Angel Beats! (TV seriál)

• Japonsko

エンジェル ビーツ!

Angel Beats!

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

V prvních dílech se informace nahromadí na velkou hromádku, jako fakt velkou, že nevíte, co se vůbec děje. Já byl zmatenej v prvních dvou dílech, což mě nesmírně štvalo. Hodně lidí říkalo, že je Angel Beats super smutný a další takový kecy, ale spíš než smutný mi to přišlo zábavný. Vůbec jsem se totiž nenudil. Skvělej opening, boží hlavní postava (Yuri) a skvělá animace. Zakončení AB bylo jedno z nejlepších zakončení anime vůbec.(24.5.2013)

Neuvěřitelný nápad ztvárněný pouze ve třinácti dílech. Vynikající anime, zobrazující alternativu posmrtného života. Společně s Elfen Lied považuji Angel Beats za nejvíce propracované anime zpracované v nejmenším možném počtu dílů. Už podruhé mě anime přesvědčilo, že i tak málo stačí k nezapomenutelnému zážitku.(29.8.2010)

Dojímání na hraně zákona s nadpřirozenými elementy a hlavní hrdina postupně řešící osobní strasti jednotlivých postav - typický rukopis Džuna Maedy, autora předloh k seriálům Kanon a Clannad. V Angel Beats! jsou tyhle osvědčené elementy namixovány s akcí a až groteskně nadsazenými komediálními scénami a seriál mezi jednotlivými polohami vcelku hladce přechází. V průběhu postupně odhalujeme, jak posmrtný svět vlastně funguje a proč se v něm postavy ocitly, často v rozporu s tím, jak je to prezentováné v prvních dílech, což z něj činí celkem zajímavou podívanou. Negativně se ale projevuje nízký počet epizod, kdy v druhé půli děj spěchá rychle kupředu a na kvanta postav vůbec nezbývá čas. A nepřišlo mi, že by bylo všechno dostatečně vysvětlené - např. proč byla Kanade v posmrtném světě dříve než Otonaši.(4.7.2010)

Když jsem na to začal koukat, nikdy bych neřekl, že se mi to bude tak líbit... Todle anime se ale dokázalo vzchopit a z rukávu vytáhlo několik es. Jednotlivé epizody v kvalitě hodně kolísají, ale po shlédnutí celého seriálu nemůžu dát méně než 4 hvězdy. Kdyby se ta kvalita roztáhla přes celou délku a nejen do tří dílů, neváhal bych hodnotit plným skóre. 8/10(30.6.2010)

Po příliš nepresvědčivém prvním díle se to díl od dílu zlepšovalo a zlepšovalo. Až ke konci jsem si uvědomil, jak moc mě silné příběhy hlavních hrdinů zasáhly... Silné emoce a city dělají z tohohle seriálu něco lepšího a neopakovatelnějšího než běžné drama. Skvělá 13 dílná záležitost u mě nadprůměrných 87%.(10.2.2011)

• - Po záverečnej epizóde nasleduje ešte jedna krátka scéna. (TomX2)