Hektor je výstřední psychiatr, který je čím dál nespokojenější se svým zaběhlým způsobem života. Své přítelkyni Claře se jednou svěří, že si připadá jako podvodník - přestože ještě nic pořádného nezažil, nabízí rady pacientům, jejichž stav se ani trochu nelepší. A tak se Hektor rozhodne opustit svůj pošetilý, jednotvárný život. Vyzbrojen nezměrnou odvahou a zvědavostí dítěte se vypraví na cestu kolem světa v naději, že se mu podaří najít tajný recept na opravdové štěstí. A tak začíná hrdinské dobrodružství s velmi legračními výsledky. Film Hektorova cesta aneb hledání štěstí, který natočil režisér Peter Chelsom podle celosvětově úspěšného stejnojmenného románu, vypráví podnětný, vzrušující a veselý příběh. (HBO Europe)

aquiver

Film nepůsobí moc přirozeně, je to takový slepenec, neumí zajít do hloubky a nahrazuje to humorem, místy tomu chybí cit... ale jinak docela fajn. 60 % ()

lucijelucije

R. Pike úžasně ztvárnil poznávací cestu světem, při které zjistil, že to co hledá se nachází úplně jinde. Nádherná vizuální stránka, výbroná kamera a hudba. Hector je vtipný, dobrodružný i dramatický, a těch 120 minut prolítne tak rychle jako Hector světem =).Jediné, co mě trošičku štve, je neoriginalita, protože tenhle námět tady už za poslední rok byl viděn, a to ne jedinkrát. ()

bloodcountes

Když budu film brát jako takovou zfilmovanou sluníčkovou příručku psychologie, tak vyjde líp, protože jako skutečný a jaksi realističtější příběh to nefunguje. Máme tu jednotlivé položky, které je třeba vyslovit, pojmenovat a definovat, inu vyrobíme všelijaké místy za vlasy přitažené oslí můstky a položky pospojujeme, přičemž každou doprovodíme nějakou zásadní moudrostí napsanou do deníčku i rovnou bezostyšně na filmová políčka. Prostě taková poměrně velice vydařená prezentace přednášky o štěstí pro otupělé konformisty, kteří se mají v tom svém blahobytném rutinním matrixu výborně, ale ke štěstí jim chybí...neštěstí. Výborný Pegg, je to opravdu Pan herec, také další casting se povedl, grafické doplňky vyprávění také, soundtrack jakbysmet, a co si budeme vyprávět - i nám se hodí občas si ty banální a otřepané poučky zopakovat, abychom zjistili, jak moc nebo méně jsme se od vlastního štěstí vzdálili nebo jestli se k němu blížíme:) A pamatujte: vyhýbat se neštěstí, není cesta ke štěstí:))))---Jo a chtěla bych přidat ještě jednu poučku: štěstí si každý nosíme v sobě jako stav bytí a je jenom na nás, kdy ho v sobě "otevřeme". A nemusíme kvůli tomu udělat ani jeden krok z domu:))) ()

Asmodin odpad!

Protože si nedokážu vybavit o co v tomto filmu šlo, přestože se mi vybavuje, že jsem ten film viděla, tak musel stát za prd. ()

Phorbo

Simon Pegg mě rok od roku více překvapuje. Nejen, že už přestal téměř pracovat s Nickem Frostem a nedělá takové ty trhlé komedie typu Shaun of the dead a nebo Hot Fuzz, ale on se naučil docela solidně hrát. Vůbec jeho posun z velkých ostrovů do holywoodu k Tomu Cruiseovi, nebo i ke Chrisi Pineovi... a teď výborný německý film. Nepamatuju se, kdy jsem řekl, že je německý film výborný... tak možná u porna, ale ne u seriozního filmu... respektive u filmu, který to bere trochu odlehčeně, ale snaží se být seriózní... Ale jo... já jsem z takových filmů nadšen, každý si v tom musí hledat to, co najde, nebo najde, to co hledá? Kdo ví... .. 6. Vyhýbat se neštěstí, není cesta ke štěstí. ()

Illy

Nekonfliktní, sluníčkový a citáty házející film. To chce náladu a kachní žaludek. Pokud ale víte do čeho jdete a nevadí vám to...proč ne. Simon Pegg mě hodně baví. ()

Richie24

No, já teda koukám, co všechno jsou tu mnozí k Hectorovi schopni napsat... Co já už viděl patetičtějších, násilněji motivujících, moralizujících nebo pseudomoudry skutečně naplněných filmů - a lépe hodnocených! - než je Hectorovo hledání štěstí?! Jen z hlavy... Mnohdy vychvalovaný Stoletý stařík, Terabithia, mnou přesto slušně hodnocené "zahradnické rozhovory", oberslavnej Interstellar nebo dokonce - ano, budu se možná rouhat - i ten Forrest Gump! Mám z mnohých hodnocení tohoto filmu pocit naplnění známého přísloví "kdo chce psa bít..." - ve skutečnosti tyto hodnocení a komentáře značí daleko spíš frustraci z vlastních životů a neschopnosti radovat se z maličkostí, zakrytých hávem pseudocynismu. Hector and the Search for Happiness je prostě a jednoduše velmi příjemný film, který navíc může být inspirací každému. Já tleskám. Poctivé 4 ****. ()

Saur.us

Naivný a sentimentální motivační pohlazení, které si mě ale určitě nedokázalo omotat tolik jako jeho starší kolega Walter Mitty. Navíc, S. Pegg se snaží jak může ale tahle herecká poloha mu prostě tolik nesedí. ()

Untentrauer

Vůbec to není špatný film. Ani bych moc nečetl oficiální popis o čem to je. Myslím si, že každý z nás někdy zažil stav mysli, duše a těla, kdy nevěděl jak dál. Někdy jste se občas cítili, že jedete na setrvačnost a protloukáte se životem tak, jak vás táhne on a né tak, jak chcete vy. Je potřeba si utřídit myšlenky a vyjasnit si priority. Stanovit si cíle a vše přehodnotit, aby jste měli pocit, že žijete podle sebe. Aby byl váš život naplněn. Každý z nás má v sobě Hetrora a někdy je potřeba bilancovat. Možná si to uvědomíte teprve po shlédnutí tohoto filmu. ()

Toka

Tajně jsem doufal, že půjde o komedii. Bohužel, veškeré trochu kvalitnější vtipy a scénky už byly odhaleny v traileru, film sám o sobě víc nenabídl. Ale vlastně jo, nabídl – hitparádu prazvláštních dialogů, které byly občas hodně mimo mísu. Stejně jako scénky typu "druhá strana na skypu ukončí hovor zavřením notebooku, což vyústí v sebevypnutí toho prvního". To jsem se hodně usmál nad touto technickou debilností. Film se na jednu stranu tváří, že nechce předat nějaké poselství, ale to je to jediný, čím mohl oslnit, a ve finále, ač by to bylo klišoidní, to zatraceně chybělo. Smutné na tom je, že klišé se nevyvarovaly. Při scénce se čtením emocí se mi protočily panenky až do Číny. Herci nijak neoslní, snad jen krásným britským akcentem. ()

KHkomiks

Walter Mitty byl o tom samém, jenom daleko míň sentimentální a přeslazený. Pár chvilek se mi líbilo, ale jako celek to nefunguje. Simon Pegg se na takovou roli hodí( tj. Snad jediné +). Štěstí se snažíme najít všichni( v pohodě námět) , ale jde to podat líp a zábavněji. ()

Faila

O hledání štěstí bylo napsáno hodně knih a článků, natočeno hodně filmů, složeno hodně písniček apod. A fakt, že se stále tvoří další a další "návody", zřejmě napovídá tomu, že nějaký univerzální způsob, jak přijít ke štěstí, stále nebyl nalezen. Logicky. A já se nebráním tomu, když se objevují nové a nové pokusy, zvláště, jsou-li takto příjemně zpracované. Za mě byly tak první 3/4 tohohle filmu opravdu skvělé, líbilo se mi, jak je na to, co to vlastně je "štěstí" a jak jej nalézt, nahlíženo z různých pohledů, z různých kultur nebo sociálních vrstev. Avšak s koncem jsem měla velký problém, ačkoliv chápu, že ten je u takovýchto témat nejtěžší. Možná jsem měla jen problém se Simonem Peggem, který mi kupodivu v této roli celou dobu nevadil, ale ty jeho šťastné úsměvy na konci mi k němu nějak nesedly. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata