VerenaLord

Jedno velké, smotané klubko čehosi, co se téměř dvě hodiny pokoušíme rozluštit. Nakonec se jednotlivé příběhy prolínají a vyvstávají z nich naprosto šílené až komické situace, u kterých si v krajním případech troufám tvrdit, že by se za ně nemusela stydět ani argentinská telenovela. Přesto jsem se pobavila, nestihla jsem se nudit a celý příběh mě neustále překvapoval. ()

kluzo

Osobně ve filmu propagaci nevěry nevidím, spíše chabě, ale naopak (nevěra plodí jen další nevěru). Propagaci v tom může vidět možná ten, kdo tak chce žít. Film měl vtipné pasáže (bohužel nic moc), měl smutnou pasáž (naštěstí jen jednu a krátce), film možná byl ze života, ale bohužel někoho jiného, komu jsem moc nerozuměl. Takže pro mne spolu s mírně podprůměrným scénářem, průměrnou režií, okoukaným a přehrávajícím Polívkou a nemastným,neslaným Macháčkem, slabších 50%. To už mi vtipnější připadali Vejdělkovi tolik zatracovaní Účastníci zájezdu. ()

LadyEsik

Jiný pohled na nevěru než bývá u českých filmů zvykem (a filmů obecně), což mě potěšilo a okouzlilo (scéna v restauraci). Povaha Šarloty je taky velice zajímavá. ()

HappyDeath

Zřejmě to nebyl dokonalý film, ale jeho citové zabarvení a provedení rozhodně bylo. Už dlouo jsem neviděl tak pěkný film o normálním životě, který se týká každého z nás.... ()

Alice02

Vejdělkovy filmy mám ráda, jsou takové dotažené a většinou mi v nich nic nechybí. Muži v naději mě nijak neohromili, ale pobavili a zaujali myšlenkou a zpracováním. A těmi úžasnými Šarlotinými červenými šaty :D Každopádně, teď už fakt nevím, co si mám o nevěře myslet. Není to nakonec spíš k dobru? Neee, stejně se na to jednou musí přijít a člověk na to doplatí... Záleží na povaze, jak kdo umí odpouštět a kdo je jak inteligentní a vychytralý :) Čtvrtou hvězdičkou jsem filmu přispěla nejspíš za to, že mi překvapivě ve filmu vůbec nevadil Macháček (jinak ho nemusím), Petra Hřebíčková mi připomínala Scarlett Johansson a líbil se mi optimisticky a pohodově laděný konec filmu. ()

beckham-

Ideální film pro mužskou část publika. Koukal jsem na něj s partou kámošů a musím uznat, že na českou komedii jsme se víc, než bavili. ()

Charlie84

Hledat ve ve všech směrech přepáleném počinu, jakým Muži v naději jsou, morální ponaučení a hloubku, mi přijde úsměvné. Něco jako kdybyste si chtěli vzít poučení z Četníka ze Saint Tropez (chcete-li příklad z českých luhů a hájů, napadá mne např. libovolné Slunce, seno...)....pravděpodobně to nějakým způsobem půjde, ale nepřekvapivě pak Váš světonázor asi nebude zvlášť střízlivý...takové ambice tento typ filmu prostě nemá a vytýkat mu to, mi přijde nefér...a co si budeme povídat, nás, co jsme již na filmovém plátně viděli skutečně zvrhlé vize skutečně zvrhlých režisérů (abych nezacházel do extrémů, z lehčího kaligru libovolný Trier) trocha té Vejdělkovy nevěry nerozhází...navíc už dlouho jsem Bolka neviděl v tak typově přesné roli...a slečna Kerekes...já bych snad nižší hodnocení nemohl dát ani kdybych chtěl:)70% ()

aR3Zz

Velice odlehčená a hlavně po delší době povedená česká komedie o vztazích a nevěrách. Sdělení sice může vyznít kontroverzně (nevěry vztahů podle mě moc neprospívají), ale s nadsázkou vystihují situaci nejen v českých domácnostech. A tak zatímco mi se film líbil se vším všudy, má drahá polovička se z něj nadšená nebyla. Muži v naději jsou takový mužský pohled na svět, jen bez cenzury, bez přikrášlování a bez kompromisů. 80% ()

Plechpetr

Sice jsem nějakým způsobem zaspal konec, ale to mě nevadí. Líbilo se mě to a to je hlavní. Jeden z lepších českejch filmů. ()

ZackSawyer

Sexy Vica Kerekes a sexy Petra Hřebíčková, ty dvě dělají z filmu aspoň pro mužskou část koukatelný element, když už Macháček hraje troubu. Proč poslední dobou v českých filmech hraje Polívka nějakého bonvivána, který je úplně happy a má vše na háku? ()

GlamourCat odpad!

Češi jsou snad ve svém prasáctví a vulgaritě úplný světový top! Něco takhle odporného do každého detailu a každého slova, jsem skutečně neviděla už dlouho. Nevím, jestli mělo jít o pokus o "americkou" komedii ala Woody Allen, nebo co, ale vznikla amorální fraška, kde slizcí staříci sedí a baví se o tom, jak je nevěra neuvěřitelně prospěšná a naprosto v pořádku. Že jsou všechno lidé, co se podvádí mezi sebou, to je v pohodě. Jedna šťastná rodinka, dcera s nevlastní matkou mají sice dítě s tím stejným chlapem, ale to je takové roztomilé. To se teda někdo řádně sek, spoustě lidem se to nelíbí, a to už je co říci. Tenhle film je příliš silné kafe i pro jinak jen tak mírně sprosté diváky. Sex každých deset minut, pěkně natvrdo a případně ještě "vtipně", plus Kerekesová, která je krásná jen hodně, ale hodně z dálky, odporný Macháček a odporný Polívka. Děkuji Vejdělkovi za ohromný kulturní zážitek. ()

Adiemus

Z předchozí Vejdělkovy tvorby jsem (naštěstí) absolvovala jen Účastníky zájezdu a po zkušenosti s Muži v naději se do budoucna budu dílům tohoto pána vyhýbat velkým obloukem. I když pominu scénář, t.j. iracionální chování (= eufemismus pro tupost většiny postav; jediná uvěřitelná postava je ta v podání Simony Stašové) a ta nejprofláknutější klišé, které určují jejich jejich chování, zpracování příběhu je prostě na úrovni roztahaného bakalářského příběhu, jen panelákové kulisy vystřídala načančanost bytových interiérů a rádoby přitažlivých interiérů restaurací; vrcholem je ovšem exteriér závěrečné scény Ondřeje s Alicí. ()

Ponika

Styl filmu, který mě úplně nenadchnul. Možná časem přehodnotím, dvě hvězdy jsou možná zbytečně trochu drsné - nebylo to nic, u čeho bych se vyslověně nudila... Nicméně rozhodně to nebylo něco, co bych chtěla vidět víckrát. ()

Jeand´Boa

Za poslední dobu jedna z mála věcí, která je v českém prostředí koukatelná a baví...záležitost do volné chvilky bez programu... ()

Al44...

Odhoďme morálku a předsudky - co na tom, že humor tu může být místy pokleslý a nevěra je zde hlavním tématem. Hlavně, že je tu pár zábavných a povedených scén. Autor se hold snaží diváka provokovat a evidentně se mu to daří. Mimochodem - ta scéna s kabelkou byla opravdu pěkná... ()

miawallacova odpad!

hodně, vážně hodně špatný film, který mi nestojí ani za to se k němu více rozepsat. Vejdělek by měl lidem platit aby na jeho filmy chodili a ne naopak ()

Véronique

Nevim, u hodnoceni vaham. Premyslilm, zdali bych se na film jeste chtela podivat znovu ci ne ... Kazdopadne jsem jim byla zaujata jiz od pocatku, trailer k filmu byl velmi svezi. Herecke vykony byly v poradku, nektere dejove zvraty rovnez pro me inovacni. Avsak spoustu klise ze strany druhe ... U filmu jsem se vsak celkem bavila, a balancuji mezi vyssim a nizsim hodnocenim. Priklanim se vsak k tomu nizsimu; v porovnani s predchozim filme Vejdelka s Eliskou Balzerovou jsem se tady preci jen bavila mene, coz je u komedie hlavni predpoklad. 60% ()

dakarin

Lehká zábava, jinak je ovšem nevěra ve většině případů, oproti pohledu filmu, jen k bolesti a rozkladu :-) zde si však pouze "rošťácky" hrajeme s myšlenkami ... ()