Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny zkoušce. (Netflix)

Raziel_cz

Trochu jsem se toho bál, protože to vypadalo, že Netflix zase potřeboval utratit spoustu peněz za příliš dlouhý film bez producentského dohledu, ale... bylo to fakt kurva dobrý. Loupež, kterou propaguje trailer, slouží vlastně jenom k odpíchnutí toho hlavního, což znamená: "Za náma jsou naštvaný ozbrojenci, před náma hory a džungle a řeky a další hory a k tomu máme několikasetkilovej náklad, co přes ty ozbrojence a hory a džungle a řeky a další hory musíme dostat." Což je vlastně trochu škoda, protože ta loupež a všechno k ní směřující je super. Ale výhybka, kterou to potom hodí, je taky super a pravděpodobně to vytáhla z potenciálně béčkovějších vod. Natočené je to parádně, akce není moc, ale když je, úplně v tom vidíte filmy Michaela Manna – nejdřív budování napětí do skoro neúnosné míry, a pak olověný ventil tak dovedně nasnímaný ruční kamerou, že se na gauči krčíte, abyste náhodou nechytili kulku. Zasloužilo si to výraznější herce do rolí Bena (Hedlund) a Ironheada (Hunnam), ale zbytek skvělý. Oscar Isaac a Pedro Pascal jsou vždycky divácky vděční a Ben Affleck hraje dostatečně odevzdanou a depresivní postavu, aby k tomu sedla jeho aktuální odevzdaná a depresivní fazóna. Zamrzelo mě dvě (a tedy všechny) instance výrazného (a výrazně špatného) CG (helikoptéra a pašerácká stezka) a trochu rušivě působila přemíra licencovaných písniček od interpretů typu Metallica nebo Creedence Clearwater (hlavně v první polovině to jde z jednoho do druhého). A že výhybku kromě kromě směřování děje párkrát hodí i chování některých postav – naštěstí v mnohem méně výrazné podobě. Ale to jsou jediné výtky. A ani nejsou tak hrozné. Takže ještě jednou: Fakt kurva dobrý. Podobnou kvalitativní úroveň bych si přál vidět u vší původní netflixovské produkce. ()

Rathalos

Tak toto sa fakt vydarilo,akcna dobrodruzna drama o partii byvalych vojakov,ktori sa daju na lupez obrovskej kopy penazi,ktora navonok vyzera,ze prebehne bez problemov,no neskor sa ukaze,ze az tak dobre to nedopadlo,herecke obsadenie na urovni,pribeh zaujimavy a koniec bol poucny,prachy su dolezite,no nie su vsetko,oplati sa pozriet si to...:-) ()

Wargoo

Práve som dopozeral príbeh o piatich najpri!ebanejších vojakoch či čo to bolo za dementov o akých kedy film bol natočený. Tak !ebnutí, že tento film má v popise "mysteriózny" ! Tu ani tak nejde o ich zlé rozhodnutia, ktoré nás divákov sprevádzali počas celého filmu. Tu ide o tak dementne napísaný scenár, že divák na konci musí byť skrátka nasratý ! To kurva nemali mobil, ktorým by si zavolali pomoc ??? Otázok si kladiem viac, ale bohužiaľ, nikto mi na ne neodpovie. Každopádne, snahu o vykreslenie týchto žoldákov ako o ľudské osobnosti prekypujúce morálnymi zásadami a umením zľutovať sa nad smrťou blížneho svojho som im absolútne nezožral. Je to patos, a jediné čo na tomto celé bolo dobré a hodné dvoch hviezd bola ta Isaacova chica a tá rabovačka peňazí z domu. 2** a 21,102% ()

mala_kea

K Triple Frontier bychom mohli přiřadit asi tak 10 různých filmových žánrů, a to je právě jeho problém. Film není vyhraněný, naláká Vás na spoustu věcí a pak ani jednu nedodá. Mohl by to být skvělý heist movie, ale není, mohl by to být válečný akčňák, ale není. Survival thriller? Klidně, ale nestalo se. Triple Frontier se snaží být vše, ale není nic. ()

Hapretor

Naprostý průser a idiocie ... ze začátku ok (cca 30 minut) ... ale pak je to neskutečně debilní a málem jsem si vykroutil hlavu !!! ()

MickeyStuma

Pět bývalých vojáků speciálních jednotek se sejde, aby ukradli bohatství drogového bosse. Je někdo, komu námět nepřipomene snímek z roku 1999 ' Tři králové', kde se partička vojáků nasazených v Iráku pro změnu rozhodla ukrást zlato samotného Saddáma Husajna? Až na to, že tehdy se to bralo jako popcornová zábava, nyní jako vážná věc. Touha zbohatnout je jedna věc, dosáhnout cíle druhá, a vše dostat domů třetí a jak ukazuje tento příběh, taky nejvíce problémový. Vcelku poutavé drama o přežití v podmínkách, ve kterých k dosažení svých cílů ani veškeré znalosti a výcvik nestačí. Dobrodružná atmosféra neutuchá jedinou minutou, ale co se týče napětí, tady to přeci jen krapet pokulhává. Scénář je však ve vývoji děje v celku nápaditý a nebojí se zvýraznění ani mnohých přírodních nástrah a lidských tragédií. Charisma tento filmový počin určitě má a to hlavně v zájmu charakterů postav a vzájemné loajality. Krapet zamrzí přímočarost děje, ale na druhou stranu pořád lepší, než aby to obsahovalo otravné dějové odbočky. Hlavní postavou vlastně ani nikdo není. Každý má svůj daný charakter a každý dostal možnost se v rámci děje prosadit. Buď jak buď, předpoklad je skvělý a jednoduchý, kde dané okolností fungují jak mají, což v rámci dobrodružného žánru dělá film filmem. ()

burton

Mám tě rád...mám tě rád...taky tě mám rád...... no a pozor, bojler: po shlédnutí tohoto bych vám chtěla říct, že byste se především měli mít rádi, vážit si toho, co máte a když už se vám poštěstí si někde něco nahrabat a je tam toho tolik, že to nemůžete unést, tak to tam prostě nechte. Noatoje z mentorování vše. Jinak to byl vážně sqělej biják, nervy, jak špagáty. ()

Ombak▼Penari

Obsazení je plná ruka trumfů, lokace v jižní Americe jsou parádní, ale výsledkem je celkem bezvýrazná akční jednohubka s jednoduchým a okoukaným poselstvím, že krást a nechat se unést touhou po penězích se nikomu nakonec stejně nevyplatí. Krom předvídatelného scénáře hoří i akční scény, k akci skutečných profesionálům to má totiž zatraceně daleko, spíše to připomíná Arnolda a Slye v nejlepších letech. Velká škoda. ()

agassi68

Štyri, ale len o chlp. Už som sa začal báť, že to skončí ako tí chilskí rugbisti. No čo, peniaze prinášajú okrem radosti aj spústu problémov, hlavne keď ich niekomu mrchavému uradnete.. ()

GOREGASM

J.C. Chandor netočí obyčejné filmy, ale už podruhé za sebou mu k dokonalosti něco chybí. Jako první zaujme šťavnatá chlapácká sestava, který chemicky i herecky funguje a po úvodním seznámení a team upu nastupuje i hutná atmosféra, která vás může přepnout do chvilkového módu "Sicario". Tady ale neluštíme nerozmotatelnou kartelovou válku, ale "jen" pět špinavými penězi zlákaných žoldáků, kteří si chtějí vydělat na předčasný důchod. Triple Frontier má od začátku velmi dobré tempo, postupně bičuje i napětí, které vyvrcholí perfektně natočenou havárií vrtulníku (ono obecně musím kameru hlasitě plácat po zádech). Pěší putování dobře prokresluje vztahy mezi zmíněnou pěticí, nicméně osobně zápasím s koncovkou, která je v kontextu se zbytkem filmu taková... nijaká. Tady u mně neplatí, že méně je někdy více. Chápu, že tu přímočarou obyčejnost/reálnost závěru někdo může vychválit, ale tady mi to nesedlo. Pořád ale jde o talentovaně natočenou a zahranou zlodějnu. 80% ()

strikeman

První půlka na 4, druhá půlka a závěr tak na 3 hvězdy, celkově tedy 3 a půl, tj. 70%. Dobrý casting, pěkné lokace, solidní akce, celkové vyznění ale nic moc, závěr mě nedostal ... ()

kkarx

Akční pecka s velkým důrazem na budování charakterů, Affleckův charakter krásně ukázal, jak vidina (ztráty) peněz může člověku úplně zastřít racionální uvažování. ()

helloween93

Po slibném rozjezdu a heistu přijde na řadu pár debilních rozhodnutí, které byste od bývalých vojáků speciálních jednotek nečekali. Obsazení je skvělé, ale čekal jsem to zábavnější a překvapivější. Ale jo, slušná chlapácká Netflixovka. 3* ()

P.J.2

První půlka filmu využila neskutečný potenciál který měla, bohužel ta druhá to neskutečně stejným způsobem zabila. ()

misbos

SPOILER!! ... El Passo ne zrovna na jedničku - aneb - jak jsme prachy neměli, pak měli, pak zas neměli, a přišli jsme při tom na to, co jsme už dávno věděli. No, Netfix má tentokrát koule, a to doslova. Protože udělat film, kterej s přehledem potáhne pět bílejch týpků kolem čtyřicítky, to už je dneska skoro zločin, a v houlivůdu by to neprošlo.. rozhodně ne u Disney (zdravíme Captain Wooden Plank... vlastně ne, nezdravíme). Jen tak dál, kucí, jen tak dál. PĚT! ()

Kingjiri

Než se dala pěti členná partička dohromady, trochu jsem se nudil a víc bavit jsem se začal až někde v polovině při odletu s vrtulníkem. Kdyby se šlo rovnou na věc a biják by se nes téměř výhradně ve stylu boje o přežití v přírodě jižní Ameriky s těžko ovladatelnou touhou přežít s co největšim balíkem peněz, byl bych hodně spokojenej. Týhle nejzajímavější a nejoriginálnější části se však bohužel nevěnovalo tolik prostoru a navíc bych si survival část přestavoval ještě vyhrocenější a akčnější (SPOILER: Zklamalo mě, že partičku nenaháněl nikdo od okradenýho drogovýho bosse a nekompromisních úmrtí hlavních postav nebylo aspoň ještě o jedno víc. KONEC SPOILERU). Moc mi nesednul ani patetickej závěr, kdy se všichni ukázali jak největší samaritáni. Třetí hodně silná hvězda za herecký obsazení, námět a výpravu. ()

KOOHA

Velkolepá podívaná, rezonovalo to ve mně ještě druhý den. Nic se nepřehánělo, žádný hi-tech hračičky se nekonaly, prostě klasika. Nadupaná squdra vojáků jde pokydat drogového bosse hluboko do džungle. O tom, co všechno se vrtne vám povypráví následující dvouhodinový film. Dlouho jsem neviděl něco tak dobrého. Casting je boží ()

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kdo navštíví Triple Frontier?

Kdo navštíví Triple Frontier?

20.03.2018

Jen málokterý projekt se v posledních letech rozpadl víckrát než Triple Frontier. V akčním thrilleru od Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude) si původně měli zahrát Tom Hanks, Will Smith a Johnny Depp. Z… (více)

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

06.01.2017

Akční thriller Triple Frontier se dere na velké plátno už řadu let. Původně ho chystala Kathryn Bigelow, teď se ale drogových gangů, které operují na hranici mezi Paraguayí, Argentinou a Brazílií,… (více)