Čarodějky

Spolok čarodejníc

Čarodejnice

Drama / Fantasy / Horor / Thriller

USA, 1996, 101 min

Jo, i když je dnes také dost filmů ze školního prostředí, ale myslím si, že tenkrát to byla přímo móda. Jinak se jedná skutečně o film pro adolescenty či pro mladší, ale již plnoleté ročníky. Když jsem to viděl ve třinácti či ve čtrnácti tak jsem film docela hltal, však po několika letech, když jsem film měl po delší době k dispozici, jsem na film nepohlížel tak jako tehdy ve školních letech. Dokonce některé stopáže mi přišly až trapné, a tak jsem změnil názor a uznal, že se jedná o film na jedno kouknutí.(13.4.2016)

Dnes je "prijemna" konstelace na sledovani filmu a jejich hodnoceni = na tenise imrvere prsi, venku je hnusne, fotbalek je az vecer a protoze jsem dopolko na chvili zaklepala backorama a jen upenlive zebrani a slibovani horem dolem me uchranilo od nemocnice "na pozorovani" tak muzu cucet na filmy pekne doma. Musim tedy lezet a nesmim delat nic, vubec nic, leda divat se na televizi a Klenot se musi divat se sebou ale musi se take divat na me jestli nahodou zase nezaklepu backorama. A tak jsme se divali na Carodejky. Ptam se Klenota "neva kdyz se kouknu na carodejky, je to trochu infantilni, ale odpocinkove" a Klenot rika "vzdyt je to pekny film, ve druhe tride nam ucitelka cetla knizku". Nacez ja reaguji "dabl ju ty ef? (WTF)" nacez se ukaze ze Klenot myslel ty Carodejky/Witches od Dahla s Angelicou. To jsou samozrejme ty lepsi Carodejky, ktere dostanou plny pocet. Tyhle Carodejky/CRAFT jsou kvalitnim filmem pro EMO pubertu a jine podobne postizene. Kdyz ja jsem byla v puberte tak se mi film libil, ted uz je to spis jen takovy prumer, ale je to docela odpocinkove, Klenot otraveny nebyl a ja? Zatim porad ziju!(2.7.2016)

Tenhle film se mi docela líbí a na závěrečné scény, kdy se Fairuza Balk promění v nestvůru a zblázní, se dívám s rezervou. Ne že by špatní uctivatele magie takto nemohli skončit (obrazně), ale ve skutečné příšery se promění dost těžko. Do toho nepovedeného konce je to celkem slušný film. A svou pravdu o hranicích, kam až může člověk beztrestně vstoupit, má taky.(17.6.2010)

Mně se líbí filmy ze školního prostředí, navíc stříknuté mysterióznem, Líbila se mi část filmu, kdy se holkám začala plnit jednotlivá zaklínací přání - pro někoho to bylo velmi bolestivé. Závěr filmu už byl takový zvláštní, ale nenechal jsem si jím poskvrnit dojem z filmu jako celku. Poučení z filmu: S čím zacházíš, s tím také scházíš.(7.10.2009)

• venison

Pseudohorůrek "Čarodějky" spadá do kategorie těžce béčkových filmů.. Tvůrci se jednoho dne probudili a rozhodli se o teen variaci na legendární "Čarodějky z Eastwicku".. Otřesnější herecké obsazení jsem dlouho neviděla - slečny moc hrát neumí a mohly by soutěžit o nesympatičtější puberťačku.. Scénář značně plave a pointa odplula už dávno.. Bída děs, ale v lačných porevolučních devadesátkách to celkem ušlo :-D(3.1.2018)

• - Robin Tunney nosila paruku během natáčení, protože si oholila hlavu pro svou roli ve filmu Empire Records (1995). (newpage)

• - Herečka Fairuza Balk je ve skutečnosti vyznavačka náboženství wicca vycházející z čarodějnictví. (fisus)

• - Sarah Bailey (Robin Tunney) má svislou sebevražednou jizvu. V Empire Records (1995) její postava má horizontální jizvu z pokusu o sebevraždu. (newpage)