Čarodějky

Spolok čarodejníc

Čarodejnice

Drama / Fantasy / Horor / Thriller

USA, 1996, 101 min

Docela dobrý film. Zajímavě použité téma magie. Chvílema je to na mě, ale až moc velké psycho, hlavně ten konec, protože celý film se táhne v takovém čarodějném klidu...prostě nic moc děsivého. Ale zase konec má být vyvrcholením, takže nechme to být. Hudba je výborná. Efekty ucházející. Obsazení je dobré, jen Rachel True by mohla být trošku drsnější.(7.8.2013)

Keď sa nad Craft povznesiem, tak by to nemusel ani tak byť zlý film - kvalitatívne to bolo celkom ako predĺžený diel Outer Limits - spracovaním, bizarnosťou aj výkonmi. Vo chvíli, keď na to máte prihliadať ako na takmer dvojhodinový celovečerák si jeden začne klopať na čelo. To sa nedá brať vážne. Radikálne to prestrihať (prípadne prekopať) alebo z toho nakoniec urobiť ľakačkový horor. Zaokrúhlim nahor na 3* kvôli Fairuze, pretože v prípade jej postavy sa už geniálnejší kasting spraviť nedal a - napokon - na jej prítomnosti to celé stojí a padá. Režisér asi tušil, že má k dispozícii eso v rukáve a využil toho v rámci možností celkom slušne, aj keď v závere vykradol Nikitu až ma to zamrzelo.(25.8.2012)

Nebylo to špatné, ale ani nijak moc dobré. Prostě takový průměr - čtyři holky si hrajou na čarodějnice, až jim to najednou začne kouzlit. Takže si každá z nich něco přeje a ... už to jede.. Pár zajímavých záběrů a nápadů (třeba ten dům plný všeho odpornýho - hadi, pavouci, krysy, brouci - ble ble :)(12.3.2004)

Není to špatný film, téma je uchopené zajímavě a vezmeme-li v potaz vzhled hrdinek, i dostatečně poutavě:) Některé scény jsou obzvlášť působivé, a nejenom díky trikům...bohužel je jich jen pár a i přes poměrně kvalitní hudbu od Graema Revella (a songu How Soon Is Now od Love Spit Love - BTW se seriálem Čarodějky aka Charmed, který tuto píseň měl jako svou titulkovou skladbu, to nemá nic společného) to není nic extrovního. Šedý průměr to taky není, takže dejme tomu *** a 1/2.(1.5.2003)

Tenhle film se mi docela líbí a na závěrečné scény, kdy se Fairuza Balk promění v nestvůru a zblázní, se dívám s rezervou. Ne že by špatní uctivatele magie takto nemohli skončit (obrazně), ale ve skutečné příšery se promění dost těžko. Do toho nepovedeného konce je to celkem slušný film. A svou pravdu o hranicích, kam až může člověk beztrestně vstoupit, má taky.(17.6.2010)

• - Filmový štáb pozval na natáčanie skutočnú vyznávačku čarodejníctva, ktorá pomáhala herečkám a navigovala ich, aby scény vyzerali vierohodne. (Marceloo)

• - Herečce Rachel True bylo v době natáčení filmu 30 let, přesto však ztvárnila středoškolskou studentku. (fisus)

• - Robin Tunney nosila paruku během natáčení, protože si oholila hlavu pro svou roli ve filmu Empire Records (1995). (newpage)