Angel Beats! (TV seriál)

エンジェル ビーツ!

• angličtina

Angel Beats!

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

V prvních dílech se informace nahromadí na velkou hromádku, jako fakt velkou, že nevíte, co se vůbec děje. Já byl zmatenej v prvních dvou dílech, což mě nesmírně štvalo. Hodně lidí říkalo, že je Angel Beats super smutný a další takový kecy, ale spíš než smutný mi to přišlo zábavný. Vůbec jsem se totiž nenudil. Skvělej opening, boží hlavní postava (Yuri) a skvělá animace. Zakončení AB bylo jedno z nejlepších zakončení anime vůbec.(24.5.2013)

Hysterickou anime komedii nelze takto jednoduše zaškatulkovat, prapodivný svět areálu střední školy, v němž vybraní studenti (ostatní figurují jako NPC, boti (?)) po své smrti v reálném světě (??) bojují střelnými zbraněmi (???) proti předsedkyni třídní rady - Andělovi (????), aby porazili "Boha" (končím s otazníky :-)) a nezmizeli nadobro, vás zanechá úplně paf. Nejenom, že je posléze všechno naruby, ale hlavní hrdinové prožili smutné tragédie, se kterými se odmítají vyrovnat. Tím pádem se tu v jednom dílu mixují naprosto groteskní ztřeštěnosti se silnými, vážnými emocemi a traumaty. „Přijmi svůj život.“ Nějakým zázrakem to dokonce i funguje.(12.3.2019)

Ty dojemné, magií provoněné osudy kanonovitých, airovitých a clannadovitých holek a kluků... nelze nad nimi plakat pořád. Je sice milé, že tentokrát není hlavní hrdinka křehounká chudinka, ale energická holčina, která se rozhodla napodobit Haruhi Suzumiyu, ale krom toho a pár akčních scén tu opět máme pro každou postavu jedno TRAUMA, které třeba přijmout a vyrovnat se s ním. Nehledě na to, že Haruhi měla krom energie i bláznivé nápady.(17.8.2010)

Vtipné a ani chvíľu nenudiace anime. Dostávame sa do miesta kde sú deti (teen) , ktorý neprežili svoju mladosť a neuskutočnili v nej svoje predstavy .Na tomto mieste majú možnosť uskutočniť svoje sny. Postáv je veľa, ale sú ľahko zapamätateľné lebo sú všetky výnimočné. Pár krát sa mi podarilo uroniť menšiu slzičku a koniec je naozaj krásny. Preto toto anime odporúčam.(19.7.2011)

Vlastně mě při sledování ani jednou nenapadlo, že tomu dám plný počet, a po slabším předposledním díle by mě to nenapadlo už vůbec, ale poslední díl to tak nějak zachránil, jak jsem to zhlédla, tak mi přišlo, že za celé takovéhle dílko prostě "jen" 4* dát nemůžu, ale přitom 5* se mi zdálo moc. Nakonec mám měkké srdce, jak vidno. Opening i ending se mi moc líbily, pokaždé jsem si je nechávala hrát a častokrát ten ending jen podrhl pocit z právě zhlédnutého dílu. U tohodle anime jsem se zasmála i zaplakala. Někde jsem četla, že vtipy se opakovaly a že už se jim nejde smát, ano, opakují se, ale stejně mi nepřišly na obtíž, prostě to k tomu tak nějak patřilo. Na příběh si také stěžovat nemůžu, vyhovoval mi. No, věnovat tomu těch 5 a půl hodiny určitě nepříjde na škodu. Já toho času nelituju a na některé díly se určitě podívám znovu. Slabších 5*.(26.6.2010)

• - Po záverečnej epizóde nasleduje ešte jedna krátka scéna. (TomX2)