Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Zagros

Czech Made Man je rozhodně pozoruhodný film a za doporučení stojí, i když se nebude líbit určitě každému a ani mě se vlastně nelíbil. To ale mluvím spíše o obsahu. Podobné vychcance, jako je hlavní hrdina, nesnáším a morální sdělení film (zaznělo už v traileru) „S poctivostí leda pojdeš“ je velmi smutné. Zvlášť, když se v podobné duchu celý film odehrává. Každopádně i přes výše napsané, musím ocenit Jana Budaře a jeho výkon. Hrál toho bezcharakterního zmetka dokonale. Navíc formální stránka obsahu neškodila a celková atmosféra snímku na mě fungovala. Když k tomu připočtu několik vtipných momentů, na tři hvězdy se s hodnocením dostanu. ()

Eraserhead

Tomáš Řehořek je zjevení, které česká kinematografie potřebovala jak sůl a že půjde o talent prokázal už v Proměnách. Je vidět, že má nakoukáno a s moderními filmovými postupy umí zacházet. Co tomuhle filmu výrazně strhává body je scénář, který nemá děj! Jsou to pouze za sebe řazené scénky ze života jednoho grázla, které mají dost proměnlivou zábavnost. To samé platí o Budařově postavě. Když je přímo na plátně, je to převážně zábavné, ale doprovodný monolog mi místy až lezl na nervy, jak se snažil být za každou cenu co nejvíc cool. Taky není v pořádku, když mám po projekci pocit, že film trval dvě hodiny a on má bez závěrečných titulků skromných 80 minut. ()

patrikus

Jistě, Tomáš Řehořek je zdatný filmař nesoucí do filmu mladické a odvážné nápady... Řemeslo zvládá zdatně, ale nějak se mi z toho vytrácel ten obsah. Zfetovaný Budař je skvělý, nevím, jak by to vypadalo bez něj... Zasmál jsem se, hudba se mi taky zalíbila, nechtějí se mi však dát čtyři hvězdy... Asi je tam na mě moc moc vizuálních efektů, střihu a pervitinu... Ale dobře, pomatené by to jistě mělo být... Řehořek je takový profík, že kdyby dostal nějaký opravdu krásný ( např. Svěrákovský ) příběh, věřím, že by to stálo za to !! Hodně lepší průměr !! ()

Hanys_

Parádní vizuál a Budařova neskutečná one man show. Řehořek je velký příslib do budoucna, tady to ale ještě nebylo úplně dokonalé. Ovšem na české poměry je CMM bomba...6/10 ()

Kovaja

Chvilku nahoře pak zas chvíli dole:-)))Na ůkor své dobrosrdečnosti a trochu hlouposti obohatil vždy ty druhé.Ale jemu to nevadilo,měl totiž správný nadhled:-))Nejlepší stopáž filmu byla v Číně.Ta jeho kamarádka Sharon-dokonalá fantazie a jaký dáreček mu přivedla do výřivky:-)Božéééé ()

dopita

Vizuálně je to fajn, občas je to prdel, ale scénář nestojí za moc a celkově to nějak postrádá potřebnej švih a šmrnc. Jan Budař se do role položil docela dobře, včetně zvláštního stylu mluvy, kterej ale někdy šel až za hranici srozumitelnosti, ovšem intonace zase nemá chybu. ()

HonzysKISS

Po pravdě jsem celou dobu při sledování filmu moc nechápal, o čem to má jako bejt. Je to prostě jen o týpkovi, co se snaží všeljakým způsobem vydělat. Zní to zajímavě. První polovina filmu je taky moc fajn, ale potom mě to začalo spíš zklamávat. Čekal jsem víc drog. 60/100 ()

Greny

Scénáři by určitě prospělo pár úprav, ale v zásadě se neděla žádná tragédie. Filmařský styl, který Řehořek prezentuje na plátně je styl současné filmové generace a ať se to bude většině líbit nebo ne, tak filmy v budoucnu budou nadupané vizuálně, ale scénaristicky málokterý překvapí .... na druhou stranu je to uspokojivé dílo oproti ostatním českým snímkům, které vznikají .... ()

Mo.

Celé vyznění a morální poučení (prachy nejsou všechno) je jasné a očividné. Co však dělá tenhle film zajímavý je reálný kontext. Jan Bárta alias Ahyde. Největší a nejbohatší český doménář a nejzářivější příklad a symbol moderní doby o sobě nakonec ze samého "štěstí" nechal udělat film (zatím poslední zápisek na jeho blogu facingtheabsurd.com odkazuje na trailer k tomuhle filmu s poznámkou, že ho sám produkuje). Ukazuje to na obrovský paradox. Ahyde sice ono "očividné" poselství (Tak máš všechno chlapče. A co teď s tím, že?) chápe a je si ho vědom, ale v duchu postmoderny udělal to, že svůj příběh vystavil všem na očích a tím ho zdánlivě zlegitimizoval (tahle snaha byla znát i na jeho starém, dnes už zavřeném, blogu). Jinými slovy, celé to zazdil ve smyslu "Prachy nejsou všechno, ale všechno stejně mít nelze, tak mám alespoň ty prachy. Víc happy už bejt nemůžu." -- na Czech Made Man nemá smysl dívat se bez toho, abyste věděli, kdo je ve skutečnosti jeho hlavním hrdinou; jinak pro vás bude snímek pouhým fiktivním příběhem s jakýmsi plitkým neoriginálním morálním poselstvím. (pro ty, co si myslí, že ten film není o Ahydovi, ale o Dennym: mám důvěrné insider info, že hl. hrdina je skutečně Ahyde) ()

ondrula

Po hooodně dlouhý době jsem zas viděl podařený (novodobý) český film, protože co se tady jinak poslední dobou točí za sračky, to nemá obdoby. Líbil se mi způsob a lá Podfu(c)k a herecký výkony byly taky slušný. Hlavně jsem po delší době zase viděl hrát mýho oblíbence Norberta Lichýho a taky se škodolibě utvrdil v postřehu, že Brožová už je fakt nechutná bréca a svojí společenskou pózu princezny zlatokopky už asi ztvárňuje marně. Budař hrál výborně, ale malinko toho magora přehrával - a že to musel bejt život fakt ke zmagoření, pakliže to skutečně někdo prožil. Co to taky musí bejt za člověka, když kvůli prachům udělá úplně všechno, dokonce se stane profesionální homobuznou? No a kupodivu mi ve svých rolích nevadili ani Čtvrtníček a Matonoha, ačkoliv obvykle je nemůžu vystát. A mikrorolička Václava Havla na závěr byla fakt super. ()

tterez

Nenadchlo mě to, ale rozhodně nemůžu říct, že by mě to nudilo. Budař je herec a téma "Prachy nejsou všechno" celkem zaválel. Lepší průměr. ()

Piškotka

Honza Budař se na plakátu tváří jako Malcom McDowell z Mechanického pomeranče. Tady veškerá podobnost končí. Jeho hlas se dobře poslouchá, ale jeho komentáře, stejně tak děj, nejsou vůbec vtipné. Příběh o zlatých českých nenechavých ručičkách. Takže Czech Šmejd Man? ()

Lionheart

Je to divné, ale na české poměry zajímavě natočené, Budař to celé táhne, jeho přiblblý komentář je zábavný a díky krátké stopáži se člověk nenudí a spíše se diví. ()

peetriss

Hlavní pochvala míří k originalitě, která vybočuje z fádního jednolitého vymezení českého filmu. Skvělý Budař, kamera i výtvarné zpracování... Jen to chtělo vypravěčsky doladit a více propracovat, protože to celé působí nemastným neslaným a nijakým dojmem. ()

Schuldiner

Celkem to uteče, takže vás to nezačne nudit, což je dobrý. Třikrát, čtyrykrát jsem se zasmál, takže alespoň něco.. No a tím končí pozitiva. Budař to zvlád dobře, ale tady nebylo moc s čím pracovat.. Spíš než film je to takovej dlouhej fór na téma ´´jak zbohatnout rychle a nelegálně´´. ()

Bingos

Po Řehorkovem Piku jsem automaticky sáhl po tomhle. A nevadilo by mi, kdyby zůstal režisérem jednoho žánru. Soudím asi dost neobjektivně, protože většina českých filmů od dva tisíce nahoru, co jsem viděl, jsou podle mě bohapusté zakrnělé sračky, přinejlepším něco okatě rádoby. Ale z tohohle jde na hony cítit, jak je to zpíchlé na koleni, ale se zápalem, jak je to strašně cool, ale přitom autentické, jak se to snaží brnkat na moralizující notéčku, ale přitom to celé převálcovává jak stoleté víno silná výpověď. A to že se film tohoto typu může spolehnout na špičkové herecké výkony, rozhodně nebývá samozřejmostí (spíš naopak), Budař se ale šklebí s takovou lehkostí, že by si na to jeden i zvykl... Až se na to mrknu podruhé, s odstupem, třeba se najdou nějaké drobnosti, které mě na filmu budou srát, teď mě ale nenapadá jediná, takže pětikilo a je vymalováno... ()

kusaj

 DOCELA DOBRÝ. BUDAŘ S PARUKOU VYPADÁ JAKO RUSKEJ VÁŇA A MLUVÍ TAKY DOCELA DIVNĚ, ALE HRAJE VĚROHODNĚ, TAKŽE JAKO CELEK JE TO OK. FILMÍK O TÝPKOVI, KTEREJ SE NEUSTÁLE POHYBUJE NA DNĚ SPOLEČNOSTI, OBČAS VYDĚLÁ POŘÁDNEJ RANEC PRACHŮ, O KTEREJ V ZÁPĚTÍ HNED PŘÍJDE, A TAK STÁLE DOKOLA, AŽ DO DNEŠNÍCH DNŮ, KDY VYDĚLAL MEGARANEC A UŽ ASI O NĚJ PŘÍJÍT NEHODLÁ. DOPORUČUJI NĚKOMU, KDO PODSTUPUJE DETOXIKAČNÍ KŮRU, PROTOŽE BUDAŘ VE FILMU BUĎ NEUSTÁLE ŠŇUPE NEBO JE VYŠŇUPLEJ:) JEDINNÉ ZKLAMÁNÍ JE, ŽE NÁMĚT FILMU SE PRÝ DOST LIŠÍ OD REALITY - ČEKMEJDMEN NIKDY NEOBCHODOVAL V ČÍNĚ, NIKDY NEMĚL ZA MANŽELKY DVOJČATA ATD..:( TAK CO NÁM TO TAM VLASTNĚ SERVÍRUJOU?? ()