Angel Beats! (TV seriál)

エンジェル ビーツ!

• angličtina

Angel Beats!

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

V prvních dílech se informace nahromadí na velkou hromádku, jako fakt velkou, že nevíte, co se vůbec děje. Já byl zmatenej v prvních dvou dílech, což mě nesmírně štvalo. Hodně lidí říkalo, že je Angel Beats super smutný a další takový kecy, ale spíš než smutný mi to přišlo zábavný. Vůbec jsem se totiž nenudil. Skvělej opening, boží hlavní postava (Yuri) a skvělá animace. Zakončení AB bylo jedno z nejlepších zakončení anime vůbec.(24.5.2013)

V celku dost dobré anime. Pobral jsem asi trochu jinak, ale to si myslím, že nevadí. Při seriálu jsem se dost smál, tedy v první polovině. V druhé o poznání smutnější mě zábava poněkud opustila. Přestože si mnozí myslí, že jde jen o další anime kanonovského typu, musím nesouhlasit, tedy zase s první polovinou. Myšlenku to má a docela dobrou, svět, kde se plní přání dětí, které v normálním světě byly z nějakého důvodu nešťastní, kde se nedá umřít, se formuje skupina, jenž bojuje proti "andělu" se superschopnostma s moderními zbraněmi, a kde ještě nemůže znovu nikdo umřít. Považte, kdo by zde nechtěl žít. Musím se přiznat, že druhá polovina se mi tolik nelíbila, kvůli jejímu kontrastu s veselou první polovinou. Nemám rád smutné přiběhy, při kterých člověk nemůže dělat nic jiného, než litovat. Jinak hudba byla v celku originální, postavy dobré, jsem vskutku rád, že hlavní hrdina není největší pitomec, kterého přesto všichni milují. Toto anime vřele doporučuji, kdyby jen kvůli jeho délce.(6.2.2013)

Úprava (11.1.2019): Záverečný diel spolu s epizódou "Goodbye Days" sú skvelé a dojmú nejedného diváka k slzám. K tomu kombinácia humoru a výbornej hudby. Prekvapivo mi sadla aj animácia, keďže tento štýl mi veľmi nie je pochuti. Charaktery nie sú nič moc a len u pár z nich ma zaujal príbeh, no aj navzdory tomu sú veľmi sympatické. Vyzdvihnúť môžem aj skutočnosť, že pri žiadnom dieli som nepreskočil opening, čo je v mojom prípade nezvyčajné. To je asi všetko z pozitívnych stránok. Zvyšok je taký nemastný neslaný a nebyť takého zakončenia, v dobe projekcii by som tomu udelil slabšie štyri hviezdy a nie päť. Keby som sa na to pozrel v tejto dobe, moje hodnotenie by nebolo vyššie ako tri, ale nie som úplný pokrytec a tak svoje hodnotenie znižujem len o jeden bod.(3.9.2017)

Po příliš nepresvědčivém prvním díle se to díl od dílu zlepšovalo a zlepšovalo. Až ke konci jsem si uvědomil, jak moc mě silné příběhy hlavních hrdinů zasáhly... Silné emoce a city dělají z tohohle seriálu něco lepšího a neopakovatelnějšího než běžné drama. Skvělá 13 dílná záležitost u mě nadprůměrných 87%.(10.2.2011)

Vtipné a ani chvíľu nenudiace anime. Dostávame sa do miesta kde sú deti (teen) , ktorý neprežili svoju mladosť a neuskutočnili v nej svoje predstavy .Na tomto mieste majú možnosť uskutočniť svoje sny. Postáv je veľa, ale sú ľahko zapamätateľné lebo sú všetky výnimočné. Pár krát sa mi podarilo uroniť menšiu slzičku a koniec je naozaj krásny. Preto toto anime odporúčam.(19.7.2011)

• - Po záverečnej epizóde nasleduje ešte jedna krátka scéna. (TomX2)