Jarlaxle

Po zhlédnutí tohoto dílka jsem se dozvěděl: 1) Eva Kerekes hrát neumí (nebo možná umí, ale dokázat to bude muset jinde. 2) J. Vejdělek by se hodil spíš jako pomocný scénárista než režisér. Nápadů má evidentně dost, ale uspořádat to do nějakého celku a udělat podle toho "jednolitý" snímek, to už mu zas tak dobře nejde. 3) Film nemusí být kdovíjak dokonalý, aby dokázal pobavit. Je pravda, že se místy snaží pobavit až moc, někdy až dost primitivně. Ale když člověk trochu přihmouří oko, je to nakonec fajn. Hlavně se to nesmí brát moc vážně! :-) Celkově se mi film i zamlouval a z kina jsem odcházel spokojen. Háček je v tom, že film je udělaný "na jistotu" a ani se nesnaží o nic jiného, než rozesmát diváky. Vcelku se mu to daří. Ale při 2. a dalších zhlédnutích už si nejsem tak jistý. Závěrem bych rád podotknul, že film není rozhodně vhodný pro děti, mládež a ty, kdo ho nedokážou vnímat s nadhledem... ()

x_ander

Jiří Vejdělek je po Mužích v naději opravdu naděje pro české komedie. Oproti trapným pokusům Poledňákové, Trošky, případně "klenotů" z Vieweghovy dílny, a jím podobných, nám je servírován film, který nemá žádné přehnané ambice a přesto je velice příjemný a opravdu vtipný. Ano, situace odehrávající se na plátně jsou nadsazené, ale jde o tu správnou nadsázku, která není samoúčelná a za vlasy přitažená. Humor je nevtíravý a herci své postavy (ačkoliv ne nijak hluboce napsané) hrají se svěžestí a bez nucené trapnosti. To, co režisér naznačil v Ženách v pokušení, tady dotahuje ještě mnohem dál - i u nás se v dnešní době může objevit příjemná komedie, kterou si bez okolků užije i člověk, který se za většinu české komediální produkce stydí. ()

matufran

Výborná komedie s množství vtipných až groteskních okamžikům prokládaných příběhem, který vlastně nemá hlavu a patu. Hlavním motem je zřejmě pobavit diváka a to se panu Jiřímu Vejdělkovi opravdu daří. Film ničím nepřekvapil, ale spíše zklamal, jak už tu bylo psáno "obhajobou nevěry" . Ale na druhou stranu je to jedna z výborných komedií dnešní doby. 85% ()

rogger

Jak tak čítam väčšinu komentárov, len neveriacky krútim hlavou. V rámci žánru to pre mňa bola 100% tná záležitosť, ktorá s ľahkosťou prekonáva akýkoľvek zahraničný film s touto tématikou. Nehovoriac o skvelej kombinácii hercov (herečiek) čo sa vo filme snúbi. Ďakujem p. Vejdelěk bolo to fajn :) ()

t.b.kat

Kupodivu milé překvapení. Původně jsem šel na film s představou, že si ho užije má přítelkyně a já - no znáte to - si to prostě jako chlap odsedím a pak řeknu - ano miláčku, ten film byl pěkný. Naštěstí to, že jsem nic neočekával, nakonec způsobilo mé překvapivé časté hihňání a se závěrečnými titulky a dotazem mé přítelkyně, zda se mi film líbil, jsem mohl s upřímnou radostí i úlevou říci (neboť neumím moc lhát) - ano miláčku, ten film se mi líbil. Nebylo to sice nic za plný počet, ale rozhodně to - krom přihlouplých moralistů - nikoho neurazí. Tož Bolků, za tři jedle ()

jendamaty

velmi dobře namíchaný koktejl, jak režijně, tak herecky, bojím se, že námět stále trochu předbíhá dobu a pustil se na tenký led, pro spoustu lidí moc odvážné téma, takže hodnotí negativně ()

mbrdo

Od filmov je niekedy lepšie očakávať menej - dostanete viac. Zase jedna podarená česká komédia ma presvedčila, aby som našu filmovú scénu vopred neodsudzoval. Perfektný výber hereckého obsadenia, navyše veľmi, veľmi sympatické herečky, zaujímavý dej a perfektné spracovanie. Neviem si predstaviť, v čom by mohol byť tento snímok ešte lepší. ()

quasar

Dobrá oddechovka bez hluchých míst zahraná dobrými herci. Je mi líto hodnotících pseudointelektuálů, kteří nepochopili Vejdělkovu nadsázku a potřebují najít ve filmu nějakou velkou myšlenku. Já šel do kina s očekáváním dobré zábavy bez amerického patosu s nemožně vypjatými emotivními scénami. Bavil jsem se a dobře! PS: už chápu větu - "Kdo neměl zrzavou, jako by nikdy nebyl..." ()

ni.na29

Možná proto, že jsem nešla na film s žádnou nadějí, ale spíše se skepsí a z donucení, na mě snímek zapůsobil lépe, než jsem čekala. Od klišáckého tématu nevěry, od které se bohužel česká kinematografie v současných komediích nedokáže oprostit, jsem se naštěstí oprostila já a výsledný efekt byl dobrý. A dobrý je za tři. Každopádně nutno dodat, že i přes rádoby kladnější hodnocení než záporné mě snímek ničím neobohatil a nad tím by se měl zase zamyslet Vejdělek:-D ()

Krimliman

Po dlouhé době jsem zavítal do kina, z úkolem pobavit se. Mise byla úspěšná. Od filmu jsem neočekával skoro nic, dostalo se mi ale dokonalé spojení komedie a dramatu, mnoho nezapomenutelných hlášek a zážitek jaký jsem si od českého filmu dlouho neodnesl. Vřele doporučuji ;) ()

spelunka

pro mě jedním slovem děs, nezasmála sem se ani jednou a celou dobu sem měla pocit, že koukám na líbáš jako bůh. jedna hvězda za bolka. ps. zajímalo by mě, kolik je v reálným světě lidí, který nevěra nebolí. ()

MASH_4077

Nic jsem nečekal, přišel jsem, sedl si a otevřel pivko. Jeto pěkně udělaný. Hudba je boží a perfektně doplňuje děj. Tohle rozhodně není filozofické dílo, jak někteří hádali (viz komentáře pod). Komedie.....tak trochu. Ale jo, je to komedie, trošku nekomediální. Nevím, jestli to je jen můj pocit, ale celý film mi přišel nasycený optimistickými barvami až překontrastovaný. Polívka se skvělě hodil na tuto roli(věřte mi, já tomu rozumím :-) ). Macháčkovi jsem jeho roli nevěřil a taky tak trochu mu chyběli hlášky. Na český filmy je to úspěch. Takže dát tři nebo čtyři hvězdičky???? Čtyři - kvůli Kerekesce - ten korzet a kulečník byly boží :-D ()

ArNEtis

Nechtělo se mi ale ta sexy zrzka mě přemluvila, ale jsem ráda. Vtipný, ale i smutný příběh se skvělým obsazením. ()

Stromek

Při předešlém Vejdělkovém filmu jsem se celou dobu příjemně bavil ... tady jsem se bavil jenom občas a někdy i kroutil hlavou, většina protagonistů hraje jen na půl plynu a ženské vnady mě nedokázaly tak zaujmout, abych přehlédl nepřehlédnutelné a to myšlenku filmu, která jde mimo mě. 6/10 ()

Mikecat

Obal vyzerá dobre, uvidíme, čo povie film...Je to tak - po dllllhej dobe - starý dobrý český film SA VRACIA. Má to myšlienku, má to šťavu, má to príbeh, má to odkaz, má to ducha, je to vtipné, dobre nakamerované a výborne zahraté! Bratia - SUPER, musím pochváliť a odporučiť ďalej! NAJLEPŠÍ ČESKÝ FILM AKÝ BOL KEDY NATOČENÝ!!! ()

megajalec

Niekedy človek potrebuje film, pri ktorom nemusí rozmýšľať, len sa nechá unášať obrázkami, nenáročným dejom, ktorý ho pobaví. Muži v nádeji toto spĺňajú dokonale. Opomeniem začiatok a navádzanie svokra, aby chalanisko podvádzal jeho dcéru (čo mi nesedelo) a dejový zvrat v polovici, kde sa začali miešať žánre, tak to bola výborná "podívaná". Režisér z toho nakoniec dobre vykľučkoval, aj vďaka skvele obsadeným postavám. Hriechom by bolo nespomenúť hriešnu Kerekes (červená je jej farba!), ale aj Hřebíčková ponúkla čo-to pre oko diváka. Tradične skvelý Polívka. A scéna pri gulečníkovom stole je jedna z najsexi v histórii českého filmu! ()

simoneo

Opäť raz výborný český film. Príjemná muzika, dobrý herci a pôvabná Éva Kerekes. Film je z príjemného prostredia Prahy o manželskej nevere. ()

PamelaJJK

Vejdělkovo filmy mám vcelku rád a tohle patří i v kontextu celé české komediální tvorby k tomu výrazně povedenému. Nemůžu si pomoct, ale já se u toho nepohoršoval (film mě neurážel), já se u toho BAVIL!!! A myslím, že většina normálních a nezaujatých diváků taktež. Jsem už docela znechucenej z toho, na co si valná část zde se projevujících kritiků hraje a jak česká tvorba dostává na frak. Film (a komedie OBZVLÁŠŤ!!!!) má bavit a Muži v naději baví. Jiří Macháček, Bolek Polívka, ale i Simona Stašová jsou úžasní... Vřele doporučuji všem normálním lidem, kteří nechtějí nad veselohrou bádat a filosofovat, ale chtějí se pobavit a zasmát... ()