Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Rorschach_SK

"Ja som na skurvenej dovolenke." Nie, bez srandy, nie. Je mi záhadou, čo sa honilo režisérovi v hlave pri natáčaní tohto filmu, ale od týpka, ktorý nám naservíroval sračku ako Max Payne, sa to vlastne dalo čakať. Skip Woods zas pri písaní scenára fičal minimálne na ľahkých drogách, a zabudol, že sa venuje zavedenej, aj keď upadajúcej sérii. Inak vo filme nefunguje nič, čo robí Smrtonostnú pascu tým čím je. Bruce Willis je na pľace akoby omylom, jeho vzťah so synom nefunguje a neuveril by im to ani najväčší nadšenec - napriek ich rodinným problémom. Jai Courtney to totiž nie je herec - vie sa tváriť ako drsňák a byť strašne cool, ale to je tak všetko. Keď ide otvoriť držku a má mať text dlhší ako je holá veta, katastrofa je na svete. John McClane tu nehláškuje, je ešte nezraniteľnejší než v 4.0 a keďže je stíhačka už veľký mainstream, tentokrát si to rozdá s bojovým vrtuľníkom Mil Mi-26. Bruce, prosím, daj si už pre McClanove dobro, pohov s touto sériou. ()

Mr.Dude

Před pár měsíci jsem viděl propagační videorozhovor o filmu RED 2, s Brucem, kde dal jasně najevo svým chováním, jak už ho filmy s akční tématikou nehorázně nudí a serou, už to tak na něm jde znát delší dobu, a výjímka není ani 5. smrtonosná past. Takže abych to shrnul, potom co bych mu profackoval držku svým malým kašpárkem, bych mu strčil prst do prdele a řekl mu, že herák není uherák a ať do akčních filmů neleze, když už ho to nebaví, protože kdo se potom na jeho blbou plešku má dívat! (Z toho bych si dělat srandu neměl, protože už plešatím taky). A druhý problém tohoto filmu je blonďatej kamarád Spartaka Jai Courtney, který je podle mě největší omyl hollywoodu a přeji mu jen to nejhorší. Amen. ()

LarisaDavid

Úvodná naháňačka až príliš dlhá a moje srdce až plakalo nad toľkým ničením, bolo jasne cítiť, že nevedie McClane starší - je to tak pol na pol a koniec ma fakt prekvapil (dcéra a tatko). Ale kedže na Jaia sa môžem dívať, tak to nebolo až také tragické...ale stále o mnoho horšie než ostatné filmy. ()

Ruda.neck

To jsem z toho Maďar, tohle byla Smrtonosná past? Ubohý scénář, přepálená akce hodná spíše Ramba než sebedrsnějšího poldy, hodně, ale opravdu hodně trapný rozhovory bez náznaku vtipu, prostě debilní film a já debil, že jsem na to vůbec čuměl. Asi abych se dočkal, až mladej řekne starýmu tati místo Johne. Mám hrůzu z toho, že se Bruska vrátí to Die Hard ještě jednou. Po maďarsko-slovensko-bělorusko-ruský spolupráci bych to viděl na Čínu, a to se můžeme klidně dočkat i hvězdných válek! ()

Tauloo

Jestli Willis nečetl scénář, pak to sice nechápu, ale nerespektuji. Jestliže ho však četl, tak ho buď královsky přeplatili, nebo je idiot, že tím zkazil předešlé díly a kopl svého McClanea hezky z blízka do koulí. ()

metla

Hudba - nadprůměr, akce - přestřelená, příběh - jako bych už někde viděl, z nostalgie 2* - jinak bych se na to stejně nekoukal. Snad je poslední ze série... nechtěl bych vidět souboje na kolečkovém křesle. ()

Dratini

Na akční filmy se nedívám proto, abych nad nimi přemýšlel, ale stupidita tohoto filmu je až příliš velká. Nezničitelný hrdina jde úplně proti premise prvního dílu, který se proslavil právě jeho zranitelností. Rusko je vyobrazováno jako divoký západ, kde se vyplatí vše rozstřílet a kde ani rodinné vztahy už nic neznamenají (nebo aspoň si to všichni ostatní myslí). Tohle je plivnutí do tváře slavné sérii. Ve skutečnosti jsem se hodně nudil a film po chvilkách vypínal. Jednu hvězdu aspoň za vtipnou scénu s kufry a Pripjať. ()

Ardath odpad!

Kterak John Moore zabil Johna McClanea. Všechno špatně. Scénáristovi Skipu Woodsovi a režiséru Mooreovi se podařilo vykastrovat jednu z nejpamátnějších thrillerových sérií na snůšku tupé akce a dějových volovin. Pokračování, které je lepší ignorovat. ()

tommyvercett

Jediné co to má společného z Die Hard je McClane a název. Velmi průměrný akční film bez slušného nápadu. Dvě hvězdy jen z úcty k této značce..."Yippee-ki-yay, motherfucker." ()

jimilala

Vždycky jsem fandil víc Willisovi (Smrtonosná past) než Cruisovi (Mission impossible), bohužel tímhle dílem nastává pro mě změna. Ethan Hunt popáté byl daleko zábavnější než stařičky John popáté, méně trapně hláskující a bohužel uvěřitelnější. Navrhuji tady jeden (invalidní) důchod! ()

PsenickaR

Ne, tak tohle se opravdu nepovedlo...Ale to mi mohlo napovědět už to, že se část odehrává v Černobylu, to už je jak ty největší braky s Wesley Snipesem, nebo Van Dammem. Tohle je totální devastace kultovní značky Die hard. Přitom ve čtyrce se to povedlo a návrat jsme si mohli vychutnat. Ale tady se nestačíme divit, co se to na plátně děje. 50% a z toho je polovina za to, že to je Die hard a druhá polovina za Bruce Willise, který se pořád tváří stejně. Více si to ale bohužel nezaslouží. Naprosté béčko a to zamrzí. Zamáčknu slzu a tento díl pro mne neexistuje, končím u 4 a tak to snad už zůstane, další díly prosím opravdu ne. ()

Ijeka72

To je akože čo?!!! Jednoznačne najhorší diel série. Ani ako vtip to nie je dobré. Možno prekonali počet zlikvidovaných áut v jednom filme, inak trápne, bez myšlienky. Dúfam, že žiadna 6-ka už nebude. ()

SNCIS

Hlášky: John McClaine: "Klid Nula Nula Nulo. Jsem na dovolený." / Jack McClaine: "Na něco se tě zeptám. Ty ty maléry vyhledáváš? Nebo si tě najdou sami?" John McClaine: "Jo, tak přesně na tohle se ptám já sám sebe." / John McClaine: "Pořád jsem tvůj táta." Jack McClaine: "Jo, s tím nic nenadělám." / John McClaine: "A nenarostou nám teď další ruce, že ne?" Jack McClaine: "Ne, ale možná ti vypadají vlasy." / John McClaine: "Jacku o co sakra jde?" Jack McClaine: "Buď zticha! Buď zticha, Johne, nebo to do tebe přísáhám Bohu tentokrát fakt našiju." John McClaine: "Hele, víš vůbec s kým mluvíš?" Jack McClaine: "S tím posledním, kterýho chci vidět." / John McClaine: "Chceš obejmout?" Jack McClaine: "U nás doma jsme na to nebyli." John McClaine: "To je fakt." - Nejhorší Smrtonosná past - 40%. ()

megacik

Priemerné béčko, avšak s áčkovým rozpočtom. Toto dielo, keby vzniklo v roku 1988 namiesto Smrtonosnej pasce 1,po Bruce Willisovi by ani pes neštekol. Dúfam, že nevznikne ďalšie pokračovanie. Ak áno, mohlo by sa to odohrávať v domove dôchodcov, a bolo by to napínavejšie ako toto dielo. Jednu hviezdu ani neviem, za čo som dal...za názov? ()

calleboy

Pět dílů ktere šli postupem času do kopru nejslabší díl z cele série,pokusy o vtip a akci když se jedna o akční film vyprchají do ztracena proste jednohubka průměr. .... ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014