Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Leb_Halabala

Myslim si, že Srbský film si zaslouží 3 hvězdičky minimálně z filmařskýho hlediska. Kamera je dobrá, dialogy dávaj smysl a člověk se u nich nemusí cejtit trapně a celkovej dojem z toho, jak je to natočený je fakt dobrej. Film k tomu napíná diváka jak na skřipci, až do poslední chvíle, než na něj vychrlí všecko zvěrstvo světa, o kterym je toho v dalších komentářích napsanýho víc než dost. Myslim, že děsivější, než pohled na chlapa, jak někomu pérem vybodává oko (což bylo fakt vtipný), tak je myšlenka, že se něco takovýho vážně někde může dít. ()

vandamator

Čekal jsem něco příšerného, ale to co mi bylo naservírováno předčilo všechny moje očekávání. Film má kvalitní herce, režii i kameru, ale nechutnosti které jsou tu syrově vyobrazené, už se nedají ani vnímat jako šokující spíše, doslova úchylné a nemorální. Po zhlédnutí opravdu pochybuji o režisérově psychickém zdraví. Nedoporučuji slabším povahahám, ba ani silnějším. Opravdu nechutné a ještě k tomu emočně velmi vypěté dílo. ()

buchannon odpad!

Po zhlédnutí trilogie "Lidská stonožka" jsem ji pasoval na tu největší úchylárnu, nyní ji považuji za dětskou pohádku. Možná budu vypadat jako přílišný puritán, ale "Srbský film" (dále tento snuff budu nazývat "výtvor") je jednoznačně nejzvrácenější a nejodpornější výtvor na filmovém plátně, tedy spíše jeho posledních 45 minut. Zhruba v 55. minutě jsem viděl něco, co už nikdy vidět nechci a z celého výtvoru mi nebylo moc dobře. Tento výtvor nedoporučuji mladistvým do 18 let a slabším povahám. Srđan Spasojević je takzvaný režisér, kterého zaopatřil jeho bohatý otec. Nic proti tomu, ale musel za tyto peníze natočit takovýto odpadový výtvor? Zde na webu jsem četl, že ukazuje skutečný svět maximálně realisticky a tvrdě. Kdo si myslí, že ukazuje skutečný svět, tak asi žije na Uranu. Srđan je ještě větší úchyl než Tomík Six a jestli to zjistí jeho sexuolog a psychiatr, tak mu zřejmě nařídí povinnou kastraci a několikaměsíční přeléčení. ()

Naghavi

Dobře natočený thriller, nic víc, nic míň...Zvrácenost? Brutalita? Šokující? A kde? V které scéně? Naprosto se shoduji s komentářem jemné dívky "Asia_Power", ta to popsala do detailu, jak to vidíme my s manželkou... Akorát jsme se u toho neváleli smíchy, spíš čekali, až ta blbost skončí... 60% 3 hvězdičky za hudbu, práci s kamerou a hlavní mužskou roli. ()

PanPyzamo

Srbský film se toho nebojí a hned ze začátku můžu říct, že obsahuje spoustu nahoty a opravdu hodně sexu. Pokud teda zrovna nemusíte nějaké pořádnější scény, film není pro vás. Já jsem si film ale užil, protože právě mám rád, když se toho nebojí a ukážou nám takové scény. Furt tady zmiňuji scény, které jsou vlastně náplní celého filmu. Příběh zde sice je, ale je dost o ničem a tedy pokud nechcete sledovat jen sex, tak vlastně je zbytečnost si tento film pouštět. Celý film je tedy takový průměr, který ačkoliv jsem si užil, tak nedoporučuji. Snad jen těm, kteří mají rádi drsnější scény, jako já. 5/10 ()

KayaCarter

Pffff já teda jsem úchylák a miluju podivné filmy, ale tohle tedy bylo i na mě silné kafe. Snad to nejsilnější co jsem si kdy dala. Pocity hnusu mám v sobě ještě dlouho po té co jsem film zhlédla. Ale proč ne? Režisér a všichni tvůrci musí být blázni a úchylové toho nejhrubšího zrna, ale přesto jim tak nějak podivným zvráceným způsobem fandím stejně jako rodině Fireflyových. Odvážili se do vod kam asi nikdo před nimi a nikdo po nich. Takže 4 bludišťáci. Nemůžu jinak. ()

Mizhell odpad!

Ne.. tohle ne.. přemýšlela jsem hodně dlouho, jestli to shlédnout.. a lituji toho.. za mě snad co se týče obsahu nejodpornejsi a nejhnusnejsi film.. ()

kolly13

Hrana umění a úchylnosti. Filmového extrému a násilí. Důvod shlédnutí je jen a pouze se nechat šokovat. Vykolejit své zaběhané filmové zážitky a uvidět svět očima, které nechceme vidět. ()

KofiAnnan

Pořád nechápu, jak někdo může napsat, že se jedná o kvalitní film. Nevím kde tu kvalitu vidí, kde je přesah filmu nebo nějaká výpovědní hodnota? Horory tohoto typu fakt nemám ráda a to proto, že to žádný horor není. Jedná se pouze o torture porno, ze kterého si úchylové, co se jim už na klasickém Pornhubu nepostaví udělali hororový subžánr (Trauma, Atroz aj.). Na to se fakt koukat nepotřebuji. Když o tom tak přemýšlím, tak všechen hnus, co vidíme lze určitě najít na nějaký porno stránce, a to rozhodně není žádná umělecká hodnota. Jedna hvězda je za budování příběhu, chlápek si nemohl vzpomenout to bylo celkem zajímavý, kdyby si nemohl vzpomenout na něco jiného třeba by to i filmově šlo. Jinak ale hnus. Trauma jsem poslala rovnou do odpadu, to si ani nic jiného nezasloužilo a tenhle srbský „Deníček moderního fotra“ je těsně za ním. Vím, že filmy tohohle typu už vidět nepotřebuju, i když zdejší hororoví nadšenci budou skákat radostí z další nechuťárny. Pro mě jsou tyto filmy všechny stejný, děj je většinou mizernej a jde jen o perverzní násilí, pořád dokola to samý. Jen se střídají ujeté představy kdo, koho a kam by měl opíchat. Když jsem se na to dívala nebyla jsem pohoršena nebo že bych se bála. Většinou mi to přišlo k smíchu. Znechucena jsem byla taky, ale na rozdíl od jiných si žádné iluze o lidech nedělám, takže jsem přesně čekala, že uvidím to, co jsem viděla. Nedoporučuju, ani ne pro explicitní humus, ale pro to, že film vám nic nedá, to si radši pustě ten Pornhub. ()

Easykill

Před shlédnutím Srbského filmu jsem měl již něco "zvrácenějšího" nakoukáno, ale tohle je odpal, raketovou rychlostí na jinou planetu. Jednou pro vždy se film zapsal do historie kinematografie jako "ten film co zanechá stopu" a to opravdu nechá! Po prvním (viděl jsem již dvakrát) shlédnutí jsem jen minutu seděl a civěl do zdi, protože jsem se chtěl vzpamatovat z té rány pěstí, kterou jsem na konci dostal. A i když jsem to nějak vstřebal, tak jsem ho nemohl dva dny dostat z hlavy. To hlavně proto, že je to skvěle natočený i kvalitně zahraný víceméně Áčkový film což se jen tak nevidí. Na druhou stranu jeden z nejsilnějších filmů vůbec, hlavně ve svém žánru a není to samoúčelná věc u, které se bavíte sledováním "jatek" s hektolitry krve a střev. Zde nevíte co vás čeká za minutu natož na samotném konci. Hodnotím velice kladně ač to zní třeba šíleně a je to šílené jak chce, filmy, které fungují se musí cenit. Toto je opravdový zážitek na, který člověk jen tak nezapomene. Rozbíjí a odkrývá tabu, které člověk ať si to přizná nebo ne, chce vědět, chce vidět. Message ,kterou film předává se doslova "zhmotnila" a dostanete ji zalepenou v obálce i se známkou na, které je fotka režiséra! Nejhorší na tom všem "hnusu" je to, že se to doopravdy ve světě děje a dít bude! Velmi nedoporučuji klasickému divákovi, který nemá nakoukáno! Ale pokud se v tomto vyžíváte, rádi se jakkoliv sebepoškozujete či traumatizujete, hurá do toho! S velkým nadhledem, skvěle zfilmovaná "brutální" záležitost! 5* ()

Mangano

Ve mně to žádné pohoršení nevyvolalo, jen nevím, jestli je to dobře nebo špatně pro moje psychické zdraví či dobře nebo špatně pro kvalitu této východoevropské kulturní perly. Každopádně místy je to neurvalé, nelidské a nemorální a místy to samé, ale já tomu nevěřím. Občas to působí uměle, okatě, nastrčeně. Jako scéna se znásilněním novorozence. Je to hrozný, ale v tom filmu je to k ničemu a v této podobě to tam nemá co dělat. Chtělo to úplně jinou stavbu příběhu, takhle to tam trčí a evidentně to tam je jen proto, aby to tam bylo. Cením ale odvahu tvůrců a jejich snahu o originalitu a šok. Ačkoli zase takové kontentem podobné "Saló aneb 120 dnů sodomy" mi přišlo jako mnohem intenzivnější psycho-dílo. No, rozhodně dost rozporuplný počin závislý na náladě a vkusu diváka. ()

exe.

Srpski film som prvý krát videl, keď som mal približne 13 rokov a na to, že to bol jeden z prvých takýchto žánrov, tak vo mne po prvom zhliadnutí nezanechal nejaký divný alebo nechutný pocit, sledoval som to ako bežný film aj keď malé náznaky tam boli. A po druhom pozretí som bol úplne v pohode bez akéhokoľvek náznaku nechuti. Ale áno, na dopozeranie Srpského filmu treba poriadne silný žalúdok a viem si predstaviť, že kopa ľudí to ani nedopozerala, čo ja plne chápem. Toto dielo plní od samého začiatku až dokonca čím ďalej, tým viac zvráteností a perverzností, svoju rolu (čo najviac znechutiť diváka) si plní dokonale a nevyhýba sa ani taburizovanej téme, jak detská pornografia, tak ani incestu sa tvorcovia nevyhli (aj keď bol nevedomý). Ja osobne nemám problém s týmto dielom, je to profesionálne natočené, čakajte hnus, perverznosti a na konci trochu akcie, ale nečakajte žiadny amaterizmus, to fakt nie, hlavný hrdina podáva celkom fajn výkony a vedľajšie postavy tiež celkom újdu, ale okrem Srdjana Todorovića (Miloš) a Sergeja Trifunovića (Vukmir), ktorí sa hodili to tejto role, u ostatných  som sa dokázal len z polovice stotožniť s vedľajšími postavami, ale nebolo ich tam až tak veľa, preto to nezanechalo až taký zlý dojem a nemyslím si, že to točil niekto len preto, aby šokoval, aký by to malo zmysel, ukazuje sa tu odvrátená strana porno priemyslu a aj to, že takíto ľudia skutočne existujú a majú takéto praktiky. Srpski film ma len presvedčil, že pri pohlavnom styku, kde dotyčný popri tom reže ženu mačetou alebo pohlavný styk v márnici s mŕtvolou je len bežná heterosexuálna orientácia. Pri tej druhej možnosti však máte výhodu, nemôže vám povedať nie, nemôže sa brániť a neudá vás kvôli nedobrovoľnému sexu. ()

Ondrew

Vidiet, zasnut, neverit vlastnym ociam, cumiet jak mucha Puk a nasledne radsej navzdy zabudnut. To je Srpski film. 95%. ()

Kvidoland

Možná mě teď všichni za tento názor ukamenujete, ale ten film se mi actually líbil. Ne kvůli té své brutalitě a násilí na dětech, ale díky soundtracku, příběhu, grafickému zpracování, ale hlavně myšlence, kterou chce předat divákům. Je to zaprvé nepodepisovat smlouvu s ďáblem a velmi dobře si rozmyslet, do čeho jdete a zadruhé, Srbsko je na tom jako země velmi bídně. Ale přes tu brutalitu a šok to nezaregistrujete a film nejspíše odsoudíte, že je až moc gore. A v tomhle ohledu máte pravdu. Režisér opravdu šel až moc daleko za hranice únosnosti a některé scény by i na můj vkus mohl vystřihnout (hlavně s těmi dětmi, nehodí se to pro širší veřejnost). Navíc prvních 50 minut filmu je úplně ok, ale režisér začal hlavně na konci tlačit až moc na pilu s těmi brutálnostmi. Faktem však je, že ten film natočil tak, aby se o něm mluvilo a byl považován za jeden z těch nejbrutálnějších, které v životě uvidíte. Takže ano, film je brutální a až moc jde za hranice, ale je dobře natočený a realisticky zpracovaný (+ skvělý soundtrack). Navíc jsem se začal díky němu zajímat více o Srbsku jako takovém a srbštině (jelikož ten jazyk vypadá opravdu krutopřísně). Dávám mu tedy 4/5 za to, že mě dokázal oslovit, i když na první pohled to tak nevypadalo. ()

Lendak

Ťažko hodnotiť takýto film, lebo odpad to není. Kamera plynulo krúži okolo tých nechutných zvráteností, hudba sa človeku zaryje pod kožu a, to ma najviac prekvapilo, tu je funkčný scenár takže tie "veci" sa neodohrávajú len tak ale je medzi nimi nejaké prepojenie. Ku koncu to prepne na nelineárne rozprávanie takže film furt drží v napätí a keď si človek myslí, že ho už nič neprekvapí, tak to všetko vyvrcholí (doslova) a človek ostane iba sedieť s otvorenou hubou. Ale zároveň tomu nechcem napáliť 5 hviezd, lebo by som bol za úchyla, tak som sa rozhodol pre neutrálne 3 hviezdy, ktoré aj tak v budúcnosti zmením. Srpski film je jeden z tých filmov, na ktoré človek len tak ľahko nezabudne. Ja, a aj dvaja kamoši čo to so mnou kukali, sme si tento kinematografický zážitok veľmi užili. Boli sme zhnusení ale zároveň sme aj umierali smiechom. Toť vše. ()

hrabě_olaf

nedokážu obodovat něco, čemu nerozumím - na toto by chtělo kouknout asi ještě jednou - srpski film je podivný - snaha šokovat je tu vidět - ale říkám si v duchu cosi, o podivných srbech... mno, a co teď? - a jo, dobrou noc... ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?