Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

JerryPilsen

Nakonec přece jenom slušná podívaná,která ovšem v ničem nevybočuje ze žánru.Pár nápadů ušlo,ale třeba bojové scény byly místy prostinké. ()

kulitschka

Jsem Číslo čtyři je - a odsud popis obsahu lže jako když tiskne. Smrdí to Twilightem až za roh a nikdo mě nedokope pustit si to znovu. Akční? Není mi dvanáct. Scifi? Ano, těch deset vět o vesmíru to pojistilo. Thriller? To teda byl..ale v obýváku. ()

rhodos

Průměrná scifi fantasy pro teenegery, která sice neurazí, ale ani nenadchne bez přidaných hodnot. Tento příběh podobný Supermanovi je zkrátka pouze filmem na jedno shlédnutí.Sympatický hlavní hrdina v podání Alexe Pettyfera má ode mne jedno plus navíc. ()

Narissa odpad!

Tohle už je vážně moc! Ale mrzí mě to, mohlo to bý dobré nebo alespoň průměrné, ale vážně není... ()

Tempter

Pidi hvězdička jenom proto, abych mohl napsat stručný a jednoduchý recept na tyto a podobné "filmy". Dejte do mixéru všechna poslední filmová puberťácká klišé za posledních 15 let, důkladně rozmixujte, trošku - dost do toho nablinkejte, ( kdo má rád krmi ostřejší, může i nachcat ) a podávejte v otlučené polévkové misce se snítkou máty na vylepšení aróma a vzhledu. Teplé nebo studené, to je jedno, blbě vám bude tak i tak. ()

arsko

Film by ušel až do toho momentu kdy se nespojí všechny chybky filmu v jednu slátaninu a nepokazí tím celkový dojem. Jinak by byl film napínavý. Trochu mě trápí konec, kde se vydávají na cestu proti nepřátelům - snad někoho nenapadne udělat druhý díl. ()

Tajna_Osoba

Na tento film jsem se hrozně těšila, jelikož tyhle sci-fi - romanťárny mám ráda. A nezklamal. Alex Pettyfer mi byl sympatický a vypadal úplně přirozeně. Stejně tak jako Dianna Agron, která hrála dívenku s fotoaparátem. Moc nechápu přirovnávání tohoto filmu do podoby twilight, protože tento film byl na úplně jiné úrovni, dle mého názoru. Musím říct, že jsem se po celý čas ani chvilku nenudila, kvalitní sci-fi film s trochou té romantiky. ()

kori_kori

mám za sebou čerstvě shlédnuto Teen wolfa ... takže jsem se u tohoto filmu cítila jako doma ... docela mě to bavilo a rychle to koukání uteklo, děj měl spád, hudba příjemná, efekty, kamera, zvuk, jo ... asi si začínám libovat v těch nadpřirozených kravinkách ()

PowPow

Oblíbené postavy podle pořadí: 1. pes, 2. šéf bandy záporáků, 3. všichni ostatní, 4. ten blonďatý debil, který mi celou dobu lezl na nervy. Timothy Olyphant možná svou smrtí zachránil Johna, ale zabil tím bohužel celý zbytek filmu, protože jen díky němu bylo ústřední duo snesitelné. Kromě předvídatelnosti (bylo od začátku jasné, že Henri se nějak obětuje a John jim pak nakope prdel), díky které není film ani na moment napínavý, navíc celou dobu neurčitě osciluje mezi lacinou středoškolskou romancí a fantasmagorií. Po Henriho smrti jsem začal fandit záporákovi, který byl veselá kopa a očividně si celou tuhle jízdu užíval. No John nakonec zvítězil a Zemi tak místo invaze emzáků hrozí něco mnohem horšího - druhý díl. ()

Marrakech86

No rozhodně to není špatný film, čekal jsem to horší, přišel mi lepší než např. aliance/divergence a i lepší než stmívání. Trochu si říkám, že je škoda, že nebylo pokračování a že nevyšly knihy v CZ. ()

Tom10000

Podivný film, jehož sledování mne ale velmi bavilo. Velmi stručně: Na planetu přiletí rasa mimozemšťanů, která likviduje všechny přeživší na planetě. Mezi nimi je i devět nadpřirozených. Jedním z nich je i Čtyřka. I tito mimozemci přileteli na planetu zemi, aby se proti těm, jež je chtějí zabít, bránili. Jsou poslední svého druhu. Čtyřka se se svým "otcem" neustále přemisťuje z místa na místo. Jednoho dne odjíždí poté, co se hlavní hrdina zamiluje do dívky, ale svými schopnostmi na sebe upozorní. Když dorazí do nového města, najde si kamaráda i dívku, do níž se zamiluje. Je to láska, jež u něj vydrží navždy. Už nechce odjet. Jeho kamarád je statečný a dívka úžasná. Dokáží se však ubránit velké přesile nepřátel? SPOILER: Ano. A ačkoliv je do všeho zatažena i policie, Čtyřka dělá problémy a s dopomocí svých schopností upozorní na sebe i na svého "otce", který nakonec umírá, a málem zabije i sebe, díky Šestce, dalšímu nadpřirozenému, dívce, zachrání sebe i svět. Všemu ale není konec, ač je to již deset let, co jsme se nedočkali pokračování. Hlavní hrdinka Dianna Argon je pohledná mladá herečka, to stejné se nedá říci o Alexi Pettyferovi, jenž mi do role Čtyřky vůbec neseděl. (Teď nevím, zdali to nebyl Timothy Olyphant, ale i tak, jen Dianna mi sem seděla). Celkově bylo dílo velmi pěkné, ale chyby a nudné scény bych zde našel. 70 procent, 4 hvězdy, ale jentaktak. ()

milos.bradik

Byla to hrozná blbost, ale dávám dvě hvězdy s ohledem na to, že je to určeno pro teenagery a myslím, že jim by se to líbit mohlo, ovšem já už teenager dávno nejsem. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)