Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

naytsirk

Ten příběh je slabej, jak desetkrát vylouhovaný čaj, ale to filmu nezabránilo, aby byl perfektní… Levitt je perfektní a Shannon je skvělej záporák a celkově mě ten film nadchnul… ()

Airon

,,Tour De France " v New Yorku , Extrémne nebezpečná práca ktorú tí to poslíčkovia milujú . To že už jazdia bez bŕzd na jeden prevod je šialené ,riskujú svoj život keď vyrážajú do ulíc . Výborná kamera a výkon Levitta ktorý ako vychádzajúca hviezda opäť nesklamal a opäť sa objavil v zaujímavom filme . Výborný adrenalínový zážitok 73% ()

snupko13

Sympatické obsadnie (JGL), nenáročný príbeh, no poteši, že nejde opäť o zachraňovanie sveta, likvidovanie bomby alebo nejakého veľkého sprisahania. Síce koniec stojí klasicky za hov.o, ale ok, vyzdvihujem pozitíva..Tento film je hlavne veľmi dobre zostrihaný a kamerovo natočnený, ktorý svoju originalitu čerpá, z čuduj sa svete NY a jeho zasielkovej služby, v podobe cyklo-pošťákov. Film možno nemusí sadnúť každému a niektorých možno odradí od plánov zdravo sa hýbať vďaka bicyklu, ale na druhú stranu určite poteší tých, ktorí sa na tomto vozidle na ľudský pohon radi preháňajú alebo preháňali. Ja sa radím do druhej kategórie a spomínam, ako som sa rád vozil s hmyzom medzi zubami, nielen po lesných cestách, ale aj po centre a iných častiach môjho mesta. Nie je síce obrovské ako NY, ale o počte obyvateľov okolo 300 tisíc, dáva tiež nejaké tie možnosti. Takže napríklad, veľmi ma potešil spôsob ktorý tvorcovia použili pre premýšľanie, ktorou cestou sa dať. Môžem potvrdiť, že to tak sčasti funguje, možno každý máme ale inú grafiku a prevedenie v hlave. :) ()

fabregas1

Tak jako kolo Wileeho nemělo brzdy, tak film rychle a bez nějakého brždění bez problému skončí. Film je zajímavý a v pohodě, jen jsem tak nějak už brzo věděl, že se vraždit ve velkém nebude ( mohlo to být trochu víc surovější ) a konec bude jako v pohádce ( skoro :) ). No nic jedu na kole zkusit do města prokličkovat pár aut :)) ()

bergeron

Hudba od zaciatku az po koniec vhonosnom style. Obraz a moderne zakomponovanie googlemaps ako riesit problem s cestou, tiez zaujimavy nahlad. Hlavny herec mal svoju charizmu,ako sportovy fanusik sa priklanam ku 3 hviezdickam, ale zaporna postava bola tak odporna a nechutna, ze som mal pocit ze by som ho sam zabil. Pozdvihujem zaujimavy scenar, ktory sa dal skratit este aj na menej ako 90 minut.Uvodne a koncove vety boli OK. Pozriet znovu ?Ano , ale majte na pamati Douchebaga. ()

ELDoctorow

Dosť výrazne mi to pripomínalo Koeppov seriál Hack/Taxík. Pôsobí to totiž ako pilotný film k pomerne nezaujímavému a priemernému, i keď tak nejak sympatickému, seriálu, ktorý dostane už po prvej sezóne stopku pre slabú sledovanosť. ()

Poga

Hm, velmi pomaly rozjazd. A vlastne rozbeh to ani nema. Vyuzitie bicyklov uplne mizive, zapletka tuctova, skratka take priemerne klise. Cakal som teda ovela viac podla traileru... A to neustale ukazovanie mapy...nuda. Slabe 3* ()

bimbama

Moc se mi do tohoto filmu nechtělo, ale nakonec jsem byla opravdu mile překvapena. Dynamický děj, tak akorát délka filmu...vyloženě mi přišel k chuti. ()

Methew

Priam skvelý film. Vychutnal som si ho od začiatku až do konca a stále si ho ešte pomyselne viem vychutnať v zhrnutej myšlienke. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie plné adrenalínu. A nakoľko som tiež cyklista, má pre mňa tento film veľký význam. Akurát pri tom ponáhľaní sa a aj pretekaní, mohli spraviť, že by sa Wilee naklonil dopredu tak ako to robia športoví cyklisti, vtedy dôjde k značnému zrýchleniu. Ja som to skúšal už niekoľkokrát a síce som tak dlho nevydržal, je to veľmi adrenalínové a hlavne v meste je to brutalita. ()

endoskop

Film mierne povrchný a zčasti nelogický, ale poriadne dynamický (až na niektoré vracačky do "minulosti"), dobre natočený a zrežírovaný so sympatickým hlavným hrdinom ztvárneným dobre hrajúcim Lewittom a parádnym soundtrackom. "Jednohubka" na oddýchnutie mysle. ()

Epco

Jednoduchý príbeh, príjemný hlavný hrdina a prostredie ktoré človeka núti kúpiť si bicykel a zahodiť z neho brzdy. Výborná jednohubka, ktoré svojou dynamikou dáva na frak oveľa drahším a ambicióznejším filmom ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)