Mrkvič

Velmi chvályhodný počin. Film nijak rasově zaměřený není! Jen ukazuje skutečnost, ale s tím, že některý ty existence jsou i přes svoje nedostatky fajn. Některé školy takové opravdu jsou a Magnusek se aspoň rozhodl s tím něco dělat (natočit film). Typicky české tragikomedii sluší postava Magnuska, který dokáže moc hezky zapojit tu svou neskutečnou vanu. Dramaticky se filmu nejvíce daří, když hraje nějaké písnička, která hodně dobře vystihuje děj, a herci nemusejí mluvit. To je často tím nejslabším ve filmu, ale třeba takový Vorel vyždíme z herců, to co tady předvádí neherci. Zvláště potěší hlavní mladý záporák v podání Davida Dolanského, který má před sebou snad velkou budoucnost. ()

st.verka

Působivější, než většina hororů. Byl to jeden děs, který se mísí s pocitem bezmoci, skutečností, že tak to prostě je. Tohle se jen tak strávit nedá. I přes ten závěr, který nabídl příliš jednoduché řešení. Natočení tohoto filmu určitě vyžadovalo notnou dávku odvahy. Verbal má u mě za svůj komentář jedno velké plus. ()

LiborGondek

Dostála ml. a jeho bandy jsem měl plné zuby ihned po začátku, ale zlo bylo nakonec po zásluze potrestáno a film se mi hned líbil o něco víc. ()

Yesqward

Ale nóó... 44%? Veď to nebolo tak megahrozné, bolo to len hrozné, ale zato sranda! Ja osobne som sa na tom smial, pretože presne vystihli rómsku kultúru a správanie rómov, a hlášky typu: "Kto je to ředitel? "Kok*t", tak na takých sa dokážem zasmiať. Akýsi zanedbateľný príbeh to malo, akúsi mili-emóciu to má, ale na Oscara to zase nie je. 50% ()

Dado

Pokiaľ by som Bastardov bral ako film zaradený do žánru dráma, bol by to bez debaty a akéhokoľvek dlhšieho premýšľania odpad. Ale keď ich zoberiem ako komédiu, ba priam paródiu, tak musím uznať, že je to celkom pozerateľné a pri niektorých scénach som sa dokonca aj úprimne zasmial (za čo by som sa mal asi teraz hanbiť). Keď urobím kompromis a povznesiem sa nad fakt, že tvorcovia z toho asi komédiu mať nechceli, nemám problém udeliť aspoň jednú čestnú hviezdu. Ale aby som dostal chuť a odvahu pozrieť si aj jedno z pokračovaní, tak to by musela byť ohromná zhoda náhod. (25%) ()

karlik4801

Musím uznat že jako český film si vedl poměrně dobře. Kdyby to bylo jen drama, bez těch cikánských herců, dopadlo by to mnohem lépe. Mohla se s nimi natočit "komedie" a s Bastardy samostatný dramat. Celkem zajímavý příběh zase pokazily herci totálně na nic a jednání mladších postav. ()

Sfinkter

Magnuskovo herectví je tak vyhroceně civilní a místy amatérské, že mu dokonce i fandíte. Mám rád podobné náměty, zde to není o velké filmařině. ()

Lachtaan

Bastardi jsou nejen nechutným brakem z filmařského hlediska, ale i neurvale přesným náhledem do nekompromisního prostředí neustálých rozkolů mezi etnickými menšinami v naší oblasti. A právě z tohoto důvodu mi dodnes jako jeden z mála českých filmů leží dost detailně v hlavě. Každá vypjatá scéna je zde ne jako z filmu, ale jako ze skutečné msty, která nezná hranic. ()

Ryuuhei

Ano, tenhle film je absurdní a dost přehání. Přece jen, defakto 100% sociopatů bez emocí v jedné třídě, to je i statisticky velice nepravděpodobné. K tomu mohu přidat hromadu dalších blbostí, jako třeba fakt, že v tělocvičně jen tak mají ocelovou pálku. Ale jinak - atmosféra se daří, je to místy i docela „vtipné“ a hlavnímu hrdinovi člověk holt drží palce. 70% ()

anli

Drsny pribeh o neprizpusobivych skolacich a o soucasnem fungujicim systemu.Tvurci si rozhodne zaslouzi pochvalu za odvahu,s jakou do tohohle filmu sli a co vsechno divakovi ukazali.Je to o to hroznejsi,ze to neni zadne sci-fi,nybrz realita.Zpracovani je uz trochu horsi-scenar je chvili drama a chvili cerna komedie,ale velmi podivne a nesourode mezi tim osciluje.Rezie je dost tapava a roztristena,misty jakoby reziser nevedel kudy kam.Trochu film zachranuji herci,zejmena Ladislav Potmesil,Kristyna Leichtova,Blanka Bohdanova,Jan Stastny a i dalsi,kteri opravdu hraji jak o zivot.Ovsem vse zachranit nemohou a to tapani v pribehu je misty hodne videt.Tomas Magnusek je vic filmovy nadsenec,nez cokoliv jineho a na filmu je to opravdu hodne videt.Reziser Petr Šícha se snazi navodit dramatickou atmosferu,ale nijak zvlast se mu to nedari.Komedialni poloha funguje o malinko lepe,i kdyz to zadny zazrak taky neni.Takze za tu odvahu a skvele herce davam cistych 50% a myslim,ze urcitou vypovedni hodnotu v televizi to ma,v kine se o tom da hodne polemizovat. ()

Endyis

Za často používanou větu "na české poměry dobrý film" bych popravoval. A to ne pouze v tomto případě. Zvláště když to není vůbec pravda. Když někdo tuto větu použije, je mi po všech stránkách jasný, že filmu prdlajz rozumí. ()

lazak

No, tak snad ani v Ústí to ve speciálkách takhle nechodí. Trochu přehnaný, snad pro zalíbení dnešních teen, protože je by dneska něco míň cool nezaujalo. Jinak jsem se pobavil, i když je to přece jenom trochu smutný obrázek vypovídající o úrovni českého školství po dvaceti letech všech nesmyslných experimetů, kderými prošlo. ()

Jazzzz

Bohužel, asi to bude profesionální deformace, ale filmy z pedagogického prostředí mě baví. Ať už jde o běžné školství nebo školství speciální. Další deformací je, že u těchto filmu jsem mnohdy velice ochotný slevit ze svých filmových nároků a film přes jeho zjevné nedostatky hodnotím pozitivně. Tak to bude asi i s tímto filmem. Je dost slavbě hodnocen, ale mě přišel skvělý. Měl i pár svých nedostatků, ale k těm se dostanu... Nejdříve ty plusy - inovační a specifický přístup pana učitel, který by sice moíhl být kárán za to, že jí žákům svačiny, ale někdy je třeba pravidla poupravit v zájmu dobré věci. Další plus je jeho neodsuzující přístup. Jak snadné by bylo cešlou školu nenávidět, ale on se v ní nechá zaměstat a myslím, že oni čtvrťáci ho pak začnou mít i rádi. Co se týče hlavního děje, nevím zda šlo o snahu poukázat na to "že bůh je a trestá - a tvrdě trestá" nebo jen názorná ukazka toho, že "čím kdo zachází tím taky schází." Ted snad pár těch negativ - nebylo třeba poukazovat tolik na špatného ředitele, který je sice významnou součástí celého toho průseru, ale ten ředitel byl tak moc hrozný, že by nemohl na takové škole ředitelovat déle než rok. A za ten by udělal víc škod než užitku. Dále si myslím, že příjmutí nového učitele například 7. třídou bylo nějaké rychlé. Vím jak je těžké si zjískat i zdravé vychované děti, natož pak žáky, kteří trpí nedostatkem respektu a nadmírou vulgarity... Shrnutí v jedné větě: Film o zajmavém tématu, bohužel proporčně nevyvážený. ()

Bobik9

Tak na české poměry určitě nadprůměrný film, i když děj těžce kolísal za myšlenkou. Celkově byl dojem až přehnaný. Tomáš Magnusek v roli mstitele nebyl úplně to pravé, ale zase na druhou stranu Potměšil, jako šílený ředitel nebyl špatnej. Spousta "dětí" na ránu a Rytmusovo Bengoro v pozadí. Nevím jestli to byl takový BUM, jaký se čekal. ()

Phietros

Působivé! Na český film dobře natočeno a ukázáno jak to chodí na školách, kde převládá romská populace a ovládají děti kolem sebe, učitelé a spějou do kriminálu. Málo kdo se jim postaví až na jednoho člověka, který přišel o svou sestru a rozhodne se vzít osud do svých rukou a s šikanou a bastardy zatočit! Lepší 3*** ! ()

lennyd

Zvláštní školu postihne tragédie - jedna z učitelek je nalezena znásilněna a zavražděna. I když všichni tuší, že její smrt má na svědomí trojlístek žáků školy, díky jejich nízkému věku (a penězům jejich rodičů) nejsou odsouzeni. O několik měsíců do školy nastupuje nový učitel, Tomáš Majer (Tomás Magnusek). Nikdo netuší, že je to bratr zavražděné učitelky, a že do školy nastoupil s jediným účelem - pomstít svoji sestru ... I když se film dá odsoudit po jeho technické stránce (přitroublé dialogy - neuvěřitelný Tomáš Magnusek, i směšný Ladislav Potměšil), to čím si mne film získal je někde jinde - až nepříjemně realistické prostředí (trochu mi to připomnělo podobně laděný český film Vendetta) s opravdu nechutným Davidem Dolanským (i jeho "otcem" Janem Šťastným) a silný příběh, kdy je na některé spravedlnost krátká. Zaujal mně také chátrající Bronislav Poloczek (i když jeho role zde byla trochu až moc zbytečná) i Jan Přeučil ("já jsem to říkal"). Ale musím přiznat, že na dvojku se moc netěším... ()

vendysek odpad!

Do sebeztrapňujícího extrému vyhnané to, co všichni dobře víme a je nám z toho špatně. A hnusně natočené. Na takový film se nechceme dívat. ()

Brain-D

S chůtí bych řekl, že je to dobrý film, ale tady to nejde. Jako náhled na naši společnost (spíš mladéž) je to velmi poučné. Ale film prostě nefunguje jak by měl a jsou, zde dosazení neherci nebo naopak až moc velké herecké hvězdy pro takový film. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová