Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Joppo88

Úprimne čakal som čosi iné - niečo viac... Celé mi to prišlo také priemerné - miestami nemastné a neslané... Jediné čo ma vytrhávalo zo šedého priemeru boli Gilove (O. Wilson) polnočné prechádzky a následné stretnutia - tam som sa pobavil... Ale napriek tomu by som si to už druhýkrát nepozrel - príliš priemerné 50%. ()

VerenaLord

Ten film je úžasný! Už dlouho se mi u žádného filmu, ani dokumentu nestalo, že bych hltala každou scénu jako hladové štěně. Chápu, že co se Allana týká, jde o poměrně odlišný typ snímku, ale proč ne? Podle mě se mu to velice zdařilo, i když žánrově jsme mimo jeho zajeté koleje. Je to jiné, ale je to dobré, velice! ()

jsemzuzu

Trošku mě zamrzelo, že jsem nevěděla dost z historie spisovatelů, malířů a jiných slavných umělců - věřím, že bych se smála podstatně více :) nicméně Paříž božská a Marion Cottilard chci domůůů :) ()

joker30

Je to pekny film povedal by som take velmi slusne tri hviezdy ale opat trosku dvihnem za sympatie k niektorym postavam. Za Hemmingwaya a Dalího davam 4. Boli fakt cool.75% ()

bubblebobble

Polnoc v Paríži sa odohrávala u mňa približne v tom istom čase. Skvelý zážitok, ostali vo mne príjemné pocity, čo sa nestáva často a čo hlavne len tak niekto nedokáže. Skvele načasované keďže sa práve chystám na tvorbu Woodyho Allena. ()

katmandzoo

kiežby som mohol byť v koži hlavného hrdinu a mať tú česť spoznať počas nočných prechádzok v Paríži tie najväčšie ikony svetového umenia akými boli Ernest Hemingway, Pablo Picasso, či jeden z najšialenejších maliarov všetkých čias Salvador Dalí..nie nadarmo sa hovorí, že Paríž má svoje čaro a je jedným z najromantickejších miest na svete, v tomto filme to platí dvojnásobne a každý si v ňom žije svoj vlastný sen vo svojom vysnívanom období, ktoré podľa neho bolo "zlatým vekom"..žiť v takomto svete ilúzii musí byť fascinujúce, Woody Allen to určite vie a v tomto snímku nám to jasne dokázal a skvelo to vystihol.. ()

Drakenovec

Moc pěkný filmeček. Podle mého názoru Owen Wilson zahrál svou roli bravůrně a ukazuje tím své herecké kvality. Dále film, který ukazuje samotnou krásu Paříže. Když člověk sleduje hlavního hrdinu, který se setkává se spoustou známých spisovatelů a malířu, tak ho to nutí přemýšlet, např. o tom, jaké by to bylo žít v té době a popovídat si s Hemingwayem. Ať si říká kdo chce co chce o Woodym Allenovi, ale tento film se mu jednoznačně povedl. 100%. ()

myxomatoza

Nejhezčí film všech dob. Nádherně vykreslená atmosféra 20. let. Ach, Fitzgerald, Hemingway, Dalí a ostatní. Asi bych byla stejná jako Gil ve filmu. Člověk chce vždycky to, co nemá. .. Herecký koncert. Owen Wilson se na roli hodí, Rachel McAdams opět v roli semetriky, krásná a tajemná Marion Cotillard a další. Soundtrack skvěle podkreslující atmosféru Paříže jen potvrzuje, jak skvělý film je. Masterpiece. ()

albionlady

Tá hudba z úvodu a konca filmu mi ešte stále hrá v hlave. Okúzľujúci film na zamyslenie, ktorý má v podstate pravdu - každý má svoju vysnívanú éru, o ktorej si (naivne) myslí, že je najlepšia, a hoci by bolo krásne aspoň na chvíľu sa tam niekde ocitnúť, treba si vážiť hlavne to, čo máme pred sebou teraz, zamerať sa na to, a vychutnávať si to. A najdôležitejšie je mať pri sebe niekoho, kto nás má rád, a koho máme radi my. Príbeh bol pekný, herci boli skvelí (Owen/Woody - áno, prechádzky v daždi SÚ pekné, Adrien Brody!!!, Kathy Bates - tá má poriadnu charizmu, a Rachel McAdams mi aj s Michaelom Sheenom pekelne liezli na nervy. Ako to, že sa vôbec Inez a Gil dali dokopy...? Ok, končím :D) a postavy z histórie ma úplne dostali. If you stay here though, and this becomes your present then pretty soon you'll start imagining another time was really your... You know, was really the golden time. Yeah, that's what the present is. It's a little unsatisfying because life's a little unsatisfying. ()

chrispe

Moc pěkný, naivní příběh plný slavných jmen (a to jak samotných herců, tak postav, které hráli), který bohužel v poslední třetině kapku ztratil dech. Stydím se, že některá jména, která filmem zazněla mi vůbec nic neříkala. Owen Wilson mě velmi mile překvapil a vlastně i Woody Allen, od kterého jsem dosud nic neviděla. ()

Biopler

Allen našiel vo Wilsonovi svojho dvojníka, po ktorom možno aj túžil, keďže on ako starček sa už pred kameru nemôže v takýchto príbehoch postaviť. Film som si užil, aj nočné výlety. Klasicky ma Allen zasypal dialógmi a keďže aj niečo umné z nich stále neprebilo tradičné kecálkoviny, nemôžem ísť s hodnotením vyššie. ()

Ozzy2

Paříž je normální město.Praha je mnohem krásnější, než tahle placka nad Seinou.Ale o to nejde.Nesedl mi především hlavní představitel Owen Wilson, kterého mám jako herce moc rád, ale tohle tedy nebyla jeho parketa.Jeho rozmazlená, hysterická snoubenka mi lezla na nervy i s jejími hloupými rodiči, bylo mi z nich špatně. Kdyby se něco podobného stalo vám, asi byste byli v takovém šoku, že skončíte u psychiatra, kdežto hlavní hrdina byl v šoku jen v současnosti a ve 20. letech se choval, jako kdyby tam odjakživa patřil. Hemingway-wau, Piccaso, bez emocí, T.S. Elliot? Paráda, tak hlavně už jedeme...Dalo se to zpracovat lépe.Škoda, ale za víc jak dvě hvězdy to nestálo a vzhledem k tomu, jak jsem se na to těšil, tak velké zklamání.A za dabing Wilsona by potřeboval někdo rozkopat koule. ()

dakarin

Konverzační trochu únavná "allenovská" fraška na pozadí artových snímků Paříže. Allen si především řeší svůj svět. Sondy do umělecké intelektuání společnosti o něm možná prozrazují více, než by sám chtěl, ale je v tom poctivý - co žije, to ztvárňuje ... a odezvu našel. Svět Woody Allena je hodně jiný mého, ovšem jeho Kasandřin sen (aktuálně 71%) ode mě má 4 hvězdy - tedy nadprůměr ;-) ()

tranquill

"Přítomnost nás neuspokojuje, protože nás neuspokojuje život...Nostalgie znamená popření bolestivé přítomnosti." Ale tak smutná tahle fantasy-romantická komedie rozhodně není. Naopak, je to citlivá a příjemná nadstandardní podívaná s Wilsonem, který jakoby Allenovi z pusy vypadl :-) ()

HenryIvan

Zaujímavá vec. Herecky nabité, hudobne skvelo podčiarknuté, atmosféra z toho len tak sála a je z toho cítiť Woody Allen. Človek počas filmu len dumá a dumá, no úplnú odpoveď nedostane, ale o to sa film asi ani nesnažil. ()

Razzor_82

"Paříž je nejkrásnější v dešti." Tak tohle dílo o bohémských dějinách umění není můj šálek kávy. Přes krásně malebnou Paříž je to hodně bloumavý půlnoční výlet, který mě moc nebavil. Na mě je to prostě příliš melodramatické. Owen Wilson se celý  film tváří jako raněný. 4/10 ()

High.Hopes

Tak tahle allenovka mi vážně sedla. Carla Bruni je sice spíše hezkou ozdobou prezidenta než herečkou, ostatní herci jsou ale naopak do jednoho výborní, Owen Wilson tak dokonale napodobuje řeč Woody Allena, že pro slepce musejí být dokonale zaměnitelní. Příběh spisovatele - snílka, který z reality utíká do minulosti, Paříže dvacátých let, a tam potkává své literární vzory a novou lásku, je neskutečně milý a laskavý a měl by být povinně pouštěn všem tvůrcům devadesáti procent nudných, neoriginálních a nezábavných romantických komedií. ()

Di Tecka

Naprosto souhlasím s KuZd, film sám o sobě je reklamou na Paříž, hlubší smysl se v něm ztrácí a konec jako by vůbec nebyl koncem, je příliš rychlý a přijde mi, že je i nedořešený.. ()

haroska

Tak už po stopadesáté první jsem dala šanci W.Allenovi a zas to prostě minulo cíl.Tak jako pokaždé jsou tu bohaté,celkem obstojné dialogy postavené na jasně daných postavách - jeden pokrytec,jeden snílek,jeden blázen,jenden chytrolín,jeden do prorokující......nic víc,nic mín.Žádný silný příběh,alespoň ta Paříž tam tvoří kouzelnou kulisu. ()

josieaddms

Dávám tři, protože Paříž mám ráda, zbožňuji Woodyho Allena, a miluji dvacátá léta a všechny ty legendy které tam ožívali. Když to ale srovnám se staršími Allenovskými filmy, je to v podstatě slabé. Všichni asi víme, že Woody svá má nejlepší léta už dávno za sebou. Všichni herci se mi tam líbili, vyjma Marion Cotillard - která mi vadí nejen vzhledem, ale i projevem, jak hlasem tak hereckým. Bavila jsem se, ale žádné velké nadšení jsem nepocítila. Nicméně charaktery postav mi přišli výborně napsané, a jsem ráda že jsem to viděla. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem