Čarodějky

Spolok čarodejníc

Čarodejnice

Drama / Fantasy / Horor / Thriller

USA, 1996, 101 min

Keď sa nad Craft povznesiem, tak by to nemusel ani tak byť zlý film - kvalitatívne to bolo celkom ako predĺžený diel Outer Limits - spracovaním, bizarnosťou aj výkonmi. Vo chvíli, keď na to máte prihliadať ako na takmer dvojhodinový celovečerák si jeden začne klopať na čelo. To sa nedá brať vážne. Radikálne to prestrihať (prípadne prekopať) alebo z toho nakoniec urobiť ľakačkový horor. Zaokrúhlim nahor na 3* kvôli Fairuze, pretože v prípade jej postavy sa už geniálnejší kasting spraviť nedal a - napokon - na jej prítomnosti to celé stojí a padá. Režisér asi tušil, že má k dispozícii eso v rukáve a využil toho v rámci možností celkom slušne, aj keď v závere vykradol Nikitu až ma to zamrzelo.(25.8.2012)

Takovej docela dobrej čarodějnickej horůrek. Bohužel má ale dost slabou atmosféru, režisér se jí snad ani nesnažil nějak pořádně budovat, vždycky tam naložil pěknou temnou scénu, někdy i docela strašidelnou a hned potom obrátil a všechno bylo pěkně veselý. Cose týče hereček, tak jsou spíš průměrný, ale Fairuza Balk je sama o sobě docela tajemná, takže jako čarodějka voháknutá celá v černým působí dobře, stejnětak Neve Campbell, škoda, že příběh trochu pokulhává, jinak docela dobrý(3.12.2006)

Film mých mladých let! Ano, nejde asi o extratřídu, ale mám na něj jen a jen dobré vzpomínky. Viděl jsem ho již tolikrát a vždy jsem hltal každou minutu filmu. I když podle CSFD jde spíše o komedii, tak pro mě je to spíše thriller s prvky hororu, jelikož některé scény jsou velice dobré a film má atmosférou krásně vzestupné tempo a je čím dál více temnější a temnější. Herecké výkony se mi líbily od prvního shlédnutí a Fairuza Balk byla prostě úžasná! Chápu že někomu tento film není při chuti, pro někoho je to možná jen "teenage blbost", ale pro mě zůstane vždy top a mohu ho jen a jen doporučit. :)(28.3.2013)

Když jsem zjistila, že skladba How Soon Is Now? z úvodní znělky Čarodějek - seriálu, pochází víceméně z tohohle filmu, nemohla jsem odolat a film si musela sehnat. A...byla jsem omámená. Zajímavě pojaté téma, navíc...Campbell a Ulricha známe z Vřískotu, že? Tak proč se nekouknout i na tenhle snímek. Nicméně jednu hvězdu si zasloužil i soundtrack - Love Spit Love, Siouxsie and the Banshees (sakra proč ne?!).(24.6.2015)

Mysteriózny americký teen-hororček, ktorý je troška „iný“ vďaka výsostne dievčenskému spolku, z ktorého vás bude rajtovať živočíšnym dojmom pôsobiaca Fairuza Balk (Ostrov Dr. Moreaua). Pekne sa pozerá ale nielen na ňu a na slnečnú výpravu, ale i na Neve Campbell (zaujímavosťou je, že ako tu, i v tiež tohoročnom Vreskote sa stretla so Skeetom Ulrichom). Scenár je klišé o natešenom vzostupe, po ktorom nasleduje hororový pád a nesenie dôsledkov za svoje neuvážené činy. Ale i tak, ruku na magickú tabuľku, kto z nás by sa nerád pomstil? Vždy je komu.(12.5.2006)

• - Filmový štáb pozval na natáčanie skutočnú vyznávačku čarodejníctva, ktorá pomáhala herečkám a navigovala ich, aby scény vyzerali vierohodne. (Marceloo)

• - Herečka Fairuza Balk je ve skutečnosti vyznavačka náboženství wicca vycházející z čarodějnictví. (fisus)

• - Herečce Rachel True bylo v době natáčení filmu 30 let, přesto však ztvárnila středoškolskou studentku. (fisus)