urcite vim, ze tento film uz neshlednu. Podle me nejlepsi film vsech dob! ()

xtomyx

Tohle je rozhodně film pro velmi otrlého diváka. Vážně apeluji na to, že tento hrubý, asociální a odporný výtvor je naprosto demoralizující, necitlivý a hnusný. Jediný důvod proč jsem to dokoukal do konce je, že v rámci filmového večera s kamarady, jsem u toho pořád popijel Jacka Danielse! Jinak po Česku cituji " velebnosti to bych blil" ()

Hannahh odpad!

Tak tohle za mě vážně nééé. Takovou nálož nechutností, jsem ještě neviděla. U scény s novorozencem, která mě dostala asi nejvíc, jsem měla chuť to vypnout. Ale bohužel jsem se dodívala a je to poprvé co mě snímek dostal do stavu úplného odporu k filmu. Tenhle film má za cíl vyvolat šok a zhnusení, což se mu na 100 % povedlo. Herci kteří do toho šli, museli mít tedy pořádně silný žaludek. ()

Valenta28

Pokud budu film hodnotit po stránce gore scén a mrazivosti, je skvělý. Ovšem děj, nápad a celý příběh, kolem kterého se film točí mě ani trochu nebavil. Průměr. ()

zuzza11 odpad!

Myslím, že tento film by měl být smazán nejen v mé hlavě, ale hlavně ze světa...  Děsí mě, že toto někoho mohlo napadnout ba vůbec podílet se na tomto, co si dovoluje nazývat se "filmem". Režiséra, scénáristu, herce a všechny obdobné havěti na filmu se podílející, by měli být trvale zavřeni nebo zastřeleni. Ostuda a hanba celého Srbska. Hodnocení "odpad" nabralo jiné obrátky, místo palce dolů by tam mělo být hlasování o smazání sračky z csfd, protože toto s tím nemá nic společného. ()

Bossi123

Pro začátek to byl pro mě velmi zvláštní film. Táta bývalý pornoherec s dávnými známostmi, matka také podivná existence, upřímně chudák dítě.  Začátek mi přišel poměrně zbytečně roztahaný. Scény s pohlavním stykem a pornem byly použity pouze prvoplánově, aby měl divák co největší potřebu si během filmu neustále obíhat ulevit na záchod. A pak si ho pustit znovu. Rozhodně se nejedná o žádný převratný snímek, o žádnou senzaci, která by mě usadila na zadek s otevřenou pusou přemýšlejíc na genialitou režiséra. To skutečně ne. Nazývat porno uměním, to je fakt na palici, pokud to měla být reklama na tento průmysl, pak to těžce nevyšlo. Ani jsem nemohl dokoupit do konce. Měl jsem větší očekávání. ()

Unterschleif

Nie je umenie pustiť, ale dopozerať… fuuu, no takýto doslova hnusný film som hádam ešte nevidel. Ťažko sa mi to hodnotí. Žalúdok mám dvihnutý na pár dní dopredu. Čo je asi to jediné, čo je na tomto filme mimoriadne. Je to odpad, ale taký aký už nikdy nevyškriabete z mozgu. Odporúčam dobre si rozmyslieť, či to naozaj chcete vidieť. Fuj. ()

Arigato

Mám pro hororový žánr určitou slabost a nejspíš právě díky tomu je i moje hodnocení o něco jiné. Je poněkud benevolentnější ke slabším místům v ději, k chování postav a zkrátka celkově k filmu jako celku. Často se tážu na motivaci snímku, s jakým cílem byl natočen a podle toho zda a do jaké míry byly tyto otázky naplněny, uděluji větší či menší hodnocení. Jenže u tohoto filmu popravdě vůbec nevím jak k jeho hodnocení vlastně přistoupit. Mé pocity jsou velmi rozporuplné a hodnocení osciluje mezi odpadem a plným počtem. První polovina je relativně v pohodě, druhá polovina je pak ryzí samoúčelná perverze mazající veškerá tabu, se kterou by měl kdejaký otrlejší divák co dělat. Na druhou stranu ale zcela dokonale naplňuje prvotní autorovo motivaci, totiž co možná tím nejzvrhlejším způsobem diváka zhnusit a šokovat. A v rámci všech těch úchylností se právě Srpski film řadí na vrchol exploatačního žánru a udělit mu pouhé dvě nebo tři hvězdy mi přijde nefér. Proto poprvé (a snad i naposledy) se zdržuji svého hodnocení. ()

Nikolas__

Cítíš neklid, chceš si něco pustit, zbavit se stresu, toho duševního třasu. Strašně moc se chceš kouknout na horor, ale nevíš jaký. Nechceš žádný pomalý paranormální kousek, chceš pořádnej exploitation splatter. Na místě je pouze jeden. Proboha živého kde se tohle geniální dílo vzalo. Já se celou dobu budu cítit hrozně pod tlakem, že jsem si to tak moc užil, ale ne vážně ? - je to jenom film. Je to geniální směsice nechutnýho zvěrstva a neutuchající zábavy. Fakt ten film jede od začátku do konce, a minimálně pro mě se tam naskytlo hned několik vynikajících scén. Kam se hrabou ty mrdky s pár litrama krve, tohle je prostě maso. Neumím si představit to psychické utrpení po tom, co by to někdo reálně zažil. Musím se přiznat že ten závěr naprosto chápu a je to validní. Ze všech těch pře-d i s k u t o v a n ý ch a známých "nejbrutálnějších/nejzakazovanějších" filmů (hororů) mě vždycky Srpski Film lákal nejvíc. Hlavní postava Miloše je skvělý, všechny jeho kroky poměrně opodstatněné. Druhá polovina je plná strašně napínavých chvil, a celkově má snímek naprosto boží hudbu, a působil díky ní ještě více originálně. Když vezmeme horory z roku 2010, je mi až líto že musím tenhle film zařadit mezi ně. Protože on je fakt dobrej, jen občas pokulhávají herecké výkony, ale to je úplně jedno, protože tady je o prožitek, a v tom ohledu se omlouvám, nemám na to, jít pod pět hvězd, to fakt nemůžu. Nejdůležitější filmy, nebo ty nejlepší, jsem si kurva užil, protože mi vážně nejvíce záleží na prožitku. Zbožňuju prostě celou tuhle zkurevnou zrůdnost. 90% ()

MFZB

Ako si tak čítam komentáre, že to bol vrchol, alebo že to bolo nejak extra drsné, tak si myslím, že nie. Podľa tunajších komentov som si myslel, že to bude brutálnosť riadna, teda možno aj bola, ale neviem ,mńe osobne to také neprišlo. Každopádne, veľmi dlho som už nevidel takýto pomerne kvalitný film a je isté, že ozaj dlhšiu dobu nikto toto dielo neprekoná. Exploiťák ako má byť. Napätie a aj brutalitka sa fajne stupňujú, hudba tomu ešte pridáva na grádoch. Ale jedno je isté, dej tohto filmu si budem pamatať od začiatku dokonca, lebo je to pre mňa a predpokladám že aj pre iných veľké prekvapenie...90% ()

spawnxp

Plusy? Scénář detailně "vychytanej" jak od de Sada, herecký výkony na vysoký úrovni, netriviální odkazy na srbské/evropské reálie a last but not least opravdu důsledně ctěný žánr (třeba slečna doktorka s injekci vs zkrvavená slečna doktorka s trubkou nebo způsob provedení závěrečný exekuce tetovanýho podzaporňáka) Mínusy? Na prvním místě asi otázka po smyslu tohoto "počinu"... navíc na týhle profesionální urovni. ()

Pateyl

Hlavní hrdina to zahrál perfektně. Celkově je ten film dobrý, napínavý, trochu psycho a o ty brutální scény v něm ani nejde. SPOILER. Dokonce jim i odpustím toho kokota v oku :D ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?