Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny zkoušce. (Netflix)

Saxos

Výsledek soukromé bojové akce bývalých členů speciální jednotky byl pěkná bída. Stovky milionů baků zapálím, stovky rozházím po Andách, v baťůžku mě zbyde jeden míč pro každého, tak ho raději šoupnu do hřbitovního fondu. K tomu postřílím co jde. Asi špatná logistika. Chtělo to lepší helikoptéru, nebo dvě. Prostě skrblíci. Fakt prča. ()

SamGee

Každý rok vydáva streamingová spoločnosť Netflix nielen seriály, ale aj filmy rôzneho žánru s cieľom osloviť čo najviac divákov po celom svete. Ku týmto filmom sa pridáva akčné dráma Triple Frontier od oceňovaného režiséra J. C. Chandora. Zápletka hovorí o bývalých vojakoch, ktorí sa rozhodnú z finančných dôvodov ukradnúť miliónové peniaze drogovému barónovi. Celá lúpež sa im podarí, no horšie je to s prepravovaním koristi. Okrem tohto problému musia naši hrdinovia čeliť nehostinnému prostrediu, nebezpečným gangom a samým sebe. Centrálna dejová línia má rysy akčného filmu, avšak je obohatená o prvky drámy. Najväčším úspechom vo filme je reálne zobrazenie ľudskej chamtivosti, ktorá je výborne prezentovaná cez ústrednú päticu hrdinov. Napriek tomuto triumfu trpí nedostatkom akcie a neprepracovaným finále. Z môjho pohľadu bol tretí akt nezáživný a chýbalo mu napätie. Herec Oscar Isaac v hlavnej úlohe podáva slušný výkon, no Ben Affleck si získava najväčšie sympatie u divákov s pomocou charizmy a jeho osobnej premeny. Nezaostávajú za nimi ani vedľajšie postavy v podaní Charlieho Hunnama, Garretta Hedlunda a Pedra Pascala, ku ktorým si ľahko vybudujete vzťah. Ja osobne vyzdvihujem mrazivú hudbu. Tá dokonale vytvára tiesnivú atmosféru od úplného začiatku až po jej koniec. Na znásobenie tohto efektu slúžia pesničky od slávnych hudobných osobností ako Boba Dylana, Metallicy alebo Creedence Clearwater Revival. Okrem hudobnej stránky ponúka príroda Južnej Ameriky krásne scenérie, ktoré vyrážajú dych. Nie som veľkým fanúšikom Netflixu, ale jeho novinka Triple Frontier ma bez problémov oslovila vďaka temnej atmosfére, neočakávaným zvratom, sympatickým postavám a jej posolstvu. Dúfam, že tvorcovia z Netlixu budú ďalej dodávať snímky takejto kvality. Príbeh: 7/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 7/10, Celkovo: 7/10. ()

Malarkyy

Jedna velká nuda!!! Akce žádná, drama je větší i na ha**lu když se*u, prostě film nedokáže zaujmout ani povedeným castem. Bída!!!!!!!!! ()

petbet1

Televízny Expendables s menšou výpravou zato však uveriteľnejšou akciou a mladšími hrdinami, ktorý si nepotrebujú dokazovať, že ešte nepatria do domovu dôchodcov. 70% ()

Kushina

Když se vám jako válečným veteránům naskytne příležitost vydělat si tolik peněz, kolik nikde jinde nevyděláte, tak do toho prostě jdete, Bohužel i když jste špičkový vojáci, tak se vždy něco posere a stačí jen malé porušení pravidel a rázem se táhnete ze sraček do ještě větších sraček. Každopádně jako akční film to byl super mazec a trošku mě to stylem i připomínalo Lone Survivor. Kvalitní akční nářez - 70% ()

v.indruchova

Můj pohled-celý snímek je vlastně postaven na tom že hlavní postavy od určité chvíle dělají chyby, snaží se to potom hůř a hůř zachraňovat? ()

Grázl83

Po solidním začátku jsem čekal napínavou akci. Bohužel z teamu profiku se v druhé polovině filmu stali amatéři a přestali mě to bavit. ()

Goumen

První polovina jednoznačně za 4*. Byla napínavější, akčnější, ale ve druhé polovině se tempo zpomalilo a chvílemi jsem si říkal, že být to kratší, dopadlo by to mnohem lépe. Ne, že bych se nudil, ale to putování krajinou byla o poznání slabší část.. Každopádně obsazení a herecké výkony super. ()

Gregor_Samsa

Dobré to je. Nejlepší, zcela nejlepší jsou na filmu mnohorozměrné postavy; lidské, nečernobílé, nepolarizované, nezlé i nedobré. Tenhle aspekt dává filmu šťávu: není to totiž ploché dobrodružství, je to plasticky reálné. Dobře provedené akce s jistou míru zpackanosti. Greed jako trestaný hřích. Děláš dobro pro systém v rámci systému, ale chceš k tomu něco navíc pro sebe: tomuhle kurevsky rozumím. Prostě odmakat to svoje naplno, dát do toho všechno – ale chtít odpovídající odměnu. Kapitalismus přetavený do socialismu v džungli Jižní Ameriky. Za mě palec nahoru a díky za to! [80%; 2019-11-03 Home sweet home] ()

Rian_witcher

Skvělé obsazení nemohlo zachránit pohádku o speciálních vojácích ze speciálních jednotek vedených speciálním kapitánem při kriminálním činu. Přitom se příběh rozjede velice věrohodně a začne vykreslovat jednotlivé postavy. Pak ale kapitán Batman začne spřádat skvělý plán, na kterém se pose... úplně všechno a postavy speciálních vojáků se změní v retardované skautíky. Pokud tohle předváděli v předešlých akcích, nechápu, jak se mohli dožít výsužby :-) ()

Ironhead

Filmy s narcos tématikou mám rád, ale tady mi trochu vadil scénář, kdy se nejdříve hlavní hrdinové chovají doslova jako pitomci a amatéři, na to jací to mají být profíci, kteří se nedokáží držet ani vlastního plánu a pak už je to jen na téma, kdo chce víc, nemá (skoro) nic. Prostě takové Sicario nebo Narcos jsou o level jinde... ne tak úplně herci, výpravou nebo kamerou, ale především scénářem. btw... poslední cca půlhodina shodila mé hodnocení hodně dolů. ()

mouzi

Prilis mnoho kecu, prilis mnoho objimani. Tohle mohla byt macho zalezitost jako prase se spoustou akce. Misto toho je tu trocha akce a hafo ufnukanych kecu v podani ufnukanych veteranu. A mimochodem, u te rokle na konci jsem cekal neco o GPS, coz se v zaveru potvrdilo. Nebylo to kdovi co, sice to bylo jakz takz zabavne, ale vzhledem k obsazeni a nametu to melo daleko vetsi potencial. Bohuzel postavy jako takove pusobily vetsinu casu jako uplni idioti. Tady proste selhal reziser a ocividne sam v kresilku fnukal, misto aby herce poradne hecnul, kurva! ()

krachman

Super obsazení, ale to je asi tak vše. Strašně moc tam postrádám více akčních scén. Aha já zapomněl...oni ti herci jsou vlastně kvalitní dramatičtí a hlavně Oscaroví. ()

BrusVejn

Film s príbehom, v ktorom keď sa môže niečo posrať, tak sa to poserie. Postavy prídu s vynikajúcim nápadom a aj keď divák vie, že nie všetko pôjde podľa plánu, ťažko očakávať, že sa všetko tak zosype. Triple Frontier je kvalitný akčňák so špičkovým obsadením, ale nie je to niečo čo sa zapíše do histórie. Medzi Netflix Originals svojou kvalitou a obsadením vyčnieva, ale v skutočnosti mu toto prostredie pristane. Je to ale dokonalý film na zabitie času v nudný piatkový večer. ()

Bezejmený

Akce, herci, hudba, zvuk, kamera, to vše je na výbornou. Ale ta druhá polovina (hory a jejich překonávání....). To mi vadilo strašně moc. ()

bonovox

Výborná žánrovka o partii kamošov ktorí sa rozhodnú pre riskantnú akciu aby si konečne mohli dopriať bezstarostný život. Ale je jasné že každý plán sa vždy poserie...Film vás pohltí od začiatku až po koniec, kvalitná akcia, prostredie južnej ameriky a výborná chémia medzi hercami. ()

KasaK

Několik logických bot tam najdete - při takové akci SEAL používají tlumiče, kde je měli naši borci? Přechod And taky dost nereálný, co se zásob a logistiky týče. Pěkný příběhový twist a otevřený konec jsou sympatickým kořením jinak průměrného akčňáku, který to vytáhl na 4 za výborně natažené napínavé pasáže, výpravou, herecké obsazení, postavy a soundtrack. Uvítal bych pokračování. ()

Franki69

Koukal jsem natřikrát…tak si to rozhodněte sami, jestli tomuto snímku dáte šanci. Nějak neumím pojmenovat, proč mě to nebavilo. Pět ultravycvičených supersoldiers střílí členy narkoochranky jak kachny, vždy na první dobrou, bez viditelného úsilí. A pak se to zvrtne, protože i když jsou ultracvičení, rozhodnou se nabrat si v pěti, na útěku, asi tak v padesáti velkohokejovejch brašnách cca tři tuny dolarovek, i když věděj (protože jsou vycvičení) že ten ruskej vrtulníkovej veteránskej střep je s takovou zatěží přes Andy nepřepraví. I když jim to ultravycvičenej pilot (člen týmu) říká. Že ty hory, vedle kterých vypadají Tarty jako neškodná vrchovina, s touhle bagáží nedají. Takže spadnou…a plán na easy money je v hajzlu a nastávají vleklý horský potíže. A ty se vlečou skoro druhou hodinu filmu a k dokoukání to prostě bylo jen tak tak. Žádná vrcholná filmařská událost se nestala, Netflix vyslal do své videotéky poměrně plytkou chlapáckou žánrovku, která vám z paměti zmizí ještě než dorolují titulky. Nebyl to špatný film, byl jen k uzoufání nezábavný. Dávám 55%. Co je nad pade je za flek, co na Andské skále zanechal Ben Afleck. ()

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kdo navštíví Triple Frontier?

Kdo navštíví Triple Frontier?

20.03.2018

Jen málokterý projekt se v posledních letech rozpadl víckrát než Triple Frontier. V akčním thrilleru od Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude) si původně měli zahrát Tom Hanks, Will Smith a Johnny Depp. Z… (více)

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

06.01.2017

Akční thriller Triple Frontier se dere na velké plátno už řadu let. Původně ho chystala Kathryn Bigelow, teď se ale drogových gangů, které operují na hranici mezi Paraguayí, Argentinou a Brazílií,… (více)