Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Clu

Další typický Woody Allen, tentokrát o nostalgii, poněkud "mělčeji" a méně depresivně. Velmi příjemný filmový zážitek, herecké obsazení je perfektní (hlavně Alison Pill mě dostala). Woodyho tentokrát hraje Owen Wilson a musím říct, že překvapivě dobře. Kamera je moc pěkná, komediální střih a vtipné dialogy fungují. Jen mě mrzí, že se Woody Allen nepouští do riskantnějších pokusů o inovaci svého stylu, ale v čem si je jistý, to mu prostě funguje na 100%. ()

Radek.SCH

Woody se sice na stará kolena rozjel a točí tak často, jak nikdy, ale spíš se jedná o další sympatickou záležitost bez větších ambicí. Prostě točím filmy, protože to dělám už x-dekád. ()

NikaLango

Milý hezoučký film pro dobrou náladu, s pěknou atmosférou, skvělou hudbou.. Jen tomu snad chybí výjimečný nápad zpracování. ()

FilmWave

Už jsem strašně dlouho neviděl tak krásně romantický film, který ovšem není o lásce muže a ženy. Pohádkový Allen. ()

owwidius

Nemam napozerane vela Allenoviek, ale ma to tusim presne jeho styl. Vyborne hrajuci herci, zaujimave dialogy a taky svojsky humor. Celkovo velmi vydareny filmik, na peknej lokacii a s dobrou haluskou ako pribehom :) Ten kto je viac scitany, resp sa trochu viac zaujima o basnikov, maliarov atd, bude este viac nadseny :) [#3/2012, kino #2] ()

rekkky

Z vlastní zkušenosti vím, že pobyt v Paříži dokáže ovlivnit život. Film mě vyrazil dech hlavně proto, jakým až neuvěřitelně realistickým způsobem Allen dokázal vyjádřit kouzlo hlavního města Francie. Víc není co dodat. ()

GOREGASM

Woodymu výlety do Evropy ohromně prospívají. Po úvodní obrazové pohlednici začíná snový příběh, při jehož sledování jsem zažíval pocit okouzlení podobný tomu, který zažívá postava Owena Wilsona. Ten mimochodem hraje postavu, kterou si před dvaceti lety běžně střihl právě Woody a po delší době opět zaválel. Jak jsme u Allenovek zvyklí, i vedlejší role jsou obsazeny prvotřídně a hlavně na tělo. Michael Sheen je v roli intelektuála Billa hnacím motorem první čtvrthodinky. Woody neztrácí šťávu ani v 76. letech a ve srovnání s aktuální "romantickou" konkurencí nabízí díky svému osobitému pojetí, vždy něco navíc. 80% ()

Rockerman

Velmi příjemný film. Takové pohlazení po duši. Spisovatel z Kalifornie Gil, chce v Paříži napsat román o nostalgii. Je městem uchvácen, ale daleko raději by žil v Paříži 20tých let 20.století. Zdá se mu, že tehdy to bylo méně překotné a že se nežilo tak "rychle", jako v současnosti. Když se mu pak několikrát povede, úderem půlnoci, do těch dob dostat, s údivem zjišťuje, že i tehdy se všem zdálo, že se žije daleko hůř, než v idylickém 19.století. Poznává, že každá generace si tu předešlou dobu idealizuje a že je třeba žít ten současný život a nepropadat nostalgii. Nejsem velkým fanouškem Woodyho Allena, ale tento film se mi moc líbil a dávám mu 80%. ()

Bejbinka

Moc povedená "Allenovka", která má na rozdíl od většiny jeho filmů šmrnc. Navíc nám poskytnul opravdu krásný pohled na město umělců, protože tak ráda vnímám Paříž i já a to mi sedlo. Abych pravdu řekla, tak filmů, které se odehrávají v Paříži, mám už docela po krk a občas ve mě filmy z jeho prostředí vyvolávají zdání, že tam vlastně ani není o co stát. Ale to se mi s tímhle filmem nestalo a ani mě tam neotravovaly jeho typické a prvoplánové rádoby intelektuální hemzy. Atmosféra Woodyho Paříže mě zkrátka dostala a na film se ráda a s chutí podívám znovu. ()

Fawkes

Tento film je vzhledově velice pěkný, veškeré francouzské kouty a navíc stále podpořeny francouzskou hudbou. Proto mi hodnocení dalo dost zabrat. Když ale vezmu v úvahu všechno ostatní, tak mě děj filmu vůbec neuspokojil. (a u mě je prostě děj a můj celkový zážitek z filmu prvním kritériem v hodnocení). Možná mám špatný pohled na tento typ filmu, nebo jen vlastní názor, ale já rozhodně nemůžu říct, že bych ho nominoval na hlavního oskara. (45%) ()

Illioplius

Na tomto filme sa mi obzvlášť páčili dve veci. Po prvé, priepasť medzi „skutočnosťou“ (súčasnosťou) a „fantáziou“ (minulosťou), kde „skutočnosť“ bola plná neuveriteľne otravných ľudí (Inez, jej rodičia, Paul), no „fantázia“ úplne opačná – so zaujímavými ľuďmi, so skvelou atmosférou. Po druhé, myšlienka relativity „zlatých časov“, teda ako si romantizujeme dobu dávnominulú, hoci ľudia, ktorí v nej žili, si jej čaro zrejme neuvedomovali a zase si romantizovali inú dobu. Tieto dve veci, teda dva hlavné prvky filmu, boli spracované tak, že na mňa pôsobili veľmi príjemne. Bolo to uveriteľné, bolo to príjemne vtipné, malo to výbornú atmosféru. Nemal som problém sa s postavami stotožniť a tešiť sa spolu s nimi (na rozdiel od Vicky Christina Barcelona, napríklad). Aby som iba nechválil, trochu ma zarážal mechanizmus cestovania v čase, ktorý nebol úplne premyslený, ale pravdu povediac mi to vo filme ani nevadilo. Taktiež mi nešiel do hlavy vzťah Gila a Inez, teda ako mohli spolu vôbec vydržať. Ale hlavné je, že to dopadlo tak, ako to dopadlo, čiže dobre, aj keď mohlo aj lepšie. ()

Colleague

Myšlenka, že každý považuje za zlatý věk jinou dobu je sice krásná, film už bohužel tolik ne. Přinejmenším pro ty, kteří jako já mají rádi alespoň trochu logiky, to bylo naprosté utrpení. Nellca navíc krásně vystihla herecký výkon hlavního představitele v komentáři: "Jojo, nápad je to krásný, ale Owen Wilson je prostě tragéd...". S tím nelze nesouhlasit. Woody Allen je pro mě sinusoidní režisér, jeden film se mi strašně líbí, druhý ukrutně nelíbí. Už bych mohl vytvořit sinusoidu do 4 pí. ()

Iwiiik

Woody Allen to na režisérské stoličce opravdu umí a dokázal z naprosto nezajímavého, neoriginálního a neinteligentního příběhu, absurdně přeplácaného historickými velikány (čímž udělal radost pouze pseudointelektuálům, kteří jásají nad svou genialitou, když ví kdo byl Paul Gauguin, T.S.Eliot, Henri Matisse či Edgar Degas), vymáčknout alespoň velmi příjemnou atmosféru nadmíru fotogenické Paříže 20.let minulého století, plnou stylové hudby a teplých kamerových barev. Bohužel však Woody neměl zrovna šťastnou ruku pro výběr představitele hlavní role. Sterilní, tupý obličej Owena Wilsona a jeho podprůměrný herecký výkon mi kazily dojmy z filmu celou hodinu a půl. Naproti tomu například vynikající Adrien Brody a jeho skvěle zahraný štěk Salvadora Dalího ukázal, jak to vypadá, když je na scéně herec. Celkově je Midnight in Paris kýčovitou romantickou komedií s rádoby zajímavým námětem. 65%! ()

matthew.17

Owen Wilson je perfektný, Kathy Bates je Pani Herečka, Paríž je čarovné mesto a Marion Cotillard je ten najkúzelnejší francúzsky kvet, aký sa kedy na záhrade filmového premyslu v poslednej dobe objavil. Nemôžem hodnotiť inak, než pozitívne s veľkým P. ()

Fridecka

Tak tento film mě příliš nechytil. Začátek vás naladí romantickými záběry z Paříže, ale ejhle ona se přehlídka Paříže a životů jejích obyvatel nekoná. Zatím vás čeká setkání s významnými spisovateli a malíři z historie. Mladý spisovatel, který utíká před realitou svého současného vztahu do Paříže 20. let. Setkání s těmi známými a zajímavými osůbkami je kouzelné, ale jinak je celý děj filmu hodně pošetilý a mě osobně nedává smysl a nepřináší ani alespoň malou duchaplnou myšlenku či cokoliv proč bych si jej měla pamatovat. Možná mi utkví v paměti Adrien Brody v roli Salvatora Dalího.. Woodyho Allena mám ráda, ale tohle dílo mi fakt nesedí, ani jako oddychovka. ()

čmelda5

Nádherná romantická komedie se skvělým hereckým obsazením, krásnou hudbou a především okouzlující Paříží. Není nic, co by se mi na tomhle filmu nelíbilo. Úžasný nápad, ještě lepší provedení. Tenhle film je plný optimismu a dobré nálady a to se mi strašně líbí. Zkrátka perfektní. Dlouho jsem nic podobného neviděla. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem