Když Sarah Baileyová poprvé vkročila do školy sv. Bernarda, věděla, že ji tam budou okukovat. Netušila ovšem, že tři nové spolužačky už na ni čekají. Koníčkem zlomyslné Nancy, zakomplexované Bonnie a potměšilé Rochelle je totiž čarodějnictví a už delší dobu pasou po čtvrté kamarádce do počtu. Sarah se zdá, že má konečně opravdové přítelkyně, a je ochotná s nimi ledacos vyzkoušet. A kouzla začnou fungovat: Sarah ztrestá spolužáka Chrise, který ji zesměšnil, Rochelle si vyřídí účty s Laurou, která nesnáší černochy, Bonnie se konečně zbaví ohyzdných popálenin na zádech. Lačná Nancy zase zatouží, aby do ní přešla síla mocného ducha... Sarah brzy pochopí, že všechno zlé, co kamarádky s kouzly napáchaly, se dříve či později obrátí proti nim. Když kolem začnou umírat lidé, nechce už mít s čarodějnictvím nic společného. Nancy, Rochelle a Bonnie ji však nechtějí ze svého magického kruhu pustit. Sarah čeká souboj na život a na smrt s bývalými přítelkyněmi. A může z něj vyjít živá jen tehdy, když využije nebezpečných sil, kterých se chtěla navždycky vzdát... (oficiální text distributora)

Trailer

RobLord

Na téma čarodějnictví a magie příliš filmů nenajdeme. Je vskutku zvláštní, že rituální magie nepřitahuje zájem tvůrců natolik jako slashery nebo zombie filmy. Magie naopak přitahuje pozornost teenagerů, což se nejlépe odráží právě zde na internetu. Tímto budiž vysvětleno, proč jsou čarodějky v tomto filmu v telecím věku a na jakou cílovou skupinu je snímek zaměřen. The Craft je však v každém směru mnohem inteligentnějším celuloidem, než záplava prostoduchých teenage žánrovek. Jedná se o dobře odvedené filmařské řemeslo; magie je v tomto případě podána v rámci filmových možností téměř výstižně, nikoliv infantilně naivně jako v případě seriálového jmenovce. Kupříkladu rituál prováděný hlavními hrdinkami v přírodě je vlastně velmi působivý. ()

IamWerca

Nie je to úplne najlepší film aký som videla ale na rok 1996 veľmi pokrokoví skvelý námet. Treba vyzdvihnúť réžiu   Andrew Fleming a scenár Andrew Fleming, Peter Filardi ktoré boli veľmi dobre spracované. A herecké obsadenie hlavných postav sadlo ako uliate: Robin Tunney perfektná v hlavnej úlohe a jej desivé kamarátky Fairuza Balk, Neve Campbell, Rachel True. Odporúčam pozrieť celkom interesantný horor z tínedžerovou tematikou. ()

honajz

Evidentně se ukázalo, že na dětech a středoškolské mládeži - a na zastydlých puberťácích, abych na někoho nezapomněl - se dají vydělat docela slušné peníze. Stačí do filmu obsadit pohledná, moderně oblečená děvčata, správňácké přidrzlé chlapce, jejich vztahy podbarvit syrovou kytarovkou, no a na ději už zase tolik nesejde. Základní podmínkou samozřejmě je, aby to byli správní američtí středoškoláci. Tohoto předpokladu se přidrželi tvůrci filmu Čarodějky, a do několika rolí obsadili, ehm, herce, kteří získali ostruhy už třeba v Beverly Hills 90210 nebo úspěšném hororu Vřískot. Proti gustu žádný dišputát, a tak by nebylo fér, abych odsoudil film, jenž není primárně určen pro mě. A protože se neumím vcítit do vkusu náctiletých dívek, neumím ani posoudit, zda by se jim líbil. Nicméně po světě si snímek vedl celkem obstojně, takže asi ano. Upřímně si ovšem nedokážu představit chlapa, jehož by Čarodějky udržely u obrazovky. Ledaže by si u toho třeba četl knížku nebo tak něco. Ale Japonci středního věku by se chytnout mohli - před kamerou běhá spousta školaček v těch jejich uniformách a bílých podkolenkách. Abych byl úplný, nastíním děj, ale v podstatě už jste přibližně tutéž šablonu viděli mockrát v televizi. Mám dojem, že se o mladých čarodějkách vysílal dokonce seriál, jehož název a jméno hlavní představitelky (taky z Beverly Hills nebo Melrose Place) si bohužel nevybavuji. A celkem se za to ani nestydím. Tedy k ději: Do města se přistěhuje cizí žákyně - ano, jistě že jí zemřela matka. Nikdo si s ní nechce hrát, ale nakonec se spřátelí se třemi děvčaty, jimiž jejich vrstevnice a vrstevníci rovněž tak trochu opovrhují. Naše čtveřice hodně experimentuje s magií, ovšem legrace končí ve chvíli, kdy jim jejich kouzla začnou fungovat... Normální průměr. Obraz je přiměřený, leč nijak výjimečný. Zvuk se mi zdál spíš slabší, jako by ho nahrávali doma ve skříni. I když efekty byly slyšitelné a celkem výrazné. Smutná. Výběr jazyka a zvuku, titulků, předvolby scén a reklama zákeřně ukrytá pod názvem DVD trailer. Mě osobně to nechybí, ale bude chybět těm, jimž se film líbil. Film 2/5 - film není určen pro mě, takže dívky od 17 dolů mohou hodnocení klidně ignorovat DVD 0/5 - reklama není výbava, přestože ji nazvou DVD trailer ()

lennyd

Nebylo to špatné, ale ani nijak moc dobré. Prostě takový průměr - čtyři holky si hrajou na čarodějnice, až jim to najednou začne kouzlit. Takže si každá z nich něco přeje a ... už to jede.. Pár zajímavých záběrů a nápadů (třeba ten dům plný všeho odpornýho - hadi, pavouci, krysy, brouci - ble ble :) ()

drkaldj

Plus tohoto filmu je, že ví čím chce být. Bohužel chce být trochu nudným, pomalým teen dramatem ze středoškolského prostředí s trochou čarodějnictví. Triky (ačkoliv jich není mnoho) jsou taky více než slušné (zvlášť s přihlédnutím na rok vzniku). Za mě by bylo fajn, lépe (možná svižněji) zpracovat hlavně první část. ()

• Herečka Fairuza Balk je ve skutečnosti vyznavačka náboženství wicca vycházející z čarodějnictví. (fisus)

Související novinky

Blumhouse chystá nové Čarodějky

Blumhouse chystá nové Čarodějky

27.03.2019

Studio Sony už pár let zkouší zremakovat fantasy horor Čarodějky z roku 1996, původně byla k režii najata režisérka Leigh Janiak (epizody seriálu Scream, Svatební cesta), ta ale snímek před časem… (více)