Vincent trpí Tourettovým syndromem. Po matčině smrti ho jeho otec dá do ústavu, odtud se však Vincentovi s dalšími dvěma pacienty podaří uniknout. Musí splnit poslední přání své matky - vysypat její popel do moře v Itálii…
Vincentova matka zemřela, ovšem na smrtelné posteli vyslovila své poslední přání - naposledy vidět moře. Jenže, jak se má Vincent dostat k moři, když trpí Tourettovým syndromem a jeho otec ho nechal zavřít do psychiatrické léčebny? Naštěstí je tu anorektička Marie a Vincentův spolubydlící Alex, trpící obsesí. Společně utečou z léčebny a v otlučeném autě se vydají do Itálie. Jenže Vincentův otec a jejich terapeutka Dr. Roseová jsou jim v patách, naštěstí se neustále hádají, a tak sami vypadají jako pacienti kliniky. Začíná důležitá dobrodružná cesta a jisté je jen to, že na jejím konci nikdo ze zůčastněných nezůstane takový, jaký byl... (oficiální text distributora)

kolemjdouc

Další z řady filmů, který ukazuje život s nemocí se kterou už zkrátka nejde nic dělat,jen s ní žít co to dá.Film vás dostane tak jak dostal i mě - nejdřív jsem myslela že Vincenta hraje nějaký neherec s tou nemocí.Ale ten mladý kluk si tu roli napsal sám pro sebe.Strčil do kapsy i věhlasné scénáristické matadory.ty tři =Marii,Alexe a Vincenta vidět jak tu jízdu prožívají to muselo být i tady pro ty mladé herce náročné.Závěrečné scény vás stopro dostanou! ()

peetriss

Přesně ten druh německého filmu, který mám nejraději: milý, pohodový, sladký i hořký, vtipný i dojemný, komediální i dramatický. Toto road movie je výbornou oslavou života a lásky člověka k člověku, důmyslným uměleckým voláním, abychom sami v sobě provedli revizi v hierarchii hodnot a abychom proplouvali životem s otevřeným srdcem. Skvěle zvládnutý film po stránce herecké, režijní i kameramanské. ()

kritiklon

Asi bych dal normálně 4* ale 75%??? To je prostě málo a trošku mě to pohoršilo :D Tak inteligentní film si u mě zaslouží 84%. Je to sice oddychová jednohubka ale excelentní!!! A dokonce i vtipná ale zároveň vyvážená, což jsem nečekal. Proto jsem se rozhodl že Vincentovi trošku přilepším na 5* i přesto že u mě není TOP snímkem! ()

Jaroslaf

na mě to hlavně možná vinou českého dabingu žádný dojem neudělalo. Hercům jsem nevěřil jejich poruchy a už vůbec ne tomu že by s nimi mohli absolvovat horskou tůru atakpodobně. Tourettův syndrom je vděčnou poruchou pro filmy a to až tak, že ho mám z různých filmů už okoukán (mimochodem v mizivém procentě případů se projevuje nekontrolovatelnými vulgarismy) a přišel mi tady trestuhodně nevyužit. Celé to bylo velmi stěží uvěřitelné. ()

chrispe

,,Můžeš to potlačit"? - ,,Můžeš ty nekejchnout?" Líbilo se mi to, chvílemi dokonce moc, ale něco mi tam chybělo. A to NĚCO nedokážu pojmenovat. Hlavní trojka mi byla sympatická... kluci více, a to jsem myslela, že obsesivní neurotik Alexander bude jen takovej "přicmrndávač". ,,Umyj si ruce! Kdo ví, kam si je strkáš! A vyřvat se jdi ven!" Příběh předem ne moc odhadnutelný a krásný záběry hor. ()

Saur.us

Piča, kurva, jebat. Příjemná romantická road movie s netradičně postiženými postavami. Cesta za poznáním sebe sama všech zúčastněných osob. A i s nemalou dávkou humoru. ()

Vesecký

Žádné umělecké veledílo to nebylo. Dívat se po celý film na postiženého Vincenta, vychrtlé Marie a podivně se chovaqjícího Alexe bylo deprimující; prostě filmy, kde jsou hlavními postavami chovanci tohoto typu, mě spíše odpuzují a na náladě rozhodně nepřidají, přestože film má zajisté sympatický námět. No, evropská roudmjůví je ale stejně ještě lepší, než podobné kýče hollywoodské produkce, tak aspoň dvě hvězdičky. ()

Bird_house

Podle počtu hodnocení jde o méně známý film.. Jde o poměrně silný příběh lidí s různými handicapy.. Jsme svědky postupných proměn nejen těchto postav, ale i člověka s velmi vysokým postavení - politik, který "chce" pro svého syna jen tu nejlepší péči (jen aby se ho zbavil).. Výborně vykreslen Tourettův syndrom v podání Floriana Davida Fitze..!! Tento snímek není ani tak náročný, jak dojemný.. ()

anitae

Německé drama o nemoci TS - tak toho jsem se hodně bála, a o to víc mě film mile překvapil - líbivý příběh o útěku z ústavu a cestě k moři, o tom že trošku jiní lidé chtějí o to víc žít normálně. Moc jsem se pobavila a film je důkazem toho, že i o smutných věcech se dá vyprávět vesele. Pěkný pohled na Alpy a dobře zvolená hudba - třeba Dania Konig - Cityligts... ()

LuiCJ

Pekný film so solídnym príbehom a uchvacujúcim prostredím. Tieto “road trip movies” majú niečo do seba. ()

markotter

Moc pěkná, smutná i veselá road movie o třech pacientech speciálního ústavu (nejedná se o blázny v pravém slova smyslu), kterak si vyjedou splnit svoje touhy. Na konci každý najde něco, co možná na začátku nehledal, včetně otce hlavního hrdiny, který se změnil z arogantního politika v někoho, kdo aspoň trochu chápe počínání druhých. K tomu nádherná scenerie Alp a chytlavá muzika a to všechno dohromady dává film, který uběhne jako voda a vy nebudete chtít, aby končil. ()

ExpertAsie

Od začátku příběhu víte, že tento film nebude ledajaký. Tato postava trpí nějakou chorobou a má stále také cíle, které si chce splnit co v nejbližší době, aby mohl uctít památku matky. Také během jeho dobrodružství se setkáte s překrásnou přírodou. ()

Kingjiri

Pěkná německá skoro-dramedy, která se snaží zaujmout předevšim scénářem a hereckym obsazením. Sázka na oba filmový atributy vychází, protože příběh je pěkně napsanej, i když je občas docela jasný, kam směřuje. Patos je snímku prakticky cizí a "postižení" všech třech klientů léčebny na útěku jsou podávaný s nadhledem. Všichni herci hodně sympaticky vybraný. Neznám žádnýho člověka s Tourettovym syndromem, ale myslim, že ho představitel Vincenta zahrál na výbonou a rozhodně to nebyla lehká role. Nadprůměrnou kvalitu snímku ještě dokresluje povedenej závěr. Jednoznačně doporučuju, film by si rozhodně zasloužil větší pozornost. ()

Gertruda.W

Jednoduchý, nenáročný snímek, ale v tom dobrém smyslu. Road movie, jehož námět je trochu obehraný – cesta s plechovkou popela mrtvé matky k moři. Ale je to zajímavá evropská variace s příjemnými herci, krásnou krajinou a slušným humorem. ()

Marator

Nikdy bych nevěřil tomu, že mě bude bavit německá komedie. Ale po Klepání na nebeskou bránu, Fakjů pane učiteli a čerstvě shlédnuté Vincet jede k moři musím říci, že hmmmmooouu k..va, mrd..t.......jo. ()

Scraffy

Naozaj parádny film, ktorý sa na nič nehrá a servíruje vám surovú zábavu od začiatku filmu. Bavil som sa fakt hodne a za to má film u mňa bod naviac. Scenár je naozaj dobre napísaný a výprava filmu lahodí oku. Nemám takmer čo tomu vytknúť. ()

dzberry

Milé německé překvapení. A to dokonce tak milé, že mi po pár minutách přestalo vadit, že poslouchám němčinu... Velmi slušný a věrohodný a nepodbízivý a nepřehrávaný výkon toho ogara německého, co hrál Vincenta. Laskavý film, ale vlastně nijak překvapivý, vztahy a narovnávání vztahů, útěky a (ne)návraty, vyrovnávání se sama se sebou a s minulostí, do toho trochu romantiky... Tohle všechno už jsem někdy někde několikrát viděl... ()