Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

teutates

Čo sa myšlienky týka nemám problem, no nemôžem sa zbaviť pocitu, že by to šlo natočiť oveľa lepšie... dané prevedenie vo mne nerezonuje tak ako vnuknutie príbehu... Rozhodne to na mňa ale aj napriek tomu zapôsobilo, tak ako Whitney Able. 6/10 Nápad super, prevedenie priemer. ()

oje

Scifi thriller, který má vesmírné příšery i v názvu, si představuji jinak, než jako snůšku rozhovorů o tom, kdo má doma kolik dětí. Tenhle skluz do žánru skoro romantického dramatu mi tedy nesedí. Nevysoké rozpočty mi u filmů obecně nevadí, mnohdy jsou mi sympatické, ale tady byla kapsa děravá až moc. A možná právě proto je největším problémem filmu to, že se v něm skoro nic neděje. I kdybych přijal fakt, že film nemá být strhujícím trhákem, ale pohledem na svět v kuriózní situaci, stále mi tam chybí cokoliv, co by v divákovi vyvolávalo alespoň nějaký pocit. Zdařilejším filmem o střetu s mimozemskou formou života je District 9. Alternativa: District 9. ()

predators odpad!

Teda, absolutně mě dostala jedna neuvěřitelná scéna, která mi málem vyrazila dech. A to ta, jak přerostlá chobotnice stáhla pod hladinu řeky stíhačku. Úžasné! Takže, jestli je toto vrchol celé road movie, tak si jistě dovedete představit, jaké další výjimečnosti tento film musí nabízet. Dobrá, vzpomenu ještě jednu věc...páření přerostlých luminiscenčních chobotnic, natolik emotivní, že se i ti dva dobrodruzi kousli. 10% ()

Slartibarkfast

Další z řady filmů o napadení Země mimozemským organismem, když to takto nazvu a shrnu. Rozhodně si ale nezaslouží tak nízké hodnocení, jaké se tu prezentuje. Nádherný vizuál a pečlivá práce s kamerou v některých scénách přímo bere dech. Úžasně sympatická hlavní hrdinka, do které se nejeden zamiluje na první pohled. Jedinou slabinou je malinko slabší děj, který, ač složitostí nevyniká, což není hlavní problém, mohl být malinko promyšlenější. Zvláště dialogy srážely tento snímek do kolen. Jinak je Zakázaná zóna parádním odpočinkových filmem, který není ani tak sci-fi o mimozemšťanech s kupou mrtvol, jako spíše romantickým dramatem v nelehkých podmínkách. 70% ()

Slarque

Pohádka o mladém Angličanovi, který si jako scenárista, režisér, kameraman a autor vizuálních efektů natočil za pár šupů ve střední Americe se dvěma herci monstr sci-fi, má happyend ve formě režie hollywoodské Godzilly. Nejlepší na tom je, že ten jeho v produkčně směšných podmínkách natočený film vůbec není špatný. Ba právě naopak! ()

Bachy

Kvituji myšlenku naroubovat do světa monster roadmovie, případně klasickou romanťárnu. Nicméně, aby tenhle guláš fungoval, je potřeba naplnit tu roadmovie romantiku obrovským množstvím kvality, aby z výsledku nevyčnívala jen monstra samotná. Zde bohužel bez úspěchu. Okraj je perfektní - monstra, původní nápad i zakončení fungují, ale ten vnitřní příběh hlavních postav je pořád jen vatou a tudíž hlouběji zasáhne až při samotném závěru. On se toho nástřelu jednou chopí někdo zdatnější, komu se povede mít oba prvky na stejné úrovni. ()

eLeR

Taký fajin trip to bol. Celkom ma to bavilo. Putujete s dvomi mladými ľuďmi, ktorí si nachádzajú postupne ku sebe cestu a sem - tam stretnete veľkú chobotnicu, ktorá svetielkuje. Dúfam, že zostali spolu ... a ja by som tiež v prvom rade hľadala foťák. ()

iamek

Devadesát minut se nic neděje a v posledních dvou minutách uvidíte monstrum. Mám rád filmy kde zlo nejde vidět a hlavní hrdinové předním utíkají, ale tady to bylo spíše na škodu. Navíc herecké obsazení bylo moc špatné. Další film roku 2010, který mě neuvěřitelně zklamal. ()

klerik

Mám rád takýto prístup k SF téme, mám rád takúto extrapoláciu dnešných tém... Som rád, že po DISTRICTE 9 je tu neustála snaha o podobný prístup... Ale toto režisér nezvládol. Gareth Edwards si napísal síce slušný scenár vystavaný na klasickej hororovej téme postupného odhaľovania a vymyslel pár originálnych scén, ale nezvládol túto tému pútavo natočiť. Ako strednometrážny film by to možno bola neskutočná bomba, lenže vzhľadom na takmer hodinový balast (ktorý sa nayvše objavuje počas celej stopáže) to celé vyznelo amatérsky. Ale potenciál tu bol... ()

Chrustyn

Ne všechny novodobé trendy mi sedí ale na "scifárnách" točených za pár šlupek a dokumentárním stylem si doslova ujíždím. Úspěch ukázalo "Monstrum" i "District 9" a máme tu dalšího debutanta, který také zkouší prorazit. Inspirace "Monstrem" i "Districtem 9" je zřetelná ale tentokrát musím napsat, že se zázrak bohužel nekoná. Na filmu je hodně vidět, že byl zaplacen drobnými z rozbitého prasátka a to nejen díky tomu, že jsou zde naprosto neznámí herci a pusté prostředí ale hlavně tím, že se zde nic neděje, nějaké "akční" scény jsou všehovšudy tři a ještě točené v absolutní tmě. Pokud vám při sledování "Monstra" přišlo, že není nic vidět, tak zde vám to nepřijde, protože skutečně nic vidět není a jak by řekl Kevin Smith tenhle film je převážně o turistice. V celém filmu jsou dvě slušně natočené scény ale jinak šeď a nuda a při sledování konce jsem si říkal, co tím chtěli tvůrci říct. S tímhle díru do světa neuděláte. ()

Marze

Když se to porovná s velkými blockbustery, je rozpočet na tento film almužna. Režisér Gareth Edwards by nikdy nerežíroval Godzilu , kdyby neměl úspěch s tímto malým filmem. Tento film realizoval s pár herci a amaterským vybavením pěkně efektivně. I prostředí vybrané pro film je skvělé. ()

heyda

Obrovská režisérská marnost logicky nemůže vyústit v nic jiného než nudu. Stejně tak, jako jsem měl tendence usínat u tohoto sci-fi filmu, tak si myslím, že u něho usínali samotní aktéři natáčení. Něco tak utahaného neakčního a scénáristicky nevýrazného jsem za poslední dobu neviděl. Přitom to má tak zajímavý námět. 20% jen za přírodu a jakous takous atmosféru. ()

mat.ilda

Romance za časů migrace nestvůr, které neuznávají hranici mezi USA a Mexikem... Jen taková apokalyptická vyhlídková jízda z bodu A do bodu B bez záruky přežití, poutavá svou osobitostí, civilností a nakonec i jistou uvěřitelností, které výrazně napomáhá příjemně sladěná cestovatelská dvojice. Nemám s tím žádný problém. ()

Flego

Celý film je o posúvaní sa dvoch osôb z bodu A do bodu B, kde tu vidíme v dialke stíhačky, ktoré zmiznú za kopcom a toto všetko s mizernými dialógmi je ponúknuté v uspávacom tempe. Ak to už vyzerá, že sa niečo začne diať, je to veľký omyl. Nečakal som nič výnimočné, ale toto nestálo za nič. ()

MontyBrogan

Neviem, tie melancholické časti som na jednej strane vnímal pozitívne a v sci-fi ma aj celkom milo prekvapili. No na strane druhej, bolo to trochu na úkor ostatných línií a žánrov, ktoré tu mohli mať priestoru viac. A hlavný hrdina ma občas iritoval svojou skromnosťou a oddanosťou. Zato, že zachraňujem šéfovu dcéru, nemusím sa hneď hrnúť do toho, aby som pre ňu obetoval život, keď ju vidím prvýkrát. Jasné, určitá chémia medzi nimi bola takmer od začiatku. Ale že sa chcel zrieknuť všetkých peňazí, hodiniek aj foťáku, len aby pre ňu získal lístok na loď a pre seba už zrazu nepotreboval, to mi prišlo trochu pritiahnuté za vlasy. Rovnako sa potom zachoval aj v prípade plynovej masky. Submisívni muži sú trochu ako tie príšery, neurobia nič, pokým vy nezačnete. Nie, teraz vážne, náhodou bol statočný. ()

honajz

Velice příjemné překvapení. Po vzoru Distriktu 9 jsme vhozeni do nějaké situace a prostředí. Je zde infikovaná zóna někde v Mexiku, kde se vyskytují náhodou sem zavlečená mimozemská monstra, a odtud se snaží fotograf, nyní najatý milionářem, zachránit a dovézt do Ameriky zpět v pořádku jeho dceru. Důraz je kladen na autentičnost prostředí a atmosféru, což se daří dokonale. Jako kdybychom tam skutečně byli a každý detail hraje svou roli. Od graffiti na zdech přes motor vojenského letadla vezený na kárce místním zemědělcem. Charisma mezi ústřední dvojicí funguje skoro dokonale, výborně hrají i herci ve vedlejších rolích Mexičanů.Celé to hodně připomíná filmy Wima Wenderse nebo Jima Jarmusche, kdyby na Zemi reálně existovala podobná infikovaná zóna a oni sem přijeli natočit road movie. --- Navíc spousta myšlenkových přesahů, např. včetně toho, kde je vlastně to bezpečné místo - mezi monstry, nebo doma, kde mi upírají syna a otec jen počítá peníze? A díky i za otevřený konec. Vážně skvělý a chytrý film. ()

jonyyy

Pěkné to bylo. Nebylo by marné se do infikované mexické oblasti vrátit ještě jednou, tentokrát s masivním rozpočtem?! Protože ten rámec přiběhu je super a byla by škoda nevyužít plný jeho potenciál. 70% ()

HellFire

Monsters se prezentují jako záhadné sci-fi a tím také jsou. Nejsou ale plné bombastické akce a mimozemšťánů. Je to spíše minimalistický film, ale já jsem se příjemně bavil. Hudba je příjemná, krásně se na to dívá a herecky jde rovněž o solidní práci. ()

Kailo

Podobnost s War of the Worlds a District 9 nevnímat. Je to prostě takový normální film o monstrech s adekvátní dávkou napětí a pěknou kamerou. 80% [HD] ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V