Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

bittersweet

Tenhle film je dokonalý. Paříž napříč několika epochami. Dobrodružství ve městě světel, jež bych si nechal líbit každý snílek. Člověk by se bál jen jedné věci, a to, že nebude mít dostatek pevné vůle a do své doby se už nevrátí. Setkání se slavnými umělci mě těšila a zároveň skvěle kontrastovala s ignorancí a nóbl stylem života rodiny Američanů, do níž se měl Gil přiženit. Občas se prostě vyplatí chybně zahnout a zabloudit. Tento film se okamžitě stal mou srdcovkou. ()

wray

ano, je to fajn film. napad je vyborny (aj ked je to len variacia na temu - stare dobre casy a nostalgia co z toho plynie), je pekne ze to neni len taka obycajna romantika kde dej ide viac menej priamociaro. je to cele "uveritelne" prepracovane, a samozrejme citit z toho allena (cize - ziadny koniec sa nekona...). herecky paradne, kostymy hudba - vsetko ok, len - mne osobne tieto "historicke" filmy nejak nepasuju :/ tu to troska zachranuje ten napad a tak bol film pre mna stale zaujimavy a - odporucam aj ostatnym, akurat - pre mna to ostava len dobry a zaujimavy film. nie vsak vynimocny. ()

DansteR

"You can fool me, but you cannot fool Ernest Hemingway!"...Když jsem se díval poprvé tak jsem z první půl hodinky byl trochu rozpačitý, netušil jsem co ve filmu hledat a trochu jsem se ztrácel v tom o co vlastně jde. To všechno se podstatně zlepšilo když bylo prvních 30minut za mnou a já už začal chápat o co v tom "cestování" jde a přišel jsem na chuť té zajímavé atmosféře, která z filmu působí, ale ne každý jí chápe nebo chce chápat. Právě toto kouzlo mě donutilo podívat se v krátkém intervalu ještě jednou a to už byla jízda. Nádherná Paříž, velmi dobré herecké výkony, atmosféra let dávno minulých ale i okouzlující krásky v podobě Rachel a Marion. Pěkná fantasy jízda, která si zaslouží 4* ()

Xaeroo

Upřímnosti neni nikdy dost:) skvěle koukatelný a pohodový romanťák, (must be in original sound version!) + prohloubení znalostí literatury. 90% ()

jopal

U mna totalne sklamanie. Mozno som len vela ocakaval na zaklade hodnotenia, ale vobec ma film nezaujal, ani nejako neoslovil. ()

ThePaul

Neskutočne pohodové, scenériou aj hudbou - a zároveň fascinujúce pri stretnutiach Gila s Hemingwayom, Dalím či Fitzgeraldom. Troška ma ale zarazil náhly koniec, no pozretie môžem vrelo doporučiť. ()

jessic

Tentokrát nejde o milostné pletky neurotického Allena, ale o parodii na Paříž dvacátých let, tedy spíš americkou představu uměleckého pupku světa. Skvělé a zábavné vedlejší postavy Hemingwaye, Fitzgeraldových, Dalího,Picassa… ()

ProfChudak

„Ak existuje Paríž a niekto si zvolí za miesto k životu akékoľvek iné miesto na svete – to pre mňa zostáva navždy záhadou.“ Nádhera! Malebné parížske uličky, skvelá hudba, pohľady parížskych dám, chodiace mená velikánov umenia, s ktorými si môžete pokojne pokecať pri poháriku martini! Bol som veľmi milo prekvapený, a i keď Woody Allen ma zatiaľ nikdy nesklamal, očakával som niečo slabšie. Pozoruhodná a veľmi trefná je hlavná myšlienka: kedy a kde je zlatý vek umenia. Prosto, aby sa vám páčil tento film, musíte jednoducho milovať 3 veci: Paríž, literatúru a podmanivý úsmev Marion Cotillard. ()

TheDeparted

V konfrontaci s Woodyho nejlepšími snímky Půlnoc v Paříži zaostává, ale i přesto jsem si film užil. Atmosféra Paříže, dobré dialogy, sympatičtí herci. To můžu. ()

Kráskadne

Woody si, asi dokud je ve formě, dělá tour po nejkrásnějších městech Evropy. Ale (nejen) v tomto případě by měl zapracovat na scénáři! Prvotní idea by zasloužila mnohem lépe rozpracovat. ()

Mistle_

Proboha, kde toho chlapa (Owen Wilson) vyhrabali. Kdykoliv jej vidím, představuje ukázku čiré americké stupidity. Zde jí tedy představovala i jeho snoubenka (Rachel McAdams) a její rodiče. Kromě povedených scén z Paříže 1. poloviny 20. století a okouzlující Marion Cotillard mne snímek vůbec nezaujal. ()

wick

Jeden z mála posledních filmů , který se mi od Woodyho líbil a ještě více muzika. Hned jsem si opatřil soundtrack. ()

kolodej1

sice mám pro Paříž slabost, nicméně tohle mě moc nedostalo. Komedie to v podstatě nebyla, byl to takový úsměvný, romantický film, ve kterém se Allen vyznává ze své lásky k Paříži i ke starým, idylickým časům. Humoru tam bylo pomálu, takové záblesky byly při setkáních s Dalím nebo Buňuelem. Je to vcelku příjemný film, kterým si člověk nezkazí večer, ale na Woodyho spíš podprůměr. 70% ()

v.indruchova

Film jsem viděla před nějakou dobou proto jej nemohu plnohodnotně ohodnotit. A nechci se na to koukat znovu. Myslím že jsem to nedokoukla. Prostě mě to neoslovilo. Nepatřím mezi lidi, kteří s myslí že romantika je pouze možná v Paříži. Kdo má rád oživlou historii tak prosím. Pro mě: né děkuji a to mě dějepis ve škole bavil. ()

sto7ra

okouzlující. když vidíte, jak gil čeká o půlnoci na auto - storj času, které se nakonec skutečně objeví, napadne vás, jestli když na stejném místě ve stejný čas budete čekat teď, přijede to stejné auto a odveze vás do minulosti. vteřinu na to si uvědomíte, že to je jen film. ale tak dobře provedený!!! strhující a přitom příjemně zlehka plynoucí. kdyby nebylo toho neurčitého a smutného konce, zasloužil by si 5 hvězdiček. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem