Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

DonBraso

Není to procházka růžovou zahradou,ale dvěma odlišnýma období kterou Gil propíná v jeho iluzích se skvěle zahraným Owenem Wilsonem.Ostatní je už vícémě notoricky známé made in Woody,takže procházka po památkách po Paříži trochu vyschne,ale Gil nakonec najde tu,která má ráda,když prší,protože to je ideální čas, se jít projít. ()

spookee

Věru, nevím, co filmu vytknout dříve... Český dabing mu výrazně uškodil, ale budiž, to je moje chyba. Rachel, kvůli které jsem se vlastně na film dívala, zde měla svou životně nejtrapnější roli a bez ní by se film, dle mého názoru, bez problémů obešel. Možná bych i uvítala příběh muže, osaměle bloumajícího romantickými pařížskými zákoutími a bilancujícího, zda se oženit či neoženit... Na druhou stranu chápu, že VŮDY chtěl své a divákovo oko potěšit další nádhernou blondýnkou a Rachel je teď v kurzu. Nicméně i VŮDYMU dochází dech, což mu samozřejmě nelze vyčítat, ale je třeba s tím počítat. Postava protivné krávy, která byla vykreslena tak černobíle, aby i ten největší tupec již na začátku filmu křičel, "tu si přece nemůžeš vzít, kladný, milý, něžný a citlivý frustrovaný hrdino!!!", filmu lahodí asi stejně jako vřed na konečníku. Stejně tak role omezených tchána s tchyňó byly zcela nadbytečné. Ale i přes všechna proti to byl příjemný odpočinkový film, u kterého jsem dvakrát poklidně a s čistým svědomím usnula. ()

jfaba

Pojedu do Paříže! Kdo mě zná, tak si myslí, že jsem se zbláznil. Ale to už se dávno stalo! - Ten film mě dostal; atmosférou, tématem, jemným humorem (i když na konci jsem se smál na plno), rozuzlením (i když to se dalo čekat - nemachruju), krásnými melodiemi, zkrátka Woody Allen nezklamal. A od Darebáčků zase pohodový film a navíc chytrý. Nemám dát ***** ? ()

CallenG

Po Match Pointu konečně povedený snímek, ale bohužel je to asi jen další ne-li poslední světlý okamžik ve Woodyho tvorbě která posledních 20 let pokulhává za snímky z 70-tych a 80-tych let. Ale kritizovat umi každý a mi to jde skvěle, ale musíte uznat že Allen býval lepší a tenhle snímek mi připoměl ty skvělé filmy z mého mládí kdy jsem ho miloval. ()

JímThermiX

základní kostra scénáře nepřináší nic nového a Allen v podstatě kopíruje dilema jedné z hrdinek z Vicky Christina Barcelona. Owel zahral Woodyho přesvědčivě. ()

7suede7

Skvely romanticky az poeticky film-podmaniva atmosfera romantickeho pariza. Velmi som sa zabavala na tych spisovateloch a na momentoch ako to vsetko spracoval Woody. Videla som neraz tento film a stale ma bavi,ci uz ta hudba,kostymy,ten bohemsky styl. Je to romanticke rozpravka ()

Diskantka

Zase ta Paříž a její tajemný uličky, který maj vykompezovat veškerý sračky a penisoidní nosy v tomhle Woodyshitu. NOT AMUSED. ()

Luckyboy

Pohádka pro dospělé. Spoustu věcí ve filmu lze Woodymu vytknout, ale je to v mnohém stejné jako s Tarantinem. Prostě si točí filmy spíš pro sebe a na těch filmech to je vidět, protože jim autor dává něco jiného, než když se film točí hlavně proto, že může vydělat spoustu peněz... Čili ať si Woody užívá svůj kinematografický podzim (nebo možná už zimu) života, já si ho užívám s ním. ()

Anjunja

Prvních 20min jsem byla velmi zklamaná cože to vlastně je za film - čekala jsem od toho úplně něco jiného...ale náhlý zvrat byl pro mě velmi příjemným překvapením a v tu chvíli jsem byla naprosto nadšená a film si mě celou získal. Miluji filmy s cestováním v čase a je mi i sympatické, že nešlo o žádné sci-fi, ale pohádkové půlnoční přemístění se do vysněné doby. Navíc jsem zřejmě stejný milovník Paříže jako Gil - takže záběry Paříže pro mě byly krásným začátkem skvělého filmu. K tomuto snímku se vždycky ráda vrátím - je uklidňující, krásný, poetický =) ()

Citera_Mor

"Paříž je nejkrásnější za deště." Pominu-li zbytečně dlouhé úvodní záběry Paříže, pak musím konstatovat, že mě film nadchl, však teprve na druhé zhlédnutí. Způsob, jakým jsou ztvrárněni surrealisté, zvláště pak Dalí, mě naprosto dostal. Snoubenka rozmazlená furie, nosorožci, podezření z nekalostí, Hemingway s rváčskými choutky, detektiv v renesanci... Geniální, co víc dodat. Nikdy jsem Woodyho Allena nemusela, ale Půlnoc v Paříži si mě získala. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Woody Allen pro mě hostí jedno z míst mnou nejuznávanějších scénáristů i režisérů. Jakkoli by i toto mohlo být záminkou pro těch pět hvězd, není. Víte, ta atmosféra Francie 20tých let se do mě nasála a já nechtěla, zuby, nehty na rukou, nechtěla!, aby hudba přestala hrát, aby Owen přestal být tak Allenovský - dokonce i v pohybech, všimli jste si!? -, aby mě ten pokojný pocit, že se děje něco stylového, plného života, umění, tvoření toho nezapomenutelného, kdy přestalo. Nepřestalo. A pro to těch pět hvězd. Totálně inspirující! - mám chuť sednout na první vlak z Brna do Paříže a napsat knihu, pít víno a vidět, jak vše je na dosah ruky.... Za to dík, mistře! "But You don´t want to hear this..." "Yes, I do!!!" A neustále. ()

mondavi

Fí, tak tohle bylo pohlazení na mé duši.... Pro mě jeden z těch filmů, u kterých si přejete, aby neskončil. 85% Btw.nejsem milovníkem ani Woodyho ani Paříže, tudíž žádná předpojatost. V. ()

HolkaVBotech

Tak příjemný film jsem se už dlouho neviděla. A obsazení Hemingwaye, Dálího a Fitzgeralda (a mnohých jiných) je prostě boží. ()

kiararaftl

Toto je tak nesmierne atmosfericky uteseny film, je radost pustit si ho viac krat. Owena Wilsona naozaj rada nemam ale aj napriek tomu som si film uzila. Adrien Brody je vo svojej roli Daliho absolutne famozny! Zenske role mi okrem mladej kvetinarky opat nesadli /asi som jedina ktora povazuje Marion Cotillard za velmi precenovanu herecku, je zlata, je mila, ale nejako vynimocna mi nepride/ a Rachel McAdams, hoci ju mam velmi rada si tu struhla rolu nevdacnej rozmaznanej frajerky. V kazdom pripade magicky film! Presne take nieco by som chcela zazit aj ja :) ()

Daggeron

Keď už ma zaujme film s hudbou, ktorá je absolútne mimo môj vkus či na prvý pohľad absurdným (ale za to naozaj čarovným) príbehom, asi bude mať určitú kvalitu. Polnoc v Paríži je po Jasmíniných slzách ešte len mojou druhou Allenovkou (takže porovnávaniu sa nevyhnem), ale kladiem ju minimálne o úroveň vyššie než režisérovo najnovšie dielo. To, čo dodáva filmu špeciálny odtieň, je práve scenár, ktorý si právom vyslúžil zlatú sošku. Navonok obyčajné (a pre niekoho možno za vlasy pritiahnuté) nočné putovanie amerického spisovateľa jednotlivými historickými umeleckými epochami nesie v sebe nádherné a zmysluplné posolstvo o tom, že je márne sťažovať sa na časy súčasné a vnímať tie minulé ako ideálne a zlaté. Každá doba má svoje čaro, ale tiež aj tienisté stránky a najlepšia je nakoniec aj tak vždy tá, v ktorej žijeme. Allenov produkt triumfuje opäť výbornou kamerou (ktorá bola jedným z mála pozitívnych vecí aj pri Jasmine), ktorej pestrofarebnosť umocňuje atraktívnosť parížskeho regiónu (určité zábery dokonca pripomínajú Linklaterovo Pred súmrakom) a už úvodnou sekvenciou striedajúcou svetlo a tmu vyvoláva úžasný estetický zážitok. Snímku dokonale podfarbuje očarujúca hudba, ktorá sa k jednotlivým dobám naozaj veľmi dobre hodí a v symbióze s dobre napísaným príbehom a kvalitnými výkonmi hercov vytvára zaujímavý, ale mimoriadne príťažlivý celok. Wilson je v hlavnej úlohe sympatický, diametrálne odlišný od Jasmine, ktorú síce Blanchett stvárnila úchvatne, ale charakterovo pôsobila skôr odpudzujúco než by mala vyvolať súcit alebo ľútosť. Vo vedľajších rolách excelujú Kathy Bates, Michael Sheen či Adrien Brody, na srdci pohladia zvodná Marion Cotillard a príjemný pohľad Léy Seydoux. Aj keď v celkovom hodnotení nie je tento štýl filmárčiny (a tiež príbehu) úplne mojou šálkou kávy, celkovým pozitívnym nábojom dokáže diváka zaujať a zvláštnym spôsobom pohladiť na duši. ()

DaliborekD

Mám Allena, stejně jako hrdiny, do kterých promítá své vzpomínky a komplexy, rád,ale v Půlnoci se točí v začarovaném kruhu, který obestupují tu více, tu méně zajímavé postavičky. Ikdyž se mu kouzlo Paříže daří zobrazovat, říká už stokrát řečené a i jím mnohokrát líp zpracované. ()

Crytic

O filmu jsem nevěděl vůbec nic, když jsem si ho pustil - popravdě viděl jsem na obalu Owena Wilsona a myslel si, že půjde o další střeštěnou komedii, kterých natočil nespočet. Trochu mě proto vyděsilo, když jsem v úvodních titulkách zjistil, že režii má na svědomí Woody. To co však následovalo mi naprosto učarovalo. Nádherný příběh, podbarvený příjemnými melodiemi francouzských šanzonů, jehož atmosféra přímo navozuje velmi příjemnou náladu. Když hlavní hrdina poprvé nastoupí do taxíku a ocitne se na zvláštím večírku, byl jsem stejně jako on naprosto zmaten a nevěděl jak si to vyložit. Naprosto se mi díky této scéně podařilo do postavy vžít a pak už jsem si jenom úžíval jízdu... Více už raději nemá cenu říkat, neb každé další slovo by bylo prozrazením děje... Zkrátka koukněte na to - rozhodně to stojí za to! THE BEST: "Namaluji Vás. Vaše smutné oči a velké rty roztékající se nad horkým pískem s jednou slzou a ve Vaší slze další tvář. Tvář Krista! A NOSOROŽCE!" :D ()

DR.SZ

Zajímavý příběh s nádechem záhady, ve kterém není jasné, zda-li se hlavnímu hrdinovi vše zdálo, či opravdu měl možnost nahlédnout do minulosti! Celá krásná scéna Paříže i zápletka funguje, objevující se slavné osobnosti se až na pár výjimek zde jen mihnou, přesto žádná není zakryta a vše je podáváno s kvalitním hlavním hrdinou. Slabými stránkami jsou nudné pasáže okolo různých prohlídek. Byl by to skvělý čistý romantický film s jistým morálním ponaučením, ale komediální prvky občas zkomolují film na slabý vývar. 73% ()

Tomate

Prvý film od Woodyho Elena ktorý som si pozrel a musím povedať, že príjemne prekvapil. Herecké obsadenie je naozaj pestré a postavy samotné su ešte zaujímavejšie. Hemingway, Picasso a mnoho ďalších sú zahratý naozaj dobre. Po dlhej dobe musím povedať, že tento film ma naozaj nabil pozitívnou energiou. Posledná vec ktorú musím spomenúť je myšlienka ktorú sa snaží film odovzdať. A ktorú nemôžem prezradiť pretože by to bol spoiler :) ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem