Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

IvanKovar

Strašne svieži a bohužiaľ veľmi ťažko opísateľný filmový zážitok. Je to zloženie pocty mestu s úžasnou históriou, do ktorého som mal chuť hneď po skončení filmu vyraziť. Woody Allen vykreslil Paríž presne tak, ako ju človek s aspoň trochu romantickou a nostalgickou dušou chce vidieť. Počas celého filmu ostanete v strehu a budete sa snažiť identifikovať, niekedy aj dobre skryté, kultúrne osobnosti tej doby. A práve tu môže nastať problém. Celý film je prakticky vtipný iba vtedy, keď máte dobrý kultúrny prehľad a viete kto sa na scéne vôbec nachádza. Mne veru všetky mená daných osobností známe neboli. Ale okrem toho nemám čo vytknúť. ()

BarkaS

Při úvodní nekonečný pasáži záběrů jsem si uvařila čaj, pak nepochopila, co by dva tak naprosto rozdílný lidi donutilo bejt spolu. A pak mi to už přišlo jako extrémní nuda. Asi nemám to umělecký cítění a dostatečný rozhled... Nebo tak nějak. ()

MUNRO

Zatím jednoznačně nejhorší film,který jsem od Woodyho Allena viděl.Pokud se příběh odehrával v současnosti,bylo to příjemné drama o začínajícím spisovateli,toužícím o psaní knih v nějakém apartmánu s výhledem na Paříž.Jeho přítelkyně ovšem bere Paříž pouze jako turistickou atrakci,navíc se ke svému zasněnému příteli chová jaksi odtažitě.Z tohoto snadného minipříběhu by i za pomoci kouzelné Paříže a jejích romantických uliček dokázal Woody Allen udělat další krásný film.Jenže je všechno jinak.Woody tentokrát rozehrál dost zvláštní hru a nechal hlavní postavu při jeho půlnočních procházkách Paříže jaksi cestovat v čase nazpátek a poznávat Paříž 20.let,i se všemožnými známými postavami historie.A to neměl dělat.Příběh se tím stává jakousi dějepisnou výpravnou cetkou,navíc pro běžného diváka velmi nudnou.Škoda... ()

vlasto24

Krásne nostalgický film plný parížskeho šarmu o ušliapnutom spisovateľovi, jeho príťažlivej múze a snobských rodičoch jeho snúbenky. Mám rád Woodyho filmy a tento si ma dostal neopakovateľnou atmosférou, vďaka ktorej som bol, tak ako hlavný hrdina, aj ja na chvíľku očarený umeleckým svetom parížskeho zlatého veku 20.rokov minulého storočia. Výborne vypointovaný vtip s detektívom mi utkvie v pamäti ešte na dlho, ako aj to, že brať partnerke šperky aby som ich daroval inej sa nerobí. ()

escaf

Tak to bolo teda niečo. Z fleku som mal chuť pozrieť si ešte raz Polnoc v Paríži v spoločnosti parížskych bohémov. Paríž milujem taký aký je, čarovný. Čo dokázal prevteliť do obrazu aj Woody, pravdaže so štipkou ,,Allanizmu,,. Zo začiatku ma odrádzal jedine Owen, pretože nie som zvyknutý vidieť ho hrať v dobrom filme. Potešilo ma že nepoužil grimasu č.1., a 2., ktoré úzko súvisia s jeho hereckou ,,úspešnosťou,,.Dúfam že sa toho bude držať a opustí kalné vody lacnej zábavy. Čo dodať na záver, ďalšia úspešná reklama popri Amélie z Montmartru, Paříži, miluji Tě, Angel-A je za nami. ()

Bornd

Hodně zajímavý film a konečně Owenovi Wilsnovi něco po dlouhé době sedělo. Nebyla to tak úplně komedie jak jsem čekal, ale spíš taková romantická pohodovka, která nenudí, ale zas ni tak nenadchne. Hodně zajímavých hlášek, které si budu dlouho pamatovat. Nominace na Oskara oprávněná, ale myslím, že tam jsou i lepší filmi co si ji zaslouží vyhrát. 75%. ()

Bajj

Jsem naprosto unešená! Allen se překonal a mohu právem a s klidem v duší říct, že Půlnoc v Paříži se stává jedním z mých oblíbených filmů:) Vynikající výprava. ()

gpx

V Paríži se mi moc líbilo a tak ve mně Midnight in Paris vyvolal příjemné vzpomínky a hezky jsem si u něj zarelaxoval. ()

Flamik

Táák, kluk kterej nechce aby mu něco uteklo když se zaváže. Dobře zpracovaný, puštěná fantazie tak jak to jen jde. Paříž v tom nejlepším světle. ()

Fenri

Woody se nezapře a i v tomto filmu laská svého diváka osobitým a milým humorem. A teď upřímně - kdo by jako nechtěl popíjet s Hemingwayem či Dalím? ()

gacie

Dílo Woodyho Allena – krásné podívání. Film stvořený pro milovníky Paříže, ale také nejen pro ně. I když hlavní postavu hraje Owen Wilson, kterého osobně moc nemusím, v této roli mi vůbec nevadil. Ideální film na letní večerní pohodu. ()

gezper

Příjemný nenáročný filmek, taková pohodová jednohubka se sympatickými herci - nepitvořící se Wilson, roztomilá Cottilard. Mít hlubší znalosti o všech vyskytnuvších se postavách, tak si to užiji ještě krapet více. Woody mě již druhým novějším kouskem překvapil, tedy mám nakročeno na jeho starší kousky blíže a blíže. [70%] ()

denyny

Stejně jako Gil mám slabost pro Paříž a fascinují mě 20. léta. Proto jsem Allenovi vděčná, že mi umožnil v tom na pár chvil pobýt. I když jsem to ze začátku neočekávala, tento film ve mně zanechal hluboké dojmy. Takové, které zůstanou déle než pár minut po jeho konci. Cítila jsem se báječně ve společnosti Hemingwaye, Picassa, Fitzgeraldů a dalších. Tak báječně, že mi moje oblíbená Rachel McAdams lezla neskutečně na nervy. Nejspíš to byl účel, ale nedovedu si představit, proč vlastně by si chtěl Gil někoho takového vzít. Mám chuť z tohoto světa vůbec neodcházet a to je důvod, proč si zřejmě tento film v nejbližší době pustím znovu. A teď mě omluvte, mám obrovskou chuť otevřít Komu zvoní hrana. ()

maniak.sused

Veľmi príjemné prekvapenie. Zo začiatku je to síce trošku nemastné neslané, ale akonáhle sa Gil prvý krát odpojí od svojej kalifornskej blondýnky a začne sa jeho opilecké blúdenie nočným Parížom, film nadobudne pravé bohémsko-umelecko-intelektuálno-snové čaro a prakticky ho nestratí už do konca filmu. Sekvencie s jeho konzumnou broskvičkou sa najprv zdajú ako nutné zlo, akési prečkávanie medzi Gilovými nočnými avantúrami. Avšak ako film postupuje, Allen na ich vzťahu veľmi šikovne a s veľkým citom demonštruje inohodnotové partnerské odcudzenie, tak typické pre dnešnú dobu. Aj keď ich fyzikálna vzdialenosť v jednotlivých scénach sa veľmi nemení, cítime, že tá vnútorná je stále väčšia a väčšia. Toto sa Woodymu podarilo stvárniť veľmi dobre. Polnoc v Paríži však divákovi chutí preto, že má viac rovín a tú vzťahovú, medzi Gilom a Inez, by som sa dokonca odvážil označiť za vedľajšiu. Potešilo ma napríklad, že si nejaký filmár konečne vzal na paškál klasický syndróm ,,starých zlatých časov". Keby sme povedali, ,,Kto ho nikdy v živote nepocítil, nech hodí kameňom", priletelo by na nás asi veľmi málo skál. Allen to vie a navyše pre ,,analýzu" pocitu ,,Dobre už bolo." si zvolil maximálne pozerateľnú a príjemnú formu. A na záver nemôžem opomenúť toľko diskutovanú stránku filmu - zakomponovanie slávnych umelcov. Tí sú ďalším dôkazom, že Polnoc v Paríži sa Allenovi jednoducho vydarila. Zobraziť nejaké historické osobnosti s nadhľadom a zároveň si voči nim zachovať úctu, to je chôdza po tenkom ľade a ja môžem s radosťou konštatovať, že Woody sa pod ten ľad neprepadol. Sympaticky zurvalecký kacúr Hemingway bol napísaný výborne. Možno svojím spôsobom plocho, ale v rámci svojej vedľajšej postavy presne splnil účel. Navyše, jeho teóriu o tom, že strachu zo smrti, pre človeka úplne prirodzeného, sa dá zbaviť len tak, že si človek riadne kvalitne zašúpe, radím medzi najkultovejšie filmové monológy:) A Dalí v podaní Adriena Brodyho... Tomu hovorím skutočne geniálne osvieženie! Neviem si predstaviť diváka, ktorému nevyvolal úsmev na tvári. Vďaka scenáristickej genialite pôsobí film napriek ,,cestovaniu v čase" veľmi konzistentne a civilne a rozpisovať sa o atmosfére by bolo nosením dreva do lesa. Prekvapením roka je však pre mňa hlavná mužská postava. Owen Wilson u mňa až do zhliadnutia tohto filmu patril medzi Top 5 najneobľúbenejších hercov. Mal som však pocit, že v tejto postave sa cítil oveľa prirodzenejšie ako v infantilných a smoliarskych komédiách pásovej hollywoodskej výroby. V niektorých scénach bol až prekvapivo presvedčivý a dôvod, prečo som sa filmu vyhýbal, sa napokon zmenil na jeden z jeho kladov. Zhrnuté a podčiarknuté, štyri hviezdičky, ktoré vôbec nemajú ďaleko k piatim! PS: Vidím, že Allenove ,,reklamy na mestá" pokračujú, v talóne už má prichystaný Rím. Pane Woody, malý typ. Do budúcna by som si vás vedel predstaviť napríklad v takých Bruggách. Tie by vášmu štýlu sadli ako uliate. ()

aichinka

Myslím, že tentokrát to Woody s tou představivostí trochu přepísknul... Atmosféra super, ale potkávání se s mrtvými postavami na pozadí reálného života 21. století je asi už trochu moc. Očekávala jsem od Woodyho víc, nicméně to jak vykresluje Paříž, mi dává pocit, že ji musím taky vidět :) ()

O_Peki

Nejoblíbenějším filmem Woodyho Allena je Jára Cimrman, ležící, spící. Paráda. K Paříži máme s manželkou podobný vztah jako spisovatel Owena Wilsona. Sedlo nám to jak prdel na hrnec. ()

Atten

Naprosto jsem se sžil s postavou hlavního hrdiny a nabubřelé, povrchní, arogantní a až téměř nechutné hamburgrožrouty milující pozlátko dnešní laciné reality jsem nenáviděl. Mnou nenávidění milovníci sebe sama, své takzvané jedninečnosti a nadřazenosti nad okolním světem nejsou jen "Kůlíkovi ochočení američánci", ale jejich přítomnost je nepříjemně cítit v každém větším městě, což vidím i ve svém okolí. Lidé jsou hnusní, díky bohu ne všichni... ()

kuře.gril

"I see a rhinoceros!" Kouzelný film z magické Paříže. Owen Wilson je pro roli přímo stvořený, Marion Cotillard je krásně naivní, Adrien Brody a jeho Dali božský a vůbec všechny ty vedlejší postavy stojí za to. K tomu všemu krásný soundtrack, ta hlavní skladba (Si tu vois ma mère) navozuje neskutečnou pohodu. ()

Enzo555

Pri 2.pozretí som dostal zlý záchvat aniMcAdamstídy. Neviem, či sa mi ešte bude páčiť tak, ako kedysi v Notebooku. Marion a Paríž hrali fasa, ale čakal som od filmu viac ako opakovanie jedného nápadu ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem